Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Xipe

Quote from: PirulaHa egyszer átutazóban leszek Pesten, megbeszélünk majd egy idõpontot aztán kölcsönadhatom. De aztán vigyázni rájuk ám!

vannak nekem is regi elso kiadasu kepregenyeim valahol.
tudom hogy kell vigyazni rajuk.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Flaser

Svan Hassel - tõl bármi.

Saját élete alapján formálta meg a történetei szereplõit, eseményeit.
A "Kárhozottak Légiója" a leginkább önéletrajzi, a többi inkább a "bõvített/alternate" verziónak tekinthetõ.

Svan Hassel 1930-ban Németországba emigrált Dániából a munkanélküliség elõl.
1936-ban beáll az SS-be, majd '39-ben dezertál. Elkapják, majd egy kis "koncentrációs" üdülés után lehetõsége volt egy büntetõ ezredben végigharcolnia a 2. világháborút. Afrikát leszámítva minden jelentõs ütközet helyszínén megfordult.

Az általam valaha olvasott legemeribb bemutatása a 2. VH-nak. Szereplõi gyakran Rejtõien humorosak/dörzsöltek, de el is kellenek, különben képtelen lennél végig olvasni mindazt a szörnyûséget amin átmennek.
Teljesen átformálta a háborúról ill. a diktatúráról / társadalomról kialakult képemet, s azóta sokkal óvatosabban figyelem az eseményeket.


//--//--//--//--//--//--//--//

Frederick Pohl: Átjáró

3 kötet jelent meg a ciklusból az Ulpius gondozásában.
Isten igazából én csak az elsõt tartom kifejetten ütõsnek - habár a mai sci-fi/fantasy irodalom nagyjára is fintorgok ha ténylegesen az irodalmi értéküket firtatjuk.

Tényállás:
Idegenek voltak a Naprendszerben, s sokezer évvel a homo-sapiens  kialakulása elõtt keresztül-kasul fúrták a Vénuszt alagútjaikkal. Aztán egyszer csak felkerekedtek, de elõtte mindent gondosan kipucoltak, s az alagutakon kívül alig maradt valami.
Ez a valami ugyanakkor elég nagy: az Átjáró egy aszeroida az ekliptikára merõleges pályával - ezer év alatt se találtuk volna meg, ha egy vénuszi bányász nem szenved egy kis balesetet.
Az aszteroida telis tele van kis ûrhajókkal amik képesek fénysebességnél gyorsabban haladni.

Probláma:
Senki se tudja, hogy mûködnek a hajók, sõt még a kormánymûvet sem ismerjük. Tárcsákon pepörgetsz valamit amik koordináták is lehetnek és megnyomod a "nagy gombot" X-idõ alatt fsgy-meghajtással odajutsz s, ha túléled az odautat és az ottlétet, a gombot ismét megnyomva visszatérhetsz.

Komplikáció: Az utak 80% semmi ereménnyel nem jár. 15% odaveszik. 5% visszahoz valamit, vagy tudományos felfedezést tesz (csillagászati képek stb.)

Az átjáró egy nemzetközi társaság az "Átjáró Társaság" (doh..) kezében van és ENSZ irányítás alatt áll. Mindenki aki ki tudja fizetni a csillagászati belépõtt jelentkezhet feltárónak az Átjáró társasághoz. Minden felfedezés és abból fakadó késõbbi haszon után jutalékot kapsz.
A gond, hogy neked kell állnod az állomás minden kiadását - kaja, víz, levegõ és maga az ûrtér amit használsz. Fizetésképtelenség esetén kidonak az ûrbe, vagy ha szerencséd van felvesz valamelyik cirkáló amik az állomás körül fõleg egymást figyelik (hideháborús felállás).

