Main Menu

Utawareru Mono-SPOILER

Started by Alkyra, 2006-04-30, 17:42:03

Previous topic - Next topic

DeathDealer

Lécci könyörgöm kíméld meg szánalmas életem!!! :lul: Há lefodultam a székről!!  :rotfl: Dori és Gura eredetileg fiúk :hehe:

Prof. William

#181
Hálistennek az animében inkább lánynak tűnnek/viselkednek + Oboro sem tűnt olyan melegnek mint golf áramlat.

Sancho

Ennek az animének is vége lett... Valahogy mindig mikor vége van egy olyan animének ami nagyon tetszik mindig kicsit lehangolodom mivel szinte naponta lestem  sub csapatok honlapját hátha ki jött 1 újabb rész... Hát hiányozni fog... 1ébként szerintem a vége nagyon jó lett, nem lett se tul depis a vége se tul happy end.

Nevl

Hát hmmm szóval izé.
[spoiler]A vége szerintem túlzottan klisés lett, rengeteg addig elnyomott érzelmet "zúdítottak" rá a népre és szerintem ez kicsit sok volt, ráadásul ez az alszik, de majd valamikor visszajön beütés nagyon gyengusz. Az egész sorozat azért elég jó lett, de semmi átütő.[/spoiler]
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Dreamcleaver

Na megnéztem az utolsó 7 részt. Háááát..nem igen tetszett. Ezt a mechás baromságot nem tudom minek kellett. A csaták megint klissések voltak, pl az elején írtanak a mechák mint állat, a visszavágóban már rájuk lőnek egy-két kötelet azt csá. A sztori érdekesen alakult, de jó japán hagyományokhoz híven jól elkapkodták az uccsó epizódokat, így teljesen keszekusza és hányaveti lett. Túl sok új információ túl kevés idő alatt. Hakuoro démon formája meg enyhénszólva is gagyi volt. Szerencsére Eruruu és Aruruu még mindig naon kawai-jok.  :D

Amúgy akkor most az emberekkel a földalatt/laborban mi lett? Miért is nem tudtak kint élni? Túl tiszta volt a levegő? Semmi sem volt megindokolva. Honnan jött az originál mask, a csávó a kőben? Miért vált ketté Iceman? Egyáltalán most mi van?!?!  :lol:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Calintz

Quote from: DeathDealer on 2006-09-05, 21:35:28
Lécci könyörgöm kíméld meg szánalmas életem!!! :lul: Há lefodultam a székről!!  :rotfl: Dori és Gura eredetileg fiúk :hehe:
Ez lehetetlen leitatják Oborot és mesztelenül fekszenek egymáson, takaró alatt...neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Prof. William

#186
Az animeben inkább a lány vonalat követik. Ott a ágyjelenetnél is eléggé lánynak tűnnek... Persze az is lehet hogy elborult homokosok és Oboro napokig nem érette utánna miért fáj annyira a feneke, hogy álva kell ebédelnie. :)

Jó kis anime de nekem bejött ez a fantasy világ. Amikor kiderült az eredete hát komolyan rámjött a sikongató lábrázás. Miért kell mindenbe belekeverni a földet? Jó kis fantazis világ erre meg...

Én már azon sem csodálkoztam volna ha kiderül hogy Hakuoro eredetileg Dr. Gordon Freeman néven volt ismert de aztán egy elcseszett teleportkisérlet után... :lol:

Manitu

Quote from: Prof. William on 2006-11-14, 15:12:55
Az animeben inkább a lány vonalat követik. Ott a ágyjelenetnél is eléggé lánynak tűnnek... Persze az is lehet hogy elborult homokosok és Oboro napokig nem érette utánna miért fáj annyira a feneke, hogy álva kell ebédelnie. :)
Azért magukra mindig "boku"-val utaltak, ez elég gyanus  :ejnye:


Alkyra

Nyah, végignéztem. Egy kicsit szomorú a vége, :bruhuhu: de azért tetszett. Én máshogy csináltam volna, de ez is megfelelt.
9.5/10

Cobra

Én is pár napja végeztem vele, de a te pontozásodat kicsit erősnek tartom, nálam inkább 8/10. Grafikailag általában igen jó minőségű, de néha elég kidolgozatlanok részletek. A történetbe szerintem se kellett volna ez a fajta múlt, anélkül talán még jobb is lett volna.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

nem értesz egyet? jó hangok, remek karakterek s személyiségek jó grafika s a sztorinak csak a "vége" furcsa.
Bár pár dolog azé engem is megrázott(pl az, hogy Mikotot csak úgy "dismantel" ték a dokik s ott mutatták az agyát meg a belső szervét egy üveg zöld lében...vagy az, hogy a császár lány elméje  eldurrant miután a szeme láttára "oszlott" szét Genjimaru...)
Legyen akkor 9/10 .:)

Flaser

Azt hittétek vége?
Hát tényleg....de ott van még a DVD-ken kiadott "special"/"omake" részek.


pl. 4. Special.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Prof. William

Adnál hozzá torrrentet? Vagy linket? Ezt még nem láttam...

chilip

Jézusom  :eek: az első oszlopban a középső kép  :eek: meg a mellette lévő is  :eek:

gaben23

szerintem jó volt a sorozat csak a vége nem jőt be nekem!:D de még van remény a folytatásra mégha kicsi is :eek:
itt meglehet nézni a specialokat:
http://youtube.com/results?search_query=Utawarerumono+special&search=Search
amúgy spéciálokból csak az elsőhöz készült magyar felírat?

Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

#197
ez marha jó volt - 2-3 DVD special [spoiler]az a rész kész volt amikor meglógott Hakuoro a verés elöl :D a törött bábu miatt[/spoiler] :D vki linkelje már be az elsőt, nem találom sehol...

edit: youtube-on fennvan :D marha jó volt a többi is  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Magma

#198
Hát, én ma fejeztem be, és nagyon tetszett.
Igaz, az első 1-2 rész után nem ilyen durva, harcos animére számítottam, de így nagyon jó volt. A végén nekem 1-2 dolgo nem tiszta Hakuoro-val kapcsolatban... Szerintem kissé összesűrítették a múltját... eleinte semmire nem emlékezett, aztán szinte egyszerre mindenre.  :ejj: Viszont szerintem elég egyedi történet volt (vagy csak én vagyok kezdő fantasy animék terén  :haha:), bár a vége felé elég elvont.
A grafikával meg voltam elégedve, noha pár CG-s jelent eléggé bántotta a szemem.
Ami a szereplőket illeti, szeretnivalóak voltak. Oboro lett a kedvencem, és Hakuoro-t tudtam a legkevésbbé megkedvelni. Dorii és Gura pedig az animében lányok (legalábbis én maradok ebben a hitben  :hehe:), végülis, ott próbálgatták a csattokat, nyakláncokat, meg csak nem csináltak belőlük buzikat.
Mindent összevetve 9/10.

Jah, és egy nagy kérdésem: Az OP-ben Yuzuha kinyitja a szemét, akkor a történetben miért nem gyógyították meg?
Men are supposed to forgive women's lies!

Manitu

Az opban is élettelen, üres a tekintete. Attól, hogy nyitva van a szeme, még nem lát.


Magma

Men are supposed to forgive women's lies!

Flaser

A játékban van egy ilyen mellékszál, de ez nem került bele az anime-ba.

Sokkal többet én sem tudok, úgyhogy marad a Wikipedia és a Google.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Flaser

Eljött a Nekromancia ideje! (Necro-thread!)  :bsd: :szemuveges:

A Mirrormoon a Soylations-el karöltve (a két csapat mára egyesült és Mirrormoon néven dolgoznak) befejezte az Utawarerumono fordítását.

Patch: innen - a Mirror Moon honlapról
Játék: innen

Most tartok kb. 1/2 - 2/3 - ánál a játéknak. A zene már itt is kitűnő volt, s most értékelem igazán mennyire hű volt a forráshoz az anime.

PS.: Hamarosan az Unlimited Blade Works (Fate/Stay Night) fordítása is kész. Hogy fogunk így bejárni (tanulni/dolgozni)!  :bruhuhu: :Kiraly:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra

Quote from: Flaser on 2008-02-17, 22:36:12
Eljött a Nekromancia ideje! (Necro-thread!)  :bsd: :szemuveges:

A Mirrormoon a Soylations-el karöltve (a két csapat mára egyesült és Mirrormoon néven dolgoznak) befejezte az Utawarerumono fordítását.

Patch: innen - a Mirror Moon honlapról
Játék: innen

Most tartok kb. 1/2 - 2/3 - ánál a játéknak. A zene már itt is kitűnő volt, s most értékelem igazán mennyire hű volt a forráshoz az anime.

PS.: Hamarosan az Unlimited Blade Works (Fate/Stay Night) fordítása is kész. Hogy fogunk így bejárni (tanulni/dolgozni)!  :bruhuhu: :Kiraly:

a japán játékok topicban már szóltam erről. :szemuveges: