Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

blackman

Quote from: chilip on 2008-06-24, 01:39:37
The Forbidden Kingdom
Néha Jackie Chant sem lehet érteni.  :haha:

Rounin

Quote from: blackman on 2008-06-24, 01:51:27
Quote from: chilip on 2008-06-24, 01:39:37
The Forbidden Kingdom
Néha Jackie Chant sem lehet érteni.  :haha:

Szerintem az írek/skótok/tősgyökeres londöniek/ausztrálok ezerszer rosszabbak. :angyali:

Lythis

WANTED

Első és legfontosabb szabály: NE akarjuk komolyan venni, amikor komolyan akarja venni magát. Evvel gyak MINDEN akadályt elgördítettünk az útból ahhoz, hogy átadhassuk magunkat az idei év talán legjobban túlspirázott, mindenképpen egyik legütősebb akciófilmjének. Telistele tömve annyi olyan jelenettel, amiről ordít, hogy lehetetlenség, de a film hangvétele és tempója miatt az embert ez hajlamos tökéletesen hidegen hagyni.
A narratív személy karaktere olyan cinizmussal és öniróniával áll az életéhez a film elején, hogy akár vígjáték is lehetett volna, de mégsem. A végére azért összeszedi magát, és növeszt egy ego-t is (OMG, jellemfejlődés egy modern akciófilmben? ... more likely than you think... még akkoris, ha nem ezért fog oscar-t kapni, mert annyira nem látványos). Maga az alaptörténet (talán jobb lenne "cselekményszál" - nak nevezni ::) ) az annyira nem egetrengető, és a szervezetet (lásd trailer később) vezérlő "akarat" már nagyon meseszerű, és ha valahol, akkor a film itt sántít kicsit, a "deus ex machina" belerángatása miatt. Azért aggódni nem kell, a történet nem teljesen lineáris, kapunk bele némi csavart (ettől még nem lesz kevésbé kiszámítható mondjuk, de ez a film nem hiszem, hogy arra született, hogy az emberek filozofáljanak rajta :D )
Az egyetlen amihez hasonlítani tudnám, az a Shoot 'Em Up volt, de imho ez köröket ver arra is.
(a "kocsival barrel roll-t tolunk egy másik kocsi felett, miközben egy "bocsánat" keretében a napfénytetőn keresztül lelőjük az utast" jelenet és társai egyszerűen csöpögnek a "holy f*kken shit, that was AWESOME" -tól, egyszerűen nem tudtam nem szeretni, és erőltetettnek tartani, még akkor sem, ha objektíven szemlélve talán tényleg az lenne).
Akinek tetszett a Shoot 'Em Up, az szerintem feltétlenül tegyen vele egy próbát, illetve a látványos akciófilmek kedvelőinek is kötelező darab!

Trailer

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Lythis

Szíved joga :) Én vagyok olyan elborult, hogy már csak Angeline Jolie miatt is megnéztem volna :D

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-06-26, 22:59:32
Szíved joga :) Én vagyok olyan elborult, hogy már csak Angeline Jolie miatt is megnéztem volna :D

Engem pont ő riogat el, de a trailer és a képregény alapján meg köll nézni, legfeljebb elfelejtem. (az a barrel roll nekem már majdnem sok volt amúgy, vagy csak mittom.)

Soldier


Fazék

Quote from: Lythis on 2008-06-26, 22:36:08
WANTED
Nakedape-val holnapra foglaltunk jegyet és pont ugyanezen elvárásokkal ülünk be holnap a moziba, mint amiket leírtál, szóval talán jól fogunk szórakozni :D

blackman


Ramiz

Wanted

Röviden: azoknak ajánlom, akiknek (1) tetszett a Shoot 'Em Up, de nem zavarná őket, hogy ez azért nem annyira jó, mint amaz, (2) nem bánják a pofátlan nyúlásokat egy csomó híres filmből, (3) szeretnének szélesvásznon lassított felvételben fejlövéseket látni. :D Egyébként kellemesen középszar film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-06-27, 11:22:12
Wanted

Röviden: azoknak ajánlom, akiknek (1) tetszett a Shoot 'Em Up, de nem zavarná őket, hogy ez azért nem annyira jó, mint amaz, (2) nem bánják a pofátlan nyúlásokat egy csomó híres filmből, (3) szeretnének szélesvásznon lassított felvételben fejlövéseket látni. :D Egyébként kellemesen középszar film.

eddig stimmel..:D azt tippletem h shoot em upot nem übereli, ma este megnézem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Randal

Domino

Domino Harvey foglalkozására nézve fejvadász. Nemére nézve nő.
Főbb szerepekben: Keira Knigtley, Mickey Rourke. Mellékszerepben Christopher "Gábriel arkangyal" Walken, két Beverly hills 90210 arc, Lucy Liu, Mary J. Blidge, meg még jópáran.
A film igaz történeten alapul, persze megspékelve a szokásos hollywoodi szósszal. A végeredmény egy fantasztikusan jó film, egy nagyon jó Knightley lapdance-szel (OMFG micsoda nő), ütős zenékkel (tessék végignézni a stáblistát a zene miatt).
A történet annyi, hogy főhősnőnk megunta a modellkedést és beállt fejvadásznak, és végülis mi ezt követjük nyomon, meg pár rizikósabb akciót.
A cucc készítésébe az igazi Domino Harvey is besegített, akit láthatunk a film végén. A hölgy 2004-ben drogtúladagolásban halt meg.
Sajnos én nem tudom úgy elmesélni a sztorit mint itt egyesek, de kötelező darab. Mickey Rourke zseniálisan kemény.
Ajánlom mindenkinek figyelmébe majd a sivatagos pap jön kocsival jelenetet. A képek és zene kombinációja valamiféle zseniálisan szürreális egyveleget alkotnak. Szinte belőve éreztem magam, mint a Félelem és reszketés alatt:)

Felforgatóköny (Stranger than Fiction)

Will Ferrell agymenése. Kellemes romantikus vígjáték. Laza kikapcsolódásra alkalmas. Csajjal megnézésre szerintem úgyszintén.


Xzone

Quote from: Randal on 2008-06-29, 20:35:19
Domino

Rám nem tett ekkora hatást a dolog. Sztorija nem nagyon van, az a kevés pedig, amit beleraktak egy zavaros baromság: "Remove the arm", csak hogy az egyik leggagyibb pontot említsem. Ami pedig a keménységet illeti... nekem végig az volt az érzésem, hogy itt mindenki nagyon kemény karaktert akar játszani, kevés sikerrel.

A lap dance jelenet pedig egy másik random hülyesége a filmnek, teljesen értelmetlen fan service volt belerakni; a School Dayshez méghetően logikátlan.

De ha legalább az akció élvezhető lenne, kapna még pár csillagot... Sajna nem az. Végeredményben egy unalmas, logikát nélkülöző műmájer sztárparádéként maradt meg bennem ez a film.

Ramiz

Quote from: Randal on 2008-06-29, 20:35:19
Főbb szerepekben: Keira Knigtley, Mickey Rourke. Mellékszerepben Christopher "Gábriel arkangyal" Walken, két Beverly hills 90210 arc, Lucy Liu, Mary J. Blidge, meg még jópáran.
Christopher Walkennek azért voltak jóval normálisabb és híresebb szerepei... :) És Tom Waitset is megemlíthetted volna (tudom, fanboy vagyok :D).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

No igen, nalam Cristopher "orosz rulett" Walkenkent szerepel a listan. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone


Dreamcleaver

Quote from: Ramiz on 2008-06-30, 11:44:13
Quote from: Randal on 2008-06-29, 20:35:19
Főbb szerepekben: Keira Knigtley, Mickey Rourke. Mellékszerepben Christopher "Gábriel arkangyal" Walken, két Beverly hills 90210 arc, Lucy Liu, Mary J. Blidge, meg még jópáran.
Christopher Walkennek azért voltak jóval normálisabb és híresebb szerepei... :) És Tom Waitset is megemlíthetted volna (tudom, fanboy vagyok :D).

Normálisabb igen, híresebb nemigen.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2008-06-30, 17:20:08
Quote from: Ramiz on 2008-06-30, 11:44:13
Quote from: Randal on 2008-06-29, 20:35:19
Főbb szerepekben: Keira Knigtley, Mickey Rourke. Mellékszerepben Christopher "Gábriel arkangyal" Walken, két Beverly hills 90210 arc, Lucy Liu, Mary J. Blidge, meg még jópáran.
Christopher Walkennek azért voltak jóval normálisabb és híresebb szerepei... :) És Tom Waitset is megemlíthetted volna (tudom, fanboy vagyok :D).

Normálisabb igen, híresebb nemigen.  :D
Haaat, ezzel vitatkoznek. En pl kb 1-2 evvel ezelottig nem ismertem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

#5358
Harry Potter és a Főnix Rendje

Nem volt olyan nagy csalódás, mint anno a Tűz Serlege(vagy csak már hozzászoktam a feleslegesen hosszú ideig tartó effektfitogtatásokhoz ::) ), fura módon azt is viszonylag könnyen lenyeltem, hogy a legtöbb olyan változtatásnak, amikor a könyv egyik jelenetében elhangzó szöveget más jelenetben, máshogy adták elő, nem volt sok értelme, bár valamennyire zavartak. ami jobban zavart, az a szokásos ööö... szirupos szövegelések a Szeretetről, a Barátságról és a Jóról, amiket ugye egy ilyen filmben kötelező elsütni. Amin már majdnem röhögtem, az az volt, amikor az egyik szereplő megjegyezte, hogy "Ha ennek a háborúnak vége van, igazi család leszünk." Találjátok ki, hogy az a karakter volt-e, aki nem élte meg a film végét. :D
Tkp. a fentiek ellenére nem volt olyan rossz, néhány poén tetszett, Imelda Staunton szerintem zseniálisan adta Umbitch Umbridge figuráját, de azért örülök, hogy [spoiler]nem adtam ki pénzt a filmért.[/spoiler]

Soldier

Quote from: Soldier on 2008-06-26, 23:12:29
Quote from: Lythis on 2008-06-26, 22:36:08
WANTED
de ez a film nem hiszem, hogy arra született, hogy az emberek filozofáljanak rajta


akkor megyek rá moziba majd köszi  :lul:

nah megneztem nekem tetszett, jolelvoltam rajta,az meg telleg biztos h nem arra született x))


Xzone

Hűűű...

Le Bagman. Rövidfilm, iszonyú véres. Ramiznak kötelező, ha még nem látta :D

teraflare

Quote from: Xzone on 2008-07-08, 11:16:44
Hűűű...

Le Bagman. Rövidfilm, iszonyú véres. Ramiznak kötelező, ha még nem látta :D
Ez egy kötelező alapmű. Egyetemen ezzel riogattam az ismerőseim  :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Kindred: The Embraced
En mint vampirokat kedvelo es magat halalra uno, mar nem tudom melyik forumita hatasara figyeltem fel erre a sorozatra.
Az elso reszbe beleneztem, es valoszinuleg a "Vampire: The Masquerade" jatek ismeretenek hianya miatt kisse gyors volt a tempo.
Most megneztem a reszeket eloszor osszevissza sorrendben ide-oda benezve - mert azert valamennyire megiscsak megfogott az az elso resz - aztan elejetol vegeig.
Joooo. Persze ehhez a foszereplo is kellett (nem a rendor, az ugyanolyan kozepes mint barmilyen masik filmjeben, hanem Julian). A Toreador no kifejezetten szep volt, kar, hogy az imdb-n csak egy kepe van, kiraknam avatarnak... XD
Nezes kozben nem figyeltem az esetleges logikai buktakra es emberi jellemnek ellentmondo dolgokra, de azert ezen-azon fennakadtam.
[spoiler]Julian volt szeretojet kinyirjak miutan a rendorrel kavar, mert veszelyezteti a rejtozkodesuket, de Julian meg koszoni elvan az ujsagironovel?! Wtf?
Julian pincejeben el egy klanfonok?! Klanfonok a masik klanfonok pincejeben? Ho?
Es a Toreador klanfonok szinten Juliannal el... de legalabb nem a spajzaban. Azert erdekes lehet igy a klanvezetes.
Julian az utolso reszben felfordulni keszul, es inkabb meghalna, minthogy a masik veret szivja, es utana elfelejttesse vele, hatoooo... a szerelem ol butit es nyomorba dont... :gyagya:
[/spoiler]

Kar, hogy Mark Frankel meghalt a sorozat utan kozvetlenul, '96ban, neztem volna meg szivesen tovabb is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

#5364
Serenity

Remek folytatása és egyben lezárása (?) a Firefly univerzumnak. A történet izgalmas, érdekfeszítő. A szereplőket jó volt újra viszontlátni. A főgonosz erősen emlékeztetett egy Tetragrammaton papra, szóval az is rendben volt. Bunyójelenetek koreográfiája checked. A rettegett reavers-ök is megjelentek teljes valójukban, sokmindent megtudhatunk ezekről a 28 days later...-szerű őrült-zombi fenevadakról. Egyedüli negatívum, hogy talán pont a reavers szál kibontása miatt meglehetősen sötét hangvételű film, valahogy hiányzik belőle a sorozatra jellemző vígjátékelem, afféle feelgood érzés (szegény Jayne-nek most egyetlen ütős beszólása sem volt -- a sorozatban ugyebár sziporkázott ezekkel).

[spoiler]
Egyedüli humoros szegmens Liara kiszabadítása -- na ott csettintettem, hogy igen, ez már Firefly-feeling.  :jee:
Book halálát megsirattam. Az a rész megható volt.
Simon & Kaylee union pedig már nagyon kiáltott, az egész sorozatban azt vártam, hogy Simon mikor nem lesz már végre töketlen.
[/spoiler]

A filmzene pedig nem elég jó. Persze lehet, hogy ezt csak a Greg Edmondson-féle Firefly OST tökéletessége mondatja velem.

A sorozattal együtt alkot koherens egészet, de önálló filmként is megállja a helyét.

Július 18. már nincs messze...  :hopp:

9/10

Fazék

#5365
The Boondock Saints

most végeztem a filmmel. elhatároztam, hogy végre írok egy tisztességes ajánlót. erre itt vagyok és egy épkézláb mondat sem jut az eszembe...
na mindegy, szóval mélyen vallásos főhőseink (az ifjú indiana jones és testvére), úgy döntenek a sors kifürkészhetetlen útjai általi kezdőlökés után, hogy elteszik a rosszfiúkat láb alól a környékükön. utánuk nyomoz a meleg FBI nyomozót alakító Willem Dafoe. A rendezés marhajó. Ha az ír akcentus néha eléggé tanult is, ahogy elhangzik a szereplők szájából, és a színészi játék is hagy időnként némi kívánnivalót maga után, de mindenképpen megbocsájthatóak ezek a temérdek fergeteges jelenetnek hála. Szóval ajánlott a film megtekintése én nagyon jól szórakoztam rajta.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2008-07-15, 00:06:59
Dafoe. De a keresztnev OK. :D
mindig rohadtul figyelek a mocsok keresztnevére, mert mindig rosszul írnám... most végre elsőre sikerül jól leírnom, erre a családnevét szúrom el  :lame: :haha:

Kvikveg

Szemetseg. Kindred: The Embraced utan Mark Frankel filmen akartam nyaladzani, erre isohunton semmi. Se Michelangelo, se Leon the Pig Farmer, se semmi.  Grrr.  :grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2008-07-17, 00:33:55
Leon the Pig Farmer

Csak egy rövid részletet láttam abból a filmből, de asszem elég is volt...
Failure is the default option