Ftp es egyebek

Started by Rikkudo, 2003-10-21, 14:55:51

Previous topic - Next topic

PP

thx pont ez a két dolog hiányzott:D

Rounin

Quote from: Member on 2007-07-14, 14:37:25
Már belinkelem, de úgy gondolom, hogy lusták lesznek majd eggyel előbbre olvasni:

HA NEM MEGY A F*P

Fix'd.

Próféta


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Rounin, te drogozol? :)

Fazék

Quote from: Member on 2007-07-14, 21:30:41
Rounin, te drogozol? :)
sztem ő se, és nekem is pont ez ugrott be az eredeti hozzászólásodról, mint neki :D

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-07-14, 20:28:49
Quote from: Member on 2007-07-14, 14:37:25
Már belinkelem, de úgy gondolom, hogy lusták lesznek majd eggyel előbbre olvasni:

HA NEM MEGY A F*P

Fix'd.
Ha már Fix'd...

Manitu



Rounin

Quote from: Zsiga on 2007-07-14, 23:36:25
Ha már Fix'd...

Nálam a lustaság győzött :angyali:

csacsa

#699
Nem tom, hogy jó helyre írok-e, de mégi vhova muszáj... :morci:
Megint találtam egy oldalt, ahol reklámozzák az f*p, még útmutató is van ahhoz, hogy hogyan lehet elérni. Mivel úgy tudom, hogy ez nem igazán szabályos ezért írok. Nem akarom kitenni ide a linket, mert nem tudom, az oldal "tulaja" aktív-e itt vagy sem, de ha kell elküldöm pm-ben aki kérni....
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Fazék

#700
sztem zsozso-nak küldd el a link-et már most. baj nem lehet belőle.

amúgy sztem amíg azért nem reklamálnak a jogvédők, hogy egy másik oldalon fönt van pofátlan módon az összes szinkron, addig az ftp-ért sem kell különösebben aggódni...

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-07-21, 23:11:17
Vitatkoznék.
mivel? hol? kérem fejtse ki :)

ha arra próbálsz utalni, hogy itt és ott is minden pusztán magáncélú másolat, akkor az azért a megosztása miatt halvaszületett elképzelés :)

Selmo

Úgy értem, hogy míg az onnan szinkronokat letöltők hivatkozhatnak a 33§(2)-re, az AA hivatkozhat emelett a 35§(6)-re, addig mi itt nem hivatkozhatunk semmire sem. Szóval nem ugyanaz a két kategória. Én azért nem vagyok aggódásmentes. De remélem ez mind marad elmélet. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-07-22, 02:21:44
Úgy értem, hogy míg az onnan szinkronokat letöltők hivatkozhatnak a 33§(2)-re, az AA hivatkozhat emelett a 35§(6)-re, addig mi itt nem hivatkozhatunk semmire sem. Szóval nem ugyanaz a két kategória. Én azért nem vagyok aggódásmentes. De remélem ez mind marad elmélet. :)
Mért hivatkozhatnának a szabad felhasználásra amikor megkárosítják az itthoni DVD-k kiadóit? :confused:

Selmo

Szvsz nincs sok értelme ezen vitázni, de egy TV-ből felvett hanganyag, hogyan is károsítja a DVD kiadót?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#707
át akartam vonulni a "jogi problémák" topic-ba, de sajnos le van zárva...
szóval
Quote from: Selmo on 2007-07-22, 05:19:20
Szvsz nincs sok értelme ezen vitázni, de egy TV-ből felvett hanganyag, hogyan is károsítja a DVD kiadót?
tv-ből felvett és közzétett hanganyag. sztem az hogy ugyanazt a szinkront teszik elérhetővé, ami a dvd-n szerepel, kimeríti a jogsértés jelentését. ránéztem arra a 35/6-ra és nem igazán látom mitől hivatkozhatnának arra. mondjuk én nem értek a joghoz, szóval tényleg jó lenne, ha valaki tényleg hozzáértő is idetévedne...

szerk: csak hogy egy legegyszerűbb példát fölvessek. már az is jogsértőnek és üldözöttnek számít, ha valaki csinál saját maga egy teljesen független fordítást egy filmhez és feliratként megosztja! akkor hogyan ne lenne már egy hivatalos szinkron jogvédett? ???

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-07-22, 05:19:20
Szvsz nincs sok értelme ezen vitázni, de egy TV-ből felvett hanganyag, hogyan is károsítja a DVD kiadót?
Ha nem értesz hozzá akkor valóban nincs semmi értelme a vitának, de azért a többieknek leírnám hogy kb. mi a helyzet. (Aki nem hiszi, olvassa el a szerzői jogi törvényt, olvassa el pl. az Artisjus állásfoglalásait a témában, illetve beszéljen szerzői jogi ügyekben jártas jogászokkal, én megtettem.)
Ha felveszel valamit a TV-ből (vagy a rádióból, vagy letöltöd az adott filmet/zenét a netről), az magáncélú másolás, a jelenlegi törvények szerint legális. "Cserébe" kell átalány-jogdíjat fizetni az adathordozókra, a magnókazettától kezdve a Blu-Ray-ig. (Elméletileg nem pontosan ezért cserébe van a jogdíj, két éve az Artisjus egyik jogásza elmesélte részletesen, de már nem emlékszem.)
Az így megszerzett anyagok nagy nyilvánosság számára (ez fontos, ha a haverodnak kiírod DVD-re az szintén magáncélú másolás, tehát legális) való elérhetővé tétele (magyarul netes megosztás) viszont már sérti a szerzői jogi törvényt. Az már egy másik kérdés hogy szerencsére nem viszik túlzásba az ilyen letöltőhelyek b*szogatását mostanában.
Mindez természetesen csak filmekre, zenékre vonatkozik, pl. szoftverre nem.

kikuchiyo

Úgy van, ahogy Zsiga mondja (OMG igazat adok Zsigának... NOOOOO).

Az usteam még arra hivatkozhat, hogy a szerveren tárolt és megosztott anyagok többségének nincs Magyarországon terjesztője, így nincs, akit közvetlenül megkárosítunk a megosztással.
Failure is the default option

Bishop

De az ftp eléggé belassúl torrent mellet. Viszont megpróbálom leszedni ha már egy rész lejöne torrentről 30 perc alat jó lenne de erősen kétlem biztos rész/1 óra lesz :frown:

Rounin

Ilyenkor eszembe jut a "sokat akar a szarka..." kezdetű klasszikus. Állítsd be normálisan a torrentet és nem lassul be az ftp. Tapasztalat.

Soldier

Quote from: Rounin on 2007-07-24, 17:23:27
Ilyenkor eszembe jut a "sokat akar a szarka..." kezdetű klasszikus. Állítsd be normálisan a torrentet és nem lassul be az ftp. Tapasztalat.
nah jah :D 1kb upload korlát ,es jo lesz mind2  :lul:

Bishop

Annyit akarok amennyi maximálisan tud a gépem letölteni :P Torrenthez nem értek sokat de nem a torrent lassúl be hanem az ftp. Ha torrent-ről komolyabban töltök ftp letöltési sebessége 60 körül keud mozogni a 460 helyett és akkor örülök ha két nap alat lejön egy anime.

Soldier

Quote from: Bishop on 2007-07-24, 17:41:56
Annyit akarok amennyi maximálisan tud a gépem letölteni :P Torrenthez nem értek sokat de nem a torrent lassúl be hanem az ftp. Ha torrent-ről komolyabban töltök ftp letöltési sebessége 60 körül keud mozogni a 460 helyett és akkor örülök ha két nap alat lejön egy anime.

ezert kell a feltöltest ügyesen korlatozni a torrentbe es nem fog belasulni a ftp ;) (kivéve persze ha gyorsan szedsz le torrentröl , akkor egyértelmü hogy annyival lassul a ftp is)

Bishop

Torrent default úgy ahogy van. Annyira töltök lefele amennyivel jön nem korlátozom bár maxal soha nem jön 120-160 a max OP és egyébb furó anime-knél

Selmo

Torrent feltölést a feltöltési sebességed 80%-ra érdemes beállítani.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Én meg többször is azt hallottam, hogy a tényleges, mért feltöltés
60%-ára érdemes korlátozni.

Carfan/Bishop, olvass utána a kliensek beállításának, itt is (help/bt)
írtunk már róla. A bt nem plug&play, be kell állítani, hogy rendesen
működjön. A bt, ha nem állítod be, egy sávszél-zabáló dög, ezért
lassul be az ftp; ha rendesen beállítod, még alacsonyabb feltöltés
mellett is növekedhet a letöltési sebességed, miközben az ftp is
teljes közel teljes sebességgel tud jönni.

Selmo

A tényleges sebességet mindenkinek magának kell kitotóznia, vagy beállítja a μtorrent saját feltöltéskezelőjét. Nálam sem 80% van, de ezt szokták ajánlgatni. De akkor egyezzünk ki 70%-ban. :)

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Elég 1-2k ráhagyás a feltöltésnél, csak annyi kell, hogy a pár bájtos nyugtacsomagokat el tudja küldeni a géped a letöltött cuccokról mielőtt timeoutolódnának, hogy a szerver ne küldje újra őket. Korlátozatlan torrenttel is megy maxon a letöltés, csak a csomagok 50-75%-át eldobja a hálókártya, mert duplán jöttek meg :D (meg lehet nézni valami hálózatfigyelő progival, ami alacsonyabb szinten ellenőrzi a hálókártya forgalmát :) )
Persze ha ingadozik a sávszélesség, akkor érdemesebb többet ráhagyni, nekem Chelloval simán megy 95%-ra állítva, Cfosspeeddel meg korlátozás nélkül is ment.