Ftp es egyebek

Started by Rikkudo, 2003-10-21, 14:55:51

Previous topic - Next topic

Cobra

Narutot ne itt tárgyaljuk ki, de ami a szerveren van Naruto, meg a Jetixen vetített Naruto 2 külön sorozat :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

csak érdeklődöm hogy megint server-t költözetettés van vagy mi,ami múltkor lassította a letöltést,mert tegnap már jó volt de most megint ingadozik 30-190 között folyamatosan :confused:

Zsiga

Quote from: carfanatic on 2007-03-05, 17:49:03
csak érdeklődöm hogy megint server-t költözetettés van vagy mi,ami múltkor lassította a letöltést,mert tegnap már jó volt de most megint ingadozik 30-190 között folyamatosan :confused:
Nem, most a Narutardok indítottak DoS támadást a szerver ellen. :)

[Cowboy]Drizzt

Hali

Nos nekem is ugyanez a problémám.
Nekem is naon lelassult a letöltésem.Nos ha ez a helyzet a Narutoval akkor tényleg bannolni kéne a szerverről.Nem azért mert én szeretném akárkinek a véleményét felülbírálni(zsozso) de ha ennyire le leechelik a szervert az olyanok előtt akik más értelmesebb animot szeretnének tölteni akkor nem sok értelmét látom a további fennhagyásnak.Vagy vmi kompromisszumot kéne találni amivel mindenki jól jár.Hagy leecheljék csak egymást vmi külön szerveren.Nem tdom nekik mért jó hogy ennyivel tölthetnek le.Ennél még a torrent is gyorsabb :mad:
Tehát mielőbb dűlőre kéne jutni ezzel kapcsolatban.Nos csak ennyit akartam.
Üdv.:Drizzt
Drizzt az örök kósza

Manitu

Quote from: [Cowboy]Drizzt on 2007-03-05, 22:47:05de ha ennyire le leechelik a szervert az olyanok előtt akik más értelmesebb animot szeretnének tölteni akkor nem sok értelmét látom a további fennhagyásnak.
Mi alapján döntöd el, kinek mi az értelmesebb anime? Különben meg senkitől ne várd el, hogy ne töltsön a szerverről, csak azért, hogy másoknak több sávszélesség jusson :_piszka:

És mielőtt valaki narutardsággal vádolna, falramászom a rókaképűtől :lazza:


[Cowboy]Drizzt

Teljesen félreértelmezted azt amit mondtam.
Nem kicsinyeltem le a Narutot én is láttam és tetszett.De tök gyerekes.
Nos ennyit erről, nem mondtam semmit.A lényeg az hogy senkinek sem előnyös ez az egész.Ezért utaltam a kompromisszumra.Nyugodtan töltheti aki akrja csak úgy hogy ne zavarjon vele senkit.Bocsáss meg de nem csak a saját nevemben beszéltem most és megkérnélek hogy mielőtt hozzászólsz végigolvasod az egész szöveget.
Drizzt az örök kósza

Zsiga

Quote from: [Cowboy]Drizzt on 2007-03-05, 23:16:23
Teljesen félreértelmezted azt amit mondtam.
Nem kicsinyeltem le a Narutot én is láttam és tetszett.De tök gyerekes.
Nos ennyit erről, nem mondtam semmit.A lényeg az hogy senkinek sem előnyös ez az egész.Ezért utaltam a kompromisszumra.Nyugodtan töltheti aki akrja csak úgy hogy ne zavarjon vele senkit.Bocsáss meg de nem csak a saját nevemben beszéltem most és megkérnélek hogy mielőtt hozzászólsz végigolvasod az egész szöveget.
És szerinted ki fogja fizetni a plusz szervert meg plusz sávszélességet? :3x3:

Manitu

Nézőpont kérdése. Ha akarom úgy is nézhetem, hogy aki mást tölt, az szedi el a sávszélességet a narutosok elől ;) A Naruto is ugyanolyan lassan vánszorog le azoknak, akik azt töltik, mint más anime másnak. És nem hiszem, hogy a Naruto törlése megoldaná a problémát, leechelnének helyette Bleachet vagy Death Noteot. Max annyit érne el a törléssel zsozso, hogy három hétig olvashatná a feldühödött userek anyázását a shoutboxban meg a fórumon.

Nem csak a magad nevében beszéltél? Akkor még kiében? Az enyémben biztos nem. Btw, természetesen elolvastam az egész hszt, igazad van, megoldás kell, 20k limit mindenkinek, akkor legalább lehet mit mondani a sok türelmetlenkedőnek, hogy ugyanmár mért lassú az ftp :redface:

Oh, és ha a t0rr3nt gyorsabb, akkor talán szedd onnan amit akarsz, ezzel is hozzájárulva, hogy másoknak gyorsabb legyen  :hehe:


Kuroi Tenshi

Ragozzuk.

Caturdayen csak macskás animéket lehet tölteni.
Narutot meg csak Turddayen :D
Na jó, az első csak vicc. A második meg csak félig.
Kompromisszumos megoldást kb csak így tudnék elképzelni,
mármint amelyik működik is, hogy narutos könyvtárakra
vmilyen timelockot tenni, hogy csak vmelyik napon legyen
hozzáférhető. Akkor heti egy nap teljes leterheltség, de
legalább mindenki tudja; a hét többi napján viszont nem
lenne annyira vészes a helyzet.
De csak kósza gondolat...

Merwenus

#579
hát, a 20ks limit nem oldana meg semmit :) mert attól még ugyanaz lenne ami most is :) mindenki lassan tölteni, csak nem 30-100 kilóval, hanem mindenki 20l :D ennek akkor mi értelme lenne? :D
Naruto meg maradjon...most ha nem szereted, ne nézd, fölösleges a sok beszólás hogy szedjék le, mert sokkal több emberrel szúrnának ki azzal, hogy leszedik >>
nekem a Bleach nem jön be :) mégsem fikázom, és mégse szólok hogy töröljék az FTPről, mert legalább annyian szedik mint a narutot :)

szerk:
Kuroi Tenshi, az ötlet ott hibádzik legfőképpen, hogy így most 1-2 hétig leterheltség, aztán jó lesz meg minden, és mindenki boldog lesz, főleg a naruto fanok :) ha bevezetik hogy csak kedden tölthessék, akkor meg hónapokig szenvedni fognak, és ennél sokkal nagyobb károkat fognak előidézni :) mert keddenként nem 30l töltik a cuccokat, hanem 5l :) és egy nap leszednek 2 részt, szal ez az elmélet is több sebből vérzik, egyetlen megoldás van, várni :)
vagy ha nagyon drasztikus akarsz lenni, akkor meg beállítani hogy max pár 100 kapcsolatot tudjon létrehozni a szerver:) és aki gyors az jól jár, aki nem, nem :)
vegyük 100mbites net...10mega feltöltés , akkor az 100 embert egyszerre kényelmesen ellát :)


Bishop

20 sohaaaaaaaaaaaa :hehe:

megoldást nem tudok,de mi lenne ha törölnék a loli anime-ket :lul:

hát minimum 160-as legyen a korlát mert az volt a régi letöltésem mielött felemelték :D

Kuroi Tenshi

Quote from: carfanatic on 2007-03-05, 23:58:51
megoldást nem tudok,de mi lenne ha törölnék a loli anime-ket :lul:
insta-b&.

Manitu

Quote from: carfanatic on 2007-03-05, 23:58:51
megoldást nem tudok,de mi lenne ha törölnék a loli anime-ket :lul:
:lol: A vesztedet akarod?  :ejnye: :D


Darkstar

Quote from: carfanatic on 2007-03-05, 23:58:51
megoldást nem tudok,de mi lenne ha törölnék a loli anime-ket :lul:
Ne kívánd, hogy megtudjam a címedet...  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-03-06, 00:02:33
Ne kívánd, hogy megtudjam a címedet...  :__devil:
globmodok se látják?
Ja, irl cím? ^^" má ip címet kezdtem keresni :D

Bishop

Quote from: Darkstar on 2007-03-06, 00:02:33
Quote from: carfanatic on 2007-03-05, 23:58:51
megoldást nem tudok,de mi lenne ha törölnék a loli anime-ket :lul:
Ne kívánd, hogy megtudjam a címedet...  :__devil:
megadjam? vagy csak küldesz loli-s képeket elretentés céljából :hehe:

off vége és mentem aludni szal jó levélbomba-készítést :angyali:

Cobra

Már egyszer ki lett tárgyalva a korlátozás, amikor elfogyott a 100mbit, meg egyébként is felesleges ezen vitatkozni, mert ez nem demokrácia, hanem zsozso saját szervere. Ha ő úgy látja, hogy valamit módosítani kell, akkor megteszi és utána szól a változásról.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#587
engem csak azért zavar egy kicsit ez a dolog, mert ha nem is nagy összeggel, de támogatom az ftp-t. és ezután a sok tizenéves suhanc naruto-őrült, aki azt se tudja, hogy egy ilyen ftp fenntartása pénzbe kerülhet, és csak rinyálni tud, hogy "lassan jön, csináljatok már valamit vazze", teljesen megöli a sávszélt, ezáltal még azt a nagyon keveset, amit az ftp-t használnám mégis időnként, még arról is inkább lemondok, mert ennyi eszem azért van még és inkább szedem torrent-ről, mert ennél már az is gyorsabb... tény, hogy azt a pénzt véletlenül sem azért adtam, hogy elvárok érte bármi mást az interhost-os tárhelyen és az oldal/fórum fennmaradásán kívül, megvagyok az ftp nélkül hibátlanul. de azért mégiscsak kényelmesebb megoldás lenne időnként a torrent helyett, viszont mostanában már ez se igazán opció. engem csak ebből a szempontból zavar a dolog.

szerk: remélem nem értitek félre ezt a hozzászólást, csak elmondtam a véleményemet, nem akarok semmi változást

Selmo

Elméleti megoldásként lehetne naruto torrent is. Minél többen szednék, annál gyorsabban menne a letöltés. ::)  Mintha korábban lett volna róla szó, hogy az ftp helyett torrent lenne, ezzel mi lett?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-03-06, 01:26:13
Elméleti megoldásként lehetne naruto torrent is. Minél többen szednék, annál gyorsabban menne a letöltés. ::)  Mintha korábban lett volna róla szó, hogy az ftp helyett torrent lenne, ezzel mi lett?
sajnos nem vált be, nagyon kevesen használták és túlságosan terhelte anno még a régi szervert, ha jól emlékszem. nem tudom mennyire lenne értelme újabb próbát adni a dolognak...

Selmo

#590
Egy meghívásos alapú, zárt torrentnek, ahol ban jár egy bizonyos szint alatt, mondjuk 0,3? Szerintem lenne. A népszerű sorozatok gyorsan lejönnének és nem is terhelnék annyira a szervert. Már amennyire én ebbe belelátok.

EDIT: Hm, ezt talán vigyük át az offos h/sz topicba.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Meg szvsz ha esetleg így módosulna a dolog, a szervernek nem kéne ekkora sávszél, és akkor zsozso is olcsóbban jönne ki a dologból. De ez nem a mi döntésünk. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Merwenus

őszintén szólva Torrent oldlat még spec nem készítettem, de hogy legyen értelme a sávszél kell, és hogy a szerver mindent seedeljen, nah már most amennyi cucc van az FTPn ... és azt seedelni folyamatosan..sztem egy torrent progi se tudná elviselni :) mert okés, meg szép a torrent, csak ha valakinek egy 3 éves cucc kell, mert most látta hogy mekkora jó, akkor imádkozhat hogy legyen 1 seeder legalább..és hetek, hónapok alatt 1 kilóval leszenvedje, ennek tényleg akkor van értelme, ha a szerver MINDEN cuccot seedel :) erre meg semm isem képes, no meg mindenre készíteni egy torrent fájlt? uramatyám, erre meg ember nem képes, végkimerülésben halna meg szerencsétlen zsozso  :grrr:

teraflare

Ők azt mondták hogy a narutardot és a bleach-et meg a hasonló letöltés csökkentőket torrenteljék.

Szerintem töröljük az Anime könyvtárt és csak a Hentai maradjon meg.  :hehe:

Manitu

A torrent ötletét zsozso egy elegáns mozdulattal elvetette, innentől nincs értelme beszélni róla.

@Merwenus:
- Bitcomet, uTorrent és Asureus is lekezel több tízezer aktív torrentet, gond nélkül.
- A torrentnek pont az a lényege, hogy nem a tracker osztja meg a cuccot, hanem a userek, de még ha mindent seedelne is a szerver, az semmiben nem igényel több sávszélességet, mintha ftp-n osztaná meg őket. Oly mindegy, hogy ugyanazt az adatmennyiséget milyen protokolon tölti fel, nem?
Nem kivitelezhetetlen a dolog, de attól még nem lesz :)


sirtomi

Szerintem egész jól működött a torrent amíg ment, én használtam is az ftp helyett. Valami olyan probléma volt, hogy külföldi tracker listára felrakta valaki asszem és azért lett leállítva.

Darkstar

Most, hogy a Narutardok, Bleachtardok és társaik iskolában vannak, érdekes mód max speeddel tudok tölteni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

[Cowboy]Drizzt

Dakstar detto:D:D:D :whoah:
Drizzt az örök kósza

zsozso

Quote from: Manitu on 2007-03-06, 11:03:14
A torrent ötletét zsozso egy elegáns mozdulattal elvetette, innentől nincs értelme beszélni róla.

@Merwenus:
- Bitcomet, uTorrent és Asureus is lekezel több tízezer aktív torrentet, gond nélkül.
- A torrentnek pont az a lényege, hogy nem a tracker osztja meg a cuccot, hanem a userek, de még ha mindent seedelne is a szerver, az semmiben nem igényel több sávszélességet, mintha ftp-n osztaná meg őket. Oly mindegy, hogy ugyanazt az adatmennyiséget milyen protokolon tölti fel, nem?
Nem kivitelezhetetlen a dolog, de attól még nem lesz :)

Na igen eppen ebben tevedsz, sajnos a torrent ha seedeled olyan 2-3x tobb eroforrast igenyel torrentenkent mintha ftpvel toltened fel, namost ezt szorozd fel a batchek szamaval es megkapod, hogy a mostani 2 opteron server se birna. Az hogy csak narutot meg bleachet seedelni az szep es jo lenne, de kb senki sem seedelne a gepen kivul szoval eleve halott otlet.

Quote from: sirtomi on 2007-03-06, 11:04:03
Szerintem egész jól működött a torrent amíg ment, én használtam is az ftp helyett. Valami olyan probléma volt, hogy külföldi tracker listára felrakta valaki asszem és azért lett leállítva.

Ez meg a masik problema, hiaba private a tracker, a bittorrent clientek mostansag mondjuk ugy, hogy nem eppen megbizhatoak.
Death is the only redemption

Bishop

megjött az narutard és bleachtard az iskolából :lol:

annyiba lehetne spórolni hogy sok anime van fent többször több fájlnév alatt angol/japán

ezeket lehetne szelektálni nem?