Main Menu

EVE Online

Started by Suszi, 2006-01-06, 12:16:54

Previous topic - Next topic

Suszi

Az, hogy hol van anomálián kívül jel, az attól is függ, hogy mennyire vannak felfejlesztve a rendszerek. Empire-ben nem lehet sovolt rendszer (se low secben) ezért kevesebb jel jelenik meg (illetve teljesen random).
Pl a mi pocketünkben (Hun Reloaded, Fountain -> Griffin) Elkezdtük fölhúzni az industrial levelt (amit baromi nehéz megtartani, mert eszméletlen mennyiséget kell fúrni hozzá 0-23). Azt hiszem most 1-es, vagy talán 2-es és minden nap van pár jel TU-ban. Persze nem mindig van értelme megcsinálni őket, mert a minőségük nagyon szerencse függő. Általában azért az anomáliáknál is naponta, két naponta bejön egy eszkaláció, ami általában 10/10-et ad (aminek a végén van egy hero tankos station, ami általában core x-type cuccokat dob). Szóval megéri azért próbálkozni. Mondjuk én könnyen beszélek a 4,5 évvel a hátam mögött.

Suszi

Elindulz az EVE Online Blog!
Célom, hogy igényes, aktuális hírekkel, cikkekkel, leírásokkal lássuk el a nagyvilágot erről a játékról.

Fórumtéma róla

White SeeD

Jó kis blog. grat hozzá! olvasni fogom.

Más:
Nincs valakinek valahol pontos leirása hogyan müködik a capitalok jump rendszere?
Mivel nem ad el senki / gyártás min 3 hét nálunk carrierre, ezért kényteelen vagyok máshol megvenni.
Dantumi-ban találtam egy viszonylag olcsot, viszont ha nézem az utvonalat a1-be van 4 high sec. Azokon át tud ugrani, vagy csak low és ez alatt képes menni még ugrogéppel is? Maga a carrier természetesen low secben van. Ugrás hossza 35 jump lenne.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Leírom akkor neked a capitalok mozgatását.
Tehát.
A capital shipek nem tudják a "rendes" ugrókapukat használni, hanem egy player által nyitott pontra tudnak ugrani az ugrótávolságukon belül. Ehhez - fajonként eltérő - izotópot használnak üzemanyagként. Csak low secben és 0.0-ban tudnak közlekedni (0.5 és fölötte tehát nem). Ezen a linken találsz egy jump terv készítő oldalt. Nagyon hasznos nézd meg. Ezekkel a capital shipekkel (carrier, dreadnough) még lehet dockolni, viszont a supercapitalokkal (super carrier, titán) már nem.
Ha van valami kérdésed írj nyugodtan. Egyébként, ha írsz az alliance csatornán, biztosan segítenek eljutni a1-re carrierrel, mert rengeteg cyno alt van a szövetségben. (ezek olyan karakterek, akik csak arra lettek tanítva, hogy tudjanak cynosural field generátort használni - erre tud ráugrani a capital ship)

White SeeD

Csak pár kérdés a gyakorlattal kapcsolatban:
A cyno, az a legvégső pontban adja a jelet, vagy meg kell állnia ott ameddig én el tudok 1 ugrással menni és ott aktiválja a cynot?
pl: http://www.eve-icsc.com/jumptools/jumpplanner.php?ship=Chimera&jdc=0&jfc=0&jf=0&fromsystem=Dantumi&waypoints0=A-1CON&waypoints1=
Itt van 7 megálló.
Vagy ha a végpontban, akkor én majd ki fogok esni warpbol valahol a fent emlitet rendzserekben?

Másik kérdés hogy mivel jo sok üzemanyag kell hozzá, be kell majd dokkolnom állomásra hogy hangárombol átrakja a fuel részlegbe, vagy ezt lehet a nyilt mezön is tenni?

btw lehozattam a tengut. sokkal jobb mint rattlesnake. fél afk-ban 15-16 milla, ha meg odafigyelek 19-19,5 milla körönként a bevétel
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Quote from: White SeeD on 2010-09-06, 11:35:54
A cyno, az a legvégső pontban adja a jelet, vagy meg kell állnia ott ameddig én el tudok 1 ugrással menni és ott aktiválja a cynot?
pl: http://www.eve-icsc.com/jumptools/jumpplanner.php?ship=Chimera&jdc=0&jfc=0&jf=0&fromsystem=Dantumi&waypoints0=A-1CON&waypoints1=
Itt van 7 megálló.
Vagy ha a végpontban, akkor én majd ki fogok esni warpbol valahol a fent emlitet rendzserekben?
Nem, minden ponton kell lennie egy cynonyitónak.
Quote from: White SeeD on 2010-09-06, 11:35:54
Másik kérdés hogy mivel jo sok üzemanyag kell hozzá, be kell majd dokkolnom állomásra hogy hangárombol átrakja a fuel részlegbe, vagy ezt lehet a nyilt mezön is tenni?
Ha jól emlékszem, akkor át lehet rakni cargobol a fuel bay-be az űrben is.
Ha jól emlékszem, akkor carrier fuel bay-ébe 20k üzemanyag fér (plusz corporation hangar - azt hiszem 10k m3 - plusz a cargo)

White SeeD

köszi.
Ahogy nézem ez igen macerás. még is az lesz hogy megrendelem poketban aztán majd csak elkészül valamikor.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Ha megvan a cynolánc, meg a fuel, akkor nem olyan probléma. A cynoláncot meg lehet oldani, mert a szövetségben rengeteg cyno alt van. A fuelt, meg útközben is be lehet szerezni, ha be tudsz iktatni egy olyan low sec rendszert, ami high sec mellett van közvetlen, és van rajta állomás.

White SeeD

Hát, lerohantak a bulgárok, nem örülök. Most költöttem el az összes pénzem capital skillekre meg felszerelésre. most se capital se pénz :frown:
Föleg ha lesznek veszteségek valoszinü nem az én capitalom gyártásával fognak foglalkozni.

De elég lol. Szoval senki nem veszi észre hogy lövik a post. ::) Mire szolnak már beállt védelmi üzemmodba. Ekkor derül ki hogy alig van benne üzemanyag és valami hajnal és reggel között fog kifogyni az üzemanyag...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Sajna nálunk is előfordulnak ilyen hibák, mi is csak emberek vagyunk. Egyébként mi történt a capitaloddal?

White SeeD

Quote from: Suszi on 2010-09-09, 10:03:27
Sajna nálunk is előfordulnak ilyen hibák, mi is csak emberek vagyunk. Egyébként mi történt a capitaloddal?
Semmi, elvileg készül. gyakorlatilag mivel mindjárt war van, valoszinü nem ennek a gyártásával fognak foglalkozni, hanem az elhulottak potlásával.
De mind1, max majd superskilljeim lesznek mire lesz hajom, addig meg tenguval elvagyok.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

De most akkor a carriered lőtték le vagy mit?

Suszi

Nem lőtték ki, csak akiktől megrendelte valószínűleg az elvesztett hajók pótlásával lesznek elfoglalva, és nem a megrendeléssel. Egyébként, ha ez tényleg így lesz, akkor kérd vissza a pénzed, és szövetségen belül tuti lesz, aki legyártja neked. (pl a cégemben is van egy srác, aki capitalok gyártásával foglalkozik)

.Attila

Ja értem.

Amúgy bolgárok, nem bulgárok :)

White SeeD

Hát, ha minden kötél szakad az lesz. Akitöl megrendeltem még vissza sem irt... Holnap ráirok hogy akkor most mivan/lesz.
Őszintén szolva elég laza odalent a társaság. Kicsit szigorubb szabályokra és nagyobb összetartásra számitottam. Meg ami szabály van azt is megszegik. pl elvileg van gyártosori szabályzat, még is többen megszegik.
Mondjuk mikor végre kiderült hogy védeni kéne a post igenhamar összecsödült 30 fös flotta, csak mire összeállt mindenki már befejezték a lövést.
Meg holnap lesz ally tali, állitolag lehet hogy költöznünk kell mint a multkor.

BTW: Mai teszt során, ha részt veszünk kapunk 2 milla sp-t (persze csak tesztszerverkarinkhoz)! Ez spec jol is jön, legalább látom hova jutok 2 honap mulva :redface:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Miért kéne költöznünk? A nyáron kicsit leült a hangulat, és mindenki pénzt gyűjtött (ugye nyárról volt szó), de a közeljövőben meg fognak sűrüsödni az op-ok, cta-k (és remélhetőleg ezzel együtt majd jobban összerázódik a csapat) Azt azért ne feledjük el, hogy nagyon sokan csatlakoztak a rax-hoz a nyáron, akikkel nem nagyon volt lehetőség megismerkedni. Ez biztosan változni fog :)
Vasárnaptól 1-2 hétig CTA WY-ban. Ki akarjuk kergetni a bulgárokat, szóval még lélegezni sem szabad hagyni őket ^^.

White SeeD

Quote from: Suszi on 2010-09-10, 10:55:17
Miért kéne költöznünk? A nyáron kicsit leült a hangulat, és mindenki pénzt gyűjtött (ugye nyárról volt szó), de a közeljövőben meg fognak sűrüsödni az op-ok, cta-k (és remélhetőleg ezzel együtt majd jobban összerázódik a csapat) Azt azért ne feledjük el, hogy nagyon sokan csatlakoztak a rax-hoz a nyáron, akikkel nem nagyon volt lehetőség megismerkedni. Ez biztosan változni fog :)
Vasárnaptól 1-2 hétig CTA WY-ban. Ki akarjuk kergetni a bulgárokat, szóval még lélegezni sem szabad hagyni őket ^^.

Hát költözünk. Mondjuk én összekevertem az északi hadjárattal, aszittem oda kéne költöznimesszea bubánatba. De igy az a pár rendszer belefér.
Erröl az 1-2 hétröl itt nálunk 1-2 honapot beszélnek. Mondjuk én max 3 hajovesztést tudok az op-ra szánni meg max 1 hetet. utána muszály lesz mennem pénzt keresni, mert totál nullán állok.

Persze csoda még történhet, és ha meglátják a 200 fös fleetünket (már ha tényleg lesz ekkora) ma este talán elmennek. Bár erre nem sok esély van ^^"
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

200 fős fleetünk nem lesz. Szerintem a maximum 100 fős a reaális (sok alt van a szövetségben pl). Nálatok mindenkinek magának kell állnia minden hajóját, felszerelését?

White SeeD

#228
Quote from: Suszi on 2010-09-10, 20:34:16
200 fős fleetünk nem lesz. Szerintem a maximum 100 fős a reaális (sok alt van a szövetségben pl). Nálatok mindenkinek magának kell állnia minden hajóját, felszerelését?

A hajot igen. Kivéve ha logi. Valamint ha carrier, akkor ha a biztositás nem 100%-os akkor a maradék összeget corpkasszábol fizetjük.
Felszerelés ami a corp hangárban van ingyenes. (kivéve rig-ek) De havonta mérleg van, a cuccok beszerzését/legyártásának költségeit elosztjuk a tagok között, amit a tagdijbol fizetünk.
Szoval nálunk van ado + havi tagdij. A tagdij összeszedésére most kisérleti jeleggel hétvégente 1-1,5 ora sanctummal probáljuk kiváltani. csak most bejött ez a campelös warszerüség.
A löszer is ingyenes (a t1-es rattra a t2 viszont csak pvp-re használhato.)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Klasszul javítgatják a dolgokat, utóbbi két napban nem egyszer ledobott a kliens.

White SeeD

engem is, és nem a nettel van a baj. De most op-ont több trékomost is lebaszott egyszerre. upc-seknek viszont semmi baja nem volt. Szerintem a trékom keze is benne van.

Azért szépen összejött a fleet, böven megvoltunk 200 felett, csak capitalbol megvolt 100+. én a 71 fös support fleetben voltam, bs fleet is megvolt 80-100 körül.

Amúgy nagyon sokat javitottak szerintem a dolgon. tesztszerveren sokkal rosszabbak a körülmények.

Remélem mielöbb veszik a lapot és elhuznak jo messze :angyali:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Én sajnos nem tudtam jönni az opra, majd mától többet leszek.
Nálunk úgy működik a cég, hogy a hajók, a fitt, a lőszer mind ingyen van, és van 2 nap a héten, amikor 100%-os corpadó van. Plusz mindenki dolgozik a cégért. Szóval nálunk ez a kommunisa módszer működik, és szerintem nagyon jól. Persze ehhez az is kell, hogy mindenki ismerje a másikat személyesen, és meglegyen az összetartás (ami szerencsére megvan). 1-2 héttel ezelőtt ráadásul legördült az első super capitalunk a gyártószalagról :)

White SeeD

Hát, nálam ez már tul nagy kommunizmus lenne. Főleg azért mert hajlamosabb vagyok a többieknél többet, gyorsabban "dolgozni"
Nálunk kicsit lazábbak a dolgok, de baráti és bizalmi alapon müködnek a dolgok. Persze kellett 2 hét mire hozzáférhetek a corp cuccokhoz.
A tegnapi költözéses op meg iszonyat failság volt. De most komolyan. ki hitte azt, hogy miután kilöttük a posukat simán fogunk ott költözközni. Frászt, lelépett az álly, maradtunk 10-15en azt becampeltek minket a rendszerbe bomberekkel. Noha szétspawneltünk minden chatet hogy campelik a kaput jöttek befelé az emberek szállitokkal. mi meg kimentünk bs-ekkel(mivel más nem volt nálunk) campet törni amiböl csak az lett hogy szétbombáztak minket...
Akkor kellett volna költözni ezerrel, mikor 300as volt a local és az ally fedezett volna minket.
Aztán jött a flame, anyázás, cserbenhagyás stb.
Valami eszméletlen fejetlenség volt megint. Hullottunk mint a legyek.

Most viszont a szerver szivat. Végre van kis akció és jön a lagg. Teszt szerver méretü lagg.
Kilőttem 5 sorozatnyi rakétát, ott torlódtak alattam. Átugrani egy kapun 3 perc, noha sneki sincs a közelembe. :falba: :grrr:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Most mondhatnám, hogy üdv a játékban, de ez így csúnya lenne. A lagg tényleg elkeserítő volt (igaz, csak a core-ban), a fejetlenség meg azért volt, mert nem volt FC, aki irányítsa. Amint jött Falatka, Shoni, Merma és kézbe vették a dolgokat, máris rend lett. Meg is lett az eredménye http://vidin.hu/eve/rax/?a=kill_detail&kll_id=33688 (igaz ehhez nagyon nagy mák is kellett)

.Attila

Quote from: Suszi on 2010-09-14, 12:28:20
Most mondhatnám, hogy üdv a játékban, de ez így csúnya lenne. A lagg tényleg elkeserítő volt (igaz, csak a core-ban), a fejetlenség meg azért volt, mert nem volt FC, aki irányítsa. Amint jött Falatka, Shoni, Merma és kézbe vették a dolgokat, máris rend lett. Meg is lett az eredménye http://vidin.hu/eve/rax/?a=kill_detail&kll_id=33688 (igaz ehhez nagyon nagy mák is kellett)

Carrier tele t1-es drone-okkal? Ha már carrier-re megy, akkor fejlessze már ki rendesen a drone skilleket.

Suszi

Na igen, bár ez nem segített volna rajta.

White SeeD

Vannak ott t2 dronok dögivel.
btw, tegnapi mass teszt eredménye:
http://norad2.uw.hu/test.jpg
Durva. 9 perces modul lagg. a 10 perces fight végén tudtam löni 1 sorozatot... SZÁNALMAS!

BTW elkészült a carrierem. ma ki is dokkoltam. Elértem a célom eve-ben... most nincs kedvem semmihez. :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Suszi

Ha már megvan, akkor használd is :)

White SeeD

Használnám, de mivel arról volt szó hogy 2-3 hét, ezért félretettem és előrehoztam a hack skillt. idegesit hogy a cuccok felébe nem tudok belenézni mert tul bonyolult. ezekhez vajon elég a magasabb hack skill, vagy t2 codebreaker kell? Meg ha t2 kell, megéri azt a 15 napot míg kitanulom?

Viszont ma tele voltam pvp-s élményekkel. reggel poketban nekemjött egy drami. Nem sok esélye volt, de mivel nem jött pontozo elfutott és késöbb lötte le valaki.
A másik egy kis wh-s moka. 2 chimerat elkaptak és azt durrantottuk le :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

.Attila

Nem tudom, hogy t2 elég-e, viszont ha nagyon akarsz, használhatsz rig-et is.