A Földön az átlagember (értsd: nem irtózatosan gazdag)  számára az életkörülmények borzalmasak: maga a kaja is palaolajból sajtolt olajon tenyésztett gomba, s a szennyezettség miatt jó ha kb. 30-40 évet élsz.
Ha megszorulnál eladhatod egy veséd, pár méter beled esetleg minden szerved ha neked nem de a családnak kell a pénz. (A szerveid a gazdagoknak kellenek.)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Suszi

Tegnap este fejeztem be ezt a könyvet. Érdekes keveréke a shadowrun és fantasy elemeknek. Nem túl mozgalmas, viszont egy érdekes világba ad betekintést: a halhatatlanokéba. A shadowrun világában elõször nagyon furcsán hatott a tudat, hogy élnek halhatatlanok. Kicsit fura volt, ugyanakkor érdekes.
Aki szereti az érdekes, fura, történeteket az feltétlenül olvassa el.  :)

Ramiz

Svan Hassel: eddig indokolatlan elõítéletten voltam a könyvei iránt ("biztos valami újabb 2. vh-s nácigyalázás, a "Hassel" SS-betûkkel..."), de most naagy-naagy kedvet kaptam hozzá! :merci:

Shadowrun: halhatatlanok, már itt is... na nee...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Quote from: RamizSvan Hassel: eddig indokolatlan elõítéletten voltam a könyvei iránt ("biztos valami újabb 2. vh-s nácigyalázás, a "Hassel" SS-betûkkel..."), de most naagy-naagy kedvet kaptam hozzá! :merci:

Shadowrun: halhatatlanok, már itt is... na nee...

Hassel szid mindenkit akinek vaj van a fején s, -  ellentétben a történelem órán elmondott mesével - egyik résztvevõ se volt ma született bárány.
Már az elsõ regény után megérted, hogy Auswitz miért csupán a lista eleje és jéghegy csúcsa.

Nekem elsõsorban ezért fodul fel a gyomrom az amerikai idelizált hõs-küzdelemrõl a démoni náci-német-SS-ek ellen.
Magát a lényeget takarják el ezzel az ultranacionalista maszlaggal:

Bármelyik országban, bárkimikor, bárkivel megtörténhet.
Egy pokolba menetelõ hadseregben találod magad, s jajj annak aki ki akar lépni, vagy szembe akar szállni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kvikveg

Quote from: FlaserHassel szid mindenkit akinek vaj van a fején s, -  ellentétben a történelem órán elmondott mesével - egyik résztvevõ se volt ma született bárány.
...
Hmmm. Ezt megnezem magamnak.
Valahogy a tortenelemkonyvekrol mindig az jut az eszembe, hogy a gyoztes irja oket...
Napoleon mondta, hogy a tortenelem egyezmenyes mese?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Hali!

Legutóbb Paolo Coelhó: Veronika meg akar halni címû mûvét olvastam. Nagyon jó ajánlom fõleg azoknak, akiknek mostanában kicsitt depisebb/szomorúbb/ életúntabb kedve van.

Kvikveg

Nnna, elolvastam a Da Vinci kodot /vagy mi a cime.../.
Felejtheto. Gyenge krimi, gyenge karakterek, kicsit feltamasztva valamennyi osszegereblyezett kulturalis infoval. Mit esznek rajta??!
Raadasul a konyv 14-es betumerettel, 1,5-os sorkozzel van nyomtatva, egy igy mar eleg nagy konyvbe.
Egyszoval: jaj!

A Rozsa nevenek 1 lapja tobbet er.

De ha valaki eldobhato krimit akar olvasni agy nelkul, arra jo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: KvikvegNnna, elolvastam a Da Vinci kodot /vagy mi a cime.../.
Felejtheto. Gyenge krimi, gyenge karakterek, kicsit feltamasztva valamennyi osszegereblyezett kulturalis infoval. Mit esznek rajta??!
Raadasul a konyv 14-es betumerettel, 1,5-os sorkozzel van nyomtatva, egy igy mar eleg nagy konyvbe.
Egyszoval: jaj!

A Rozsa nevenek 1 lapja tobbet er.

De ha valaki eldobhato krimit akar olvasni agy nelkul, arra jo.


kiolvastam a konyvet kb 3 eve.
ha odafigyelsz, megkapsz egy website cimet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Quote from: Xipekiolvastam a konyvet kb 3 eve.
ha odafigyelsz, megkapsz egy website cimet.
? A hatso boritora?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: Kvikveg? A hatso boritora?


nem, a konyvon belul vannak bizonyos jelzesek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Quote from: Xipenem, a konyvon belul vannak bizonyos jelzesek.
Hm. Talaltam egy talaloskerdes-oldalat, a hatso borito az egyik valaszt tartalmazza. Erre gondoltal? /Csak ez az angol.../
A konyv per pill nem elerheto.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: DamnatusHali!

Legutóbb Paolo Coelhó: Veronika meg akar halni címû mûvét olvastam. Nagyon jó ajánlom fõleg azoknak, akiknek mostanában kicsitt depisebb/szomorúbb/ életúntabb kedve van.
Coelho az nekem is bejön, az Alkimistát meg a 11 percet olvastam tõle még csak, mindkettõ nagyon tetszik, el lehet filózni a témákon amiket feldob. (pl. ilyen apróságok hogy milyen életet érdemes élni :))

Damnatus


Pirula

Quote from: DamnatusHali!

Örülök, hogy más is ismeri!
Én is. :D Nagyon szeretem a stílusát, olyan pofonegyszerûen meg tud fogalmazni nagyon mély dolgokat. Meg nagyon pozitív kicsengésûek a történetei, lehet belõlük erõt meríteni.

Egy általam már régebben olvasott könyvet szeretnék viszont ajánlani itt mindenkinek, mert nagyon a témába vág:
Patricia Wallace - Az internet pszichológiája
Ha lenne kötelezõ olvasmánya a netes társadalomnak, akkor én biztos ezt jelölném meg. Nagyon átfogó, magában foglalja a hálón bonyolított kommunikáció összes formáját, leírja a jellegzetességeit, mûködési mechanizmusait. Ráadásul pszichológiában kevéssé, vagy egyáltalán nem jártas embereknek is jó, mert az alapvetõ téziseket is ismerteti, majd azokat vetíti ki a hálón uralkodó helyzetre.

Suszi

Egyszerûen remek!
Nigel D. Findley mindig is a kedvenceim közé tartozott ugyanm de ebben a könyvben nagyot alkotott. Ugyan még nem olvastam el teljesen (kb. 100 oldal van még hátra a 327-bõl), de már az elején lenyûgözött. Humoros, könnyen olvasható remek történet. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinBlimp! Le tudtad szedni a Spawn-t?
nah.
sajnos a torrent-ek, amikkel Venom leszedte, már nem léteztek, de keresett nekem másikakat, de sajnos mire kipróbáltam már azok se mûködtek. és most meguntam a keresést, majd talán egy hét múlva foglalkozom a problémával.. sorry

Ramiz

Most végeztem az Elit alakulattal (S. Ambrose), kölcsönkaptam a sorozatot is videón, pénteken elkezdem (jó kis nyelvvizsga elõtti lazulás...  :lazza: ).

---

William Gibsontól mit olvastatok?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

William Gibson: Trendvadász
Az eddig általam olvasott egyik legjobb modern, de nem sci-fi, témájú könyv. Jellegzetes Gibson-osan szaggatott és beszámoló jellegû történet tele húzós modern cselszövéssel. A történet is apránkint alakul kerek egésszé apróbb novellaszerû morzsákból, és nem mellékesen a középpontban egy internetes fórum áll(ami kellemesen emlékeztetett erre :rolleyes: ).
Jó kis darab, és utána teljesen új színben látod majd a reklámfogásokat és a logo-k tömkelegét.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Meske

Elolvastam ezt a szuper bûnügyi regényt. Nekem nagyon de nagyon tetszett! :jee:
Aki szereti az ilyen stílusu könyveket, annak kötelezõ. :)
Az is olvassa el, aki esetleg Egyiptomba akarna utazni, hogy elõtte százszor gondolja át... :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Pirula

Már írtam ide pár sort az írónõ sikerkönyvérõl a Kitchen-rõl, ez most egy késõbbi mûve, de szintén olvasásra érdemes. Míg a Kitchen tele volt szorongással, halállal, magánnyal, addig ebben a könyvben... is megtalálhatóak ezek. Igaz nem olyan töménységgel, de van. A kisregény egy tengerparton nevelkedett lány utolsó, még félig gyermekként eltöltött nyaráról szól, valamint a súlyos betegségével egy életen át küzdõ, kiállhatatlan unokatestvéréhez, Cugumihoz fûzõdõ viszonyáról. Tökéletes forgatókönyve lenne a könyv egy dráma/romantika kategóriás animéhez, hangulatilag nekem a Love Hina elsõ csókos epizódjának utolsó képsorai ugrottak be, meg talán egy kis Kimi Ga.
Nagyon könnyû olvasmány, egynapos sincs ha igazán nekifekszünk, de olyan bájos és szinte lebegõ a stílusa hogy egy darabig mi, olvasók is úgy maradunk tõle.
És ez jó.

Suszi

Ugyan még nem sokat olvastam belõle, de már most tudom, hogy aki szereti Theo Bell arkónt, annak muszály elolvasnia ezeket a könyveket (Brujah trilógia).
Röviden: pörgõs, szövevényes és izgalmas. :)

Ramiz

Manu: melyik Vonnegutot szereted, melyiket nem?
Kíváncsi vagyok.
Én csak néhányat szeretek, és néhányat kimondottan nem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Azt kell mondjam, hogy majdnem mindet. Az utóbbi idõen jelent meg egy-két novellás kötete (pl.: Isten áldja meg Dr Kevorkian), azokat nem szerettem. Egy idõben faltam a mûveit, egyiket a másik után. Ami leginkább megfogott: Bajnokok reggelije (ebbõl a film is jó, kivételsen), Macskabölcsõ, Titán szirénjei, Ötös számú vágóhíd, Börleszk, Éj anyánk (eebõl is készült egy jó film), Utópia 14,  Második édenkert

Ramiz

Én az Ötös számú vágóhidat szerettem és az Éj anyánkat fõleg, a Titán szirénjeinek a vége nem tetszett, az önéletrajzi könyveit viszont nem bírom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizÉn az Ötös számú vágóhidat szerettem és az Éj anyánkat fõleg, a Titán szirénjeinek a vége nem tetszett, az önéletrajzi könyveit viszont nem bírom.
az elsõ kettõ nekem is nagyon tetszett, a Titán szirénjeivel valamiért nekem is bajom volt, de pl a Cat's Cradle sem tetszett neked? szóval direkt maradt ki a felsorolásból? :)

Ramiz

Nem, az is a Titán szirénjei mellett van: tetszik, de egy-két dolog zavart.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Még csak a közepénél vagyok Joseph Heller A 22-es csapdája címû könyvének, de már most teljesen megigézett. Most csak azért írok, hogy mindenki kizdje el olvasni, majd ha elolvastam, akkor írok róla véleményt, bár sejthetõ, hogy milyet! Ha a stílus bejön az olvasónak akkor letehetetlen, ha nem akkor viszont nem fogja végigolvasni...sajna tapasztalatból beszélek, mert van egy két ilyen osztálytársam...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rosalind

Na de kérem szépen!!!

Csak én néztem félre vagy tényleg senki nem beszélt még a " Nyakig a miszóban " címû Murakami Ryu alkotásról? Tessék elolvasni! Nagyon jó könyv^^ Mély gondolatok vannak benne, nem kevés vér, elvétve egy kis humor, és ami a legfontosabb, részben betekinthetünk a japánok gondolkodásába, ami roppant különbözõ a magyartól. Nagyon izgalmas, részletes, helyenként egy kicsit vontatott, de lényegében mégis csak egy jó könyv.
Unod a géped? Tönkre kell tenni? Hívj! :jee: