Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Én on 2008-03-25, 22:40:41Kedvenceim: two(vaya con dios), unframed, cleansing, when it cuts.
Ebből egyedül a two-val nem értek egyet :D
One nation underground?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Még csak ezt az egy albumot hallgattam, majd akkor lerántom azt is. Hasonló?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Én on 2008-03-25, 22:49:34
Még csak ezt az egy albumot hallgattam, majd akkor lerántom azt is. Hasonló?
Őőő... kicsikét más, lájtosabb itt-ott, de nekem nagyon bejön róla a De la vida, az Everything beautiful, a My pleasant torture, meg úgy általában az egész :)
Viszont az Enigmát ne szedd le, az már minden, csak nem illnino -.-"
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Deicide - Till Death Do Us Part (2008)
Keresgéltem torrenten, poénból beírtam és látom, van új album. Meghallgatva nem találkoztam benne igazán olyan track-kel, ami megmaradt volna a fülemben, háttérnek kiváló, de a 2007-es "The Stench Of Redemption" lendülete, ami az új gitárosnak volt főként köszönhető, elillant, hiányoznak a páratlan szólórészek, a kisérődarabok, erősen tömény zúzás lett belőle, ami "tiszta" állapotban nemigen vált ki belőlem semmit. 7/10

Ramiz

Filmzene toplisták!!!

Csak olyat szabad mondani, amit tényleg sokszor meghallgatsz - nem elég, ha "elvileg" egy jó album! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Musicalfilmeket bele szabad keverni (My Fair Lady, stb.)? Szvsz inkább ne.

Filmzene albumok top ul:

  • 1492
  • Amélie
  • Donnie Darko
  • Macskajaj
  • Gladiátor
  • Infernal Affairs
  • Kill Bill
  • The Crow
  • Pulp Fiction
  • Cruel Intentions
  • Requiem for a Dream
  • Shrekkek
  • Snatch
  • The City of Lost Children
  • LOTR
  • The Rock
  • The Village
  • Truman Show
  • Vakvagányok (ebből kiderül, hogy nincs ízlésem)
És ezek csak azok, amiket így egyben, albumként sokat hallgatok. Emellett vannak Morricone válogatások, I'm deranged, csomó John Williams téma... stb.

chilip


  • Batman Begins
  • Transformers (a kiegészített 20 számos OST)
  • Merlin (1998as Kevin Costner-es)
  • Gladiátor
  • Az utolsó Mohikán
  • A Rettenthetetlen (-ből 1 szám :D de az elég sokat szerepel)
  • A sakál

minuszmiki

Gondolom anime nem ér, úgyhogy azokat kihagytam.


  • Blues Brothers
  • Broken Flowers
  • Dead Man
  • Donnie Darko
  • Ghost Dog
  • House of Flying Daggers
  • Kill Bill
  • Matrix 1-3
  • Pulp Fiction

Ramiz

#278
Azért lehet pár szót szólni! Így nem sokhoz fogunk kedvet kapni a többieké közül! :)

Nálam a sokszor hallgatottak:

- Ponyvaregény (of course... hihetetlenül jó album :D)
- Lock Stock... (előzőnél kicsit rockosabb, későbbi, '90-es évek brit rock hangzása, de van benne egy kis régebbi hangulat is, néhány szám pedig istenkirály róla, pl Stooges - I Wanna Be Your Dog, vagy a nemtomkitől a Hundred Mile City)
- Szellemkutya (RZA rap és főleg a jó kis húzós alapok... :lazza: )
- Easy Rider (kevés bolti albumom egyike, isteni album úgy, ahogy van :whoah: )
- Félelem és reszketés... - telitalálat album ez is :appl:
- Blues Brothers (anno szalagon szó szerint agyonhallgattam, nemrég szedtem le újból elektronikusan) (a BB2000 is jó, de már csak feleannyira :D)
- 101 Reykjavík ( :Kiraly: )
- Naked Lunch (egyik legzseniálisabb Cronenberg-film zenéje Ornette Colemantől: szétesett, kattant free jazz némi keleties beütéssel, a legjobb, amit valaha hallottam a témában... mindjárt jön egy kis kóstoló: az egyik nyugisabb szám)

Ennyi a tényleg "top-notch favourite". Az újabbak közül meg kiemelném az American Gangster 100% funky soundtrackjét... oh yeah! :lazza: Meg a Holló is jó, de nem mindig van hozzá kedvem, túl pózolós. :D Egyik legnagyobb csalódásom pedig a Blöff zenéje. Amennyire jó a filmen, annyira uncsi magában. Bár évekkel ezelőtt hallottam utoljára, lehet, hogy újra megpróbálkozok vele.

+1 Jesus Christ Superstar soundtrack (tudom, csalás... :hehe: de úgyis csak ezt az egy musical ost-t hallgattam ronggyá)
+1 Cowboy Bebop soundtrack (tudom, csalás... :hehe: de úgyis csak ezt az anime ost-t hallgattam ronggyá)


Egy-egy szám erejéig persze van még pár soundtrack... azokból is soroljunk? :D

Na jó, csak párat, rejtvényszerűen, csak számcímet írva, előadót és filmet nem! :)

- Burning Bridges
- Burn
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

A Night At The Roxbury (epic lulz :D)
American Pie 1-3 (skatepunk ftw, gimis emlékek meg ilyesmi)
Blade Runner (Vangelis, kell több?)
Easy Rider (classic rock powa)
Kill Bill (Tarantino zenét is egész jól tud lopni :))
Matrix ( :whoah:)
Pulp Fiction (Tarantino #2)
Shrek 1-2 (kurvajó :angyali:)
Terminator 2 (főleg a main title-t)
The Godfather (legjobb film, legjobb ost, pont.)
The Hunt For Red October (http://www.youtube.com/watch?v=TjCKSQME8uc)
The Lord Of The Rings - The Complete Recordings (10CD-nyi win)
The Rock (Hans Zimmer 4 prezident)
Top Gun (massively epic shit, kár hogy a film egy orbitális fagfest...)

Ramiz

#280
Itt a Naked Lunch OST ajánló számom, tessék meghallgatni. :)
http://rapidshare.de/files/39342531/11_-_intersong.mp3.html

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 22:44:03A Night At The Roxbury (epic lulz :D)
Baszki, összerezzentem ettől a számtól... túl sok szar éjszaka hallottam valami szar helyen piálva... :haha: Viszont a film egy oltári állatságnak tűnik... érdemes megnézni, ugye? (A Farreltől hülyét kapok, de itt legalább remekül lehet utálni, úgy tűnik. Egyébként meg epic szaga van az egésznek... Carrey táncának főleg. :D)

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 22:44:03Easy Rider (classic rock powa)
Féltem, hogy ezt csak én fogom írni... ^^" :kocc: (Jut eszembe, rég söröztünk. :D)

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 22:44:03The Lord Of The Rings - The Complete Recordings (10CD-nyi win)
Ettől viszont hülyét kapok. Bár MAGUSozás alá jó volt. :)

Top Gun tényleg ghéj. :D Oké, akkor legyen egy kis epic youtube flood+!!!! :whoah:

zene egyik filmből (Lock Stock), jelenetek máshonnan (mind2 epic): http://www.youtube.com/watch?v=7o7m0om639I
iggy power!!! (Lock Stock): http://www.youtube.com/watch?v=Eer9UoqN_9E
Pusher (easy rider) http://www.youtube.com/watch?v=W3sUglnCfTQ
Legjobb Blues Brothers szám: http://www.youtube.com/watch?v=kUaGHsErRtk
Dylan rulez! (Fear And Loathing): http://www.youtube.com/watch?v=N4kxB-lOIH0&feature=related
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-05-07, 22:47:25

Roxbury hatalmas kúlság. :D Ford Fairlane disco-változatban kb. Sokszor láttam már de még mindig visítozok a röhögéstől ha előkerül. Tipikus összeülünk a haverokkal meg pár sörrel és fossáröhögjük magunkat kategóriás cucc. :Kiraly:

LOTR OST meg pont háttérzenének ideális, olvasáshoz, ahogy mondod rpg-hez, meg kb. akármihez.

És tényleg rég söröztünk.  :kocc:

Próféta

Ha már mesét kell hozzátenni, akkor a két Jeunet-film zenéjéről beszélnék. Mindkettőre jellemző, hogy a zenéről eszembe jut a film hangulata, de ennél sokkal több is igaz: a zenének olyan hangulata van, mint a filmnek, mert egyszerűen szerves része annak - és mégis, önmagában is értékes!
City of Lost Children trailer 1:00-tól indul a zene, tekerjetek oda
Amélie trailer (angol bácsi beszél, sorry), ehhez könnyű további zenerészleteket találni youtubeon.

Mindkét soundtrack akkora win, mint a film, ami az Amélie esetében minimum kozmikus léptékűt jelent.

Fazék

#283
Ramiz: jogos.
mivel nem tudok tisztességes kritikákat írni, hát csak pár szó albumonként:

Cliff Martinez - Solaris  -  hogy a film tetszett, nagy szereppel bírt ebben a zenéje. éterien lehangoló
LOTR - háttérzenének elalváshoz illetve a már leírtakhoz sztem tökéletes
Ocean's 11 - nagyon laza zenéje van, imádom az album stílusát :)
Swordfish - Paul Oakenfold és társai.
Jay and Silent Bob Strike Back - szinte hibátlan zenei válogatás sztem. köcsög Prince jó hogy nem került rá...
Resident Evil - elalváshoz szoktam berakni, olyan jó kezdés mindig a "you're all going to die down here" szöveg az épület MI-jától :D
Fight Club - Dust Brothers-ék nagyon jó kis trip-hop zenét hoztak össze, csak a filmzáró Pixies számot hiányom róla rohadtul
Sleepy Hollow - elalváshoz tökéletes. szép álmokat :D
Blade 1-2 - főleg a 2. rész zenéje tetszik, ahogy keverték a hip-hop és electric előadókat
Blues Brothers - örök
Dark City - még egy Lain amv-ből ismertem és szerettem meg a Sleep Now c. számot az ost-ről és az album többi része is megtetszett.
Charlie's Angels 2 - jó pop/rock válogatás sztem. ezen filmnek/ost-nek köszönhetem, hogy megismertem az Electric Six-et :)
Hudson Hawk - Swinging on a Star, Side by Side - nagy kedvencek :D
Shaun of the Dead - jó kis válogatás

ezek a címek sztem magukért beszélnek:
The Nightmare Before Christmas
Dancer in the Dark - Björk. szeressem zenéje.
Moulin Rouge

még időnként pár kedvenc szám miatt:
Taxi 2 - MC Solar pár száma marhajó
Princess and the Warrior - Skunk Anansie énekesének a száma miatt, illetve az album maradék része is szép, de a filmet még mindig nem láttam hozzá
Ghost Dog - már leírták előttem
O Brother Where Art Thou - a filmben is előadott szám miatt főleg, de amúgy egész jó korhű zenei felhozatal
Donnie Darko - atudjátokmelyikmostnemjuteszembeszámmiatt

és még biztosan kihagytam jópárat.

elnézést de nem tudtam meghúzni egy egyértelmű vonalat az "abszolút kedvencek" és a "csak időnként hallgatom" kategóriák között :redface:

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 23:34:33Blues Brothers - örök
:Kiraly:

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 23:34:33Shaun of the Dead - jó kis válogatás
Ezt leszedem. Jó zenéje van, bár konkrétan most csak a film eleji obskúrus "Ghost Town" ugrik be (ami a Blöffben is benne van).

[spoiler](batshit crazy - ez meg completely unrelated, csak egész nap az agyamban mászkált össze-vissza, új hülye amerikai szleng, ki akartam engedni. :D Lusta vagyok most mondatot írni hozzá.)[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Hoppá, ezt csak most vettem észre
(in b4 slowpoke)

Quote from: Próféta on 2008-03-25, 16:32:34
http://mp3ornot.com/
Halljátok a különbséget?

Elég jól hallható volt a különbség, a tér/nyitottság, a magas hangok
tompulása, a részletek a hangszínekben, stb. 128 kissé alacsony,
amiben még hallható hibák vannak, így könnyű. Ha viszont 256 vagy
320kbps és flac vagy más "lossless" lenne összehasonlítva, már több
értelme lenne ennek a tesztnek: megmutatná, hogy a "lossless"
főleg pszichológiai, az emberek döntő többsége még figyelve is csak
véletlenül találná el; hogy a hallgatáshoz használt eszközöket ne is
említsem...

Dreamcleaver

Most jövök a Mark Knopfler koncertről. Ez a pasi meg a csapata még mindig isteni, és az is marad. A brit rock, skót népzene és country tökéletes keveréke, kellemes Shadows-os melódiákkal megtűzdelve. Fergetegesen nagy show kerekedett megint a koncertből, és nem a csicsa miatt, hanem, mert itt kérem szépen igazi zene szólt igazi zenészektől!  :whoah: 11/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

#287
Superbutt - Black Soup
Megnyugodtam, hogy van még igényes magyar zene, ha nem is magyar nyelven. :haha: Jó kis modern rock/heavy metal, 10 szám, nem egy egetrengetően nagy durranás, de még egy párszor biztos végighallgatom. Kedvenceim: Broken Nose, Better Machine.
7.5/10

Dreamcleaver

#288
Submersed - Immortal Verses

Volt már olyanotok, hogy egy albumról az ÖSSZES szám bejött? Hát nekem ez ilyen. Igazi minőségi kemény-rock zene, kissé talán túl érzelgős hangulattal, de csak dícsérni tudom. 10/10

Submersed - Wonder

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

#289
Ez nem is rossz!
Kellemes rock zene, keménynek azért nem nevezném, de majd meglássuk :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2008-05-16, 14:46:37
Ez nem is rossz!
Kellemes rock zene, keménynek azért nem nevezném, de majd meglássuk :)
A kemény-rock szvsz műfajmegjelölés, a hard rock magyarra fordítva. (Btw. elég perverz ötlet volt lefordítani DC... :D) Az pedig nagyjából illik rá, bár inkább grunge sztem.

