Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Xzone


Ramiz

Quote from: Xzone on 2009-01-19, 14:19:15
Quote from: Ramiz on 2009-01-19, 14:15:51
Quote from: Nakedape on 2009-01-19, 12:53:35
más IGAZI country 1 és 2

Örök hála!!!+ :merci:

Járj gyakrabban a szanalmas.hu-ra ;)

Nem szeretem, rengeteg beképzelt p*cs ír oda (már az oldal neve is idegesít, mert ööö... szánalmas :D). Ők ezen a zenét röhögnek, engem lenyűgöz a zenészek kreativitása és a - valószínűleg nem szándékos, de a monitor felől, befogadóként érezhető, mondhatni virtuális - önirónia.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2009-01-19, 15:33:15
Quote from: Xzone on 2009-01-19, 14:19:15
Quote from: Ramiz on 2009-01-19, 14:15:51
Quote from: Nakedape on 2009-01-19, 12:53:35
más IGAZI country 1 és 2

Örök hála!!!+ :merci:

Járj gyakrabban a szanalmas.hu-ra ;)

Nem szeretem, rengeteg beképzelt p*cs ír oda (már az oldal neve is idegesít, mert ööö... szánalmas :D). Ők ezen a zenét röhögnek, engem lenyűgöz a zenészek kreativitása és a - valószínűleg nem szándékos, de a monitor felől, befogadóként érezhető, mondhatni virtuális - önirónia.
meg amik jók, és Ramiznak tetszenek, úgyis belinkelem usteamre :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

http://rapidshare.de/files/42795205/Otis_Taylor_-_Double_V.rar.html

Zene a blues és az alternative folk között. Vagy mit tudom én.

Jó neked!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-01-20, 23:31:45
http://rapidshare.de/files/42795205/Otis_Taylor_-_Double_V.rar.html

Zene a blues és az alternative folk között. Vagy mit tudom én.

Jó neked!!!
esetleg egy jelszót is megosztanál velünk?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-01-21, 00:42:05
Quote from: Ramiz on 2009-01-20, 23:31:45
http://rapidshare.de/files/42795205/Otis_Taylor_-_Double_V.rar.html

Zene a blues és az alternative folk között. Vagy mit tudom én.

Jó neked!!!
esetleg egy jelszót is megosztanál velünk?
rickroll'd?

Ramiz

Quote from: Fazék on 2009-01-21, 00:42:05
esetleg egy jelszót is megosztanál velünk?

Jah, sorry guyz. :D Nem direkt vót! A jelszó
[spoiler]geekz[/spoiler],
mivel egy ottani kollega kérésére tettem fel eredetileg.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#397
Folytatás Fazinak, ezúttal jelszó nélkül:

http://rapidshare.de/files/43102339/Otis_Taylor_-_Below_The_Fold.rar.html

Szomorú mosoly, cinikus, de nem álságos tekintet, életenergia-forrás belül, mélyen. Csirkeszar az udvaron, vér az utcán. Beletörődés, elfogadás. A föld szaga, megnyugtat. Kezeim a gitár húrjain szaladgálnak. Esteledik. Már nincs kedvem játszani, nem is kell. Jönnek a gondolatok. Lehunyom a szemeimet.



http://rapidshare.com/files/2946500/16_Horsepower_-_Folklore.zip

16 Horsepower: klasszikus amerikai gótikus hangulatú "alt folk" zene. Isteni, ha pihent vagy, vagy nagyon fáradt, illetve ha szomorú, vagy dühös, esetleg az a fajta kiégett érzés honol benned, amikor az sem igazán kavarna fel, ha a kedvenc vincsesztereddel agyonvernék az anyádat a kocsid frissen felhúzott üléshuzatán.


http://rapidshare.de/files/41331527/Stiff_Dead_Cat_-_Snake_Oil__2003_.zip.html

Ezt lehet, hogy már linkeltem, de mivel annyira csípem, hogy megrendeltem Amerikából, a biztonság kedvéért itt van még egyszer. Hallgassátok hülyére! A műfaj a zenekar szerint egyébként porch punk. Legjobb szám: We're All Gonna Die. Mindent aláz! Fekete humorú, bizarr, tapló sci-fi-horror-komédia! :cool: :Kiraly: :hopp:


http://rapidshare.de/files/43127263/Piano_Magic_-_The_Troubled_Sleep_Of_Piano_Magic.rar.html

Nyugis elektro estékre, hozzá Martini, citrom és olivabogyó.
Ez se vidám, de mostanában nekem semmi sem az.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#398
a harmadik link-et sajnos törölték már, a többit leszedtem, remélem mihamarabb lesz időm meg is hallgatni őket :)

szerk: Otis Taylor - Below The Fold - föladtam, a leírásod tökéletes, esélyem sincs jobbat produkálni. be is raktam most lefekvéshez a háttérbe, de félek, hogy nem fogok tudni olvasni mellette, annyira jó.

tényleg, valamikor ígértél egy válogatást a Johnny Cash - God's Gonna Cut You Down stílusban

Ramiz

#399
Quote from: Fazék on 2009-01-23, 00:39:15a harmadik link-et sajnos törölték már, a többit leszedtem, remélem mihamarabb lesz időm meg is hallgatni őket :)

Majd visszarakom, az egyetlen vidámabb lemez lett volna...

Quote from: Fazék on 2009-01-23, 00:39:15szerk: Otis Taylor - Below The Fold - föladtam, a leírásod tökéletes, esélyem sincs jobbat produkálni. be is raktam most lefekvéshez a háttérbe, de félek, hogy nem fogok tudni olvasni mellette, annyira jó.
:tezsvir:

Quote from: Fazék on 2009-01-23, 00:39:15tényleg, valamikor ígértél egy válogatást a Johnny Cash - God's Gonna Cut You Down stílusban

Te kis mohó... :ejnye: Te is egész nap otthon vagy és zenét hallgatsz? :D
Már túl sok szám is van a mappámban, pedig Otis Taylor-t még nem is válogattam bele... :) Mindegy, hamarosan összeállítom és feltöltöm ezt is. A címe az lesz, hogy "Colors Of Being Drunk", és a szervezőelv nem a halál lesz, hanem az a hangulat, amibe részegen kerülök, ha éjszaka van és egyedül vagyok. (Bár ez a kettő közel van egymáshoz.)

Amúgy, ha már VA lemez és Nakedape Christmas Special-jához fel akarunk nőni :D , nincs kedved egy borítót csinálni hozzá, amíg a számokat összeválogatom? :) Ha nincs, akkor hagyd, csak eszembe jutott... Ha van, itt van pár kép: http://data.hu/get/1115999/_Colors_Of_Being_Drunk.zip.html

Amúgy azt már látom, hogy 2 cd-s lesz a válogatás... rengeteg melankólikus piálós zeném van. :D (Már 200 mega felett járok...) Vagy gitár és nem gitár felosztásban, vagy ismertebb, vegyesebb számok (válogatás jelleg) ill. egységesebb hangzásvilág felosztásban.

És persze le kéne élőben tesztelni a lemez(eke)t majd... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

http://isohunt.com/download/60887113/the+metal+museum.torrent
Hasznos kis torrent. Gyűjtemények minden mötál műfajból, akit érdekel, válogasson. Nálam az industrial, pagan, avantgarde, viking, folk, szimfónikus volt említésre méltó, és véletlenül a gótot is leszedtem, de már törlöm is. :D

Dreamcleaver

Hm érdekes, lehet a Death kivételével leszedem az egészet. Illetve mely más műfajok még azok, melyekben nem zenélnek hanem csak hörgés van végig? Doom?  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

#402
A Doom a legsz*rabb zenei műfajok egyike szerintem, jó lassú (van, hogy 80 BPM sincs (popzene ált 115)) és unalmas hörgés az élet értelmetlenségéről.
Paganban hörögnek, de szerintem szebb népzenei motívumai vannak, mint a folknak (most user ne (:D) megy, eszméletlen szép ez a szláv dudálás). A black-et hagyd még ki, ha jól láttam, csak a nagy classic norvég black és darkthrone klón bandák vannak benne.

EDIT:
Eddig végignéztem:
Avantgárd - Volt pár hörrhörr unalom, de alapvetően jók. :D
Pagan - Ez érdekes lett. Hogy miért választanak be rakás olyat, mintha a tanyaudvaron 200 ft-os mikrofonnal vették volna fel... Meg olyat, amiben nincs folk. A pagan folk nélkül alig jobb, mint a raw black.

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-01-23, 03:39:20Te kis mohó... :ejnye:
hja. kicsit vérszemet kaptam :D
Quote from: Ramiz on 2009-01-23, 03:39:20Már túl sok szám is van a mappámban, pedig Otis Taylor-t még nem is válogattam bele... :) Mindegy, hamarosan összeállítom és feltöltöm ezt is. A címe az lesz, hogy "Colors Of Being Drunk", és a szervezőelv nem a halál lesz, hanem az a hangulat, amibe részegen kerülök, ha éjszaka van és egyedül vagyok. (Bár ez a kettő közel van egymáshoz.)

Amúgy, ha már VA lemez és Nakedape Christmas Special-jához fel akarunk nőni :D , nincs kedved egy borítót csinálni hozzá, amíg a számokat összeválogatom? :) Ha nincs, akkor hagyd, csak eszembe jutott... Ha van, itt van pár kép: http://data.hu/get/1115999/_Colors_Of_Being_Drunk.zip.html

Amúgy azt már látom, hogy 2 cd-s lesz a válogatás... rengeteg melankólikus piálós zeném van. :D (Már 200 mega felett járok...) Vagy gitár és nem gitár felosztásban, vagy ismertebb, vegyesebb számok (válogatás jelleg) ill. egységesebb hangzásvilág felosztásban.
hát hogy mekkora segítség lennék albumborító készítést illetően azt nem tudom, lévén a művészi hajlamaim kimerülnek a pálcikaember ábrázolásban, de akár tehetünk egy próbát.
de sajnos a link nálam nem töltődik be.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2009-01-23, 19:04:17
hát hogy mekkora segítség lennék albumborító készítést illetően azt nem tudom, lévén a művészi hajlamaim kimerülnek a pálcikaember ábrázolásban, de akár tehetünk egy próbát.
de sajnos a link nálam nem töltődik be.

Nem baj, szenvedj te is! :__devil: Ma 2 óra értékes tanulóidőt elcsesztem, és még sehol sem állok. Idáig 3 cd-s lesz a válogatás, most már csak kilőni fogok jelölteket, de a sorrend megállapítása is kritikus... nem mindegyik szám után hangzik jól mindegyik (eccer Cowboy Bebop bestoffal játszottam egy csomót). Utána jön a hangerő egyenletesre állítása... :haha: Na jó, azt már nem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

kedvet kaptam én is válogatáshoz.. mármint  még karácsony előtt, mert a következő karácsonyihoz már gyűjtöttem új anyagot :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-01-24, 00:06:12
kedvet kaptam én is válogatáshoz.. mármint  még karácsony előtt, mert a következő karácsonyihoz már gyűjtöttem új anyagot :D
:hail: :D

Fazék, itt vannak a képek megint:
http://rapidshare.de/files/43381004/_Colors_Of_Being_Drunk.zip.html

Három borító kell! Kis spoiler, csak neked, de muszáj:
[spoiler]1. cd: nős, mármint nemnős, ezért szomorú. 2. cd: ennek folyománya: halál-hangulat. 3. cd.: artikulálatlan részegség, parttalan mélabú, süppedés, párna ölelgetése és álomba ájulás.[/spoiler]

Előre mondom, hogy nem mp3-ban fogom feltenni az albumokat, hanem img-ben (és csalás őket rafinált módon szétszedni!). Ezt csak egyben lehet meghallgatni, csak egyedül és CSAK RÉSZEGEN (illetve folyamatos, egyenletes lerészegedés mellett)!!! Azért lesz több mint 2 órás, hogy beleférjen egy kényelmes, a sör- és borfogyasztástól a vodkanarancson és a citromos Martinin át végül a jégkockás (majd annak elfogytán langyos) viszki- és törkölypálinka-nyelésig tartó kőkemény, férfias, megalkuvást nem ismerő berúgás. Ez a lemez józanon is élvezhető lesz - de nem mélységében átérezhető, ráadásul úgy az igazi, mély szakrális tartalmat sem lehet felfogni belőle (miszerint az élet nem más, mint annak az eleinte tagadása, később lassú és kényelmetlen felismerése, végül beletörődéssel nézése, ahogy lassan feláldozzuk saját magunkat a Pina oltárán, és kipakoljuk a beleinket meg a szívünket a hideg kőre, hogy végre nyugodtan meghalhassunk).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

csak a  a témát kell még kitalálnom.

Jaa, és Ramiz, most beszéltem a Fazékkal, lehet h örökbe fogadnánk
[spoiler]de persze akkor sok pénzt  kéne hazaadnod[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én


Próféta

Quote from: Ramiz on 2009-01-24, 00:00:50
eccer Cowboy Bebop bestoffal játszottam egy csomót
Care to share?

Az enyém:
[spoiler=tracklist]
CB-01-the real folk blues.mp3 (koncert)
CB-02-want it all back.mp3
CB-03-rain.mp3
CB-04-green bird.mp3
CB-05-singing sea.mp3
CB-06-words that we couldnt say.mp3
CB-07-wasteland.mp3
CB-08-space lion.mp3
CB-09-gogo cactus man.mp3
CB-10-dont bother none.mp3
CB-11-call me call me.mp3
CB-12-blue.mp3
CB-13-ask DNA.mp3
CB-14-pushing the sky.mp3
CB-15-no reply.mp3
CB-16-powder.mp3
CB-17-gotta knock a little harder.mp3
[/spoiler]
De nem tökéletes.

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-01-24, 00:19:40
csak a  a témát kell még kitalálnom.

Jaa, és Ramiz, most beszéltem a Fazékkal, lehet h örökbe fogadnánk
[spoiler]de persze akkor sok pénzt  kéne hazaadnod[/spoiler]
Ez most így honnan jött? :D

Quote from: Én on 2009-01-24, 00:20:22
Quote from: Ramiz on 2009-01-24, 00:14:39
CSAK RÉSZEGEN
Látom ez már megvan :D
Ajánljál inkább Zenéket, Albumokat, Énke. :ejnye:

Quote from: Próféta on 2009-01-24, 00:27:30
Quote from: Ramiz on 2009-01-24, 00:00:50
eccer Cowboy Bebop bestoffal játszottam egy csomót
Care to share?

Az enyém:
[spoiler=tracklist]
CB-01-the real folk blues.mp3 (koncert)
CB-02-want it all back.mp3
CB-03-rain.mp3
CB-04-green bird.mp3
CB-05-singing sea.mp3
CB-06-words that we couldnt say.mp3
CB-07-wasteland.mp3
CB-08-space lion.mp3
CB-09-gogo cactus man.mp3
CB-10-dont bother none.mp3
CB-11-call me call me.mp3
CB-12-blue.mp3
CB-13-ask DNA.mp3
CB-14-pushing the sky.mp3
CB-15-no reply.mp3
CB-16-powder.mp3
CB-17-gotta knock a little harder.mp3
[/spoiler]
De nem tökéletes.


Igazság szerint nekem 4 cd-s Cowboy Bebop bestofom van, és minden rajta van, amit akkor éppen megtaláltam. :Kiraly: Nem rossz a tiéd, de sok fájó hiányossága van. Persze valamit muszáj (illik) kihagyni Best Of esetén... de én nem tudok. :__devil: Pl. Bad Dog No Biscuit, Pot City, Piano Black, Waltz For Zizi, Felt Tip Pen!!!, PIANO BAR, SLIPPER SLEAZE!!!!!!!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2009-01-24, 00:30:56
Igazság szerint nekem 4 cd-s Cowboy Bebop bestofom van
Ja vagy úgy... én is szoktam időnként nagy élvezettel egyben meghallgatni azt a 7 CD-nyi Cowboy Bebop zenét (+ dialógust), amit még anno épp a usteamről szedtem, de ezt már nyilván nem nevezném bestofnak. Kábé egycédényi anyag soha nem válthatja ki teljesen, de azért próbálkoztam a szerintem legjobbak (főleg a dalok) összeválogatásával.

Ramiz

Na megcsináltam a Ramiz-féle piálós, befordulós zene válogatást..., és mert az RS és hasonszőrű oldalak lassúak voltak nagyon, tprrenten tudom csak közzétenni a három albumot.

Csináltam jelképes első és hátsó borítókat mind a három lemezhez, de nem volt időm csicsás, pofás betűtípussal ráírni, hogy "Colours Of Being Drunk - Album #1/2/3" meg az alcímeket (Album_01 - Too Bad She Won't Live (With Me), Album_02 - God's Going To Cut You Down (But Not Me), Album_03 - Nightclubbing (Things You Think About When Drunk)), és nem is hi-res képek. Úgyhogy ha valakinek van kedve, és ő ki is printelné őket (én biztos megteszem majd, főleg ha lesz ilyen kép), továbbra is megcsinálhatja őket. Mondjuk főleg ha tetszenek neki a válogatások. Valami hasonló stílusú, hangulatú kép(ek) kellenek hozzá, mint amiket a tqrrentbe beletettem.

És még egy valami: lécci, LÉCCI tényleg részegen hallgassátok meg! Legalábbis az első egy-két alkalommal. Utána, nem bánom, szólhat a kocsiban is meg minden. De tényleg hozzátartozik a dolog lényegéhez a csendes, melankólikus befordulás. Megéri megvárni a megfelelő hangulatot, még ha (szerencsés esetben) akár sokáig is kell várni arra az igazi nyúlós-süppedős éjszakai rosszkedvre...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2009-01-25, 02:10:13
És még egy valami: lécci, LÉCCI tényleg részegen hallgassátok meg!
Ehh, pedig pont alkalmas lenne, de nem hiszem, hogy még ébren leszek három órát. Mindenesetre letölteve.

Member

Igazából nem tudom, hova tegyem. Jelen első próbálkozásom a vadiúj 1300-as mikrofonnal, a másik track (még) kicsit káoszabb. :lol:
[spoiler=Lyrics]I'm in pain,
want to disappear,
but it would'nt bad,
if I could take my revenge.

I get my laptop,
I type "google.com"
After visiting Hotline of Hell,
My antagonist faces its death.

And Enma Ai appears,
and a voodoo doll with a red string.

I will pull it.
I show no mercy.

I hate you.
I kill you.
Enma will take care of you!!

You will suffer in deep hell.
But after I die, so go I there.
Endless torture, as you did to me,
To slay you in person, I'm too afraid.

But Jigoku Shoujo hates this shit,
Line of stupids is neverending.
Betrayed by her only friend,
and burried alive by her village.[/spoiler]

balaaz

Ööö... igazából azért jöttem ebbe a zenével kapcsolatos topicba, mert a többi vagy nagyon kihalt vagy már dupláznék éppen, amúgy meg ajánlásnak is felfogható amit akartam...  ^^"

De akkor már előzőekhez:
- Azt hittem a 47 db. ömlesztett Bebop számom az kb. mind, de hogy 4 meg 7 cd! Persze én nem néztem utána alaposabban  :gyagya: , pedig ezt is mennyit hallgattam!
- A Ramiz féle piálós, befordulóstól (1.) első blikkre szerintem piálás nélkül is be lehet fordulni! (2.) Életemben egyszer próbáltam zenét hallgatni kőkemény, férfias, megalkuvást nem ismerő berúgás mellett. Egy Tankcsapda koncertől volt szó. Nos nemhogy a zenére nem emlékszem egyáltalán, de arra sem, hogy hol töltöttem az éjszakát, mivel és hogyan kerültem reggel haza.  :zomg: Némi flashback-töredékek maradtak, de már attól is rázott a hideg, úgyhogy tudattalattiba száműzve. Inkább megalkuszom.

Amúgy egy nekem tettsző japán női énekhang beazonosításában akartam segítséget kérni, de időközben rájöttem, hogy Peut-etre toi, Tsuki no Waltz, Piano no Mori, Miyori no mori animációk környékén kell keresgélnem és lőn: Hajime Chitose. Ajánlanám is, de 1.biztos ismeritek, akár más animék kapcsán, 2. a hanghoz hiányzik sajnos a megfelelő zenei alap. (azért én lehet, hogy kissé joban utánajárok) Az előző japán női dal ami nagyon megfogott Aoi Teshimáé volt (gondolom szintén ismeri mindenki). No ilyen tipusú - számomra - gyönyörű hangokat nyugodtan ajánlhattok, ha tudtok! + volt még egy őszinte hörgős japán férfibanda ami a közelmúltban megtettszett, de róluk csak arra emlékszem, hogy viszonylag újak voltak, 2006-2008 közötti nótáikat hallgathattam, tudom, hogy ez baromi kevés  :redface: , de ha valakinek van tippje mi lehetett megköszönném.

Nakedape

ramiz féle válogatást majd vhogy lehetne seedelni? vagy felrakni máshogy, vagy hozzámvágni,  torrentje nagyon beholt nálam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-02-05, 23:33:39
ramiz féle válogatást majd vhogy lehetne seedelni? vagy felrakni máshogy, vagy hozzámvágni,  torrentje nagyon beholt nálam

Torrentet nuke-olta a piratebay seedelés hiánya miatt (elromlott a vincsim), de most már máshol lakok (albi), gyorsabb a net (majdnem 1 Mb/s-es feltöltés), úgyhogy felnyomtam rs-re. És mégiscsak mp3 formátumban, mert a cd képfájl sokat foglal.

Íme:
http://rapidshare.de/files/45006492/Colours_Of_Being_Drunk.zip.html
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-02-08, 17:35:12de most már máshol lakok (albi)
:eek: ugye ez nem veszélyezteti a filmmaraton pincehelységet?  :zomg: