Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-07-15, 21:33:58
Kashiwa Daisuke: Az Éppen milyen zenét hallgatsz? topikba linkeltem már egyszer, de mivel ott elég hamar elsikkad egy-egy post, gondoltam, írok róla ide bővebben. Elég fura cucc. Főleg gitár-, hegedű- és zongorajáték, olykor nyugis, olykor egészen elmebeteg jazzes - drum and bass-es alapra rátéve. Számomra a különféle effektek használata teszi különlegessé, a ritmust például sokszor a beakadó cd hangjával játssza az aktuális téma alá, és elég sok egyéb gépi zajjal is operál. Érdekes zene, amely többször is meg tudott lepni.

April.#02
Program Music I.

Sajnos csak ezt a két albumát találtam meg a neten, pedig kíváncsi lennék a többi projektjére is.

Egészen kiváló és egyedi, köszi a tippet minuszmiki! :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lazzaret

Mivel baromi rég sikerült írnom a forumra most eljött az ideje :D

Volna egy kérdésem (hehe mimásért is lennék ezen a jó kis fórumon ;) )

Valaki lenne olyan jó és ha véletlen tudja is eltudná mondani lényegében miről is szól a kövi szám dalszövege?

L'arc-en-ciel: Snow Drop

A címét még értem de hogy mi a szöveg sajna gyér japanese tudásomnak fogalmam sincs :(

Előre is köszi

UI: Lythis ha olvasod majd hétvégén igyekszem a régen feltett privi üzenetedre válaszolni


www.arkangyalok.uw.hu

.Attila

#332
Quote from: Member on 2008-07-11, 16:57:50
Perunwit-Na drodze do sprawiedliwsci



Egyébként nem nagyon találok rá torrentet.

Quote from: Lazzaret on 2008-07-22, 22:18:42
Valaki lenne olyan jó és ha véletlen tudja is eltudná mondani lényegében miről is szól a kövi szám dalszövege?

L'arc-en-ciel: Snow Drop

Google-lel fél perc volt találni angol fordítást.
http://www.animelyrics.com/jpop/larcenciel/snowdrop.htm

Ramiz

A minuszmiki által ajánlott Kashiwa Daisuke már kétszer is abba az eufórikus, elvarázsolt hangulatba hozott engem, amibe ritkán (és általában részegen) kerülök bele... amikor tévelygek, végigborzongok, úgy érzem, mintha minden sokkal igazibb lenne, vagy éppen ellenkezőleg, egy másik, nem evilági valóságot tapasztalnék meg egy nem létező, virtuális érzékszervemmel, amit a hangulatom, a zene és a befogadás milyenségének változása teremt meg pusztán. Mindkétszer józan voltam. Először a Bosch gyárban, éppen tennivaló nélkül, tévelyegni kezdtem a gyártósorok között, persze amerre nem voltak operátorok, akiket akadályoztam volna. Gépkarok adták egymásnak a nyomtatott áramköröket, fém tartópanelek futottak a futószalagokon, ajtók nyíltak ki előttük automatikusan (mobillal csináltam is pár videót), és mindeközben az April #2 elmélázó, töredezett zongoratémáit hallgattam, alatta elszórt zakatolással, mechanikus zörejekkel, amik persze a külvilágból is beszűrődtek, interakcióba lépve a zenével... A másik alkalommal néhány kollegára vártam, némi esti iszogatásra a Margit-szigeten, abban a baromi hangulatos villamosmegállóban, a labirintusszerű, széjjelgrafitizett falak között tévelyegve, meg abban a kis kiugróban, ahol a lépcső a sziget felé kanyarodik, a híd felszínének tövében, a Duna felett sok-sok méterrel néztem a vizet, aztán körbemászkáltam a megállót, a szigetspiccen kung-fut vagy valami más harcművészetet gyakorolt egy csapat fiatal, a másik oldalon pecások állták az éjjeli rovarok rohamát (nem csíptek, csak nekimentek minden embernek ezek a nagy puha dögök), a villamossal fiatal scene-girl-ök érkeztek, és minden olyan varázslatosan különlegesnek hatott a zene miatt...

Ez ugyan nem albumkritika volt, de zeneajánlásnak talán elmegy... isteni ez az album. A másikat még el sem kezdtem hallgatni.

Art Ensemble Of Chicago - jazz, at it's finest. Fogyaszthatóan modern, kicsit kaotikus és kiszámíthatatlan, de remekül működik, egyszerűen jó hallgatni. Mindenkinek ajánlom, függetlenül zenei ízléstől. (The Great Pretender - ez az albumot például, már csak a címadó dal miatt is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-07-27, 12:26:04
Ez ugyan nem albumkritika volt, de zeneajánlásnak talán elmegy... isteni ez az album. A másikat még el sem kezdtem hallgatni.
A Program Music nyugisabb, harmonikusabb, nincs annyira széthullva, de nagyon jó az is.

QuoteArt Ensemble Of Chicago - jazz, at it's finest. Fogyaszthatóan modern, kicsit kaotikus és kiszámíthatatlan, de remekül működik, egyszerűen jó hallgatni. Mindenkinek ajánlom, függetlenül zenei ízléstől. (The Great Pretender - ez az albumot például, már csak a címadó dal miatt is.
Checking. (Esetleg ha van egy-két linked, lennél oly kedves megosztani? Lusta vagyok guglizni.  :redface:)

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 15:33:44
QuoteArt Ensemble Of Chicago - jazz, at it's finest. Fogyaszthatóan modern, kicsit kaotikus és kiszámíthatatlan, de remekül működik, egyszerűen jó hallgatni. Mindenkinek ajánlom, függetlenül zenei ízléstől. (The Great Pretender - ez az albumot például, már csak a címadó dal miatt is.
Checking. (Esetleg ha van egy-két linked, lennél oly kedves megosztani? Lusta vagyok guglizni.  :redface:)

SoulSeek nevű progival ránts le pár számot, és meglátod. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Te is elmentél a Bosch-hoz? :)
Az mp3-mal azért vigyázz, elvileg tilos használni és elképzelhető, hogy azért előszed valaki.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2008-07-27, 22:28:39
Te is elmentél a Bosch-hoz? :)
Az mp3-mal azért vigyázz, elvileg tilos használni és elképzelhető, hogy azért előszed valaki.

Nem feltűnően hallgatom és a kijáratnál letagadom. :) De egyébként épp ma csesztek le, amiért olyan soron bóklásztam, ahol nem volt dolgom. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Bejáratnál átengednek vele, de bent használni tilos.
Én is megtettem mondjuk, de csak az irodában.

Member

Egyik ismim bele van gerjedve az Nwishbe és kellene neki még több szimfónikus power-es darab, kizárólag női énekessel. Valaki tud ilyet mondani?

Fazék


kikuchiyo

Within Temptation, talán még jobb is, mint a Nightwish.
Failure is the default option

Rounin

Xandria?
Epica? (bár ez nem _kizárólagos_, elvégre nagyon hörögnek benne bácsik helyenként)

Dreamcleaver

Within Temptation, Xandria, Lacuna Coil. Nah.  :D Bár sztem a Nightwish ezeknél egy fokkal metálosabb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi


Member

Quote from: Dreamcleaver on 2008-07-29, 23:43:24
Within Temptation, Shangria, Dennou Coil. Nah.  :D Bár sztem a Nightwish ezeknél egy fokkal metálosabb.
Így lenne az igazi. :) Megírtam neki.

Faztomi, nem tudjátok, milyen hosszú kiírni, hogy "ismerősöm"? :) Ti még az ATPt is teljes hosszában kéritek? :D

Fazék

Quote from: Member on 2008-07-30, 10:14:13Faztomi
100 korbácsütés

hogy ON is legyek:
Flower Kings - Space Revolver
van még bárki a fórumon, aki ismeri/szereti ezt az együttest rajtam kívül? :haha:
majd beszerkesztek ide egy ajánlót, de előbb összegyűjtöm a gondolataimat. az előbb még itt voltak valahol...

sirtomi

Quote from: Fazék on 2008-07-30, 10:27:35
Quote from: Member on 2008-07-30, 10:14:13Faztomi
100 korbácsütés
Minimum


Quote from: Fazék on 2008-07-30, 10:27:35
hogy ON is legyek:
Flower Kings - Space Revolver
van még bárki a fórumon, aki ismeri/szereti ezt az együttest rajtam kívül? :haha:
majd beszerkesztek ide egy ajánlót, de előbb összegyűjtöm a gondolataimat. az előbb még itt voltak valahol...
Érdekes zene. Próbáltam meghallgatni pár számot, de nemigazán sikerült :)

Nihilus

ALESTORM - CAPTAIN MORGAN'S REVENGE
Egy ideje már hallgattam 1-2 számukat,de tegnap lecsurgott az album is...az első verzió a rapidshitről nagyon felidegesített,számonként 2x mondták be,hogy "Most az Alestooorm új albumát,a Captan Morgan's Reveeeenge-t hallgatod,a szám címe xy".Szerencsére a rapidshare-en volt rendes verzió is,szóval végre vérnyomásemelkedés nélkül végig bírtam hallgatni.Ez egy "újonc" skót metál banda,akik a kalóz imidzsel szeretnének kitörni az ismeretlenség fátylából.Ami szerintem egy qvajó ötlet,nagyon egyedi,technikailag is jó zenéjük van,tetszik a hangzása.A szöveg természetesen a kalózok életéről szól.Mit mondhatnék még?Nagyon állat album,várom a következőt!

8.5/10

Egyik számuk,hallgassatok bele!

Én

#349
Meghallgattam én is. Élvezetes (miazhogy :whoah: ) power metal, és a kalóz-imidzs szerintem is nagyon jó ötlet volt :jee:
Csak egyvalami őrjített meg a kedvenc számaimnál:
Quote from: Nihilus on 2008-08-09, 04:16:12
"Most az Alestooorm új albumát,a Captan Morgan's Reveeeenge-t hallgatod,a szám címe xy"
[spoiler][/spoiler]
Nihilus majd azt a rendes verziót linkeld plz. :merci:
EDIT: abszolút kedvenc: Wenches & Mead

Member

#350
Aham, szóval őket ajánlották anno fél éve Szegeden.
Kicsit túl sok Korpiklaani-t hallgathattak, le sem tagadhatják, mindenesetre megnézem őket neten.
Szerintem ennek a baromnak sokkal kalózkapitányosabb a hangja. :)
(mögvan)

Member

Bocsánat a dupla postért, de a tegnap este élményeit nem hagyhatom magamban. Az első valami Hel 2007-es albuma volt, ezzel a névvel a büdös életben nem találom meg újra. Abból állt az egész, hogy gitározgattak és zongoráztak és rá ment valami énekszerűség (német), 14 számon keresztül. Sokszor adnak ki metalosok folk only albumot, de ennél unalmasabbra nem is sikerülhetett volna, hol van a Skyforger - Zobena Dziesma-hoz képest pl.?
A következő volt az igazán kegyelemdöfés, az Yggdrasill album tőlük. A meghatározás nagyon megtetszett, siratóéneket még sohasem hallottam metálba ékelve, erre kapunk valami olyat, hogy percenként talán 6x pengetnek, néha beleböfögnek a mikrofonba, olyan félpercenként, és ennyi. Ez megy 6 számon keresztül, amik mind 11 perc felett voltak. Végighallgattam, de már ölni akartam a végére. Buta Doom kevés folk beütéssel. Néha elgondolkozom, miféle belassult drogos állat lehet képes egész nap doom metalt hallgatni.
Aztán végül ez. Szerintem töltsétek le, mostantól ajánlani fogom a Hallowed Butchery-t. Egyszermélyes zenekar, erősen mathcore beütésekkel, kevés szinfó és sok pc-speaker jellegű háttérzaj. :)

sirtomi

Quote from: Nihilus on 2008-08-09, 04:16:12
ALESTORM - CAPTAIN MORGAN'S REVENGE
...nagyon egyedi...
Az túlzás hogy nagyon egyedi, de tényleg nem rossz :)

Member

#353

Blood Stain Child - Idolator

Part2
Part1
Pass: apd.dl.am

Ritka az olyan album, amin minden szám jó. Mostanában annyi monoton borzalommal futottam össze különféle bloggokon linkelt albumok által, hogy a sírni tudnék, kezdve viking/black/pagantól az industrial/experimental death-ig. Ez egy üdítő kivétel. Kicsit mintha a Machianae Supremacy-t keresztezték volna a japó arcok a Children of Bodom-mal. Nekem nagyon sokat számít a változatosság, ezért kiválóságnak nevezném ezt a darabot, a Mozaiq-ot meg mindjárt szedem. :) 9.75/10

A Mozaiq kicsit light-osabb, több ének, és néhol kicsit már túlzás a techno, de nem rossz.

Member

THE BERZERKER - The Reawakening (2008)
Nagy sietve írom, mert a busz hamarosan megy. Elég friss kiadásnak tűnik.
Tipikusan olyan zenekar, amivel akkor jönnek elő, ha keménykedni akarnak páran, ezért még a legpowerfaggebbek és ősheavybbek is halhattak róluk.
Az új album miben is más a töménytelen torzított zúzáson túl, amit a World of Lies és Animosity nyújtott? (A korábbi kiadásaikat nem ismerem). Úgy érzem, kicsit talán több industrial elem került a zenébe, és néha gyanúsan talán valódi dob is felhangzik a gépdob mellett, illetve effektek is kerültek a zenébe, a megszokott World of Lies-os bekonferálások mellett. Viszont a monotónia kicsit erős így első hallásra. Annyira nem zavar, mint a tegnapelőtt letöltött Destruction album esetében (a nevével ellentétben ez egy német ősthrash). Ezért a legnagyobb poént az album végén a remixek jelenthetik, azokért külön pirospont jár...na, de ez sem éppen a változatos zúzás címre ment. Legyen 7.5/10.
Rapidshare

Fazék

Analysis: Metallica's Death Magnetic Sounds Better in Guitar Hero

QuoteAccording to mastering engineer Ian Shepherd, Metallica's new Death Magnetic album has a serious sonic problem: it has been compressed (in the audio sense of the word, not the file size sense) just about as much as it's possible to compress audio. Part of the "loudness war," this type of compression is designed to make music sound as loud as possible at the expense of dynamic range (the difference between loud and softer sounds).

[...]

Shepherd's audio analysis (pictured to the above right courtesy of MusicRadar using the free open-source audio editor Audacity), demonstrates graphically the severe nature of the audio compression applied by Metallica's engineers to the CD version of the album, by comparing it to a recording from the Guitar Hero videogame.

[...]

According to this analysis, audiophiles would be better off recording the songs from the videogame than buying the album because the Guitar Hero version has far more dynamic range than the hyper-compressed CD version.

[...]

Shepherd spotted a comment by oneway23 on a Metallica forum that appears to contain a note from head engineer Ted Jensen of Sterling Sound, the company that mastered the album.

"I'm certainly sympathetic to your reaction," read the note, "I get to slam my head against that brick wall every day. In this case, the mixes were already brick-walled before they arrived at my place. Suffice to say I would never be pushed to overdrive things as far as they are here.

"Believe me I'm not proud to be associated with this one, and we can only hope that some good will come from this in some form of backlash against volume above all else."

YouTube compare:
http://www.youtube.com/watch?v=DRyIACDCc1I

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-09-22, 23:12:29
Analysis: Metallica's Death Magnetic Sounds Better in Guitar Hero

Ez érdekes... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Liquid Snake

Rise Against - Appeal to Reason ( 2008 )

Végre, hozzá lehet jutni az albumhoz, már két hónapja kész van és hivatalosan október 7ikén jelenik meg. Újabb nagyon jó kis dallamos albumot sikerült kidaniuk, nemhiába ők a kedvenceim. Különösen tetszik a From Heads University és Savior számuk de a többi is szinte ugyanilyen jó. Ajánlom mindenkinek :)

Én

#358
Graveworm - Collateral Defect
Olaszhonból induló, de angol nyelven előadó symphonic-melodic black metal.
A zene mindegyik számban nagyon bejött, de az ének magas részét csak pár számban sikerült megszoknom, a számok kb felénél szerintem nem illett oda, ráadásul ez dominált. Nyilván ez a váltogatás adja az egyediség egy részét, de sokszor disszonáns volt számomra. Az I Need A Hero feldolgozása pl. EPIC FUKKEN WIN lenne, ha többet énekelne mély hangon (azért így se kutya... :Kiraly: ).
Összességében: Ha többször lett volna a mély hang akkor kedvencemmé vált volna, de így is elhallgatom.  :smile:
EDIT: Egyre jobban tetszik, simán van ez 8/10 is. :)
Kedvenceim: Suicide Code, The Day I Die, Fragile Side, Out Of Clouds

Member

Amikor először meghallgattam, nem tetszett, másodszorra annyira, hogy meg kellett szereznem eredetiben. Most már kicsit leszoktam, ugyanezek a legjobb számok, ugyanebben a sorrendben. :)