Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: MoonshinerMikor Shinji és Asuka túléli a végén, meg amikor lett az a nagy lötty, az tulajdonképpen happy end. Nem?:3x3:
mert minden újjászületett, tele van lehetõséggel, egy új kezdet az egész. Meg a világ megtisztult, felszabadult a társadalmi kötöttségektõl. Újra lehet kezdeni mindent.
Miért, annyira happy endnek néz ki? :3x3:
Nagy Rei/Lilith hulla-darabok szerte-szét... Az emberek hullájából álló LCL-tenger... ami meg ihatatlan és vérízû ;) ... lerombolt városok... leégett környezet... ja meg én is a nagy happyend miatti örömömben elkezdem fojtogatni, akiket szeretek, te nem? :haha:
Mi születet újjá? Max csak Shinji választhatta az életet, és Asuka kapta vissza az életét - de minden más maradt eléggé megsemmisült állapotban.

Moonshiner

#181
Quote from: Kuro_TenshiMiért, annyira happy endnek néz ki? :3x3:
Nagy Rei/Lilith hulla-darabok szerte-szét... Az emberek hullájából álló LCL-tenger... ami meg ihatatlan és vérízű ;) ... lerombolt városok... leégett környezet... ja meg én is a nagy happyend miatti örömömben elkezdem fojtogatni, akiket szeretek, te nem? :haha:
Mi születet újjá? Max csak Shinji választhatta az életet, és Asuka kapta vissza az életét - de minden más maradt eléggé megsemmisült állapotban.
de az idő múltával minden újjá fog születni. Ez a természet rendje. A löttyből végülis bárki testet tud ölteni. Nem?:3x3: A hullák meg senkit sem bántanak. Jók lesznek komposztnak, és majd újra lesznek élőlények, hála a spóráknak.

Necrid^

#182
Kérdés: Most néztem az "END of Eva" is vmit nem értek. most a végen mindenki végülis meghal? és csak Asuka és Sándór marad? vhogy a végit nem értem vki magyarázza el nekem részletesen pls. Elöre is kösz. PM..is jó.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Quote from: NecridKérdés: Most néztem az "END of Eva" is vmit nem értek. most a végen mindenki végülis meghal? és csak Asuka és Sándór marad? vhogy a végit nem értem vki magyarázza el nekem részletesen pls. Elöre is kösz. PM..is jó.
Ha csak egy dolgot nem értesz, jó neked. :) Igen, csak õk maradnak életben, ahogy már elõttem is írták, az a szép nagy LCL tenger a többi létforma testébõl van.

Egyébk. sztem a sima sorozat végén mindenki meghal (Incl. Asuka és Shinji), és az a jelenet nem Shinji fejében, hanem, az LCL-ben, az egyesült tudatban játszódik le. (Azaz Shinji elfogadja a projecktet).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Igen, mindenki meghal. Shinji és Asuka is. Viszont Shinji és Asuka inkább az életet választja, bennük megvan az élni és visszatérni akarás és megadatik nekik a lehetõség. *Elvileg* aki akar, az visszatérhet... de lehet, hogy õk
a) nem tudnak róla, hogy csak elég erõsen akarniuk kell a visszatérést... de az is lehet, hogy nem is akarnak visszatérni...
b) csak tovább álmodják az életüket, mintha mi sem történt volna (a 25/26. részben Shinji is álmodik egy ilyen "alternatív valóságot")

Quote from: DarkstarEgyébk. sztem a sima sorozat végén mindenki meghal (Incl. Asuka és Shinji), és az a jelenet nem Shinji fejében, hanem, az LCL-ben, az egyesült tudatban játszódik le. (Azaz Shinji elfogadja a projecktet).
Shinji még az elején szétoszlott... viszont a gonolatok jórésze még az övé, szerintem a kollektív tudatban való feloldódását csak a végére éri el.
De szerintem mindenki még nem halt meg. Ez csak egy kísérlet. Nincs még meg a teljes technológiájuk hozzá - ez eddig csak az EVA-n belül sikerült. De valószínûleg azt tervezték, hogy ezt a projectet kiszélesítik talán mindenkire...

Slayer_Ace

Most lehet, hogy marhaságot fogok írni és összecs*szem a kronológiát, úgyhogy elõre bocs:3x3:
Szerintem Kaworu halála után következik gyakorlatilag az EoE, és a 25-26. rész az EoE közben van, már mindenki LCL lett, megoldják Shinji problémáját, és ezután Shinji segít megoldani az emberiség problémáját
Szerintem nem volt itt kísérlet, csak egyszerüen különválasztották az emberiséget és Shinjit

Necrid^

Most még jóbban kavrtátok jól nekem :D. mindegy végulis.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Necrid
Most még jóbban kavrtátok jól nekem :D . mindegy végulis
Szerintem nincs ember a világon aki ezt teljesen értené :D:D

Kuroi Tenshi

Quote from: Slayer_AceSzerintem Kaworu halála után következik gyakorlatilag az EoE, és a 25-26. rész az EoE közben van, már mindenki LCL lett, megoldják Shinji problémáját, és ezután Shinji segít megoldani az emberiség problémáját
Szerintem nem volt itt kísérlet, csak egyszerüen különválasztották az emberiséget és Shinjit
Érdekes ötlet, *akár* ez is elképzelhetõ lenne, de nem így van.
A 25/26. rész, a kísérlet jóval késõbb játszódik a 24. után - 2016-ban. Kísérlet igenis volt (hacsak nem akarok nagyon elvont lenni, és feltételezem, hogy ezt az egészet is csak álmodta/képzelte), nézd végig megint a 25/26. részt - fõleg a 25. elejét.
Az EoE pedig közvbetlenül a 24. után zajlik.

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Kuro_Tenshi
A 25/26. rész, a kísérlet jóval késõbb játszódik a 24. után - 2016-ban. Kísérlet igenis volt (hacsak nem akarok nagyon elvont lenni, és feltételezem, hogy ezt az egészet is csak álmodta/képzelte), nézd végig megint a 25/26. részt - fõleg a 25. elejét.
Az EoE pedig közvbetlenül a 24. után zajlik.
Magyarul azt mondod, hogy a 25/26 az EoE után játszódik, csak mindkettõ egy alternatív befejezés? (vagy csak én vagyok értetlen:rolleyes: )

Kuroi Tenshi

Quote from: Slayer_AceMagyarul azt mondod, hogy a 25/26 az EoE után játszódik, csak mindkettõ egy alternatív befejezés?
Igen ;)

[SIZE="1"]*elvileg alternatív... csak mivel sztem a sorozat végén utal az EoE-ra, ezért mégsem teljesen az, max csak egy elképzelhetõ alternatív végzõdés*[/SIZE]

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Kuro_Tenshi
*elvileg alternatív... csak mivel sztem a sorozat végén utal az EoE-ra, ezért mégsem teljesen az, max csak egy elképzelhetõ alternatív végzõdés*
Ezt megint megpróbálom lefordítani:rolleyes: ...tehát mindegy, hogy a 24. rész után mi történik, elõbb-utóbb mindenkép az EoE-hez hasonló vége lesz

Kuroi Tenshi

Ez csak az én véleményem, de a sorozat végén van néhány képsor az EoE-ból.
Az Instrumentality projecttel meg tényleg egy ahhoz hasonló végkifejletet akarnak elérni, csak más úton. (Õk akarnak a saját sorsuk kovácsa lenni - Istent akarnak játszani)

Slayer_Ace


Necrid^

Akkor most ahogy értettem. a 24 rész után a EoE vége. és csak sándór és asuka marad LCL világban.nem a 25/26 rész amilyik a sorozatban van. vagy forditva? OMG :lame:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Necrid
Akkor most ahogy értettem. a 24 rész után a EoE vége. és csak sándór és asuka marad LCL világban.nem a 25/26 rész amilyik a sorozatban van. vagy forditva? OMG :lame:
[/I]
Tehát a 24. rész után jön az EoE, ez már magában egy befejezés
Egy alternatív befejezés, hogy a 25/26. résszel lesz vége (és itt jön Kuro_Tenshi kissé spekulatív, de megalapozott véleménye miszerint a 25/26. részes befejezés után is EoE-hez hasonló lesz a jövõ)
Én valami ilyesmit szûrtem le az elhangzottakból, szóval:teccik:

Necrid^

Quote from: Slayer_Ace[/I]
Tehát a 24. rész után jön az EoE, ez már magában egy befejezés
Egy alternatív befejezés, hogy a 25/26. résszel lesz vége (és itt jön Kuro_Tenshi kissé spekulatív, de megalapozott véleménye miszerint a 25/26. részes befejezés után is EoE-hez hasonló lesz a jövõ)
Én valami ilyesmit szûrtem le az elhangzottakból, szóval:teccik:
Értem. ty
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Slayer_Ace


Kuroi Tenshi

Quote from: NecridAkkor most ahogy értettem.
24 rész.
Eredetileg az EoE-hoz hasonló végzõdés lett volna, de mivel a 16. rész után kisebb botrány lett, és majdnem be is tiltották (:3x3: pedig akkor még alig történt valami, ahhoz képest, ami utána jött...) - TV Tokyo éjfélre rakta az Evangeliont és a Sega megvonta a támogatás egy részét a nyomásnak engedelmeskedve - ezek után a vezetõk nem engedték az ilyen befejezést, és más végzõdést követeltek.
Erre jött Hideaki ötlete: két *alternatív* befejezés - viszont az EoE-t csak késõbb tudta elkészíteni
Tehát most van két alternatív végzõdés: 25/26 vagy EoE. Csak szerintem az EoE erõsebb, mivel eredetielg is ahhoz hasonló lett volna, továbbá a sorozat végén is utal rá. De a sorozat vége is egy befejezés, sõt, arra alapul a GoS és a SIRP
Most már eléggé sikerült megkeverni? :)

Necrid^

Quote from: Kuro_Tenshi24 rész.
Eredetileg az EoE-hoz hasonló végzõdés lett volna, de mivel a 16. rész után kisebb botrány lett, és majdnem be is tiltották (:3x3: pedig akkor még alig történt valami, ahhoz képest, ami utána jött...) - TV Tokyo éjfélre rakta az Evangeliont és a Sega megvonta a támogatás egy részét a nyomásnak engedelmeskedve - ezek után a vezetõk nem engedték az ilyen befejezést, és más végzõdést követeltek.
Erre jött Hideaki ötlete: két *alternatív* befejezés - viszont az EoE-t csak késõbb tudta elkészíteni
Tehát most van két alternatív végzõdés: 25/26 vagy EoE. Csak szerintem az EoE erõsebb, mivel eredetielg is ahhoz hasonló lett volna, továbbá a sorozat végén is utal rá. De a sorozat vége is egy befejezés, sõt, arra alapul a GoS és a SIRP
Most már eléggé sikerült megkeverni? :)
Világos. ty :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kuroi Tenshi

Na szóval... 1000. :lazza:

Quote from: DreamcleaverA két rész erre a pszchológiai mélyelemzésre szerintem túl hosszú. Elég lett volan egy rész is. Ezzel szemben pl Kaoru-t, akivel Shinji szoros kapcsolatba kerül, majd meg kell ölnie egy rész alatt el is tüntették, ott pl lehetett volan bonyolítani a szálat. Még ami ebben a befejezésben zavar, hogy a 26. rész szinte csak Shinji-vel foglalkozik.
Szerintem pont jó volt. Két rész alatt a teljes elvontságában ki tudták fejteni a filozófiai rendeszert :p legalább nem csak felületesen foglalkoztak vele.
Az a rész pedig Kaoruval elég gyorsan történt - másfél nap volt az egész vagy annyi se?
Csak Shinji? Persze, nem megmondták még a 25. rész elején, hogy ezt a folyamatot csak Shinjinél mutatják be, mert túl hosszú lenne? Különben más szereplõk is voltak ebben a programban, Asuka, Rei és Misato is, pár mondatot õk is beszélnek.

Quote from: DreamcleaverAz End of Evangelion pedig szerintem egy látványos baromság. Márelnézést h valakit megsértek. Ami jó benne , hogy legalább megtudjuk mire képes a SEELE. Asuka halálharca az evákkal jól meg van csinálva. Ami rossz, hoyg ez még jobban Shinjire koncentrál. Nem utálom Shinji-t, elismerm, hogy nehéz helyzetben van, és ez az egész pilótásdi a nykába szakad, de tulajdonképpen egy átlagos antiszociális p*cs (mint én :) ) , aki nem képes beilleszkedni a világba. Nosza, akkor pusztítsuk el a világot és hagyjuk Shinji csináljon magának egy újat! YAAY!....:b+:  Aztán persze Shinji úgy dönt maradjon ahogy van. Ha jól vettem ki, akkor itt arról volt szó, hogyha az emberiség megváltozik, akkor képes lesz visszaállítani fizikai formáját, ergo a világ újraszületik. Ami nem tetszett , ahogy ez vizuálisan meg volt valósítva. Szerintem egyszerúen undorító volt, ahogy az a nagy...Rei...nem tudom pontosan mi, ott szétfoszlott. Befejezhették volna úgy, hogy lássuk az újjászületett világot, nem csak valami káotikus vértengert, egy félbevágott Rei Ayanami fejjel háttér dekorációként.Persze ez még másnak tetszhetett. Az ucssó jelenetben meg nem értem, hogy Shinji miért akarta megfolytani Asuka-t. Félt, hogy megint elárulja valaki vagy mi? Ez a Shinji tényleg beteg. Egyetértek Asuka uccsó szavaival " I feel sick".

De amúgy persze Love, Peace & Death Metal, ahogy mondtad. :D
Naszóval...
A SEELE-nek is van hatalma, de a legnagyobb hatalom még mindig nem az övék.
Szerintem ez most kevésbé koncentrált Shinjire.
Nem Shinji akarta elpusztítani a világot. nem is õ akarta újrakezdeni. Sõt, meg akart halni. Azt várta, hogy megöljék. Nem menekült akkor sem, amikor már körülvették a katonák.
Shinji késõbb összeszedi magát, miután Misato feláldozta az életét, hogy megmentse. Aztán tehetetlenül végig kellett hallgatnia Asuka haláltusáját, mert Eva 01-et bebetonozták... vagy legalábbis kiöntötték valami bordó mûanyaggal.
Kis ugrás - álom vége-fele
Itt Shinji dönthet: az álomvilágot/menyországot vagy (elõbb) a valóságot választja, bármilyen fájdalmas is. Shinji itt nõ fel: most nem fut el a problémák elõl. Az ezáltal kialakuló világra viszont nincs befolyása, az, hogy olyan lett, amilyen, az nem az õ választása volt, hanem ilyen lett a világ az emberek lcl-é válásával és a hold kiemelkedésével. Lilith pedig meghalt, mert vagy emberek, vagy angyalok élhetnek a Földön, csak az egyikük kerülhet ki gyõztesen, és Shinji az emberiség túlélését választotta.

Fojtogatást pedig már kitárgyaltuk, lapozz vissza néhányat.
:)

Lazzaret

Dreamcleaver: Hát elõször nekem is hasonló volt a véleményem, mert igazából nem ezt vártam elsõre. Pl. az uccsó két rész nekem sem jön be, hiába fontos része a filmnek. EoE-ban meg nem is tudom de az nagyon el lett találva. Lehete hogy a végén a világ baromi hányinger keltõ, de jobb lett volna ha egybõl a paradicsomba pottyantak volna? Sztem nem. Így okul az ember ha istent akar játszani.

A fojtogatós jelenetbe pedig csak belekell gondolnod magad Shinji szerepébe. Amikor szerencsétlen az egybeolvadás során teljesen elveszti az eszét. Mikor végül dönt még mindig ugyanabba az õrületben van mint azelött. Mikor magához tér talán nem is igazán emlékszik semmire a sokk miatt amit az egyesüléskor elszenvedet, és még mindig azt hiszi bene van EVA01-ben és harcól. Félõrülten te is lehet azt hinnéd hogy aki alattad fekszik ellenség. De amikor Asuka magáhoiz tér és megsimogatja az arcát észbekap és elengedi. Majd teljesen összeomlik és sírva rádõl Asukára. Asszem ennyit a fojtogatásról.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Hah nem gondoltam volna Kuro_Tenshi, hogy még reagálsz arra a posztra. :jee: De el kell keserítselek kifogytam az NGE-t fikázós ötleteimbõl. :D Mondjuk a legrosszabb anime topic eleve rossz volt neki, mert ahogy már mondtam nekem tetszett, csak a befejezések nem annyira, de az sem a filozófiai mondanivaló miatt, hanem ahogy megvalósították. Shinji meg csak azért idegesít, mert az NGE-ben a mellékszereplõk (márha van ilyen, hiszen mindenki szerves része a sztorinak) is annyira jól meg vannak alkotva, hogy nekem sokakanak jobban érdekelt a története, mint Shinjié.

Folytogatással kapcslatban olvassak vissza mi?...oké megpróbáltam, de ebben a topikban baromi hosszú és mélyszántású posztok vannak, épn meg most fáradt vagyok, úgyhogy majd egyszer. :rolleyes:

Na, de azért, hogy valami értéke is legyen ennek a posztnak mondanon kell valami épító jellegût is az NGE témában igaz? Lássuk csak...hmmmm....hmmmmmm....igen! Szerintem Misato jó kis bõr! :lazza: :jee:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Most irtam le eggyel lejebb/feljebb a fojtogatás lényegét. Így nem kell keresgélni :)


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Quote from: LazzaretA fojtogatós jelenetbe pedig csak belekell gondolnod magad Shinji szerepébe. Amikor szerencsétlen az egybeolvadás során teljesen elveszti az eszét. Mikor végül dönt még mindig ugyanabba az õrületben van mint azelött. Mikor magához tér talán nem is igazán emlékszik semmire a sokk miatt amit az egyesüléskor elszenvedet, és még mindig azt hiszi bene van EVA01-ben és harcól. Félõrülten te is lehet azt hinnéd hogy aki alattad fekszik ellenség. De amikor Asuka magáhoiz tér és megsimogatja az arcát észbekap és elengedi. Majd teljesen összeomlik és sírva rádõl Asukára. Asszem ennyit a fojtogatásról.

No itt is van :)


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Quote from: LazzaretNo itt is van :)

Láttam, csak elfelejtettem reagálni. Bocs. :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: DreamcleaverHah nem gondoltam volna Kuro_Tenshi, hogy még reagálsz arra a posztra. :jee
Hát tudod az úgy volt, hogy az 1. postom a NGE topicban volt. Aztán a 100. is. És ha már így elkezdõdött, akkor a 200., 300., 400. és 500. is :D Aztán most az 1000. is :kiraly: szóval ez már csak egy olyan "ok az ivásra" szinten is ment volna, de az is benne van, hogy a NGE a kedvencem, sok olyan témát boncolgat, amiken én is sokat gondolkoztam, elég sötét és elvont - amiket nagyon kedvelek benne :jee: meg hát... mióta láttam, talán még nem telt el nap anélkül, hogy ne gondoltam volna rá :eeek:
Quote from: DreamcleaverShinji meg csak azért idegesít, mert az NGE-ben a mellékszereplõk (márha van ilyen, hiszen mindenki szerves része a sztorinak) is annyira jól meg vannak alkotva, hogy nekem sokakanak jobban érdekelt a története, mint Shinjié.
hmmmmmm....igen! Szerintem Misato jó kis bõr! :lazza: :jee:
Ááá kibújt a szög a zsákból! :D
nem akarom mondani, de ugye tudod, hogy van *köh* [color="#f7f7ff"]doujinshi és hentai [/COLOR]*köh* :D
Na egy kis komolyságot :haha:
Én is kiváncsi lennék egy kicsivel többre a többi szereplõvel kapcsolatban - Asuka, Rei, Misato, ...

Kuroi Tenshi

Quote from: Lazzaretfojtogatós jelenet
Hm... ez is egy elgondolás. Õrület biztos van benne. Az álom/látomás és a valóság is összemosódott. De szerintem nem éppen így van.

http://usteam.hu/forum/showpost.php?p=105874&postcount=52

(Lusta vagyok megint leírni).
Fojtogatás még lcl-állapotban EVA01-ben eszébe jut, amikor azt a jelenetet újragondolja, amikor Asuka elég durván fellöki, és ráesik a forró kávé.

Kuroi Tenshi

Eltûnt az evacomics.com :beken:
Pedig az elõzõ oldal alapján most poénos rész jött volna :D

Sirylt

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a remastered verzió különbözik-e a grafika minõségén kívül az eredetitõl, és melyiket érdemesebb megnézni?