Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

szpeter



Member

Az elején azt akartam írni, hogy mennyivel több lendület van benne, mint egy justanotherkorpiklaanialbum-ban, de a végére teljesen egybefolytak a számok (kb. a Tequilá-tól).

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

РарогЪ - Взойди Солнце (2011)



Izgalmas és hangulatos orosz folk metal női énekkel, férfi vokállal, ill. hörgéssel.

Quote from: Member on 2011-02-05, 18:24:43
Az elején azt akartam írni, hogy mennyivel több lendület van benne, mint egy justanotherkorpiklaanialbum-ban, de a végére teljesen egybefolytak a számok (kb. a Tequilá-tól).
Mivel gyakorlatilag ontják magukból az új számokat, ezért ez elkerülhetetlen.  :smile:


Member

Quote from: Acchan on 2011-02-15, 17:12:10
РарогЪ - Взойди Солнце (2011)
Izgalmasnak éppen nem nevezném, de el lehet hallgatni. Valahogy ez a műfaj sem a változatosságról híres. :D

Acchan

#636
Quote from: Member on 2011-02-15, 20:13:42
Quote from: Acchan on 2011-02-15, 17:12:10
РарогЪ - Взойди Солнце (2011)
Izgalmasnak éppen nem nevezném, de el lehet hallgatni. Valahogy ez a műfaj sem a változatosságról híres. :D
Az már változatosnak számít ebben a műfajban, amiben nem egy bácsi hörgi végig az egészet, nem?  ^^"

Ed.:
Quote from: Member on 2010-11-27, 21:47:28
Vogelfrey - Wiegenfest (2010)
:whoah:
Hasonlóan ütős német folk metal jöhet bárhol-bármikor. :3

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

#638

Member


Zsiga


Member

STA$D400 - FORMULA TOO COMPLEX (2010)

A folk metál mellett a másik kedvenc műfajom, amit viszonylag ritkán linkelek. A Return without gosub cím önmagában pure win. :D

Member

Turmion Katilot - Perstechnique (2011)

Akik mozognak industrial berkekben (vagyis nem csak RÁÁMSTEJN über alles), lehetetlen, hogy ne fussanak össze a finn banda nevével. Az album a szokásos színvonalat hozza, van pár kiemelkedő szám, ami megmarad a fülekben, és a többi úgy elmegy a figyelmünk mellett. Nem is értem, hogy egyes bandák hogyan tudják megkülönböztetni a saját számaikat. ::)

Member

#643
Dalriada - Ígéret (2011)

No igen, gondolom mindenki hatalmas motiváltsággal esik neki a Hajdútánc félelmetes csajnyekergése után. :) Tipikus Dalriada album, eléggé elment a fülem mellett (bár a folk rész jobb, mint általában, de valahogy az az érzésem, hogy önmagukat másolják), egyetlen dolog tűnt fel: A Leszek a csillag című számban lenyúlták egy régi Scooter szám dallamát. ::)

A Leszek Holdban viszont a Koorpiklaani énekese énekel pár sort? Oo

Acchan

Quote from: Member on 2011-03-20, 10:06:59
Turmion Katilot - Perstechnique (2011)
:merci:
Nem akarok oldfag lenni, de az első albumot meg sem közelíti, teljesen elmegy az ember füle mellett.  ^^" Viszont kellemes háttérzene.  :D

A Dalriadát inkább nem bántom, max. a csillagos-holdas nótákat hallgatom meg a móka kedvéért.  :haha:

Xzone

Ha már megemlítettem egy másik threadben a Panty&Stocking OST-t, akkor ide is írok róla egy kicsit.

Pont olyan random, mint maga az anime. Minden egyes szám más elektronikus zenei stílusirányt képvisel, a housetól a dubstepen és a technon át a nemistudommilyencore-ig. Szerzőként ilyen arcokat kell a számok mögé képzelni, ami azért sokmindent megmagyaráz.

Szinte naponta hallgatom, a számok többsége nagyon jól sikerült :jee:

Member

Nekem meg kb. egybefolyt az egész. A tuctuc műfajokat egyáltalán nem tudom megkülönböztetni, elviselni meg végképpen nem. ^^"

Xzone

Quote from: Member on 2011-04-09, 22:31:54
Nekem meg kb. egybefolyt az egész. A tuctuc műfajokat egyáltalán nem tudom megkülönböztetni, elviselni meg végképpen nem. ^^"

http://techno.org/electronic-music-guide/

I rest my case.

Cloud

Quote from: Xzone on 2011-04-10, 02:35:54
Quote from: Member on 2011-04-09, 22:31:54
Nekem meg kb. egybefolyt az egész. A tuctuc műfajokat egyáltalán nem tudom megkülönböztetni, elviselni meg végképpen nem. ^^"

http://techno.org/electronic-music-guide/

I rest my case.

Jó ég ilyen oldal is van? :D

Member

Quote from: Cloud on 2011-04-10, 09:18:12
Jó ég ilyen oldal is van? :D
Annyira egyformák, hogy a botfülűeknek kell a segítség. :__devil:

kikuchiyo

Dalriada - Ígéret:

Bár én bevallottan nem értek a zenéhez, se a metálhoz (trollarc pont közös képszakértők csoportja), de szerintem nem volt ez rossz. Igaz, néhány ponton nem értettem a koncepciót (néhol mintha átment volna mulatósba vagy valami ahhoz hasonló nemtudommibe, és a csajnak tényleg nem kellett volna próbálkozni a hörgéssel), de egész hallgatható.
Failure is the default option

Member

Dark Lay Still - Through Hell... (2009)

Károgós szimfonikus keresztény metál. Nem kell pityeregni, hogy "sátánista zenét hallgatok", mégis odab@sz.
Vanir - Særimners Kød (2011)

HOL A SÖRÖM?!-metát. Hasonlít a Korpiklaani-ra, bár kicsit változatosabb hangszerelés terén.

szpeter

Van keresztény metál?  :he:  Ez nem ütközik a keresztényi szellemiséggel? (vagymi XD)

Acchan

Nem gnosztikus ateista zenéket hallgatsz?

Sörmetal! \o/ Már töltöm is.  :kocc:

Member

Quote from: szpeter on 2011-04-30, 19:27:40
Van keresztény metál?  :he:  Ez nem ütközik a keresztényi szellemiséggel? (vagymi XD)
A White Metál, a power metálok és a heavy-k egy része nyíltan az, nem? :)

Ütközik? http://www.youtube.com/results?search_query=fratello+metallo&aq=1sx&oq=fartello

Quote from: Acchan on 2011-04-30, 19:32:40
Nem gnosztikus ateista zenéket hallgatsz?
Szerinted a zenészek agyiszintje megengedi, hogy ezt felfogják? :D

szpeter

Quote from: Member on 2011-04-30, 19:50:17
Ütközik? http://www.youtube.com/results?search_query=fratello+metallo&aq=1sx&oq=fartello
Yeah,i almost forgot it. pedig tegnap is hallgattam tőle egy számot,rajt' van ipodomon. XD Fáradt vagyok,na.

Acchan

Quote from: Member on 2011-04-30, 19:50:17
Quote from: Acchan on 2011-04-30, 19:32:40
Nem gnosztikus ateista zenéket hallgatsz?
Szerinted a zenészek agyiszintje megengedi, hogy ezt felfogják? :D
:hai:

Ez a Vanir amúgy  :Kiraly:

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila


Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-05-05, 12:03:12
Volt régi?
Első album, demó album, mittomén. Volt reklámozva itt is. Holnapon azok is meghallgathatóak, ugyanabban a lejátszóban (6 régi és 7 új szám).

http://soundcloud.com/betli-blues-band
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!