Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

#4080
Hmm, az tényleg win. Egyszer majd előbányászom a nagypapám padlásáról a pre-Episode (1<=x<=3) német LaserDisc kiadásokat, az eredeti német szinkronokkal...

Akartam kérdezni, hogy megvannak-e még a Heroes DVD-im...
Failure is the default option

via_mala

Kukushka (2002)
A II. VH idején egy finn és egy orosz katona egy 4 éve magányosan élő lapp nő mellett köt ki. Mindketten belefáradtak, belefásultak a háborúba, és jól esik nekik egy egyszerű parasztasszony közelsége. Kezdetben ugyan még ellenségesen bánnak egymással, de lassacskán felolvad a ridegségük és barátokká válnak annak ellenére, hogy egymás szavát nem is értik. Ebből persze néha humoros néha pedig elég kellemetlen félreértések adódnak, de érdekes módon egyikük sem akar görcsösen megtanulni a másik nyelvén - mint más filmekben, csak beszélnek egymáshoz, és a gesztusok, a hanghordozás és a mimika meglepően jó hatásfokkal közvetíti a mondanivalójukat.
Jó film volt, jól esett hallani ezeket a filmben nem túl sűrűn előforduló nyelveket, és közben megfigyelni, hogy miképp válnak újra emberré a lélekölő háború mókuskerekéből kiszabadult katonák, és hogy hogyan talál hangot velük ez az aprócska, de határozott, életerős, jó természetű és tökéletesen természetes fiatal nő.
Szerintem: 8/10
Imdb
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Baggio


Solid Snake

Szerintem te ezt inkább az Ez nagyon lol topicba akartad postolni.  :ejnye:

Renaissance (2006)

Párizs, 2050. Ebben a szó szerint fekete-fehér világban mindent a technika és a tudomány ural. Az Avalon kozmetikai cég egyik ifjú kutatónőjét azonban valaki elrabolja, így a rendőrség speciális ügynökeire hárul a feladat, hogy megtalálják. Közben kiderül, hogy a sablonos forgatókönyv játékszabályai itt is érvényesek: a valódi gonosz kiléte és a drámai végkifejlet garantált...

A történet a film közepétől egyre inkább sablontengerré változik, ami bizony nagy kár. Pedig micsoda lenyűgöző látványvilágú film ez! A Sin City-hez lehetne inkább hasonlítani, bár ez még annál is jóval "képregényesebb" technikával lett megalkotva. Egyszer mindenképpen megéri megnézni, azonban csak akkor, ha nem unjátok a sablonokat.



70%

Ramiz

Quote from: Solid Snake on 2007-05-21, 20:13:20Renaissance (2006)
Lehet mondani sablontengernek is, meg zsánerfilmnek is (tipikus krimisztori). De ha ebben sokalltad a sablonokat, akkor a Sin City-hez mit szóltál?, ami voltaképpen még rá is játszik a sablonokra, minden szélsőségesig elvive, mindent már irrealisztikusan fekete-fehérre színezve - de hát pont ettől poén. De attól még annyira de annyira "sablonos" (abból a nézőpontból, amiből a Renaissance-t nézed), hogy ihaj. Szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

A Rennaissance pont annyira sablonos, hogy ezáltal kellően unalmassá váljon még egy olyan egyén számára is, aki esetleg szereti a műfajt. Nagyon gyenge a története sajnos, pedig ígéretes alkotásnak tünt. Egyszerűen unalmas, nincs rá jobb kifejezés.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-21, 23:30:30
A Rennaissance pont annyira sablonos, hogy ezáltal kellően unalmassá váljon még egy olyan egyén számára is, aki esetleg szereti a műfajt. Nagyon gyenge a története sajnos, pedig ígéretes alkotásnak tünt. Egyszerűen unalmas, nincs rá jobb kifejezés.
OK, akkor csak nekem ferde az ízlésem, de egyáltalán nem untam. :) A Heroesre meg egyszerűen nem tudok rákapni. Szóval tényleg ferde az ízlésem. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Méltó volt az eddigiekhez, szórakoztató és humoros is (bár ez utóbbi kevésbbé jellemezte, mint mondjuk az elsőt), ráadásul párszor annyira sikerült variálniuk a felállásokkal, hogy már azt sem lehetett tudni, hogy ki a jó és ki a rossz. :) Mivel spoilerek nélkül sok minden mást nem lehet mondani, elég annyi, hogy a film különösen ajánlott, azoknak meg, akik az első két részt szerették, kihagyhatatlan. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2007-05-24, 01:12:13
Méltó volt az eddigiekhez, szórakoztató és humoros is (bár ez utóbbi kevésbbé jellemezte, mint mondjuk az elsőt), ráadásul párszor annyira sikerült variálniuk a felállásokkal, hogy már azt sem lehetett tudni, hogy ki a jó és ki a rossz. :) Mivel spoilerek nélkül sok minden mást nem lehet mondani, elég annyi, hogy a film különösen ajánlott, azoknak meg, akik az első két részt szerették, kihagyhatatlan. :)
Na akkor jövő héten irány a mozi! :)

Eberinu

Mi most szombaton fogjuk megnézni a Karib 3-at, ami állitolag 170 perc körüli lesz :)

smash++

#4090
Én a Pókember 3-at néztem meg hétfőn.Már kilett tárgyalva,szóval rövidre fogom.
Nekem tetszett(mármint a grafika és azz effektek).Gyorsan nyírják pókember örök ellenségeit...
Sajnos még mindig nem tudtam megbékélni a két főszereplővel és nem is fogok... :ejj: Peter Parker,Mary Jane
Parker nem ilyen a comic-ban (vagy a rajzfilmben) ennyire nem nyápic kinézetű vagy "gyerek" kinézetű, a cool pasi meg olyan de olyan messzi áll tőle,nem Toby-nak való szerep,pedig "Toby jó fiú":D,izlések és pofonok de Jane nagyon nem hasonlít a rajzfilm karira...

Az orvlövész (esetleg A mesterlövész :D) .Vagy vmi ilyesmit láttam két hete.Na ez viszont eszement nagy film volt.Ebben aztán minden benne volt ami kell.Imádtam a főszereplőt.Messze lealázza a nagy sztárokat...Vmi olyan híresztelés volt,hogy a Rambo-hoz hasonlították.Az is nagy volt a maga idejében,de ez azért nem csak olyan "legyőzhetetlen vagyok,kinyírok mindenkit",itt azért volt némi szürkeállomány használat,"némi" nem is kevés.Szóval full jó.

Elég egyszerűen írtam le a véleményket nem kell rávilágítani a szóhasználatra  :hehe:

várom a Karib 3-at.
Sokan lehúzták régen,de csak említés terén.Én imádtam a Halálos iramban: Tokiói hajsza -t.A zene nagyon nagy volt,a kocsik is jók voltak, a csajokra sem lehetett panasz és a helyszin Japán...

Solid Snake

Quote from: smash++ on 2007-05-24, 18:27:55
várom a Karib 3-at.
Sokan lehúzták régen,de csak említés terén.

IMDB-n eddig 8.6, szóval csak nem cseszték el.  :smile:

smash++

Quote from: Solid Snake on 2007-05-24, 20:50:55
Quote from: smash++ on 2007-05-24, 18:27:55
várom a Karib 3-at.
Sokan lehúzták régen,de csak említés terén.

IMDB-n eddig 8.6, szóval csak nem cseszték el.  :smile:
Kicsit fúrcsán írtam.A második nem a Karib3-ra vonatkozik,hanem a Tokiói hajsza-ra.
De nagyon bízok én is a Karib3-ban.A bemutató nagyon bejött.Lassan nálunk is lesz a moziban,talán köv hónap...

Lythis

Igen, látványos, igen, befejezőrész. Igazából kicsit több, de valahol kevesebb is volt, mint amit látni szerettem volna az előző két rész fényében, de kétségkívül kellően epikus volt egy befejezőrészhez. Voltak dolgok amiket nagyon nem bírtam benne, és dolgok, amiknek kifejezetten örültem, de nem szeretnék spoilerkedni amíg a többség meg nem nézi.

Darkstar

Ne olvassátok el! De tényleg ne.  :D
[spoiler=Megaspoiler]
Én szóltam :P
William DIES
[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-05-24, 22:24:30
Ne olvassátok el! De tényleg ne.  :D
[spoiler=Megaspoiler]
Én szóltam :P
William DIES
[/spoiler]

[spoiler]THX. You just ruined made my day.  :__devil:[/spoiler]

Lythis

Quote from: Solid Snake on 2007-05-24, 22:46:39
Quote from: Darkstar on 2007-05-24, 22:24:30
Ne olvassátok el! De tényleg ne.  :D
[spoiler=Megaspoiler]
Én szóltam :P
William DIES
[/spoiler]

[spoiler]THX. You just ruined made my day.  :__devil:[/spoiler]
[spoiler]ne örülj, halhatatlan lesz... bár legalább a házaséletét jól hazavágja...[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2007-05-24, 22:24:30
Ne olvassátok el! De tényleg ne.  :D
[spoiler=Megaspoiler]
Én szóltam :P
William DIES
[/spoiler]
Thx, most mar lehet, hogy megnezem a 3at, es elotte a 2t, hogy felfogjam mirol van szo a 3ban.

edit: Lythis a postoddal hazavagtad, igy mar nem erdekes.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Quote from: Lythis on 2007-05-25, 00:54:02
[spoiler]ne örülj, halhatatlan lesz... bár legalább a házaséletét jól hazavágja...[/spoiler]
[spoiler]Egy szív nélküli undead számomra tuti halott, még ha élőnek látszik és akként viselkedik is. :D[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2007-05-25, 00:59:05
Quote from: Lythis on 2007-05-25, 00:54:02
[spoiler]ne örülj, halhatatlan lesz... bár legalább a házaséletét jól hazavágja...[/spoiler]
[spoiler]Egy szív nélküli undead számomra tuti halott, még ha élőnek látszik és akként viselkedik is. :D[/spoiler]
[spoiler]még ha élőhalott is, akkorsem tud már meghalni, és mivel sétálgat meg beszélget, és.... egyéb dolgokat is tud művelni 10 évente egyszer, ezért még ha halott is, eléggé él ahhoz, hogy halhatatlan legyen. (magyarán rohadni nem fog egy jódarabig)[/spoiler]

noriko

Premonition (Megérzés)

the Sandra Bullock movie.

Hát...vegyes érzelmekkel jöttem ki a moziból utána.
Elég hullámzó volt a film. Lentről indult, lassan haladt, aztán kezdett bonyolultá válni, és már kezdtem örülni, hogy mégiscsak valami érdekeset fognak kihozni ebből az egészből, ezért ekkor még tetszett is, utána óriásit zuhant a végére. ouch. fájt.
Szóval, volt benne néhány hangulatos pillanat, de úgy egészében rossz film volt sajna. Szerintem.

És még mindig nem kedvelem az idővel játszadozó filmeket, ha nincs bennük normális koncepció.
[spoiler]ebben a történetben csak akkor nem találok hibát, ha úgy veszem, hogy mindegyik ébredés egy másik idősík volt, és egyik sem volt ugyanabban a síkban. Kívéve az utolsó kettőt.[/spoiler]

"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Big Nothing

Fekete komédia a Shaun of the Dead-ből ismert Simon Pegg (mellék)szereplésével.
Főhőse egy savanyú, állandóan statisztikákat idéző fickó ("tudta ön, hogy a DVD eladások 226%-kal emelkedtek az elmúlt évben?"), aki PhD-ja ellenére egy call centerben kénytelen munkát vállalni. Itt ismerkedik meg a fent említett Simon Pegg játszotta simlis fickóval (továbbá Miss Teen Oklahomával), akik be akarják vonni egy nagy haszonnal és minimális kockázattal járó ügyletbe. Mivel az első napon ki is rúgják, elvállalja a melót - egyszerű zsarolásnak indul, csakhogy semmi sem alakul a terv szerint. Ahogy a hullák száma egyre növekszik, hőseink egyre abszurdabb helyzetekbe kerülnek. Minden jó, ha a vége... nem éppen happy.

Slither

Ez az alkotás versenyben van a minden idők leggusztustalanabb filmje címért.
Klisékkel operál, de szerencsére egy percig sem veszi komolyan magát. Porfészek az amerikai Délen, ahova lezuhan egy meteorit, benne - na ki találja ki? - az éliennel, ami be is fúrja magát az ellenszenves szemüveges csávóba. Az polipszörnnyé alakul, megtermékenyít egy nőt (TENTACLE RAEP), akiből undorító piros csigaszerű izék kelnek ki. Azok aztán megtámadnak mindent és mindenkit (BATHTUB ORAL RAEP, TWIN LOLI RAEP), három, csak három legény marad talpon a vidéken: a Nathan Fillion (Mal@Firefly) alakította sheriff, a szörny-csávó felesége és a fürdőkádban megtámadott csaj, aki szerencsésen kinyírta az izét, mielőtt az az agyába hatolt volna. Hárman szenvednek egy sort a zombi-lakta városban, míg végül eljutnak a forráshoz, a közben óriás dzsuvává alakult szemüveges csávóhoz (DISGUSTING SLIME ORGY). Legyőzik, megmenekülnek, Nathan Fillion pedig EROTIC THREESOME-ba kezd a két nővel. Happy end is happy. Nem csodálom, hogy ez Ramiz kedvenc filmje.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-27, 03:01:57
Big Nothing
Fekete komédia a Shaun of the Dead-ből ismert Simon Pegg (mellék)szereplésével.
Akkor ezt megnézem. :)

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-27, 03:01:57Slither
Ez az alkotás versenyben van a minden idők leggusztustalanabb filmje címért.(...) Nem csodálom, hogy ez Ramiz kedvenc filmje.
Kicsit máshova tetted a hangsúlyt a filmmel kapcsolatban, mint én, de sebaj. :D Azért tényleg király film. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Eberinu

Nagyon jó volt a Karib 3!!! Aki teheti nézze meg!!!!

Ramiz

The Hitcher (1986)

Egyszerű történet: a fiatal srác bérelt autóval hajt végig a 66-os úton. Éjjel az esőben rendességből és némi kalandvágyból felvesz egy stoppost (az isteni Rutger Hauer játssza - élvezkedik is rendesen a szerepben), aki elárulja neki, hogy egy sorozatgyilkos, és mindenkit megöl, aki felveszi. A srácnak mégiscsak sikerül megszabadulnia tőle. Hosszú időre azonban nem lehet nyugta: a férfi a nyomába ered, és játszani kezd vele. Innentől kezdve egyre jobban eldurvulnak az események, és a fiatal srácnak egyre kevesebb esélye van kikeveredni a katyvaszból, miután a rendőrség is körözni és vadászni kezdi. Végül, várható módon, szembe kényszerül nézni a pszihopata stoppossal.
Sok meglepő ötlet nincs tehát a történetben, és a cselekmény alakulása, bár nem teljesen kiszámítható, de sokszor felidéz más filmekből ismerős helyzeteket (pl a Duel Spielbergtől vagy éppen a Psycho Hitchcocktól). Hogy mégis miért tetszett annyira a film? Ennek két oka van. Egyrészt a tipikus elemeket (pl. a stoppos mindig mindenhol ott van, mindig tudja, hol van a srác, és mindig a legváratlanabb pillanatban bukkan fel) és  motívumokat (a főszereplő srác egyre tökösebb lesz, egyre bátrabb, egyre jobban feltalálja magát, míg a végén igazán magáévá teszi a tipikus amerikai  "majd én megoldom, csak magamban bízhatok"  mentalitást) zsírprofi módon, lazán és hitelesen hozza, egyszerűen magával sodorva a nézőt minden egyes jelenettel, azonosulásra késztetve minden szereplővel (igen, még az őrült stoppossal is, persze ebben Rutger Hauer játékának is nagy része van). A beállítások is hihetetlenül profik, rég volt, hogy ennyiszer elmondtam volna egy film nézése közben magamnak, hogy "Úristen, ez baromi jól van fényképezve!". A másik ok pedig, amiért a film olyan maradandó élményt nyújthat, az a stoppos és a fiatal srác figurája között létrejövő furcsa viszony. Nem lehet olyan egyszerűen leírni ezt. Egyrészt a srác retteg a stoppostól, és gyakorlatilag végig csak menekül előle, ugyanakkor tanul tőle, méghozzá nem is keveset. A stoppos szintén érdekes figura: nemcsak a játék és a kaland miatt hecceli fel és hagyja életben annyszor a srácot, hanem kimondatlanul, de tapinthatóan, a halálra, a békére vágyik, arra, hogy valaki végre leállítsa őt. És erre a célra a srácot szemeli ki, hiszen ő az egyetlen, aki ellen tudott szegülni neki egyáltalán (a legelején, amikor felvette). A befejezés pedig ugyanilyen összetett, elgondolkoztató, a néző azon kapja magát, hogy hangosan morfondírozik: akkor most ki is nyerte meg ezt a furcsa "játékot"? És még egy érdekes felismerés várja őt: az utolsó beállítás, a színek, a környezet, a jelképes gesztus a legeslegutolsó jelenetben, mindezek hirtelen rádöbbentik az embert, hogy valójában nem is egy thrillert vagy akciófilmet nézett, hanem egy westernt. És ennek fényében sok mindent át lehet értékelni.
Nagyon kellemes meglepetés volt számomra ez a film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Fear and Trembling - Stupeur et tremblements (2003)
Abból a szempontból nagyon hasznos ez a film, hogy az elszállt japán-imádatnak ad egy jókora pofont, és helyrebillenti az ember valóságérzékét. A nemes, becsületes, kedves, illemtudó japánok sztereotípiájának mond ellent minden mozzanatában, mert nyersen, és palástolatlanul bemutatja a szokásos emberi hibákban - irígység, türelmetlenség, áskálódás, rosszindulat, kárörvendés etc. - tobzódó salaryman-eket. Ezek az emberek előszeretettel alázzák meg, ugráltatják és tiporják porba az értük és országukért teljesen odaadással rajongó fiatal belga hősnőt, de persze akad közöttük néhány jóindulatú és kedves egyén is, bár az összképen ez vajmi keveset változtat.
Tanulságos film, ajánlom minden kijózanodásra vágyónak.
Szerintem: 7/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Solid Snake

#4106
Taxi Driver (1976)

Martin Scorsese alapműve. A filmben a zseniális Robert De Niro játssza a főszereplő Travis Bickle-t, egy vietnámi veterán tengerészgyalogost, aki a háború utáni világban nem találja a helyét, álmatlanságban szenved, betevőként pedig taxit vezet éjszakai műszakban. New York sötét sikátorai és aljas világa teljesen elborzasztja, így elhatározza: valakinek meg kell tisztítania a mocskot a világtól. Az egész rendszert okolja helyzetéért, így célpontnak a legjobb esélyekkel pályázó elnökjelöltet, a fűt-fát-változást ígérő Palantine-t veszi célba. Tervébe azonban belecsúszik egy váratlan fordulat, amikor megismeri az otthonról elszökött, prostinak állt kislányt, Iris-t...

Elképesztően nyomasztó és depresszív világ, melyben fellelhető egy parányi remény a kiútra. Talán ezzel lehetne a legjobban jellemezni a filmet. A szereplők egytől egyig zseniálisak (külön kiemelem Jodie Fostert, aki 14 (!) évesen kapta meg a filmben játszott prostituált szerepéért az Oscar-jelölést -- hozzáteszem, megérdemelten), a filmzene a 70-es évekre jellemző blues-melódiákból áll többnyire (az egyik legnagyobb momentum a szemlélődő Travis mondata ("Thank God for the rain to wash the trash off the sidewalk."), miközben odakint szakad az eső, a háttérben pedig blues-nóta szól).

Egy átvitt értelemmel és sok-sok metaforával átitatott, erőteljesen idézőjelbe tett "szuperhős-történetről" van szó, melyet érdemes minden műkedvelőnek megnézni.  :jee:



95%






Body Snatchers (1993)

Annak idején kiskoromban láttam az HBO-n, rendesen hatott is szegény lelkemre, ennek a filmnek köszönhető, hogy évekig rettegtem az idegen lényekkel kapcsolatos filmektől.  :szemuveges:

Egy vegyészt és családját (a második feleségét és kisfiát, valamint első házasságából származó lányát) kirendelnek egy katonai támaszpontra, ahol a környező ivóvíz tisztaságának mértékét kell kivizsgálniuk. Az odaúton a család megáll egy benzinkútnál, ahol a lányt a WC-ben megijeszti egy tengerészgyalogos ("Elkapnak, amikor alszol! Nem menekülhetsz!"). Később, a támaszponton kiderül, hogy valami nagyon nincsen rendben: egyre több ember kezd el különös módon viselkedni, míg végül kiderül a szörnyű igazság: idegen lények veszik át az uralmat, akik genetikailag lemásolják, majd megölik az alvó gazdatestet, hogy aztán egy lelketlen imitáció keletkezzen...

Klausztofóbikus hangulatú, apokalipszis-szerű filmmel van dolgunk, amire a speciális effektusok és a hangulat teszik fel a koronát. A színészek közül egyedül a főszereplő lány és Forest Whitaker volt ismerős (utóbbi fenomenálisat alakít az egyén szabadáságért harcoló, egyre inkább bekattanó tábori doki szerepében), így elmondható, hogy a film nem a szereplők játékán, hanem a regényből adaptált forgatókönyv milyenségén múlik.

Aki egy remek és egyedi történettel és feszültséggel rendelkező sci-fi/horror/thriller filmre vágyik, annak a Body Snatchers tökéletesen jó választás lesz.



85%

sirtomi

Renaissance

Érdekes egy film. A történet nem egy nagy szám. Önfejű rendőr egy fiatal tudós nő eltűnése ügyében nyomoz, és a háttérben más rejtéjekre derül fény egy nagy cég kutatásaival kapcsolatban.
A film megvalósítása, látványvilága viszon nagyon megfogott. Ez a fekete-fehér animáció nagyon jól sikerült. Elég komor hangulatot adott a jövőbeni nagyvárosnak. Szinte árnyalatok sincsenek, csak fekete és fehér.

Nekem tetszett, egyszer érdemes megnézni, legalább a látvány miatt :)

Próféta


Ramiz

A légy (r.: David Cronenberg, fsz.: Jeff Goldblum)

Magabiztosan kiütötte a helyéről az eddig általam látott Leggusztustalanabb Filmet, az Eraserhead-et. (Az főleg lelkileg volt nyomasztó és gyomorforgató.) De egy nagyon jó horror ez. Kicsit több vér lehetett volna, de nem lett volna logikus, szóval mégsem. Cronenberg, a hús imádója és rettegője! :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!