Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2008-01-04, 15:53:17
Quote from: Ramiz on 2008-01-04, 14:47:01
Putumayo Blues Lounge
felirtam :D kipróbálom:)
Hogy tetszett? :)

US3 - Say What (2007)
Kis csalódás - icipici, mert tökéletesre vártam és "csak" nagyon jó. A jazz rendben van, a szöveg néhol kicsit buta és monoton, de ezt tényleg csak azért mondom, mert a Roots-on nevelkedtem rappileg (meg mer' szívtelen kutya vagyok :D). A How 'Bout Baby a legjobb szám a lemezről: ki hitte volna, hogy romantikus, finom szerelmi történetet fogok hip-hop számban hallgatni a "megduglom a nagy segged, babeh!" szöveg helyett? :rolleyes: :cool: :o
4/5.


Más:
KEDVENC ALBUMAID TOP5(+1)!!! - amiket agyonhallgattatok és imádtok! :D

Nem feltétlenül fontossági sorrendben az én meglehetősen vegyes listám:

1. The Roots - Things Fall Apart (best. hip-hop. evör.)
2. Ramones - Acid Eaters (felacidezett akkori slágerek Ramones-módra átdolgozva)
3. Jimi Hendrix - Blues (no comment... :Kiraly:)
4. Sepultura - Roots (volt egy időszakom, amikor naponta legalább 2-3-szor meghallgattam... "egyetem elviselése mp3-lejátszóval" című dolog... :D)
5. Die Toten Hosen - Auswärtsspiel (rengeteg "legjobb" szám, punktól rockig és lazázásig minden :))
+1. Stainless Steel - Wigant (magyar metál :whoah: )

Ezen kívül talán még az RHCP - Californication albumot toltam sokat, de a toplistára nem fér fel. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 20:13:11US3 - Say What (2007)
Kis csalódás - icipici, mert tökéletesre vártam és "csak" nagyon jó. A jazz rendben van, a szöveg néhol kicsit buta és monoton, de ezt tényleg csak azért mondom, mert a Roots-on nevelkedtem rappileg (meg mer' szívtelen kutya vagyok :D). A How 'Bout Baby a legjobb szám a lemezről: ki hitte volna, hogy romantikus, finom szerelmi történetet fogok hip-hop számban hallgatni a "megduglom a nagy segged, babeh!" szöveg helyett? :rolleyes: :cool: :o
4/5.
kedvenc albumokon még elgondolkodok, de ahhoz mit szólsz, hogy ebből az albumból sikerült két példányt is levadásznom ebay-ről, egyiket 3 fontért, másikat 2-ért? :D (mindkettő bontatlan, szállítással együtt az ár, annyi hogy az utóbbinak a tokján hátul van egy kisebb repedés)

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 20:13:11
KEDVENC ALBUMAID TOP5(+1)!!! - amiket agyonhallgattatok és imádtok! :D
Egyszerűen nincs  :(
Lehet, hogy meg kéne hallgatnom a Tieiteket?

Ramiz

#243
Quote from: Fazék on 2008-01-16, 20:29:18
Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 20:13:11US3 - Say What (2007)
Kis csalódás - icipici, mert tökéletesre vártam és "csak" nagyon jó. A jazz rendben van, a szöveg néhol kicsit buta és monoton, de ezt tényleg csak azért mondom, mert a Roots-on nevelkedtem rappileg (meg mer' szívtelen kutya vagyok :D). A How 'Bout Baby a legjobb szám a lemezről: ki hitte volna, hogy romantikus, finom szerelmi történetet fogok hip-hop számban hallgatni a "megduglom a nagy segged, babeh!" szöveg helyett? :rolleyes: :cool: :o
4/5.
kedvenc albumokon még elgondolkodok, de ahhoz mit szólsz, hogy ebből az albumból sikerült két példányt is levadásznom ebay-ről, egyiket 3 fontért, másikat 2-ért? :D (mindkettő bontatlan, szállítással együtt az ár, annyi hogy az utóbbinak a tokján hátul van egy kisebb repedés)
Egye fene, csapd hozzá a Fallouthoz, aztán átveszem ezt is (meg a henger dvd-t is :) ).

edit: hopp, a zene toplistára valahova még a Travis - The Man Who-t fel kéne csempészni. Legjobb brit gitárpop/rock, de tényleg. Oasis, Arctic Majmok, nem tudom, mi megy még ma a rádióba... egy számot nem tudok, ami a brit témából felérne a jobb Travis számok bármelyikével... (Még a Good Feeling albumuk nagyon jó.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 20:13:11
KEDVENC ALBUMAID TOP5(+1)!!! - amiket agyonhallgattatok és imádtok! :D
Rangsort nem állítok fel köztük, már a kiemelést is kicsit méltaltlannak érzem sok más jó zenével szemben.


  • Gnarls Barkley - St. Elsewhere (az elmúlt évek egyértelműen legjobb rádiók által is játszott zenei anyaga, koncepcióval, extra szövegekkel)
  • Gorillaz - Demon Days (a másik ugyanez :D)
  • Queens of the Stone Age - Songs for the Deaf (a harmadik majdnem ugyanez, bár a rádiók nem játszották és egészen más hagzásvilág, szintén végtelenszer képes vagyok meghallgatni
  • Deftones - Deftones (programzene ez is, kellően változatos és értelmes)
  • Ulver - Themes from William Blake's "The Marriage of Heaven and Hell" (Blake az egyik kedvenc költőm/festőm, az album pedig méltó az óriáshoz (csakúgy, mint Alan Parsons Tales of Mystery and Imagination című Poe feldolgozásalbuma, ami már sajnos nem fér bele a legjobb ötbe...)

Ramiz

Demon Days, bármikor... :D
De a többi is jól hangzik. Máris kaptam pár tippet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Rangsorom nekem sem nagyon van.

01. Ajattara - Kalmanto (finn black metal)
02. Korpiklaani - Tervaskanto (finn "sörmetál")
03. Pagan Reign - Ancient Fortress (orosz pogánymetál)
04. Ajattara - Äpäre
05. Jack - MMVII_Ctenomys_Blainv (hazai grindcore)

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 20:13:11
KEDVENC ALBUMAID TOP5(+1)!!! - amiket agyonhallgattatok és imádtok! :D
Santana - Supernatural
Aurora - '83-'99 (életem első saját pénzből vett CD-je)
Mike Oldfield - Voyager (életem első CD-je)
Nightwish - Wishmaster (vagy inkább az Oceanborn? nem is tudom...)
Blink182 - Enema of the State

Ramiz

Mike Oldfield - Tubular Bells
gyerekkorom harmada.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Jó, én is írhatnám, hogy

Mike Oldfield - szinte mindegyik
Sting - szinte mindegyik
(+Joe Hishaishi, Kanno Yoko, Nightwish, stb.)

de az így nem túl specifikus.

És egyiket se volt szerencsém gyerekkoromban megismerni, max 1-2 Sting slágert.

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-01-17, 00:02:34
Mike Oldfield - Tubular Bells
gyerekkorom harmada.
:tezsvir:
Kisgyerekként én is nagyon sok Mike Oldfield-et hallgattam, meg még Deep Purple, Led Zeppelin, Hendrix, LGT, Omega (hogy mekkora party volt 1-2 éve a koncertjükön... :whoah:). Szerencsére fateromnak egész jó ízlése volt. :)

Ramiz

Én itthon csak minimális ilyen irányú nevelést kaptam... Deep Purple-t is könyvtárból vettem ki életemben először meg Scorpions-t... :D Itthon Beetles volt sok. Nem is szerettem meg. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Zsiga on 2008-01-17, 00:07:50
Quote from: Ramiz on 2008-01-17, 00:02:34
Mike Oldfield - Tubular Bells
gyerekkorom harmada.
:tezsvir:
Kisgyerekként én is nagyon sok Mike Oldfield-et hallgattam, meg még Deep Purple, Led Zeppelin, Hendrix, LGT, Omega (hogy mekkora party volt 1-2 éve a koncertjükön... :whoah:). Szerencsére fateromnak egész jó ízlése volt. :)
Ugyanez nálam is, bár apám az Omegát nem szereti, volt helyette HBB meg Pink Floyd, Jethro Tull, Bob Marley. Kellett a sok jó gyerekkori zenei élmény a viszonylagos jó ízlésem kialakulásához (bár egy ideje rombolom a sok japán szeméttel, de nem nagyon tudok mit tenni ellene :/).

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-01-17, 00:12:15bár egy ideje rombolom a sok japán szeméttel, de nem nagyon tudok mit tenni ellene :/

Próbáltad már nem hallgatni? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Nem rossz ötlet, de egy film soundtrackjét sem kizárólag a zene miatt hallgatom, visszahoz valamit a nézett műből, ugyanez a helyzet az anime OST-kkel is (meg hát van köztük sok egészen kiváló is). :)

Ramiz

#255
Mardi Grass Brass Band

Swinget, jazzet funkkal, scratch-csel, minden egyébbel kavaró német őrültek.




*-* -* -* - *- *- *- *

A Flowerdance Collection

Nick Cave, Tom Waits, Bruce Springsteen, Kylie Minogue, PJ Harvey, Elvis Costello és mások összeálltak egy albumnyi furcsa, hátborzongató, kedves, nyomasztó, szentimentális vagy éppen vad dalra - de mind szép. Érdemes meghallgatni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Mardi Grass Brass Band kifejezetten tetszik, és ez a Flowerdance Collection is szimpatikusan hangzik. Keep them coming!  :jee:

Ramiz

#257
Quote from: minuszmiki on 2008-01-21, 22:09:22
Mardi Grass Brass Band kifejezetten tetszik, és ez a Flowerdance Collection is szimpatikusan hangzik. Keep them coming!  :jee:
Valaki meg is hallgatja őket? Wow. :D Az érdekesebb zenéket továbbra is beírom (engem is minden érdekel, úgyhogy jöhetnek a tippek :) ). A Putumayo Blues Lounge-ot aki meghallgatta, kíváncsi vagyok a véleményére. :)

edit: "dolgozok" különféle egy-két cédés válogatásokon is egzotikus címekkel ("'70-perc-cent' Bar" : laza, de ritmusos zenék beszélgetés, munka, olvasás alá a '70-es évek stílusában és későbbről, "Cocktails And Palm Trees" - vegyes nyári zenék (az első igazi napsütés idejére, amikor a Martinimat fogom szürcsölni a teraszon :D :lazza: ), "Party Hard" (magáért beszél :whoah: - kiabálós, ugrálós, de nem zúzós zenék, köztük Beastie Boystól és House Of Paintől Stoogesig sok minden vegyesen), "Colors Of Being Drunk" (nagy öregek töltik a piát és rekedtes hangon énekelnek, többek között Tom Waits, Johnny Cash, Bob Dylan) meg ilyenek :appl: ), ha van rá igény, majd sorra feltöltöm őket rapidre vagy t0rrentre. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-01-21, 23:04:40A Putumayo Blues Lounge-ot aki meghallgatta, kíváncsi vagyok a véleményére.
Meghallgattam, jó volt. Most sokat dolgozgattam, nem volt energiám aktívan a zenére figyelni, szóval csak háttérben bent, de arra pont kellemes volt.
Ez a Tom Waits et al vegyesfelvágott meg nagyon leromlott hangulatot áraszt, tetszik ő is.
Köszönjük a jó tippeket.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-01-21, 23:36:41
Quote from: Ramiz on 2008-01-21, 23:04:40A Putumayo Blues Lounge-ot aki meghallgatta, kíváncsi vagyok a véleményére.
Meghallgattam, jó volt. Most sokat dolgozgattam, nem volt energiám aktívan a zenére figyelni, szóval csak háttérben bent, de arra pont kellemes volt.
Ez a Tom Waits et al vegyesfelvágott meg nagyon leromlott hangulatot áraszt, tetszik ő is.
:merci:

Gnarls Barkley - St Elsewhere

A Gorillaz-párhuzam miatt szedtem le. Jó hír: ha sokat játszott is, én még nem hallottam, így nem volt unalmas. :) Amúgy soulos elektronikus zene csipetnyi '80-as évek hangulattal: nem rossz, de nem fogott meg, párszor még meghallgatom, de eddig nem mutatta meg a szexepiljét.

3.5/5


Lou Reed - Metal Machine Music

Emlékeztek az Electric Dragon 80.000 Volt zenéjére? Arra az őrült, elborult, szőrös kúszóbabként tekergőző gitármaszatolásra, begőzölt beletépésekkel, agyonhajszolt torzításokkal, szétzrikált besípolásokkal, totálisan inkoherens ritmusokkal, széjjelmosott zörejekkel? Na ez az album körülbelül arra hasonlít, csak éppen pár üveg szaké helyett több kiló kokain és látnokzsálya elfogyhatott a felvétel közben, mert egyszerűen képtelenek a legkisebb értelmet vagy változatosságot vinni bele (vagy ez a Lou Reed alapjáraton ennyire kattant lenne? a többi zenéje mindenesetre lágy és nyugis - talán itt adta ki magából minden disszonancia-vágyát?...). Teljesen emészthetetlen, megfoghatatlan, követhetetlen gitárzörej- és gerjedéshang-füzér az egész, lezsibbasztja az agyat és másfél perc alatt megőrjít bármilyen békés zen-mestert a szomszéd lakásban: nyúlós, masszív, gyilkos anyag, kegyetlen agymasszázs csakis a legelborultabbaknak.

X/5
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Aborym - Generator
Van valami, ami nem fér a fejembe. Adott egy zenekar, akik a gitárhoz rohadtul nem értettek (kb. mint én, rámarkolok a nyakra és lesz vmi), de úgy vegyítették az industrial és kórus elemeket, hogy hangulatra rengeteg más zenekart vertek. 4 év múlva meg összehánynak egy klónszámokra épülő dimmu-hajazó lemezt, amin majd elalszok. 8 szám ment le, eddig ez az utolsó az egyetlen, ami produkált valamit. Nem értem. És ugyanezt eljátszotta a Hammerfall (2 jó szám) és a Mystic Circle (1 kitűnő darab) is a legutolsó albumán. Nem szeretnék ebből a műfajból is kiábrándulni. :ejj:
3/10

chilip

#261
Utada Hikaru - Stay Gold Single

hát igen, az új Utada Hikaru album 2 számmal és ezek karaoke verziójával. Sok szót nem érdemel, hanem ezt  :jee: nice work, látom sokat fogom én ezt hallgatni. Minőségben a megszokott szintet hozza.

ed.: most néztem utána, március 19.én új albuma jön  :jee: mondjuk az albumon 3 szám alapból ismerős lesz sokaknak. A 2 szám erről a single-ről és a beautiful world

Member

Gogol Bordello - Super Taranta!

Még az elején járok, de félelmetes ez a piálós muzsika. :D Kicsit olyan Korpiklaani-s, csak jóval lassabb annál, de az Octoberfest fíling itt is átjön. :)

Én

Disturbed - Sickness

Elég későn írok erről, mivel már n+1-szer végighallgattam. :P Nagyon jó, a három disturbed album közül legjobb szerintem, a dalszövegek igazán betegek (a Shout-ba nem annyra, lévén az nem az övék, viszont a is jó), a zene pedig zúzós, pontosan illik a hangulathoz (Ami kb. olyan, mint amikor az embernek gyűlik, gyűlik a szar a fejében de egyszer csak nem bírja és kirobban. És ez szerencsére minimális mértékű rinyálással és nagymértékű erőszakszomjjal történik meg.) Ritkán akadok olyan albumba, ahol akármelyk számba ha beleakadok, nem állítom le és végighallgatom - sajnos ez sem olyan, mert ott van az a csúnya, csúnya, de legfőképpen szar Conflicts. Amit észrevettem és nagyon tetszett, hogy sok helyen elég gyorsan énekelnek, szinte már rappelik (ezt főleg a stílusra, hanglejtésre értem) a szöveget a zúzás alá (Voices, Fear, Violence Fetish, Want, etc) nekem ez is nagyon bejövős. A szokásos Disturbed-féle utánozhatatlan hörgős-harapós-ugatós hangeffekt is sokszor befigyel. 9.5/10, mert benne van a Conflicts, és mert a Numb-ot, habár tetszik, nem érzem az album hangulatába illőnek. Még fanboyism: az énekhang nagyon illik az egészhez.

Kedvenceim:
The Game
Down With the Sickness (ezt nem hiszem, hogy sok ember van, aki nem ismeri... :P )
Fear
Want
Droppin' Plates
Meaning of Life
Ennyi, az egészet felsorolhatnám igazából... :szemuveges:

Próféta

Biztos mindenkinek trivialitás, hogy van ez a Billy Joel nevű ürge, de én a héten fedeztem csak fel, hogy létezik, és nagyon jól zenél  :borul:
Letövásároltam egy csomó CD-t tőle, és azokat hallgatom loopban, és jó pár remek dal van rajta. Szégyellem magam, hogy még csak nem is hallottam róla eddig :(

Biztos triviális lesz nektek, de hát jöjjön néhány jó darab, amit még youtubeon is felleletem:
Piano Man - az egyik legegyszerűbb, mégis legvidámabb, legkönnyebben átvehető dalocska.
We Didn't Start The Fire - ez kikristályosodott coolness. Ütős zene, jó szöveg, vágtázás a történelmen át. Nem csodálom, hogy a koncertverzión az egyik vokalista elrontotta :)
Big Shot - nem tudnám megmondani, mi a jó ebben a zenében, egyszerűen csak hallgattatja magát
Uptown Girl - ezt mintha már hallottam, vagy talán csak a refrénjét. Ez a dal maga a nyolcvanas évek  :jee:
Leningrad - érzelgős, de néha jó hallgatni
River of Dreams - ezt kivételesen ismertem, nem is annyira
The Downeaster Alexa - elég erőteljes dal..
The Stranger - ...de ez még erőteljesebb!
Vienna ez a legjobb! Sajnos rendes klippet nem találtam, ezen amó fotók vannak, enjoy.

Csak hogy albumkritika is legyen: van egy ilyen albuma, hogy An Evenening of Questions & Answers... & A Little Music. Érdekes estét örökít meg: Billy Joel ül, és a közönség kérdezget tőle, ő meg válaszol: honnan szerzi az ötleteit, mit jelent a Bécs szimbólum a "Vienna waits for you" refrénben, mit szól ahhoz, hogy iskolások a  "We Didn't Start The Fire" alapján memorizálják a történelmet, stb. Közben eljátszik egy-két dalt, de akár a szöveg közepén is képes pár taktust eldúdolni/elzongorázni, gyakran azt mutatva be, milyen korábbi, kisiklott változatai voltak egy zenének. És az a nagyszerű ebben, hogy ily módon kiderül, Billy nem pusztán jó zenész, de intelligens, gondolkodó ember is, érdekes meglátásokkal.

Nakedape

az uptown girlt vszeg a westlife-os csapzúdítás miatt ismerted, mivel tőlük is hallgatható szám volt, tuti voltam benne h feldolgozás :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta


Én

#267
Amikor azok a csörgők vannak ott van egy pici különbség, az alapján eltaláltam, de persze a kutya se figyelne rá. :P
(amúgy először mpronnot-nak olvastam)

Member

Eltaláltam, de igazából csak annyi tűnt fel, hogy bizonyos hangok mintha halkabbak lennének.

Én

Ill Niño - Confession

A zene nagyon bejön, főleg a dob része, besorolása: én az ilyet valamilyen-metálnak szoktam hívni. Az énekes hangját is bírom, de a dalszöveggel nem vagyok kibékülve, halálosan primitív tud lenni egyes helyeken, de azért a számok többségét élveztem. Kedvenceim: two(vaya con dios), unframed, cleansing, when it cuts.
7/10