Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Fazék

#4680
WAR

copy-paste HW-ről (szept 25.):


azt hiszem túl nagy elvárásokkal ültem le a film elé... tényleg nem rossz akciófilm, de pl egy Danny the Dog lazán veri akciójelenetek és történet szempontjából is. de ha valaki ki akarja kapcsolni másfél órára az agyát és akciót akar látni, akkor egy megtekintést megérhet.
csavar jó volt, de 6/10-nél többet így se kap tőlem.

szerk: Devon Aoki hölgyemény japán beszédje viszont kifejezetten fájt... sztem még nekem is szebb a kiejtésem...

szóval Zsiga, ha még nem láttad, akkor nézd meg inkább a Danny the Dog-ot :lazza:

Ramiz: vázze tök megfeledkeztem róla, hogy mennyire vártam ezt a filmet, már kapom is jól lefele izibe :merci:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-24, 03:02:58
szóval Zsiga, ha még nem láttad, akkor nézd meg inkább a Danny the Dog-ot :lazza:
Majd ha kijött HD-ben. :)

Fazék

#4682
Quote from: Zsiga on 2007-12-24, 03:07:34
Quote from: Fazék on 2007-12-24, 03:02:58
szóval Zsiga, ha még nem láttad, akkor nézd meg inkább a Danny the Dog-ot :lazza:
Majd ha kijött HD-ben. :)
...

van egy olyan gyanúm, hogy sose, vagy legalábbis jó sokáig nem fog még kijönni HD-ben (sajnos)...
ne légy már ekkora hdfag :hehe:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-24, 03:16:33
van egy olyan gyanúm, hogy sose, vagy legalábbis jó sokáig nem fog még kijönni HD-ben. ne légy már ekkora hdfag :hehe:
Amíg free leech van a HD trackeren addig nem töltök semmi mást. :D
Egyébként egy ekkora TV-n már nagyon nem mindegy a minőség meg a felbontás, én is csak azóta vagyok ennyire HDfag mióta megvettem ezt a dögöt. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-12-24, 03:18:55Egyébként egy ekkora TV-n már nagyon nem mindegy a minőség meg a felbontás, én is csak azóta vagyok ennyire HDfag mióta megvettem ezt a dögöt. :)
igen, ismerem a problémát. mióta ez a vacak 22"-os monitorom van, bármi játék 1680x1050 alatt bánccsa a szememet...
viszont szerencsére elég gyenge sávszélem van ahhoz, hogy hd filmekkel ne szórakozzak :) (1696/256 kbps)

Lythis

Valami tűrhető változathoz torrentet plz :D (WAR)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-12-24, 03:27:18
igen, ismerem a problémát. mióta ez a vacak 22"-os monitorom van, bármi játék 1680x1050 alatt bánccsa a szememet...
viszont szerencsére elég gyenge sávszélem van ahhoz, hogy hd filmekkel ne szórakozzak :) (1696/256 kbps)
Nekem 4M/256k, mégis töltök egy csomó HD-t. :) Btw. hozz nagy és üres vinyó(ka)t szilveszterre. ;)

Lythis : Kiírom szilveszterkor egy DVD-re ha az megfelel, vagy épp freeleech van a kedvenc kis HD-oldalamon, mindjárt küldök linket. :)

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-12-24, 02:33:18
30 Days Of Night
hmm, még másfél óra és lent lesz. lehet hogy a Kingdom után be is rakom, estére magamra zárom az ajtót és majd csak a 100. dörömbölésre kelek föl, mikorra már remélhetőleg földíszítették nélkülem a fát :D

Fazék

#4688
Quote from: Zsiga on 2007-12-24, 03:37:00
Quote from: Fazék on 2007-12-24, 03:27:18
igen, ismerem a problémát. mióta ez a vacak 22"-os monitorom van, bármi játék 1680x1050 alatt bánccsa a szememet...
viszont szerencsére elég gyenge sávszélem van ahhoz, hogy hd filmekkel ne szórakozzak :) (1696/256 kbps)
Nekem 4M/256k, mégis töltök egy csomó HD-t. :) Btw. hozz nagy és üres vinyó(ka)t szilveszterre. ;)
4 Mbps-sel már lehet hogy én is szednék ilyeneket.
bár leginkább nem a letöltési idővel van gondom, hanem a tárolási hellyel :)
össz-vissz van 600 GB tárhelyem és ebből már csak 100 GB üres... de lehet hogy szilveszterre fölszabadítom az egyik 120-asat, mert gyanítom megéri, biztos sok finomsággal tudsz szolgálni :D

Lythis

#4689
Quote from: Zsiga on 2007-12-24, 03:37:00
Lythis : Kiírom szilveszterkor egy DVD-re ha az megfelel, vagy épp freeleech van a kedvenc kis HD-oldalamon, mindjárt küldök linket. :)
:merci: élnék a DVD-s lehetőséggel, ha nem gond (vigyek cserébe üreset?)
A linkért meg szintén köszönet! :)
(Fazékhoz hasonlóan sajna nekem sincs éppen sok extra tárhelyem.... ehh....)

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-12-24, 03:47:29
:merci: élnék a DVD-s lehetőséggel, ha nem gond (vigyek cserébe üreset?)
A linkért meg szintén köszönet! :)
(Fazékhoz hasonlóan sajna nekem sincs éppen sok extra tárhelyem.... ehh....)

Hozz egy üreset mert lehet hogy elfelejtem addig kiírni, és én nem hiszem hogy viszek majd magammal üres lemezt, "csak" a gépet. :)

Fazék : Ez is igaz, tényleg sok helyet foglalnak. :)

Fazék

Kingdom

hmm szóval sztem jó kis film. kár hogy a végét jó amerikai módra totál elbaszták... [spoiler]miért mániájuk, hogy kinyírjanak egy főszereplőt? miért pont a végén lesz totál pancser a banda és pont nem képes biztosítani egymást?[/spoiler] na mindegy. ettől eltekintve végig élveztem a filmet, és a kamerarángatás ellenére a pár rövid akciójelenet is állatijól sikerült sztem. (laikus szemmel nézve)

szerk:
30 Days of Night
Hát ez tényleg veszettül jó kis film volt :cool: kösz Ramiz az emlékeztetőt :merci:

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-12-24, 06:35:18
30 Days of Night
Hát ez tényleg veszettül jó kis film volt :cool: kösz Ramiz az emlékeztetőt :merci:
Nincs mit, ez a dolgom. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Quote from: Ramiz on 2007-12-24, 02:33:18
30 Days Of Night dióhéjban

Évek óta a legjobb amerikai horror, amit láttam, a '80-as és '90-es éveket idéző, véres, pörgős és főleg igen ötletes hentjelenetekkel és egyrészről kellően agresszív és modern, másrészről a hagyományos romantikus vámpírmitológia jellegét is egyértelműen magán hordozó szörnyekkel.

Lehet, hogy újra meg kellene néznem, mert nekem nagyon negatív élményeim vannak róla. Moziból felvett, pocsék minőségű változatot néztem, a közepéből hiányzott 20 perc és a második felén majdnem elaludtam :lol:

Én

Eh én a HP4-et néztem annó úgy, de annyira szar volt hogy azóta semmit se, türelem rózsát terem  :D
(Mondjuk az nem is érdemelt jobbat)

Zsiga

The Kingdom

Nem nagyon szoktam akciófilmen elaludni, de ezen kétszer is sikerült...
Akció alig van benne, az a kevés se abból a hűdelátványos fajtából (ami egyébként nem feltétlenül baj), a történet meg nem olyan jó hogy önmagában elvigye a filmet a hátán.
A nyomozgatósdi teljesen logikátlan, néha bedobnak valami új infót, néha szerencséjük van, semmi koncepció, látszik hogy a forgatókönyvíró eredetileg úgy gondolta hogy az akcióé lesz a főszerep, a krimi-szál meg majd úszik az árral aztán majd lesz valami. Hát nem lett...
A kötelező "hülye arab vs. hülye amerikai" kulturális ellentétek feszegetése sem volt éppen tökéletes, engem inkább irritált.
A vége meg olyan amilyen, lásd Fazék spoilerje.
6/10

Ramiz

#4696
The Prestige

Régen kötött le egy alapvetően szórakoztatásra szánt film ennyire. Fordulatos, hangulatos, profi, remek színészek vannak benne és nagyon kemény a forgatókönyv. Már írtak róla itt sokan, úgyhogy rögtön az értékelésre térnék: 9/10, magába szippant és sokat lehet rajta töprengeni (amit én nagyon szeretek egy filmben).
Két érdekes link: imdb FAQ, ami megvitatja a két fő értelmezési lehetőséget[spoiler=MAJOR SPOILER!!!](belátom, hogy valószínűbb, hogy a film szerint tényleg duplikál Tesla gépe, de én a film vége után percekig próbáltam azt kihozni, hogy nincs sci-fi elem, és Jackman karaktere dublőröket ölt meg)[/spoiler]
- valamint wikis cikk Tesla és Edison "harcáról", ami elgondolkoztat, hogy vajon valójában nem-e róluk szólt a film: a két bűvész lehet a két fizikusról mintázva...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

De, elírta, mondjuk nem csoda; a két film egyidőben jött ki és a témájuk is hasonló. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Már néztem is, hogy a The Illusionist-et minek dicséred ennyire :)
The Prestige természetesen megérdemli :jee:
[spoiler=Major Spoiler]SPOILERrel egyetértek, én is sokáig gondolkoztam az alternatív megoldásokon.[/spoiler]
Kétlem, hogy a két bűvész a két feltalálót mintázná. Nem sok hasonlóságot látok a személyiségeikben, azon kívül persze, hogy riválisok voltak. A film szvsz inkább azt járja körül, hogy mitől jó a bűvésztrükk, és a saját maga által adott definíció értelmében maga a film is egy bűvésztrükk. Ezen kívül persze érdekes jellemekkel ismertet meg.

Kvikveg

Ramiz spoilerehez:
[spoiler]Ismerossel beszeltunk egy ideig, hogy tulkepp melyik az eredeti, amelyik csobban, vagy amelyik a paholyban landol?
Szerintem mindketto. Mindketto eredeti es mindketto masolat is egyben. A helyet leszamitva nincsen kulonbseg szerintem.
De ha nagyon valasztani kene, akkor a paholy a masolat, az eredeti meg ott marad ahol volt.
De rohadt egy szemet helyzet.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fubenalvo

Buhera-mátrix

Agyatlan, magyar igazi baromság. Asszem Liptai Gergely személyében a modern Szőke András stílusú filmek királyát ismerhettük meg. Eszméletlen amit alkotott ebben a filmben. Az úttörőtábor még csak bemelegítés de aztán a vizes ember meg a brigádja. Alíg paródia, csak a valóság és ezért tetszett eszméletlen módon. Megmutatja egy átlagos magyar életének néhány mozzanatát és még eltúlozva sincs nagyon.  :redface:

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-12-26, 03:38:23
Ramiz spoilerehez:
[spoiler]Ismerossel beszeltunk egy ideig, hogy tulkepp melyik az eredeti, amelyik csobban, vagy amelyik a paholyban landol?
Szerintem mindketto. Mindketto eredeti es mindketto masolat is egyben. A helyet leszamitva nincsen kulonbseg szerintem.
De ha nagyon valasztani kene, akkor a paholy a masolat, az eredeti meg ott marad ahol volt.
De rohadt egy szemet helyzet.[/spoiler]
[spoiler] HA a gép duplikál, akkor szerintem nincs értelme eredetiről és másolatról beszélni. Persze ez nincs jobban kifejtve a filmben sem, így értelmetlen jobban belemenni. Én a nem-természetfeletti megoldást preferáltam volna. [/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Quote from: Ramiz on 2007-12-26, 15:53:05
Quote from: Kvikveg on 2007-12-26, 03:38:23
Ramiz spoilerehez:
[spoiler]Ismerossel beszeltunk egy ideig, hogy tulkepp melyik az eredeti, amelyik csobban, vagy amelyik a paholyban landol?
Szerintem mindketto. Mindketto eredeti es mindketto masolat is egyben. A helyet leszamitva nincsen kulonbseg szerintem.
De ha nagyon valasztani kene, akkor a paholy a masolat, az eredeti meg ott marad ahol volt.
De rohadt egy szemet helyzet.[/spoiler]
[spoiler] HA a gép duplikál, akkor szerintem nincs értelme eredetiről és másolatról beszélni. Persze ez nincs jobban kifejtve a filmben sem, így értelmetlen jobban belemenni. Én a nem-természetfeletti megoldást preferáltam volna. [/spoiler]
[spoiler]Az a másolat, ami messze kerül ugye, emlékezzetek a cilinderekre, az eredetiről csinált egy csomó másolatot.[/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-12-26, 16:28:34
[spoiler]Az a másolat, ami messze kerül ugye, emlékezzetek a cilinderekre, az eredetiről csinált egy csomó másolatot.[/spoiler]
[spoiler]hajszálpontosan. épp ezért volt igazán durva a visszavágás előkészítése részéről, hiszen minden este meg kellett halnia. az aki a trükköt hajtotta végre, meghalt. engem nem hiszem hogy vígasztalna a tudat, hogy egy 1:1 másolatom közben vhol az én emlékeimmel ugyanúgy tovább él..[/spoiler]

Ramiz

#4705
[spoiler]Nem értitek? Nem lehet megkülönböztetni a másolatot az igazitól! Tök mindegy, melyik hova kerül, mindkettő ugyanazokkal az emlékekkel rendelkezik: nincs különbség "másolat" és igazi között, ergo nincs értelme a "másolat" kifejezéssel megkülönböztetni az egyiket a másiktól. Ez világosan kiderül abból is, amit Tesla mond ("Mindegyik a maga kalapja") és abból is, amit a duplikációkat túlélt Angier-egyed mond a film végén, miszerint nagyon félt, hogy egyszer ő lesz az, aki a vízbe esik. Nos, tulajdonképpen ő volt az is... a vízben megfulladt egyedek azt gondolhatták minden alkalommal, hogy "A francba, ezúttal én halok meg!", hiszen ők ugyanúgy emlékeztek az összes eddigi esetre, amikor túléltek.[/spoiler]

De ez már nagyon geek vita, tulajdonképpen semmi jelentősége a film szempontjából. :)

edit: miért nem dobja ki a The Illusionist-es postjaitokat a keresőmotor? ??? Most el szeretném olvasni őket újra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#4706
Quote from: Ramiz on 2007-12-26, 18:36:30
[spoiler]Nem értitek? Nem lehet megkülönböztetni a másolatot az igazitól! Tök mindegy, melyik hova kerül, mindkettő ugyanazokkal az emlékekkel rendelkezik: nincs különbség "másolat" és igazi között, ergo nincs értelme a "másolat" kifejezéssel megkülönböztetni az egyiket a másiktól. Ez világosan kiderül abból is, amit Tesla mond ("Mindegyik a maga kalapja") és abból is, amit a duplikációkat túlélt Angier-egyed mond a film végén, miszerint nagyon félt, hogy egyszer ő lesz az, aki a vízbe esik. Nos, tulajdonképpen ő volt az is... a vízben megfulladt egyedek azt gondolhatták minden alkalommal, hogy "A francba, ezúttal én halok meg!", hiszen ők ugyanúgy emlékeztek az összes eddigi esetre, amikor túléltek.[/spoiler]
[spoiler]sztem márpedig az érzékelésük, az emlékeik a másolás pilannatától fogva már egyedi élmények voltak. persze, hogy az "eredeti" volt mindegyik, de nem ugyanazt érzékelték a világból, nem ugyanazok az emlékek jöttek létre bennük onnantól. nekem legalábbis egyértelműen így jött le a filmből
Quoteamit a duplikációkat túlélt Angier-egyed mond a film végén, miszerint nagyon félt, hogy egyszer ő lesz az, aki a vízbe esik. Nos, tulajdonképpen ő volt az is...
ezzel pont azt támasztod alá, amit kifejtettem, miszerint tényleg ő halt meg, de mégse, hiszen ő az aki túlélte, nem élte meg a halált, hanem úgy élte meg, hogy ő elteleportálódott és csak a "másolata" halt meg[/spoiler]
tényleg geek vita, de ez a
Quote from: RamizNem értitek?
kihozza belőlem, hogy tovább kell vitatkozni :hehe:

Selmo

Quote from: Ramiz on 2007-12-26, 18:36:30
edit: miért nem dobja ki a The Illusionist-es postjaitokat a keresőmotor? ??? Most el szeretném olvasni őket újra.
Fórumbug, csak a legutóbbi frissítés után írtakra működik a keresés. :|

A tökéletesség unalmas.

Én

A Nemzet Aranya 2
- Túlpörgetett "csapjunk a lecsóba" típusú forgatókönyv
- Irracionális következtetések, illetve történések (meghúzok egy kőkallantyút és leomlik egy hegyoldal, oh lawd...)
- Nicolas Cage rég nézett ki ilyen hülyén
- Gyökér poénok
- Sehol nincs az elsőhöz képest
- Cím csöppet megtévesztő
- Szánalmas
- Szar
-  :wtf

3/10
, mert sokszor látványos volt

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-12-26, 18:47:55
tényleg geek vita, de ez a
Quote from: RamizNem értitek?
kihozza belőlem, hogy tovább kell vitatkozni :hehe:
Azért írtam oda. :D Attól függetlenül továbbra is csak azt mondom, hogy: NINCS KÜLÖNBSÉG.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!