Zeneajánlások, albumkritikák

Started by Ramiz, 2005-06-16, 14:07:31

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Ramiz on 2011-05-05, 12:51:32
Quote from: .Attila on 2011-05-05, 12:03:12
Volt régi?
Első album, demó album, mittomén. Volt reklámozva itt is. Holnapon azok is meghallgathatóak, ugyanabban a lejátszóban (6 régi és 7 új szám).

http://soundcloud.com/betli-blues-band

Jó néztem korábban is, de akkor tkp. ez eddig tartalmazza az összeset, nem?
Korrekt amúgy. A női kíséret kissé meglepett.

Ramiz

Az egyiket fel kellett szednem... :D Na jó, persze anélkül is kellett az ének (előtte nem is ismertem, szóval nem vagyok geci).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Ezek szerint akkor mégis szakítottál az előzővel.

Ramiz

Miért mégis? Írtam, hogy igen. De most egyedül vagyok. Hiába a vigyori odafent, igaziból rohadtul nem volt ez egyszerű, ez a pár hét, és ki akarom tisztítani a fejem. De inkább írhatnátok valami fikázást a lemezről! :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Én lemaradtam az agonizálós résznél. De akkor most update-eltem.
Majd még újrahallgatom, egyelőre csak annyi, nem érzem úgy, hogy kellettek oda a nők.
Meg volt egy szám korábban (már nem emlékszem, melyik volt az), aminél úgy éreztem, hogy egy részénél a sima negyedek helyett egy szinkópás megoldás jobban kijött volna, de ez csak egyéni ízlés kérdése.


Member

Quote from: Ramiz on 2011-05-06, 13:54:58
De inkább írhatnátok valami fikázást a lemezről! :lazza:
Inkább kaptam volna gyerekként középfülgyulladást, hogy ne tapasztalhassam meg ezt az élményt, lettem volna az újkori Vazul és öntöttek volna ólmot a fülembe, aminek súlya kevésbé dörgöl a földbe, mint ez az mp3-ba konvertált sátáni ölelkezés, aminél bármelyik Pet Shop Boys album többet nyújt visszafelé hallgatva! Inkább fogok egy fúrót és nyomom a falat, hogy valami elnyomja ezt a hangfalat rohasztó sistergést!!
[spoiler]A meghallgatásáig csak ennyit tudok nyilatkozni :angyali:

Ramiz

Quote from: Member on 2011-05-08, 12:34:36
Quote from: Ramiz on 2011-05-06, 13:54:58
De inkább írhatnátok valami fikázást a lemezről! :lazza:
Inkább kaptam volna gyerekként középfülgyulladást, hogy ne tapasztalhassam meg ezt az élményt, lettem volna az újkori Vazul és öntöttek volna ólmot a fülembe, aminek súlya kevésbé dörgöl a földbe, mint ez az mp3-ba konvertált sátáni ölelkezés, aminél bármelyik Pet Shop Boys album többet nyújt visszafelé hallgatva! Inkább fogok egy fúrót és nyomom a falat, hogy valami elnyomja ezt a hangfalat rohasztó sistergést!!
[spoiler]A meghallgatásáig csak ennyit tudok nyilatkozni :angyali:

Máris jobban érzem magam! :D A honlapon a vendégkönyvben is van egy gyönyörűen savazós dicséret a herflisünk haverjától, azon is elröhögtem magam. :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan



Polkadot Cadaver - Sex Offender (2011)

Nem rossz, de az előzőhöz képest sokkalta egyszerűbb és polkamentes.  :ejj:

Member

Alestorm – Back Through Time (2011)

Az elején nem túl változatos, de aztán a powerköcsög hangulatból átnyergelnek Korpiklaani-klónba, ami tagadhatatlanul qrvajól megy nekik. Énekelnek a rumról és a ciderről (FÚJ) is, ami még egy közös vonás. A klipnótát nem értem, mi alapján választották, révén az egyik leggyengébb szám az albumról.
A Million Dead Birds Laughing - Force Fed Enlightenment (2011)

Már régen vártam egy fasza goregrind zenekarra, a legtöbb úgy szól, mintha a Sátán seggébe dugták volna a mikrofont és egy nyilvános vécében vették volna fel, de ez egészen korrekt. Persze aki csak a sárkányölést szereti, annak fájni fog. :D

Próféta

Quote from: Member on 2011-06-04, 21:54:44
Les Miserables
Ha már itt tartunk, a vonatkozó EPIC WIN dalbetét: Everybody raise a glass to the master of the house:haha:

Member

Quote from: Acchan on 2011-05-20, 18:17:30


Polkadot Cadaver - Sex Offender (2011)

Nem rossz, de az előzőhöz képest sokkalta egyszerűbb és polkamentes.  :ejj:
Volt benne polka??
De jah, uncsibb, túl sok a közepes szinti elem.

Member

#672
Saltatio Mortis - Wer Wind Seat (2009)

Több helyen olvastam gótnak, az okát nem értem, mert tiszta Subway to Sally és Skyclad, csak gyilkosabb a folk benne. Akit zavar a zwanzigolás, az kerülje, de a többieknek ajánlom bátran.

Xzone

Nem hiszem, hogy sokakat érdekel, de van egy új Panty & Stocking OST. Már pár hete letöltöttem, de el is feledkeztem róla. Most viszont megtaláltam, és annyi szent, hogy hozta az elvárt színvonalat. Olyan gyöngyszemeket találunk a CD-n, mint a Cherryboy Riot part.2(pont lemaradt az előző lemezről), valamint a Fly Away dubstep remixe...

Az album magját viszont egy extra PSG rész adja, amiben számításaim szerint olyan 150-szer hangzik el a "fasz" szó. Itt az első része a hivatalos kiadótól, jó cenzúrázott változatban:

http://www.youtube.com/watch?v=dzgBspT-3Ww

:facepalm:

(Meg kellene nézni már a sorozat blu-ray változatát is. :) )

Member

Quote from: Xzone on 2011-08-09, 13:32:15
Nem hiszem, hogy sokakat érdekel,
Nézd meg a címet: "Zeneajánlások". Ha nincs benne hangszer, küld inkább a vivának. :__devil: :D
Amúgy lehet mééég hozzátenni ahhoz, amit az első CD nyújtott?

Xzone


Member

Ez a borító azért tetszik, mert ha vki megkérdezi tőlem, hogy mi az a Panty and Stocking, csak belinkelem neki és kész. Pontosabban előtte teleeditálom kakával a képet, mert az hiányzik róla. :D

Xzone

Quote from: Member on 2011-08-09, 14:32:52
Ez a borító azért tetszik, mert ha vki megkérdezi tőlem, hogy mi az a Panty and Stocking, csak belinkelem neki és kész. Pontosabban előtte teleeditálom kakával a képet, mert az hiányzik róla. :D

Ilyen rossz ízléssel hogy lehet egyáltalán élni? :confused:

Member

Egy provokatív sorozat, ahol szexista bukott angyalok testváladékokkal szórakoznak progressive techno-ra, nem ennyi az egész? :haha:

Draconire

Keresek olyan trance albumokat amikben gyakran hallani "természet" hangokat, mint pl eső, szél, tengerpart, stb.
Terraria/Minecraft közben egész jó érzés ezeket hallgatni, csak kb közöm nincs a trance-hez.

ilyenre gondolok:
http://www.youtube.com/watch?v=5Yxp355LbtA&feature=related

Zsiga

Café del Mar összes album
Above & Beyond - Tri-State
DJ Shah - Songbook

Draconire

Quote from: Zsiga on 2011-08-17, 21:24:47
Café del Mar összes album
Above & Beyond - Tri-State
DJ Shah - Songbook

Hmmm, nem egészen olyanok mint amire gondoltam, de kellemesek. Ty!

Member

Whourkr – Concrete (2009)

Ezt hiszitek, tudjátok, mi az a kiqrt agyb@szó zene? Eddig én is azt hittem, hogy igen, de halvány fingom sem volt róla.

Member

Van Canto – Break the Silence (2011)

Gondolom nem kell bemutatni az acapella power metal zenekart, ahol a dobot leszámítva mindent a hangszálaikkal adnak elő. Eredetileg cover zenekarként működtek, ami mind a mai napig fantasztikusan megy nekik, de elkezdődött önmaguk szemenköpése. Egyrészt az új albumon már halható akusztikus gitár és zongora is, másrészt egyre több a saját szám, aminek semmi hangulata. Remélem, észbekapnak, mielőtt teljesen elfelejtődnek.

Acchan

/\

Ehh, inkább meg sem hallgatom. :/ Mostanában sorban tapasztalom ezt a kedvenc zkr-oknál, nem értem, mi van a levegőben. :(

Member

Quote from: Acchan on 2011-09-27, 18:15:48
/\

Ehh, inkább meg sem hallgatom. :/ Mostanában sorban tapasztalom ezt a kedvenc zkr-oknál, nem értem, mi van a levegőben. :(
A Bed of Nails-t még nyugodtan meghallgathatod: http://www.youtube.com/watch?v=w9MH8jJYem8
Ebben tényleg továbbra is f@szák, Alice Cooper elég gyilkos így.

szpeter

Quote from: Member on 2011-09-27, 18:20:40
A Bed of Nails-t még nyugodtan meghallgathatod: http://www.youtube.com/watch?v=w9MH8jJYem8
Ebben tényleg továbbra is f@szák, Alice Cooper elég gyilkos így.


Ez tényleg jó!  :eek: Sőt, emiatt meghallgattam az albumot is,nem is rossz,van még egy pár jó szám.Szerintem érdemes belehallgatni.  :cool:

Cheesy

Quote from: Draconire on 2011-08-17, 17:06:22
Keresek olyan trance albumokat amikben gyakran hallani "természet" hangokat, mint pl eső, szél, tengerpart, stb.
Terraria/Minecraft közben egész jó érzés ezeket hallgatni, csak kb közöm nincs a trance-hez.
Akkor most Draconirenek küldeném sok szeretettel egyik kedvencemet :haha: :
Sigur Ros - Hoppipolla (Reuben Halsey Remix)

Acchan

A Machine Supremacy fb oldaláról:

QuoteOn Friday the 14:th of October at 19:00 CET (13:00 EDT) we are releasing the the full-length concert from Machinae Supremacy's live performance at Assembly 2011 on The Pirate Bay. You will also be able to catch a few highlights from the concert on our official YouTube channel, starting with Through The Looking Glass, available right now.

This is a high quality production shot with numerous cameras. All of this was made possible thanks to the hard work of the Assembly crew and organizers. A big thanks to them.

Vajon a full-lenght itt is 4 számot jelent?  ^^"  :haha:

Member

Nem okoztak csalódást a fellépés helyszínével. :D