Dreamcleaver

 :lol: Én kérek elnézést.  :D Szal valóban a hard rock kategóriát fordítottam le magyarra. A rockon belül ez már sztem bőven kemény. Nem összekeverendő a mindenféle alternatív meg metál cuccokkal.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

#292
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 14:04:28
Submersed - Immortal Verses

Volt már olyanotok, hogy egy albumról az ÖSSZES szám bejött? Hát nekem ez ilyen. Igazi minőségi kemény-rock zene, kissé talán túl érzelgős hangulattal, de csak dícsérni tudom. 10/10

Submersed - Wonder

nice catch  :jee:

és nem a 10es Wonder szám a linknél lévő, ott is el van írva a cím, ez a 6os szám (We all make mistakes)

Dreamcleaver

#293
Quote from: chilip on 2008-05-16, 15:23:09
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 14:04:28
Submersed - Immortal Verses

Volt már olyanotok, hogy egy albumról az ÖSSZES szám bejött? Hát nekem ez ilyen. Igazi minőségi kemény-rock zene, kissé talán túl érzelgős hangulattal, de csak dícsérni tudom. 10/10

Submersed - Wonder

nice catch  :jee:

és nem a 10es Wonder szám a linknél lévő, ott is el van írva a cím, ez a 6os szám (We all make mistakes)

Sztem meg ez az. Nekem is rossz volt a számozás, de már átjavítottam őket. Valami rendelős/belehallgatós oldalról azonosítottam be mindet. Gyak az elősszám volt jól számozva, az öszes többi rosszul.

http://www.artistdirect.com/nad/store/artist/album/0,,4387922,00.html

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki


chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 16:05:13
Quote from: chilip on 2008-05-16, 15:23:09
Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 14:04:28
Submersed - Immortal Verses

Volt már olyanotok, hogy egy albumról az ÖSSZES szám bejött? Hát nekem ez ilyen. Igazi minőségi kemény-rock zene, kissé talán túl érzelgős hangulattal, de csak dícsérni tudom. 10/10

Submersed - Wonder

nice catch  :jee:

és nem a 10es Wonder szám a linknél lévő, ott is el van írva a cím, ez a 6os szám (We all make mistakes)

Sztem meg ez az. Nekem is rossz volt a számozás, de már átjavítottam őket. Valami rendelős/belehallgatós oldalról azonosítottam be mindet. Gyak az elősszám volt jól számozva, az öszes többi rosszul.

http://www.artistdirect.com/nad/store/artist/album/0,,4387922,00.html

most szedtem le az albumot, néztem hogy nem az a szám megy amit youtubeon hallgattam így átnéztem 1esével az albumot...

Én

#296
Dimmu Borgir - Death Cult Armageddon
A Progenies of the Great Apocalypse ( :whoah: ) című számot már régóta isnertem de csak most szedtem le az egész albumot. Tetszett, a számok eléggé hasonlóak, de mind bejött, kedvenceim a fentemlített szám, a Lepers Among Us, a Vredesbyrd, és a For the World to Dictate Our Death. 8/10

Member

Subway to Sally - Bastard (2007)
Érdekes a német nyelv ebben a formában. Elég lassú folk metál, sajna nem az a "sörözzük hülyére magunkat" dolog, amit a származásukból vártam, de háttérzenének kiváló.

Dimmu-tól a fenti sztem az egyetlen hallgatható album, de már azt is töröltem. :D A Burn in Hell viszont kiváló.

Ramiz

Egy remek oldal a '60-as, '70-es évek szerelmeseinek (mint én is vagyok):
http://www.warr.org/
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bishop

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-16, 14:04:28
Submersed - Immortal Verses

Volt már olyanotok, hogy egy albumról az ÖSSZES szám bejött? Hát nekem ez ilyen. Igazi minőségi kemény-rock zene, kissé talán túl érzelgős hangulattal, de csak dícsérni tudom. 10/10

Submersed - Wonder
Na pont ilyet kerestem, elég nehéz magamnak jó számot találni mivel ismerőseim fele elektronikus zenét hallgat a másik megm etalt. Én meg az ilyen énekes gitáros dobos, feelinges nem annyira visítós rockot szeretem. Már a classzikusokat ronggyá hallgattam, pont most kerestem valami jó zenét, gondoltam benézek és ime :cool:
Amugy aki tud nekem még mondani ilyet az linkelhet együtteseket, mint pl ez a Submersed, vagy ami híresebb a Nickelback-hoz hasonló stílussal rendelkező együtteseket  :angyali: