Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: sirtomi on 2009-04-14, 23:56:54
Jött egy hülye email bögrés süti címmel.
Elolvastam a receptet és megcsináltam. Hát furcsa dolgok mennek végbe a mikróban, de a csokis süti egész ehető lett :D
Na, kipróbáltam én is. Eléggé "szalonnás" lett, de ehető. Talán egy kevés sütőpor mehetett volna bele, bár akkor lehet, hogy teljesen kibújik a bögréből. :) Mindenesetre nem rossz. :D

Kvikveg

Quote from: Moha on 2009-04-18, 12:57:49
Quote from: sirtomi on 2009-04-14, 23:56:54
Jött egy hülye email bögrés süti címmel.
Elolvastam a receptet és megcsináltam. Hát furcsa dolgok mennek végbe a mikróban, de a csokis süti egész ehető lett :D
Na, kipróbáltam én is. Eléggé "szalonnás" lett, de ehető. Talán egy kevés sütőpor mehetett volna bele, bár akkor lehet, hogy teljesen kibújik a bögréből. :) Mindenesetre nem rossz. :D
Recept?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 12:36:15
Quote from: Moha on 2009-04-18, 12:57:49
Quote from: sirtomi on 2009-04-14, 23:56:54
Jött egy hülye email bögrés süti címmel.
Elolvastam a receptet és megcsináltam. Hát furcsa dolgok mennek végbe a mikróban, de a csokis süti egész ehető lett :D
Na, kipróbáltam én is. Eléggé "szalonnás" lett, de ehető. Talán egy kevés sütőpor mehetett volna bele, bár akkor lehet, hogy teljesen kibújik a bögréből. :) Mindenesetre nem rossz. :D
Recept?
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=601.msg391917#msg391917
sztem még mindig erről van szó
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-04-19, 12:39:23
Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 12:36:15
Quote from: Moha on 2009-04-18, 12:57:49
Quote from: sirtomi on 2009-04-14, 23:56:54
Jött egy hülye email bögrés süti címmel.
Elolvastam a receptet és megcsináltam. Hát furcsa dolgok mennek végbe a mikróban, de a csokis süti egész ehető lett :D
Na, kipróbáltam én is. Eléggé "szalonnás" lett, de ehető. Talán egy kevés sütőpor mehetett volna bele, bár akkor lehet, hogy teljesen kibújik a bögréből. :) Mindenesetre nem rossz. :D
Recept?
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=601.msg391917#msg391917
sztem még mindig erről van szó
Uh, koszi.

edit: fozokakaoval nem jo, ebbe Nesquake kell. Az enyem most sotetbarna es kicsit keseru. De szepen foljott, aztan ossze is esett es egyben kijott a bogrebol. Nagy bogre volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Nakedape on 2009-04-19, 12:39:23
Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 12:36:15
Quote from: Moha on 2009-04-18, 12:57:49
Quote from: sirtomi on 2009-04-14, 23:56:54
Jött egy hülye email bögrés süti címmel.
Elolvastam a receptet és megcsináltam. Hát furcsa dolgok mennek végbe a mikróban, de a csokis süti egész ehető lett :D
Na, kipróbáltam én is. Eléggé "szalonnás" lett, de ehető. Talán egy kevés sütőpor mehetett volna bele, bár akkor lehet, hogy teljesen kibújik a bögréből. :) Mindenesetre nem rossz. :D
Recept?
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=601.msg391917#msg391917
sztem még mindig erről van szó

:lul:

Megpróbáltam én lenni a jani és lefordítani fejből a receptet. Vagy negyed órát gondolkodtam hogy mi lehet az a mug.  :D 
Aztán leesett.  Bögre te barom.  BÖGRE. :lol:

(Cake  flour az valami spéci liszt amúgy? Vagy sima finomlisztet is lehet használni?)

Darkstar

Én sima liszttel csináltam. Némi meggybefőtt, csokidarabkák és egy csomag vaniliáscukor eléggé fel tudják dobni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2009-04-19, 18:05:44
Én sima liszttel csináltam. Némi meggybefőtt, csokidarabkák és egy csomag vaniliáscukor eléggé fel tudják dobni.
Na ezt este kipróbálom. :D

Bicskei

http://www.kocsmakereso.hu/

biztos van aki már ismeri...
én személy szerint szeretem rég elfeledett kedvenc helyekre jutottam általa vissza

____
lehet picit off de egy kicsi kritika
tegnap este sikerült újfent csalódni a zp-ben....
460 vizezett sör!!!
300 a belépő
bonusz: adhatsz bottavalót a wc-seknek...
két pozitívum a bikini jót zenélt na meg sok ismerőssel futottam össze
Ultras liberi

Ramiz

Éppen lakótárs anyukája által küldött vörösboros nyúlpörköltet tolok Arany Ászokkal. White trash beautiful... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!



Én

Quote from: Lythis on 2009-05-17, 19:15:52
::)
Oh lawd! I'm incapable against such hardcore pwn-fu. :frown:
Amúgy mi van a vérpudinggal? Az is norvég kaja vagy mi?

Lythis

Quote from: Én on 2009-05-17, 19:34:15
Quote from: Lythis on 2009-05-17, 19:15:52
::)
Oh lawd! I'm incapable against such hardcore pwn-fu. :frown:
Amúgy mi van a vérpudinggal? Az is norvég kaja vagy mi?
Valahonnan északról hozták, de hogy pont Norvégiából-e, azt nem tudom pontosan.

Kvikveg

Egyszer regen az egyik forumtalira az egyik regi tag hozott verpudingot. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Jah, de valahonnét északról volt szerválva. Le is írta, csak most (meg úgy általábban :D) lusta vagyok átbányászni érte a meet topicot :)

Nakedape

hát ma az a autonómián, ment hagyományos főzőműsor, és engem a börkepörkölt répalevélsalátával..nos.. ütött
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Damnatus

Asszem kipróbálom a főzőcskét, persze egyszerűbb ételekkel kezdve! Most receptekre vadászom, akinek van ötlete, segíthetne! Olyan recepteket keresek, amikből egészséges, egyszerű, főként hagyományos alapanyagú ételek készíthetők! :)

Zsiga

Quote from: Lythis on 2009-05-17, 20:18:54
lusta vagyok átbányászni érte a meet topicot :)
Let us summon The Prophet!
:D

Lythis

Quote from: Damnatus on 2009-05-17, 20:28:51
Asszem kipróbálom a főzőcskét, persze egyszerűbb ételekkel kezdve! Most receptekre vadászom, akinek van ötlete, segíthetne! Olyan recepteket keresek, amikből egészséges, egyszerű, főként hagyományos alapanyagú ételek készíthetők! :)
Tojásrántotta :D
Quote from: Zsiga on 2009-05-17, 20:36:53
Quote from: Lythis on 2009-05-17, 20:18:54
lusta vagyok átbányászni érte a meet topicot :)
Let us summon The Prophet!
:D
:D

Damnatus

Quote from: Lythis on 2009-05-17, 20:42:18
Tojásrántotta :D
Quote from: Zsiga on 2009-05-17, 20:36:53
Tükörtojásban expert vagyok. A sima tojásrántotta megy, de a taratlmasabbá tételében még kezdő vagyok! :D

Próféta

Quote from: Zsiga on 2009-05-17, 20:36:53
Quote from: Lythis on 2009-05-17, 20:18:54
lusta vagyok átbányászni érte a meet topicot :)
Let us summon The Prophet!
:D
Let us invoke the long-forgotten ancient ritual of Search! :D
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=541.msg150449#msg150449
Persze nem biztos, hogy ő hozta, nem voltam ott.

Lythis

Akkor itt az ideje gyakorolni a tartalmasabb változatot :D

Zsiga

Más.
Belvárosban keresek olyan helyet, ahol kényelmesen le tud ülni 10-20 ember, 3-400Ft-nál nem drágább a csapolt sör, és alkalmas egy 30. születésnapi csoportos bebaszás megrendezésére.

Darkstar

Épp azt keresem, hogy gyári por nélkül hogy lehet rendes curryt cinálni, és beleakadtam ebbe
QuoteAdding potatoes to curry sauce was introduced by William S. Clark of the Sapporo Agricultural College, due to rice shortages at the time.
Minden nap lehet valami újat tanulni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Néha elfog a kísérletező kedv, most a mangó esett ennek áldozatául.
Vagy fordítva, én estem ennek áldozatául, mivel a mangó nem igazán nyerő, legalábbis nekem.
A jól ismert gyümölcsökhöz képest sokkal kevésbé édes és természetesen van egy sajátos íze, ami nekem nem jött be.

Cloud

Quote from: .Attila on 2009-06-16, 16:31:06
Néha elfog a kísérletező kedv, most a mangó esett ennek áldozatául.
Vagy fordítva, én estem ennek áldozatául, mivel a mangó nem igazán nyerő, legalábbis nekem.
A jól ismert gyümölcsökhöz képest sokkal kevésbé édes és természetesen van egy sajátos íze, ami nekem nem jött be.
Mangó pedig nagyon finom. Legalábbis a rostos üdítő változata. :)

Én

Talán ide illik a legjobban: Tudja valaki hol lehet olyan zabpelyhet kapni, amiben tényleg csak az van, semmi eper, kókusz, aszaltszilva, meg egyéb ízesítés/faszság? Eddig 4 boltban jártam, szóval örülnék ha valaki tudna valami biztosat :)

Xzone

Quote from: Én on 2009-06-16, 20:14:27
Talán ide illik a legjobban: Tudja valaki hol lehet olyan zabpelyhet kapni, amiben tényleg csak az van, semmi eper, kókusz, aszaltszilva, meg egyéb ízesítés/faszság? Eddig 4 boltban jártam, szóval örülnék ha valaki tudna valami biztosat :)

Tesco Value Corn Flakes

Én

Quote from: Xzone on 2009-06-16, 20:17:45
Quote from: Én on 2009-06-16, 20:14:27
Talán ide illik a legjobban: Tudja valaki hol lehet olyan zabpelyhet kapni, amiben tényleg csak az van, semmi eper, kókusz, aszaltszilva, meg egyéb ízesítés/faszság? Eddig 4 boltban jártam, szóval örülnék ha valaki tudna valami biztosat :)

Tesco Value Corn Flakes
0/10

NLZ

[reserved]