Ftp es egyebek

Started by Rikkudo, 2003-10-21, 14:55:51

Previous topic - Next topic

Randal

Manitu:

Ahh, értem. Csak az volt a gyanús, hogy az anidb-n hardsubnak és rossz minőségűnek írták. ehhez képest softsubos, korrekt minőségű. Ráadásul nincs is jelezve, hogy javított verzió lett volna.

Fera:
Flashgethez:

Megnyitod az ftp-t a böngészőben, kijelölöd a fájlokat és ráhúzod a bedobóablakba. A megjelenő ablaknél meg a logint/jelszót asszem alapból beírja. Alapértelmezettnek beállítod és okés.
De előtte állítsd be, hogy 1 szálon töltsön!

Hiei-sama

#391
Quote from: Randal on 2006-08-14, 19:02:36
Manitu:

Ahh, értem. Csak az volt a gyanús, hogy az anidb-n hardsubnak és rossz minőségűnek írták. ehhez képest softsubos, korrekt minőségű. Ráadásul nincs is jelezve, hogy javított verzió lett volna.

Fera:
Flashgethez:

Megnyitod az ftp-t a böngészőben, kijelölöd a fájlokat és ráhúzod a bedobóablakba. A megjelenő ablaknél meg a logint/jelszót asszem alapból beírja. Alapértelmezettnek beállítod és okés.
De előtte állítsd be, hogy 1 szálon töltsön!


De figyeld meg kicsit anidb-n az avi verzio van bejegyezve,ftp-n meg ogm valtozat van,bar csak a 2. cdjere van az avi verzio bejegyezve,az elso CD-je jolvan....

Focke-Wulf

#392
Sziasztok!

Nem tudom, másnál is csinál-e ilyet, de nálam az ftp mostanában megszakítja a letöltést. Elindul, majd mindig máskor, valamikor 6%-nál, de valamikor több, mint 50%-nál megszakad. A kapcsolatot nem bontja, de többszöri próbálkozás után nagyon lelassul, és továbbra sem tölti le egészen az animét. A Total Commander, ha várunk vele vagy 15 percet, azt írja ki, hogy "Hiba a fájlban."

Csak nálam nem működik jól, vagy másnál sem? Mit tehetnék? Előre is köszi a segítséget!

Kuroi Tenshi

Nálam eddig működött.
A hiba lehet az isp-dnél (sőt, gyakran ott van), vagy a hardverben is (ugye nem wireless routert használsz?); az is előfordul néha, hogy a szerver túlterhelt, de megszakítani nekem akkor se szokta, csak 267-ről 128-ra korlátoz.
Az is elképzelhető, hogy a fájl tényleg hibás.

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-18, 02:41:12
Nálam eddig működött.
A hiba lehet az isp-dnél (sőt, gyakran ott van), vagy a hardverben is (ugye nem wireless routert használsz?); az is előfordul néha, hogy a szerver túlterhelt, de megszakítani nekem akkor se szokta, csak 267-ről 128-ra korlátoz.
Az is elképzelhető, hogy a fájl tényleg hibás.

A server nincs korlatozva, meg a legterheltebb idoszakokban is kitud tolni + 100-200mbitet, szoval ha vmi lassulas van akkor az nalad/ispnel lesz :p
Death is the only redemption

Focke-Wulf

Eddig minden rendben ment, egyik napról a másikra kezdett el rosszalkodni. A lassulás nem lényeg, azt csak körítésnek írtam, mert akár lassul, akár nem, akkor sem hozza le az animét. És egyiket sem, az meg gondolom lehetetlen, hogy mindegyik hibás legyen.

Amiket írtatok, router, stb, majd utánanézek. Szóval akkor nektek prímán működik? Mert beszéltem még egy sráccal és neki sem jó. :S Ugyanez a problémája, nem hozza le egészen az animét, hanem megszakad a letöltés.

zsozso

Quote from: Focke-Wulf on 2006-08-18, 12:24:53
Eddig minden rendben ment, egyik napról a másikra kezdett el rosszalkodni. A lassulás nem lényeg, azt csak körítésnek írtam, mert akár lassul, akár nem, akkor sem hozza le az animét. És egyiket sem, az meg gondolom lehetetlen, hogy mindegyik hibás legyen.

Amiket írtatok, router, stb, majd utánanézek. Szóval akkor nektek prímán működik? Mert beszéltem még egy sráccal és neki sem jó. :S Ugyanez a problémája, nem hozza le egészen az animét, hanem megszakad a letöltés.

Egy pontos hibauzenet azert nem artana.
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Quote from: zsozso on 2006-08-18, 11:57:32
szoval ha vmi lassulas van akkor az nalad/ispnel lesz :p
Na akkor ez is a t-com műve  :__devil:

Quote from: Focke-Wulf on 2006-08-18, 12:24:53
Szóval akkor nektek prímán működik?
Nekem most is szépen 266-267-tel megy; és ha Zsozso-dononak nem menne, akkor senkinek sem, tehát neki is megy :D
Ilyesmi hirtelen lassulást, ingadozó sebességet, leállást wireless routerrel láttam már; de az isp-dnél is lehet a hiba.
Más egyébként megy, vagy minden letöltés ilyen?

Focke-Wulf

#398
Kiderült a hiba, sikerült megoldani, köszönöm a segítséget, leírom, mi volt a gond:
-a router beépített tűzfala volt a gond, router nékül, simán, csak modemmel sikerült a letöltés :);
-semmi sem jött le, semmi, ami kb 150 megánál nagyobb volt.

Mégegyszer mindent köszönök!
Sziasztok!

Ui.: a pontos hibaüzenet ez volt: "Hiba a letöltött fájlban." Vagy: "Hibás fájl." Mindkettőt kiírta, mikor mit. :)

Kuroi Tenshi

Legalább megoldódott.
Azért nézz utána, hátha van a routerhez valamilyen software vagy firmware-frissítés, ami megoldja ezt a problémát, mert ennek rendesen is kéne működnie.

hgf

Üdv!

A Firefox beépülőmoduljával, a FireFTP-vel töltenék, de nem hajlandó kapcsolatot létesíteni. Total Commanderrel viszont megy a dolog, tehát se a géppel, se a tűzfal- és egyebekkel, se a loginnal-jelszóval nem lehet gond. Van tippje valaki nálam okosabbnak?
(Passzív módot használok, a port 21, 2121 vagy 31337, egyikkel sem műxik. Letöltési mód bináris. Mármint ha ezek érdekelnek valakit...)

hgf

Kuroi Tenshi

Akkor nagyon egyszerű megoldás: letöltéshez használj TC-t ;) az legalább működik, nem?
FireFTP-t még nem próbáltam, így nem tudom mi lehet vele a gond - a beállítási paraméterek jónak tűnnek. Lehet-e elgépelt felhasználói név vagy jelszó?

hgf

Üdv!

Nem lehet. A név és jelszó jó, és ugyanaz, mint a TC-nél. Van egyéb tipped?

Kuroi Tenshi

Van a FireFTP-ben többszálas letöltés? ha igen, akkor kapcsold ki.
Addig meg használd a TC-t. Jó az ;)

23csucsu99

Megtudná nekem súgni valaki, hogy az FTP-n lévő kétféle (AXP és ZX) "Love Hina" release közül melyiket érdemesebb letölteni?
Keresgéltem a release group-ok honlapjain, de vagy elenyésző vagy semmi infót nem találtam (screenshot-ot az anime-ből meg végképp nem, kivéve a KAA release-hez, de az ugye nincs fenn az FTP-n), ezért nem tudom az egyes verzióknál milyen a felirat fordítási és kivitelezési minősége, meg úgy cakkumpakk a release "összképe".
Előre is kösz a segítséget.

kikuchiyo

Failure is the default option

Fazék

Quote from: 23csucsu99 on 2006-09-01, 21:36:09
Megtudná nekem súgni valaki, hogy az FTP-n lévő kétféle (AXP és ZX) "Love Hina" release közül melyiket érdemesebb letölteni?
Keresgéltem a release group-ok honlapjain, de vagy elenyésző vagy semmi infót nem találtam (screenshot-ot az anime-ből meg végképp nem, kivéve a KAA release-hez, de az ugye nincs fenn az FTP-n), ezért nem tudom az egyes verzióknál milyen a felirat fordítási és kivitelezési minősége, meg úgy cakkumpakk a release "összképe".
Előre is kösz a segítséget.
én a zx-es verziót írtam ki, mert a zx rip-ek szimpatikusabbak, de minőségi különbséget én (korlátozott látási és hallási képességeimmel) spec nem tudtam kiszúrni a 2 között

23csucsu99

aniDB-t csekkoltam Én is, mondjuk lehet, hogy nem figyeltem és a "Love Hina Again" oldalára tévedtem és azért nem találtam meg a release-ekre vonatkozó infót. De mindegy is, kösz a gyors a választ ; )

jettmoress

#408
Remelem eltalaltam a helyes topicot.
Szoval epp az Urusei Yatsurat szedem es a 021 reszt nem akarja leszedni  :bruhuhu:. Lehet azert mert a file nevben van az 1/2 jel?

Otletek hogy mi legyen?  :confused:
(btw SmartFTPt hasznalok)

-------------------------------
edit: kossz, mostmar lejott hogy nincs a file nevben a 1/2 jel  :appl: :hopp: :whoah:  :jee:  :Kiraly:

freeknight

Ha jól emléxem régebben volt egy mp3 könyvtár az ftp-n. Ez hova tűnt? Mer jó lenne néhány anime számot beszerezni :Kiraly:. Remélem jó topicba írtam. :ejj:

Manitu

Jól emlékszel. Eltünt :D Szerzőijogi és egyéb vitákat megelőzendő. Kénytelen leszel máshonnan beszerezni azokat a számokat (t0rr3nt ;))


hadzsi

Lenne egy kis problémám. Newbie vagyok és a múlt héten itthonról kezdtem el tölteni anime-ket. Most pár nap után hazajöttem és nem igazán tudok kapcsolódni Total Commanderrel, pedig semmi nem változott és ahogy néztem nem is vagyok bannolva sem. Esetleg ötlet, hogy mi lehet az amit elszúrhatok?

Darkstar

Quote from: hadzsi on 2006-09-29, 09:48:19
Lenne egy kis problémám. Newbie vagyok és a múlt héten itthonról kezdtem el tölteni anime-ket. Most pár nap után hazajöttem és nem igazán tudok kapcsolódni Total Commanderrel, pedig semmi nem változott és ahogy néztem nem is vagyok bannolva sem. Esetleg ötlet, hogy mi lehet az amit elszúrhatok?
Milyen hibaüzenetet ad a TC?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

hadzsi

Kapcsolathívási hiba, amit azért nem értek mert a múlt héten ilyen nem volt, azóta pedig semmit nem változtattam.

Member

Nézd meg, hogy a Windows azóta benyomta-e az automatikus tűzfalat (gondolom, XP-t használsz).

Randal

Jaja. Nézd meg, hogy ki van-e kapcsolva a Windows tűzfalad ill. ha valami hasonló progit használsz, nem tiltja-e le.
Másrészt próbálkozz FT kliensekkel, pl FlashFXP-vel vagy FileZillával.

sirtomi

Én TC-t használok és jelenleg az XP tűzfalát. Semmit nem állítottam sehol és simán tudok csatlakozni a szerverhez. Csak szerencsém van, hogy semmi gondom?

hadzsi

Minden hasonló programot leállítottam, de semmi. Még mindig kapcsolódási hiba.

Darkstar

Most nekem sem megy, szóval valszeg leállás van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Randal

Hmm. Nekem se műxik... Még jó, hogy az este leszedtem a Bubblegumokat:)