Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

szpeter

#571
Meghallgattam Kárpátikától a Zene Moldovából albumot- ez a legjobb Kárpátia album ! :D Semmi ének, csak népzene, néhol vannak ahol rendes népdal énekesnők vagy énekesek megszólalnak, és nagyon egyben van! :D Zseniális keveréke a magyaros és a keleti zenéknek mondhatni elvarázsol. Hagyományos táncmulatságok rendezésére kiváló :D

"A korongra olyan muvészeket sikerült megnyerni, mint a boldog-szomorú hangú Palya Bea, és a kobzos Bolya Mátyás. A moldvai zenék keleti jellegüknél fogva különösen alkalmasak a borús hangulat eluzésére, táncra, mulatságra. A lemeznyitó Gergel csak bejárat, egy erosen az osi tradíciókból meríto egyedi ízekbol szott zenei világba. Palya Bea hangja vezet minket, mégcsak haza nem érkezünk."

Nem szokványos Káripátia album,nem is véletlenül : ez a legelső kiadott lemezük, de nem jönnél rá,hogy ebből lesz az amit ma Kárpátiaként ismerünk.Letőthető emitt.
Pass: BMC
Figyelem: Ne lépd át ezt az albumot annyival,hogy "Kárpátia = szar, nem eu-konform , elhatárolódó hód is megmondta hogy szarmagyar zenétől határolódj stb" Ez tényleg zenei élményt nyújt, persze tisztelet a kivételnek,akik nem bírnak 100 évesnél régebbi időben divatos hangszerekkel készült zenét hallgatni :D De a többieknek : talán van ez olyan jó,mint a punk cigányzene keverék :D  Azon kívül ez nem olyan Kárpátia,amire számítanál.Egyáltalán semmi közük hozzá zeneileg,szövegileg,sehogy.
Egy próbát megér.

Nakedape

még csak most kezdtem
mike patton mondo cane

olaszul, nagyzenekarral
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Nanowar of Steel - Into Gay Pride Ride (2010)

Megérkezett a legtruebb metál banda of steel of mighty dragon of ancient land of glorious power legújabb albuma, aki szereti a power metált és szereti, ha pár agyatlan alak poénkodik vele, vagy aki utálja a power metált, de szereti, ha pár agyatlan alak poénkodik vele, a töltse le most rögvest!

[spoiler][/spoiler]

Nakedape

Quote from: Member on 2010-10-01, 20:00:22
Nanowar of Steel - Into Gay Pride Ride (2010)


Megérkezett a legtruebb metál banda of steel of mighty dragon of ancient land of glorious power legújabb albuma, aki szereti a power metált és szereti, ha pár agyatlan alak poénkodik vele, vagy aki utálja a power metált, de szereti, ha pár agyatlan alak poénkodik vele, a töltse le most rögvest!


:whoah: továbbra is
pár pl Karkagnor's Song-után nem tudom, hogy hallgatok újra blind guardiant :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Quote from: Member on 2010-10-01, 20:00:22
Nanowar of Steel - Into Gay Pride Ride (2010)

:hail:

Igazából a Surprise Love után már nem találok szavakat.  :lul:

Ajj, az a borítóóóóó...  :jee:

Ramiz

Végigröhögtem a cikket (és aláírom az első bekezdést is):
http://b-oldal.blog.hu/2010/10/14/waka_waka_ejae
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan



Russkaja - Russian Voodoo

Még több zenei kitérővel (a Da Mama c számba pl. Bohemian Rhapsody-utalást csempésztek), az igazi rájuk jellemző fílinggel és ez alkalommal több folk elemmel tér vissza a Russkaja! Természetesen a magyar sorainkat is megkapjuk.  ;) Eléggé vegyes a felhozatal, mivel az amcsi témájú Change mellett egy Traktor c nóta is megtalálható az albumon.   :whoah:



Member


szpeter

Quote from: Member on 2010-10-01, 20:00:22
Nanowar of Steel - Into Gay Pride Ride (2010)
Hű..ez.. zseniális!   :eek: Ez most annyira kellett az unalmas iskolába ingázáshoz   :whoah: És nem fog érdekelni ha hülyének néznek ha néha elröhögöm magam hallgatás közben :D
Hol (vagy hogy) találsz te ilyeneket? :D  :appl:

Member

Anno beírtam metal-archives.com-on a keresőbe, hogy lyrics alapján dobja ki azokat, amiknek van "parody" tagje. Ez volt az egyik használható. Huhh, abban az adatbázisban miket találtam már. :haha:
Ez hasonlóan agyhalott, ezt már én sem bírom elviselni. :p

Member

Auringon Hauta – Muinaisia Muisteloita, Noita Syntyjä Syviä (2010)

Klasszikus finn folk metál banda első albuma. Aki szereti az ilyet, töltse, aki nem, az ne. :)

Acchan

 :merci: Ezt le is csekkolom.
Btw: De jó ez a borító! :3

Acchan

Új Machinae Supremacy   :hopp:



....és  új The Dreadnoughts :hopp: :hopp:



Ez utóbbi a címhez méltóan igazi polka-punk őrület, nekem nagyon átjött.  :jee:


Zsiga

Quote from: Acchan on 2010-11-03, 17:13:30
Új Machinae Supremacy   :hopp:


4 szám után: Ez szörnyű. Régen ezek a srácok egy egészen egyedi hangzású, jó power metalt játszottak, most meg valahol félúton vannak a Linkin Park és Justin Bieber között. Jellegtelen erőtlen unalmas pop-fos.

Acchan

Én sem örülök annak, h ennyire eltávolodtak az alapkoncepciótól, főleg, mivel a kiadatlan számaikat imádtam a legjobban. (Ezért kapott csak egy  :hopp:ot.  :D ) De még így is egész egyedinek hatnak a modern metal műfajban, bár több SID azért nem ártana.

A 11. szám a legjobb.  :whoah: De miért olyan ismerős?

Member

#586
Azért nem teljesen értenék egyet Zsigával, tegnap meg ma is Pest-Dunavecse távon ezt hallgattam, mivel nem sűrűn vagyok most itthon.
Nekem is kicsit egysíkúbbnak tűnt ez eddigieknél, de valszeg benne van az is, hogy nem hallgattam még elégszer. Kicsit furcsállottam, hogy a honlapra kipakolt számaik az ecsbecsengőbbek közül kerültek ki, lassú, világvége hangulatú track-ek (a Rocket Dragon szerint az album legjobbja). Annak örülök, hogy csak egy szám lett SID-mentes, ott a szaggatott gitár valamennyire kompenzál, de nem hengerelt le végeredményben (Cybergenesis). Az Indiscriminate Murder Is Conte és a Action Girl SID része nekem nagyon bejött, kellemes játék hangulat. A The Greatest Show On Earth pedig egy korrekt húzás a rajongók felé, tipikusan arra kitalálva, hogy a koncert végén elnyomják. A power hangzás kiveszett, az tény, de talán nem is akarták a régieket másolni. Talán majd legközelebb. 7.5/10

The Dreadnoughts: Lehet, hogy én vagyok botfülű, de ez inkább írpunk, sokszor szinte 100%-osan Flogging Molly-s a hangzása.

Acchan

Vagy a Dreadnoughts-t sem hallgattad meg elégszer.  :hehe:

A Flogging Molly pár számát szeretem, de nekem messze nem jön be annyira, mint a Dreadnoughts.

Quoteecsbecsengő
:confused:

Member

Quote from: Acchan on 2010-11-04, 18:09:19
Vagy a Dreadnoughts-t sem hallgattad meg elégszer.  :hehe:
Azért ha felidézed a Polkaholixx akár egyetlen számát is rájössz, hogy köze nem sok van hozzá.

QuoteA Flogging Molly pár számát szeretem, de nekem messze nem jön be annyira, mint a Dreadnoughts.
Akkor dobd be a két zenekart playlist-be random lejátszással és mond meg, hogy melyik-melyik. ::)

Quote
Quoteegybecsengő
:confused:
Kapkodtam, kicsit rohannom kellett.

szpeter

Quote from: Member on 2010-10-23, 21:42:40
Anno beírtam metal-archives.com-on a keresőbe, hogy lyrics alapján dobja ki azokat, amiknek van "parody" tagje. Ez volt az egyik használható. Huhh, abban az adatbázisban miket találtam már. :haha:
Ez hasonlóan agyhalott, ezt már én sem bírom elviselni. :p
Heh, ezek se rosszak  :cool: Bár mostanság nem tudok hallgatni semmit  :ejj:

Ramiz

Quote from: Member on 2010-10-23, 21:42:40
Anno beírtam metal-archives.com-on a keresőbe, hogy lyrics alapján dobja ki azokat, amiknek van "parody" tagje. Ez volt az egyik használható. Huhh, abban az adatbázisban miket találtam már. :haha:
Ez hasonlóan agyhalott, ezt már én sem bírom elviselni. :p

A másodikhoz nincs letöltés linked?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Ramiz on 2010-11-06, 18:44:08
A másodikhoz nincs letöltés linked?
http://www.megaupload.com/?d=LW7NJS9M
Amiket le tudtam rippelni youtube-ról. Valahogy nem éppen populáris.

Troldhaugen – Troldhaugen [ep] (2010)

A változatosság kedvéért újabb finn folk metál. Van benne egy kicsi Finntroll utánérzés, de valahogy benne van az, ami abból mára kiveszett.

Acchan

QuoteTroldhaugen – Troldhaugen [ep] (2010)
Hangulatos.  :jee: Bár anya nem értékelte benne túlságosan a hörgést.  :D

QuoteAzért ha felidézed a Polkaholixx akár egyetlen számát is rájössz, hogy köze nem sok van hozzá.
Sztem az inkább speed polka, mint polka-punk, mondjuk, nem hiszem, h egyáltalán létezik polka-punkot játszó zkr, szóval mindegy is.

QuoteAkkor dobd be a két zenekart playlist-be random lejátszással és mond meg, hogy melyik-melyik. ::)
A Dreadnoughts-számokat első pár mp alapján megismerem.   :P


Ramiz

Quote from: Member on 2010-11-07, 10:51:28
Quote from: Ramiz on 2010-11-06, 18:44:08
A másodikhoz nincs letöltés linked?
http://www.megaupload.com/?d=LW7NJS9M
Amiket le tudtam rippelni youtube-ról. Valahogy nem éppen populáris.

Most épp temporary unavailable, de azért kösz, majd leszedem később, rémisztgetni a családom. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

http://rapidshare.com/files/429612058/Harmony_Bay.rar
Itt egy rs link, a családod zargatása mindennél előbbre való. MU-val meg nemtom mi van, akármit is töltsek fel, mindig temporary unavailable lesz hamarosan.

Ramiz

Quote from: Member on 2010-11-08, 17:31:25
http://rapidshare.com/files/429612058/Harmony_Bay.rar
Itt egy rs link, a családod zargatása mindennél előbbre való. MU-val meg nemtom mi van, akármit is töltsek fel, mindig temporary unavailable lesz hamarosan.

:merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Beer Bear - Мёд (2010)

Macimetál!! Kellemes orosz sörözős folkmetál, a változatosság kedvéért. :)

Acchan


Member

Dehogy, a Devil Doll panaszkodna, hogy éppen elfogták a dallamot és máris vége.
OL-t inkább kihagyom, anno elég gyorsan a süllyesztőbe dobtam az egész diszkográfiájukat.

Ma őket próbáltam ki, de ez nekem sok volt. A myspace-ük után kérvényt nyújtottam be más bolygóra való áthelyezésem ügyében.

Acchan

Quote from: Member on 2010-11-21, 20:24:33
Dehogy, a Devil Doll panaszkodna, hogy éppen elfogták a dallamot és máris vége.

QuoteThe album is original soundrack for the film ''The Sacrilege of Fatal Arms''
Gondolom, szó szerint vették, amikor kértek tőlük egy filmzenét, ezért végül csináltak egy filmhossznyi track-et.  :rotfl: :lul: (Hozzájuk képest tényleg hangyaf@sznyinak tűnnek a spanyolok 10 perces számai.  ::))

OL-t legfőképpen a címe miatt töltöttem le, elég wtf.  :D

Quote from: Member on 2010-11-21, 20:24:33
Ma őket próbáltam ki, de ez nekem sok volt. A myspace-ük után kérvényt nyújtottam be más bolygóra való áthelyezésem ügyében.
Most mér? Biztosan csak trendik és fiatalosak akartak lenni.   ^^"