Anime kicsiknek

Started by kecsap, 2007-09-24, 10:29:26

Previous topic - Next topic

kecsap

Sziasztok,

kicsit régen jártam erre, viszont amiatt kérném most a segítségeteket, hogy milyen olyan animéket tudtok említeni, ami kifejezetten a kicsiknek van (itt most arra gondolok, hogy 5-6 éveseknek való). Nekem a Ghibli filmjei után kicsit megáll a tudomány. (A Pokemon-t és a DragonballZt lehetőleg hanyagoljuk, mint javaslat. :lazza: )

Köszi!

chilip

ha lánynak, sztem Sailor Moon (bár 1-2 részt láttam csak, van fogalmam miről szól - ezért nem néztem meg :P ) ha fiúnak, esetleg Shaman King, Digimon -> ezekben nincs halál, vér, egyszerűbbek és sztem nézhető ennek a korosztálynak is.

Próféta

Quote from: chilip on 2007-09-24, 10:53:45
ha lánynak, sztem Sailor Moon (bár 1-2 részt láttam csak, van fogalmam miről szól - ezért nem néztem meg :P ) ha fiúnak, esetleg Shaman King, Digimon -> ezekben nincs halál, vér, egyszerűbbek és sztem nézhető ennek a korosztálynak is.
Én a SM-t és a Digimont inkább úgy ~10 éves kor környékére ajánlanám, de igazából nem értek hozzá, mi való a gyerekeknek. Shaman King: passz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Doraemon ?

Kvikveg

Volt egy Oz, a csodak csodaja, k regen ment magyaron, en lattam, aztan delete aldozata lett. Aranyos volt, es ha megtalalod szoljal, nosztalgiaznek. Ozu no mahotsukai? vagy vmi hasonlo volt a japan cime. Most nem tudom megmondani.
Google: es igen. http://movies.nytimes.com/movie/55015/Ozu-no-Mahotsukai/overview
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Arete Hime ?

azt hiszem meet-re is javasoltuk anno kiku-val, de nem emlékszem, hogy végül megnéztétek-e. sztem nagyon jó, gyerekek által is simán nézhető anime.

ultimecia


minuszmiki

Quote from: ultimecia on 2007-09-24, 15:31:17
Potemayo
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4919
0-150 éves korig bárkinek :redface:
Feltéve hogy tudnak angolul/japánul és képesek elviselni egy ilyen ostobaságot. :P

Lythis

nem feltétlenül témábavágó kérdés: fiatalabb csoportnak szeretnél anime-t mutatni? Vagy "el akarsz kezdeni mérgezni" valakit? :)

ultimecia

Quote from: minuszmiki on 2007-09-24, 15:32:50
Feltéve hogy tudnak angolul/japánul és képesek elviselni egy ilyen ostobaságot. :P

1, Én még anno németül néztem az SM-et, so a nyelv az nem akadály szerintem.
2, Ha képesek elviselni az a sok nyugati szemetet, akkor bőven el fogják tudni viselni. :angyali:

Solid Snake

Quote from: kecsap on 2007-09-24, 10:29:26
Sziasztok,

kicsit régen jártam erre, viszont amiatt kérném most a segítségeteket, hogy milyen olyan animéket tudtok említeni, ami kifejezetten a kicsiknek van (itt most arra gondolok, hogy 5-6 éveseknek való).

Elfen Lied-et nekik.  :__devil:

Én

stfu troll :P
Quote from: chilip on 2007-09-24, 10:53:45
ha lánynak, sztem Sailor Moon (bár 1-2 részt láttam csak, van fogalmam miről szól - ezért nem néztem meg :P ) ha fiúnak, esetleg Shaman King, Digimon -> ezekben nincs halál, vér, egyszerűbbek és sztem nézhető ennek a korosztálynak is.
Ezzel egyetértek, mondjuk szerintem kicsiknek (9-10 év) Pokémon és társai is jók (ja igen írtad Digimon :P )

Member

CardCaptor Sakura, minden gyerekes nyálklisét beleszőttek.

(Kukucska? :D)

Én

Az, meg Kumplikutya... :D
De lehetnek még ezek a gyerekesebb sportanimék, Tsubasa kapitány, Pálya ördögei, etwas.

Solid Snake

Komolyra fordítva a szót: Ghibli filmek. Abból az összes.

Látványvilág tekintetében Shinkai Makoto animéket ajánlok.

Hoshi no Koe
Kanojo to Kanojo no Neko
The Place Promised In Our Early Days
Byousoku 5 cm

Valamint a KyoAni-s KEY feldolgozásokat: AIR, Kanon (szigorúan 2006-os verzió) -- mindkettőhöz magyar felirat rövidesen az AA-n.

Ha lányokról van szó, akkor meg InuYasha.  :lazza:

ultimecia

Hmm, AIR és Kanon 5-6 éveseknek :eek: :rolleyes:

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-09-24, 18:37:36
Komolyra fordítva a szót: Ghibli filmek. Abból az összes.

Látványvilág tekintetében Shinkai Makoto animéket ajánlok.

Hoshi no Koe
Kanojo to Kanojo no Neko
The Place Promised In Our Early Days
Byousoku 5 cm

Valamint a KyoAni-s KEY feldolgozásokat: AIR, Kanon (szigorúan 2006-os verzió) -- mindkettőhöz magyar felirat rövidesen az AA-n.
Quote from: kecsap on 2007-09-24, 10:29:26
(itt most arra gondolok, hogy 5-6 éveseknek való)

Solid Snake

Quote from: ultimecia on 2007-09-24, 18:42:52
Hmm, AIR és Kanon 5-6 éveseknek :eek: :rolleyes:

Miért? Én örültem volna, ha 5-6 évesen AIR-t vagy Kanon 2006-ot nézhettem volna.  :D

Én

Á, egy büdös mukkot nem vágnának belőle. De azért az Inuyashát is későbbre raknám...
S_S, milyen gyerekkora lesz szegény csemetéidnek?? :angyali:

Solid Snake

Quote from: Én on 2007-09-24, 18:57:34
S_S, milyen gyerekkora lesz szegény csemetéidnek?? :angyali:

Frenetikus.  :morci:

Member

Most elképzelem, ahogyan Higurashi-t játszanak az utcában... :rolleyes:

Nekem az a Kamichuki is eléggé gyerekmesének tűnt egy rész után. Powerpuff Girls Z-t is vehetjük annak, ha akarjátok. :D

Hiei-sama

Zomg 5-6 eveseknek ilyen Sandybelle-t,Maja mehecsket meg stb kell nezetni....

Fazék

Quote from: Hiei-sama on 2007-09-24, 19:12:06
Zomg 5-6 eveseknek ilyen Sandybelle-t,Maja mehecsket meg stb kell nezetni....
sztem is. ghibli filmek (és talán még az arete hime sztem) mehetnek, de a többi ajánlás vagy az anime legalja, vagy egyszerűen egy ilyen korú gyereknek halál unalmas.

Kvikveg

Ja, en 5-6 evesen kengyelfuto Gyalogkakukkot meg Pom-Pomot neztem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2007-09-24, 20:10:58
Ja, en 5-6 evesen kengyelfuto Gyalogkakukkot meg Pom-Pomot neztem.

Én Rémálom az Elm utcában-sorozatot és A nagy ho-ho-ho horgászt.  :hopp:

Member

#24
Nekem akkor még csak a Tom és Jerry + Hupikék Törpikék jutott ki.

Btw. nem tudja valaki, hogy melyik volt az a mese (anime), amiben egy kissrác az ujjával tudott virágokat teremteni, aztán megállította a háborút (a tankok is csokrot lőttek), és végül a mennybe ment a kertész tanítójához? Egy ideje foglalkoztat. :)

A végén azt írták ki a virágok, hogy "Tisztu angyal volt".

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-09-24, 20:27:52
Btw. nem tudja valaki, hogy melyik volt az a mese (anime), amiben egy kissrác az ujjával tudott virágokat teremteni, aztán megállította a háborút (a tankok is csokrot lőttek), és végül a mennybe ment a kertész tanítójához? Egy ideje foglalkoztat. :)

Valahonnan nagyon ismerős, de nem ugrik be a címe.  :szemuveges:
Valaki esetleg segítene rajtunk?  :smile:

chilip

Nem virágok háborúja? :D (ez csak egy tipp) én is láttam régen, komoly volt...

Manitu

Quote from: Member on 2007-09-24, 20:27:52Btw. nem tudja valaki, hogy melyik volt az a mese (anime), amiben egy kissrác az ujjával tudott virágokat teremteni, aztán megállította a háborút (a tankok is csokrot lőttek), és végül a mennybe ment a kertész tanítójához? Egy ideje foglalkoztat. :)

A végén azt írták ki a virágok, hogy "Tisztu angyal volt".
Tistou Midori no Oyayubi
Ha valaki hozzájut haladéktalanul szóljon, tökmindegy milyen nyelven vagy felírattal :)

5-6 éves gyereknek tényleg ideális lenne.

Vagy ahogy Próféta mondta, Doraemon.


Zsiga


Darkstar

#29
Quote from: Zsiga on 2007-09-24, 22:08:19
Moetan:angyali:
Little girls are not the target audience, they're the audience's target, amirite

Komolyra fordítva a szót, ötletem sincs, amikre én gondolok, már mind elhangzottak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん