Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

The Imaginarium Of Dr Parnassus (2009, r.: Terry Gilliam) **** - Tömény Gilliam-humor kész színészparádéval és agyament látványvilágokkal - de az etalont, a Brazilt nem ugorja meg. A Sátán meg a legjobb fej a filmben, mi van itt?! (Imádom Tom Waits-et amúgy, úgyhogy nem panaszképpen mondtam...)

Moziban nézzétek meg amúgy, kellett a szélesvászon azokhoz az álomvilág-jelenetekhez (amiből amúgy nincs is olyan sok).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Mondtuk már, hogy rohadj meg az újságíró-vetítéseiddel együtt? :D
Failure is the default option

LiaLia

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-03, 01:04:38
9

Ez tök jó volt! Kicsit egyszerű, a háború-ellenes üzenet kissé átlátszó, de egyébként a film kitűnő példát mutat ad arra, hogy hogy kell egy ambiciózus történetet feszesen és pontosan bemutatni. Izgalmas és a végén még megható is, lenyűgözően ötletes a világa, az animációra pedig nem lehet panasz! Még ilyeneket!
:jee: tényleg jó film, kellően látványos és érdekes. Meglepett milyen akciófilmet lehet kreálni egyszerű kis bábok szereplésével.
A végén nekem hirtelen lett befejezve, vártam volna még mi lesz velük a továbbiakban, hogy "kezdik" a további életüket. Bár ez egy második részbe is beleférhet felőlem  :smile:



Láttam az Avatart, bár arról már csak holnap írok.

A világvégelátomással kapcsolatban, egy ideje már hallottam a fenntartható fejlődés kifejezésről, amihez a nagyhatalmak közelébe se lépnek, és a világ amortizálódása már most folyamatban van. Fura, hogy egyes vallások apokaliptikus jóslataiban is időszakokat különböztetnek meg, épülésről, virágzásról, és összeomlásról. A megoldáshoz  a környezettudatosabb szemlélet elkerülhetetlen, a fogyasztás visszafogásával együtt. Arról nem is beszélve, hogy skizoid módon nem vesz arról tudomást a fejlett világ, hogy már napjainkban jóideje éhezés van a föld egyes részein.

Xzone

Quote from: Nakedape on 2010-01-06, 23:25:03
Többen hamisnak tartják a természetábrázolást és a Na'vik megjelenítését is
ez a mondat  :lol:
székely lófövek szerint meg a star wars-ban vannak technikailag hihetetlen elemek

Az ilyen emberekből él Jon Stewart már jó sok éve.

A Collapse-et töltöm, de nem tudom fog-e újat mondani.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 00:02:32
Mondtuk már, hogy rohadj meg az újságíró-vetítéseiddel együtt? :D
+1  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


kikuchiyo

Coraline

Szerencsére kellően régen olvastam a könyvet ahhoz, hogy az esetlegesen eltérő adaptáció ne okozzon gondot.
Egész jó volt így. Az animáció szép teljesítmény, már ha tényleg mind stop-motion. Szinte végig teljesen sima és természetes volt minden mozdulat - el nem tudom képzelni, mennyit dolgozhattak a bábukon.
Néhol látszott (a pókhálós jelenet a végén), hogy 3D-re tervezték a filmet.

Ehhez meg nem fűzök kommentárt.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2010-01-07, 02:38:07
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 02:19:40
...
Ehhez meg nem fűzök kommentárt.
Buagh, creepy. :eek:
Remélem, hogy nem azért, mert tudod, hogy Kiku miért linkelte azt a képet. Megkímélnék mindenkit attól, hogy ideszúrom az eredetit...  ^^"

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2010-01-07, 02:45:43
Quote from: Kvikveg on 2010-01-07, 02:38:07
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 02:19:40
...
Ehhez meg nem fűzök kommentárt.
Buagh, creepy. :eek:
Remélem, hogy nem azért, mert tudod, hogy Kiku miért linkelte azt a képet. Megkímélnék mindenkit attól, hogy ideszúrom az eredetit...  ^^"
Nem tudom miert linkelte. Egyszeruen nagyon furcsa az a ket csontvazszeru felho-kez.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Még furcsább az, hogy mit ábrázol a Hold. :)
[reserved]

Xzone

Quote from: Kvikveg on 2010-01-07, 02:48:41
Quote from: Lythis on 2010-01-07, 02:45:43
Quote from: Kvikveg on 2010-01-07, 02:38:07
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 02:19:40
...
Ehhez meg nem fűzök kommentárt.
Buagh, creepy. :eek:
Remélem, hogy nem azért, mert tudod, hogy Kiku miért linkelte azt a képet. Megkímélnék mindenkit attól, hogy ideszúrom az eredetit...  ^^"
Nem tudom miert linkelte. Egyszeruen nagyon furcsa az a ket csontvazszeru felho-kez.

Hello.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 02:19:40
Ehhez meg nem fűzök kommentárt.
ááá, reménykedtem egy Rule 34-ben, erre ez...

[spoiler=Na jó, az internetben természetesen lehet bízni...]http://rule34.paheal.net/post/list/coraline/1[/spoiler] :D
(Egyébként kiku linkje nélkül nem ugrott volna be, hogy rákeressek, úgyhogy NEM vagyok perverz!)


Quote from: Próféta on 2010-01-07, 00:53:46
Quote from: Kvikveg on 2010-01-07, 00:48:45
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 00:02:32
Mondtuk már, hogy rohadj meg az újságíró-vetítéseiddel együtt? :D
+1  :D
+1
:__devil:

Más ment a Watchmen-re, a Basterds-re, a Sherlock Holmes-ra, egy Imaginarium-ot csak megérdemlek, ha már évek óta vártam a filmre! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: Próféta on 2010-01-03, 18:44:13
Mental note: legközelebb IMAXban nem szabad az első sorba foglalni a jegyet.
Hányadik sortól éri meg? Harmadik már jó?
"I wish I could, but I don't want to."

Cloud

Inkább középtől, de a legjobb még mindig szerintem az utolsó előtti sor. Legalábbis én mindig oda ülök.

NLZ

Az az optimális, ha ülve vízszintesen előre nézve pont a vászon közepét látod.
[reserved]

LiaLia

Avatar

ahogy kezdődött a film, már konstatáltam, hogy amerikai filmről van szó, ez alapján válogatott szereplőkkel. Mikor Sigourney Weaver-t megláttam, jót mosolyogtam. Nem tehetek róla, én a Nyolcadik utas a halál filmmel azonosítottam, bár azóta voltak más jellegű filmjei is, én mindig a szörnyekhez és sci-fihez kapcsolom. Így ő már egy ígéretes filmkezdet volt.
James Cameron jó mesélő, egy nagyon látványos filmet alkotott. A látvány lenyűgöző, az idegen lények és a sajátos világuk nekem tetszett. Igazán engem az idegen lények érdekeltek volna jobban, a különleges élőviláguk, sajátos szokásaik és ahogy a társadalmuk szerveződik.
Ehelyett a tipikusnak nevezhető, a művelt emberi faj meg akarja szerezni a bolygó ásványkincsét és ezért mindenen átgázol és kiirtaná a helyi lakosokat művelet történt.
Nekem érdekes volt, ahogy többször megjelenik, milyen összhangban igyekeznek élni a helyiek az állatokkal, a természettel. Az "ősök fája" elég erős szimbólum, és jónak tartottam, ahogy ezen keresztül szó esik arról, hogy az élet egyfajta energiaként ajándékba kapott, és ahogy kapják, úgy az élet végével ez visszakerül, visszaadódik a egységbe, a nagy természetbe. Nem a reinkarnáció, csupán az, hogy minden része az egésznek, és a humanoidok élete, energiája is csak egy kicsiny része az őket körülvevő Mindenségnek.
A csatajelenetek időnként nekem nyomasztóak voltak. Az volt az érzésem, mintha egy háborús filmet néznék, tömény, naturális pusztítást, ami egy ilyen akció-kaland filmnek tekintett filmbe nekem nagyon nem illett bele.
Kifejezetten WTF-be hajló jelenet volt, amikor[spoiler]
a helyi lakosok nyilakkal kezdték el lődözni a föléjük szálló helikoptereket. Ha már előzőleg állítólag jártak iskolába, és a beszélgetésekből úgy tűnt ki nekem, hogy elég sokmindent tudnak az emberekről, és gondolom akkor a szerkezeteikről is, és kifejezetten intelligens fajról van szó, akkor nehogy már úgy viselkedjenek, mint valami nagyon primitív faj és nyilakkal akarják elijeszteni a "Nagy Madarakat". Aztán amikor láthatták, hogy hatástalanok ellene, még tovább folytatják az értetlen nyilazást, nem vonulnak fedezékben, és nem kezdik meg a menekülést, a gyerekek, asszonyok mentését. Az így egy kifejezetten csúnya jelenet volt.[/spoiler]
Összességében rendkívül látványos, a történetében elég sántító, elég sok környezetvédelmi, sőt spirituális utalást tartalmaz. A harcászatot leszámítva érdekes film, a tájképek pedig kifejezetten lenyűgözőek.

Zsiga

Quote from: LiaLia on 2010-01-07, 23:08:17
A csatajelenetek időnként nekem nyomasztóak voltak. Az volt az érzésem, mintha egy háborús filmet néznék, tömény, naturális pusztítást, ami egy ilyen akció-kaland filmnek tekintett filmbe nekem nagyon nem illett bele.
[...]
A harcászatot leszámítva érdekes film
nők... ::)

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2010-01-07, 23:19:22
Quote from: LiaLia on 2010-01-07, 23:08:17
A csatajelenetek időnként nekem nyomasztóak voltak. Az volt az érzésem, mintha egy háborús filmet néznék, tömény, naturális pusztítást, ami egy ilyen akció-kaland filmnek tekintett filmbe nekem nagyon nem illett bele.
[...]
A harcászatot leszámítva érdekes film
nők... ::)
Itt rohogok. :D :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2010-01-07, 23:19:22
Quote from: LiaLia on 2010-01-07, 23:08:17
A csatajelenetek időnként nekem nyomasztóak voltak. Az volt az érzésem, mintha egy háborús filmet néznék, tömény, naturális pusztítást, ami egy ilyen akció-kaland filmnek tekintett filmbe nekem nagyon nem illett bele.
[...]
A harcászatot leszámítva érdekes film
nők... ::)
férfiak ::)

Ha nagyon háborús filmet akarnék nézni, akkor egy normandiai partraszállós mészárost nézek, vagy egy vietnami dzsungeles embervadászos kifüstölőset, viszont egy közel Gyűrűk Ura tájképekkel játszódó filmbe, ahol a lélekenergia természetbe való visszaszállásáról van szó, nekem nagyon nem tetszett az a tömény földigrombolós, népkiírtó szándékú pusztítás. És nem ami történt, mert azért pl. a Gyűrűk Urában is voltak harci jelenetek, hanem amilyen felvételekkel lehetett az Avatarban látni, hallani.

Kvikveg

http://klivia1428.blogspot.com/2009/12/babies.html
LOL A film 4 kisbabat kovet szuletesuktol 1 eves korukig a vilag 4 helyszinen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Flaser

Quote from: LiaLia on 2010-01-07, 23:39:43
Quote from: Zsiga on 2010-01-07, 23:19:22
Quote from: LiaLia on 2010-01-07, 23:08:17
A csatajelenetek időnként nekem nyomasztóak voltak. Az volt az érzésem, mintha egy háborús filmet néznék, tömény, naturális pusztítást, ami egy ilyen akció-kaland filmnek tekintett filmbe nekem nagyon nem illett bele.
[...]
A harcászatot leszámítva érdekes film
nők... ::)
férfiak ::)

Ha nagyon háborús filmet akarnék nézni, akkor egy normandiai partraszállós mészárost nézek, vagy egy vietnami dzsungeles embervadászos kifüstölőset, viszont egy közel Gyűrűk Ura tájképekkel játszódó filmbe, ahol a lélekenergia természetbe való visszaszállásáról van szó, nekem nagyon nem tetszett az a tömény földigrombolós, népkiírtó szándékú pusztítás. És nem ami történt, mert azért pl. a Gyűrűk Urában is voltak harci jelenetek, hanem amilyen felvételekkel lehetett az Avatarban látni, hallani.

Nem lélekenergia hanem egész bolygót behálozó organikus számítógép hálózat és nem az energiát veszi vissza, hanem feltölti/integrálja a haldokló tudatát és mivel minden (helyi) élőlény képes rákapcsológni így képes a bolygó "öntudata/lelki ismereteként" funkcionálni.

Én materialista vagyok, s így még épphogy beveszi a gyomrom, de tény és való, hogy ez a film tocsog a New Age filozófiában. (Amit én töményen már faszságnak tartok, mert ilyen erővel a nagy spagetti szellemhez is imádkozhatnék).

A legnagyobb kritikám a filmmel kapcsolatban, hogy semmi újat nem mond, amit meg bemutat az a Földön maximum a Technokalipszis kereteiben valósulhatna meg.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nakedape

engem filmen nem zavar a new age általában, csak igaziból :D amúgy meg végül is itt is  materialista volt a világkép is :D

LiaLia a spoileredre: voltál te már úgy igazán ideges??
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

Quote from: Flaser on 2010-01-08, 03:48:37
Én materialista vagyok, s így még épphogy beveszi a gyomrom, de tény és való, hogy ez a film tocsog a New Age filozófiában. (Amit én töményen már faszságnak tartok, mert ilyen erővel a nagy spagetti szellemhez is imádkozhatnék).
Hmmm..Ikari nem New Age-es?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-01-08, 08:18:29
...
LiaLia a spoileredre: voltál te már úgy igazán ideges??
Most elkepzeltem, hogy az agyukat elboritja a kekeslila kod. Hat igen...  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Aaaand doublepost:
Avatar
Tortenet: 5/10
Esoerdo es egyeb otletek: 9/10[spoiler]Az ejjeli foszforeszkalo erdo kivalo volt.  :appl:[/spoiler]
3d: 9/10 (slusszpoen: vegre jol kovethetoek a harci jelenetek)
Navik: 10/10 pirospont: kellemesen athidaltak a "hogyan hasznaljunk ismert szineszarcokat, anelkul, hogy lama lenne"-problemat. Illetve a kevesbe ismert arcokrol mintazott navik is jok, karakteresek lettek.
Egyeb allatkak: 10/10
Minusz par amerikai sablonszoveg es mozdulat (miert kell a naaagy nagyfogu allatoknak mindig a szokasos t-rex uvoltest elereszteniuk??!), nagy plusz Sigourney Weaver, plusz Sam Worthington, plusz megkarmolt arcu fokatona. :)
[spoiler]Mar csak azt nem tudom mit fog csinalni aki ottmaradt es nincs avatarja amibe atkoltozhetne?[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2010-01-09, 00:28:43

[spoiler]Mar csak azt nem tudom mit fog csinalni aki ottmaradt es nincs avatarja amibe atkoltozhetne?[/spoiler]
[spoiler]kerekedelmi igazgatóként degeszre keresi magát :D[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-01-09, 00:32:22
Quote from: Kvikveg on 2010-01-09, 00:28:43

[spoiler]Mar csak azt nem tudom mit fog csinalni aki ottmaradt es nincs avatarja amibe atkoltozhetne?[/spoiler]
[spoiler]kerekedelmi igazgatóként degeszre keresi magát :D[/spoiler]
[spoiler] :lol:
Aztan csinaltat egyet, mi?  :lul:[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2010-01-09, 00:36:01
Quote from: Nakedape on 2010-01-09, 00:32:22
Quote from: Kvikveg on 2010-01-09, 00:28:43

[spoiler]Mar csak azt nem tudom mit fog csinalni aki ottmaradt es nincs avatarja amibe atkoltozhetne?[/spoiler]
[spoiler]kerekedelmi igazgatóként degeszre keresi magát :D[/spoiler]
[spoiler] :lol:
Aztan csinaltat egyet, mi?  :lul:[/spoiler]
[spoiler]csak valami normális színben[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution