Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: chilip on 2017-05-15, 10:46:25
Galaxis Őrzői 2 - hupsz elfeledtem beírni, pedig 1 hete láttam. K#BASZ@TT jó lett. sokkal jobb mint az első. szinte az összes jelenet ki van nyírva egy kurva jó poénnal :D a végén meg, "I didnt asked for those feels...". nagyon jó folytatás.

Quote from: Cloud on 2017-05-15, 13:07:37
Pacman? Mary Poppins? :D XD Sírtam a röhögéstől a filmen.

:tezsvir:

Most hétvégén láttam egy haverral, nagyon jó lett és a szinkron is remek volt!  :jee:
Dax beszólásai ütöttek a legjobban.  :P

Kvikveg

Eddie a sas
Egy jelenseg. :D
Kb azt hozta, amit vartam, jo szorakozas volt.
Kicsit meglepodtem, hogy ki volt a foszereplo. Nem, nem Hugh Jackman, hanem Eddie.
Also, en osszef*snam magam, ha egy ilyenen le kene mennem.  :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Wonder Woman

Simán jó volt, jobb mint a két előző film.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2017-06-02, 20:33:23
Eddie a sas
Egy jelenseg. :D
Kb azt hozta, amit vartam, jo szorakozas volt.
Kicsit meglepodtem, hogy ki volt a foszereplo. Nem, nem Hugh Jackman, hanem Eddie.
Also, en osszef*snam magam, ha egy ilyenen le kene mennem.  :zomg:
Abszolút jó szórakozás volt, szintén ajánlom a filmet.
Főszereplőt tudtam előre, részben miatta is akartam megnézni.
Sztem én nem összef*snám magam, hanem simán már lezajlott szívrohammal érnék földet a végén.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2017-06-03, 11:57:03
...
Sztem én nem összef*snám magam, hanem simán már lezajlott szívrohammal érnék földet a végén.
:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Enyedi Ildikó: Testről és lélekről (2017)

Az idei Berlini Filmfesztivál Arany Medvéjét nyerte el. Nem tisztem megítélni, hogy megérdemelte-e, de nekem kifejezetten tetszett a film. A legjobban azzal lepett meg, hogy a művészieskedő cím (és tartalom) ellenére nagyon is fogyasztható, sőt, kifejezetten szórakoztató és helyenként vicces filmről van szó, még ha kicsit lassú is. Egyébként nem árul zsákbamacskát, tényleg a testről és a lélekről szól :D

[spoiler=Egy dolog szomorít csak el...]
...hogy a főhősnő "kibillentésére" nem sikerült reális eszközt találni a készítőknek. A természetfelettihez kellet nyúlni ezzel az álom-kapoccsal, hogy Mária végre elkezdjen egy más ember iránt érdeklődni. Ez kicsit azt sugallja, hogy a való életben a Mária-félék nem sokban reménykedhetnek :(
[/spoiler]

Ja, még valami. Aki nem szereti a vért vagy a belsőségeket, ne nézze meg.

Isley

Wonder Woman

Ez úgy volt tökéletes, ahogy Gal Gadot gyönyörű: egy dologba nem tudnék belekötni. Idén egyébként is nagyon jó a felhozatal. Most majd a Valerian és az ezer bolygó városára leszek kíváncsi.

blackronin

Transformers: Az utolsó lovag (2017)
Ha nem ismered a TF univerzumot: 1/10
Ha ismered: 0/10

Ez a film megtett mindent, hogy utaljuk, sőt zsigerből meggyűlöljük Michael Bay-t egy örök életre.
2 óra 35 perces hosszából 2 óra hosszat hiányoznak a transformerek... ez a megállapítás már önmagában felér egy katasztrófával.
De ha hozzávesszük az értelmetlen, gyakran ellentmondásos, történetet, a jelenetek közötti nulla összekötő kapcsot, a szánalmas színészi teljesítmény, a röhejes párbeszédeket, a kínos jelenetek egész sorozatát, a gyenge akciót és még azt, hogy ezért az egészért még fizettünk is (ha elmentél a moziba), akkor az ember legszívesebben visszakövetelné az életéből elrabolt 2 és fél órát.
Kamatostul.

blackronin

#8648
Spiderman: Homecoming (2017)
Remek pókember film, minden benne van, amiért szeretjük Peter Parker-t.
Tom Holland pont az a színész, aki remekül hozza a fiatal Pókembert, nem érzi az ember, hogy sokat kellene erőlködnie a dolgon.
Michael Keaton király volt a Vulture szerepében, amely karaktert egyébként mindig is utáltam, így ez különösen szép teljesítmény a készítők részéről.  :smile:
9/10.

Reméljük hogy Pókember azért tiszteletét teszi a Bosszúállók filmekben is, mert ott a helye köztük!  :jee:

edit:
A "legfontosabbat" persze kihagytam...
[spoiler]
Spider-Man, Spider-Man,
Does whatever a spider can
Spins a web, any size,
Catches thieves just like flies
Look Out!
Here comes the Spider-Man.

Is he strong?
Listen bud,
He's got radioactive blood.
Can he swing from a thread
Take a look overhead
Hey, there
There goes the Spider-Man.

In the chill of night
At the scene of a crime
Like a streak of light
He arrives just in time.

Spider-Man, Spider-Man
Friendly neighborhood Spider-Man
Wealth and fame
He's ignored
Action is his reward.

To him, life is a great big bang up
Wherever there's a hang up
You'll find the Spider-Man.
[/spoiler]

Cloud

"Reméljük hogy Pókember azért tiszteletét teszi a Bosszúállók filmekben is, mert ott a helye köztük!"

Persze, ez volt a felvezető filmje. Infinity War-ban is főszereplő a többiek mellett. (Most fejezték be a forgatást)

Isley

Valerian és az ezer bolygó városa

A látványvilággal nem volt gond, amit a trailerben láthattunk, kb. az egész film azt hozta végig, szóval ennek örültem. A sztori okés, de semmi különleges. A képregényt nem ismerem, szóval nem tudom, ahhoz képest jó feldolgozás volt-e. Laureline-t jól játszotta a modellnő, de Valerian végig olyan volt mint egy rossz drogos. Összességében nem rossz, kikapcsolódásnak jó, nem egy komoly film még a képregényfilmek viszonylatában sem.

Selmo

Alien: Covenant

Egy vödör fos, megtekintését kizárólag kiéhezett mazochistáknak ajánlom.

A tökéletesség unalmas.

chilip

Hitman's Bodyguard avagy Sokkal Több mint Testőr

meglepően élvezetes volt, semmi nagy durranás de simán nézhető és nekem megérte a jegyet. Szinkron meglepően jó volt (motherf@&cker = Köcs@g mivel sokszor hangzik el, Samuel bácsi nagyon szereti a szót :D)

chilip

Blade Runner 2049 fkin masterpiece, go and watch it

Cloud

Quote from: chilip on 2017-10-09, 22:31:49
Blade Runner 2049 fkin masterpiece, go and watch it

Most néztem meg az első részt oly sok év után. Jó lett, szóval érdekel a folytatás is.

Acchan

Quote from: chilip on 2017-10-09, 22:31:49
Blade Runner 2049 fkin masterpiece, go and watch it

+1

Méltó utolsó moziélmény a kislányunk érkezése előtt.  ^^

chilip

#8656
Star Wars 8 - A Mickey Egér Visszavág

Spoilerek spoiler tag alatt lesznek. Ha ilyen 1-2 szavakkal kéne jellemezzem a filmet: Paródia, katasztrófa, silány, stb. Nem hittem a szememnek komolyan, a teremben többször facepalmoztam. KOMOLYAN VISSZASÍROM GEORGE LUCAST MINT RENDEZŐT ÉS SZTORIÍRÓT! Hiába volt ROSSZ a "prequel triológia", az legalább 1 dolgot elmondhat magáról: a sztori koherens egész és nem a nosztalgiahullámokon lovagol. Hiába ígérte a Disney overlordunk hogy ez a film már nem az eredeti triológia újravagdosása lesz, sikerült megcsinálniuk tesco gazdaságosan az 5. részt erős 6os beütésekkel ÚGY HOGY A SZTORI NEM HALAD SEHOVA SE!!! És elvicceltek RENGETEG jelenetet is! Megy a komolyabb jelenet (training sequence meg hasonlók) és utána bedobnak 1-2 poént mert Disney. Snoke fővezér volt a legalja, CGI monster aki egy Tesco gazdaságos verziója volt egy Palpatine paródiának. A film végére azt a minimális méltóságát is elbukta a fővezir amilye volt.

innentől szpoiler territórium
[spoiler=mi volt a sztorija a filmnek]a lázadók menekülnek az űrben az utolsó fél óráig, ott a "nem-Hoth" csata megy lenn a bolygón és onnan is menekülnek. Ennyi a film. Finnék tesznek egy 45-60 perces kitérőt, elmennek a flottától csak azért hogy visszajöjjenek és amit eddig csináltak annak az égegyadta világon semmi befolyása nem lesz a történtekre. Semmit nem ért az az 1 órás kaland, ha kivágják a filmből is ugyanott vagyunk.[/spoiler]
[spoiler=pár facepalm jelenet]- Leia ominózus superman repülése a világűrben miközben halálra fagy a légüres térben.
- Luke eltűnik/meghal csakmert kivetítette magát egy másik bolygóra, hogy trollkodjon Kylo Rennel
- Snoke fővezér szánalmas és nevetséges jelenetei: (ez volt a "kedvencem") üvölti hogy "engem nem lehet legyőzni, engem nem lehet elárulni, tudok mindent amire gondolsz!" erre kylo ren az erővel szép lassan elfordítja a fénykardot Snoke trónján és bekapcsolja  :facepalm:[/spoiler]

2/10 azért nem 1, mert a végén miközben kitárgyaltuk haverral a filmet elneveztük Snoke Fővezért "retekember"-nek (az otromba gagyi CGI kinézete miatt) és felidézve a jeleneteit sírva röhögtünk rajta. Volt pár jó jelenet a filmben, de nagyon kevés és az hogy ilyen szinten megalázta az egész Star Wars frencsájzt a szememben az megbocsáthatatlan nekem. A 7es rész lehetett rossz vagy jó, kinek hogy jött be de legalább tisztességesen volt megcsinálva.

ed.: ja meg bad-child-actors

Kvikveg

Ez urgolyhok 2-ert kialt!  :lol: :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

nézem most a review-kat róla youtube-on, és a legtöbb POZITÍV!  :zomg:

kikuchiyo

#8659
Star Wars 8

Az internet meg a negatív kritikák jóelőre lenullázták az elvárásaimat, ehhez képest végső soron pozitívan csalódtam.

Egész jól eltelt ez a két és fél óra, és a végére még a hangulat is elkapott annyira, hogy hazafelé menet kihallottam a TIE fightert a 41-es villamos hangjából. A látványt is dícsérnem kell: volt néhány jól eltalált, erős beállítás (a kedvencem talán Luke hátulról, szemben a felsorakozott lépegetőkkel). Ezen kívül viszont azt tudom csak mondani, mint 3 évvel ezelőtt, a 7. résznél: nem hiszem, hogy két hét múlva fogok bármire emlékezni a filmből, és annak az érzése, hogy a dolgok valamiféle logikus rendben, valamilyen cél érdekében történnek egymás után, vagy hogy egyáltalán bárki (akár a karakterek a filmen belül, akár az alkotók a filmen kívül) átgondolt volna valamit, nem volt meg. E tekintetben még rosszabb is ez a film, mint az előző: ott még legalább a New Hope fakó másolata, amire felfűzték a cselekményt, adott valamiféle keretet az egésznek, de ez már, nem tudok jobb kifejezést rá, fraktálisan értelmetlen volt.

Nagy léptékben, távolról szemlélve tulajdonképpen semmi se történt, se a szereplők közötti viszony, se a politikai helyzet nem változott érdemben (legfeljebb gyérült egy kicsit a mezőny). Az érdekes részét a történetnek, hogy miért jutott ilyen reménytelen helyzetbe az ellenállás, vagy hogy mi volt a következménye az előző részben végrehajtott népirtásnak, ismét elhallgatták, a film eleji sárga szöveg a legtöbb, amit erről tudhatunk.

Aztán a filmnek nincs íve, elvileg ugyan végig fenn kéne, hogy tartsa a feszültséget, hogy a lázadókat üldözi a túlerő, de ezt folyton megtörik az üresjáratok: a lázadók ostoba, és végső soron lerendezetlen, sehova se vezető belső viszálykodása és Finnék céltalan mellékküldetése.

Végül az egyes jeleneteken belül gyakran volt, hogy ügyetlen tónusváltásokkal, béna, méltatlan poénok beszúrásával tettek súlytalanná amúgy drámainak induló, hosszan felvezetett helyzeteket.

Összegzés: borítson rá fátylat a feledés homálya.

Arról, hogy szándékosan, akarattal gyilkolták-e meg a mítoszt, tették tönkre a Star Warst: nem gondolom, hogy szándékosságot, rosszindulatot kéne belelátni. (Ahogy a művelt francia mondja, ha nem franciául beszél: don't ascribe to malice what can be adequately explained by incompetence.)
A gond mélyebb, alapvetőbb: ha visszaemlékszünk a Jedi visszatér végére, ott bizony a jók nyertek. Méghozzá nem is akárhogy, a filmtörténet egyik legemblematikusabb, legkatartikusabb diadala volt az. A gonosz birodalma elbukott, a főellenség megsemmisült, a hős parasztfiú legyőzte és megváltotta a gonoszt szolgáló édesapját, és még a macsó csempész is elnyerte a hercegnő kezét. Hogy lehet egy ilyen alapállásból kiindulni? Mit lehet egy ilyen teljes győzelem után még elmondani?

Mint a mellékelt ábra mutatja, nem sokat. Az az alapprobléma tehát, hogy egyszerűen nem tudnak mit kezdeni az előd felérhetetlen örökségével. Még ha zsenik volnának, akkor is nehéz dolguk lenne, hogy egy alapvetően lezárt történethez még valami érdekeset, hiteleset tudjanak hozzátenni, dehát nem azok. Így pedig marad ez, amit kaptunk, ez a tétova, fogalmatlan pacsmagolás az előd-trilógia vizuális és narratív elemeivel.
[spoiler]A film közepére beemelték a Jedi visszatér tróntermi jelenetét (amit egy az egyben ugyanazzal a liftes beállítással indítanak), ami az egész trilógia csúcspontja volt, vagy kellett volna legyen, de aztán kurtán-furcsán kinyírják a főgonoszt, és erre rá még vagy 10 percig ott verekednek a piros tekikatonákkal. A film végén pedig a hothi csatát idézik meg, a Birodalom Visszavág elejéről, tehát az eredeti narratívában sokkal korábbról. [/spoiler]

Luke-ról:
[spoiler]Nekem egészen jól átjött az ő karaktere. Hiszen mit csináljon az ember, ha az életműve összedől, és kiderül, hogy amit addig épített, azzal valójában jóvátehetetlen kárt okozott? Vannak olyan dolgok, amelyeken nem lehet túllépni, nem lehet feldolgozni, és én el tudtam hinni Mark Hamillnek, hogy az általa megformált Luke is ebben a helyzetben van. Persze felmerül a kérdés, hogy akkor meg miért nem erről szólt a film? Megint az van, hogy amit elhallgattak vagy másodperces felvillanásokban sejtettek, az ezerszer érdekesebb lehetett volna, mint amit valójában láttunk.
A halála a végén persze teljesen céltalan és értelmetlen volt.

Azzal a kritikával sem értek egyet, hogy összetörték az idolt, megszentségtelenítették a legenda hősét azzal, hogy Luke-ot ilyen szerencsétlen, megtört alaknak ábrázolták. Eltelt sok évtized. Egy 60+ éves emberről van szó. Ő már nem lehet ugyanaz a naiv hős, a remény ifjú hordozója, aki megmenti a világot még egyszer. Ha ezt erőltették volna, az ugyanolyan szánalmas lett volna, mint az előző részben a járókeretes Han Solo, akire 7x évesen is ugyanazt a laza csávós szerepet írták, mint a legelső filmben - közben meg ott ült az arcán a méla undor, hogy "bazmeg már megint ez a szar".
[/spoiler]

szerk: még egy dolog van, ami nem hagy nyugodni:
[spoiler]tudom, ne lássak bele fizikát és ne akarjam, hogy akár az elemi katonai taktikának értelme legyen, de...

Megy a lázadó cirkáló előre egyenesvonalú egyenletes(en gyorsuló) mozgással. Üldözik őket a csillagrombolók, de mindig pont lőtávon kívül tudnak maradni. Sebaj, mondják, várjunk, majd kifogy az üzemanyaguk.

Na de nem volt az első rendnek a látottakon kívül más hajója? Vagy akár a flottájukból két hajót leválasztanak, elküldik őket a hipertérben messzire, ott jól megfordulnak, aztán visszaugranak a cirkáló elé. Nem lett volna egyszerűbb?[/spoiler]
Failure is the default option

Kvikveg

#8660
Quote from: kikuchiyo on 2017-12-22, 18:36:37
Star Wars 8
...
Egész jól eltelt ez a két és fél óra
...
En meg neztem, hogy mar megint az oradat nezed... mar megint... mar megint...  :ejnye:

Nos, en sosem lattam meg ilyen kivaloan megoldott magas szinvonalu katyvaszt.
Reszleteiben oke, oke, de nem all ossze egessze.

Mintha nem tudtak volna eldonteni, hogy ki legyen a fohos, komediat vagy tragediat csinalnak... es sajnos John Williams-t nem tudtak klonozni.

Egyen viszont elrohogtem magam
[spoiler]Rey nyujtja a kardot Luke-nak, en felkeszulok valami nyalas tanmesere, erre Luke lazan a hata moge dobja a kardot az oceanba. Kar, hogy ez is szetveri a hangulatot.[/spoiler]

Eppen a Kontroll megy a filmcafe-n. Osszehasonlithatatlanul jobb ez a film.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Szomorú, hogy nem tudtak semmit kihozni belőle.
De amúgy hidegen hagy.
Erősen filóztam előtte, hogy kell-e ez nekem, de meggyőzött, hogy ne várjak semmit a jövőben.
[reserved]

Kvikveg

Milyen buntetest kapjon az, aki Karacsony kozeledtevel reklamoz filmet a The Greatest Showman cimmel?
Nem, nem Snowman. Vartam, vartam az elozetesben, hogy majdcsak megjelenik, bar furdalt a kivancsisag, hogy ebbe hogy jon majd egy bazi nagy hoember?!  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Legalább egy jó vicc kikerült a filmből :D

Quote from: https://www.reddit.com/r/StarWars/comments/7lk9l9/spoilers_the_most_unappreciated_wingman_in_the/Snoke. He sensed that Ren had feelings for Rey and to help him out he set up their own little private channel to talk to each other with. He has Rey see Kylo as he is being a strong boy getting his scar healed without crying. Then he has her see him as he gets out if the shower. Ren is being too shy about confessing his feelings, so he convinces Rey to come over to his place. Once she meets the single dad he is still too shy to admit his feelings. So he decides to play the bad guy for a bit and torture her. Ren still won't admit his feelings, so Snoke goes in for the hail mary and tells Ren to kill her. Surely Ren will say "no I love her." Nope Ren kills his wingman. Ren blew it and now flies Solo.
[reserved]

blackronin

#8664
Star Wars: The Last Jedi
Egy gyenge 6-os a film nálam.
Ez már nem az a sorozat, amit anno megszerettem, így magam részéről én el is búcsúztam tőle.
Legyen akármilyen a 9-es rész, a lényegen már nem változtat...

Pár megemlítendő dolog/hülyeség
[spoiler]
1. Űrcsaták: értelmetlen, logikátlanságokkal teli zagyvaságok. Pl. film eleji csata a bombázókkal, azt sem tudtam hogy melyik baromságon akadjak ki jobban!
2. "csata" a sós bolygón (Hoth utánérzés akart lenne vagy mi), ami úgy volt gáz ahogy van.
3. Az egész Első Renddel, valamint a Lázadókkal nagyon mellélőttek, egészet a kukába kéne dobni.
4. Leia űrbeli jelenete, hosszú és fárasztó, bárcsak elfelejteném.
5. Rengeteg szereplő létére eddig se volt elég nyomós indok, de a mostani filmmel bizonyították be, hogy mennyire nem kellenek bele a sorozatba... pl. Hux, Finn, Phasma, Makata, gépész kiscsaj
6. Snoke egy béna Palpantine utánzat és kész.
7. Chubacca lényegében csak biodíszlet volt.
[/spoiler]

Ami megmenti a filmet valamennyire
[spoiler]
Luke, Rey és Kylo vonala (leszámítva Snoke szerencsétlenkedéseit), meg az Erő végre valamennyit visszanyert a régi misztériumából.
A poénok egy része szerintem egész vállalható volt, valamint Benico del Toro karakter is bejött nálam.
[/spoiler]

Ajánlom mindenkinek, hogy ha valaki az IGAZI SW folytatásokat akarja megismerni, olvassa el Timothy Zahn könyveit!
A "Birodalom Örökösei", a "Sötét Erők Ébredése" és az "Utolsó Parancs" részekben minden benne van, amire egy igazi SW fan vágyik.
Ha érdekel az Új Jedi Rend kialakulása, Jaina és Jacen fantasztikus története (akikről próbálták mintázni Kylo-t és Ren-t), akkor ezekre is rengeteg könyv van (Az Új Rend trilógia, Ifjú Jedi Lovagok sorozat, stb.), amelyek mind érdekesebbek, mint amit most kaptunk.

chilip

itt a Retroshockos Star Wars 8 kritika, sztem érdemes megnézni de full spoileres. szóval az nézze aki látta már/nem érdekli hogy mindent lelő.

kikuchiyo

Az előbbi kritikában voltak részek belőle, és hát mellbevágott:

Star wars hangalámondással
Failure is the default option

Fazék

SW8 érdekes elmélet a végével kapcs
CO: heavy spoilers
https://www.youtube.com/watch?&v=FntZKz9fXp8

Cloud

Quote from: chilip on 2017-12-24, 12:50:37
itt a Retroshockos Star Wars 8 kritika, sztem érdemes megnézni de full spoileres. szóval az nézze aki látta már/nem érdekli hogy mindent lelő.
Az a durva, hogy a kritika fantasztikusabb mint maga a film volt. Kenny még mindig egy zseni szerintem. :D

Nálam kapott egy 7 pontot,én nem vagyok rajongó. Volt azért olyan pont amikor majdnem felálltam és kimentem a teremből akkora facepalm volt.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.