Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Merénylet a suligóré ellen
(Assassination of a High School President)

fordítás, én így szeretlek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Ha valaki esetleg tervezi megnézni az Ismeretlen férfi-t, írjon majd róla egy véleményt pls, kíváncsi vagyok milyen a film. Megéri e a mozi?

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-04-14, 22:04:06
Merénylet a suligóré ellen
(Assassination of a High School President)

fordítás, én így szeretlek
:facepalm:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Erre a Skyline c. filmre kár volt 1,5 órát pazarolnom... :ejj:

LiaLia

A rítus

Van néhány jó szempont benne, de valahogy gyenge a történet. Az alaptéma a megélt hit kérdése, a vallás, katolicizmus, a Vatikán szervezete, az ördögűzés, mint hivatalos gyakorlat, mindez krimiszerű körülmények között bemutatva. A film nem követi az ördögűzős filmek hagyományait, nem ment el nagyon a horror irányába, inkább megmaradt a belső vívódások megjelenítésénél, miközben megkérdőjelez jónéhány katolikus egyházi kijelentést és cselekményt. Felteszi azt a kérdést is, amit a lelkekkel foglalkozóknál időnként nem árt feltenni, hogy mennyire élő a hit, mi a megélés a szertartások és hivatalos rítusok végzése közben.
Sir Anthony Hopkins továbbra is zseniális színész, remekül tud a szent és a gonosz szerepében lenni. Viszont maga a történet érezhetően nincs kibontva, se nem túl drámai, se nem túl filozófikus, a krimi jelleg is halovány. Így egyszer nézhető, kicsit elmélkedős, kicsit horrorszerű film lett belőle.
Képileg hangulatos, jól követik a cselekményeket, a zene is jól illeszkedett hozzá. Mivel házimozi-jellegű filmként néztem, így a homályosság, helyenként torzabb hangok külön hozzáadódtak a film borzongató témájához :smile: Az a pár magyar mondat pedig kifejezetten jó benne.




Quote from: Próféta on 2011-04-13, 00:37:11
A rítus (The Rite)

Úgy olvastam, hogy Magyarországon is forgatták a filmet.
"Nálunk tolong fél Hollywood"

Próféta

Quote from: LiaLia on 2011-04-22, 00:50:41
Quote from: Próféta on 2011-04-13, 00:37:11
A rítus (The Rite)

Úgy olvastam, hogy Magyarországon is forgatták a filmet.
"Nálunk tolong fél Hollywood"
Nem győztél meg. Továbbra is azt hiszem, hogy inkább a BME épületeit vontatták el külföldre a forgatás kedvéért.

Kvikveg

Lethal Weapon I II III rewatch oh yeah  :whoah: :whoah: :whoah:
A IIIban a no annyira nem tetszik, de Sting igen.
Ezt lattam eletemben eloszor a harombol. Kb a sorrend III III III II I volt. Az elso harom szoros egymasutanban ugyanabban a moziban, hatalmas vigyorral annal a jelenetnel, ahol a motorral kijon a fustbol es latja mi nincs elotte.
[spoiler]Ut.[/spoiler]
A IVes meg nem letezik. Az mar annyira nyal volt. Bleh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Próféta on 2011-04-22, 01:19:15
Quote from: LiaLia on 2011-04-22, 00:50:41
Quote from: Próféta on 2011-04-13, 00:37:11
A rítus (The Rite)

Úgy olvastam, hogy Magyarországon is forgatták a filmet.
"Nálunk tolong fél Hollywood"
Nem győztél meg. Továbbra is azt hiszem, hogy inkább a BME épületeit vontatták el külföldre a forgatás kedvéért.

ehhhh :ejj: , pedig mennyi munka volt megcsinálni az oldalt, meg megírni a kamu cikkeket, hogy kellően hihető legyen a magyarországi verzió, erre egy volt BME-s lebuktatja a sztorit.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2011-04-22, 17:22:15
ehhhh :ejj: , pedig mennyi munka volt megcsinálni az oldalt, meg megírni a kamu cikkeket, hogy kellően hihető legyen a magyarországi verzió, erre egy volt BME-s lebuktatja a sztorit.
Szóval még be is ismered  ::)  :haha:

Quote from: LiaLia on 2011-04-22, 00:50:41
Az alaptéma a megélt hit kérdése
Ezt nyilván el akarták volna adni alaptémaként, de valahogy felfoghatatlanul idióta lett a végeredmény. Hogy lehet valaki egyszerre Flat Earth Atheist és pap? Teljességgel értelmetlenné teszi ezt a "megélt hit" kérdést a film az extrém lassú felfogású szereplőivel. Akit lángoló szemű démonlovak látogatnak meg, az mit kételkedik a természetfeletti létezésében? Mármint persze én ateista vagyok, de hát nem is állok napi szintű munkakapcsolatban az ördöggel, mint a film főszereplői.   

Szóval az a bizonyos "kicsit elmélkedős" az szerintem inkább "agy kikapcsol, nem gondolkozós". És akkor marad az, hogy Anthony Hopkins kiváló színész és nagyon ijesztően tud nézni. Ő vitte el a hátán a filmet; erre ment ki az egész, minden más csak septében összerittyentett csomagolás.


Acchan

Bringing Out the Dead

Nem szeretem Nick Cage-t, de ez a film határozottan jó volt. Most már jöhet a magyar mentős mozi is!  :whoah:

Xzone

The Human Centipede

Nem nézem a South Parkot, de az aktuális rész a kezembe akadt, és már korábban is hallottam erről a filmről. Sok értelme nem volt, és ráadásul nem is ábrázolták túl részletesen a legundorítóbb részeket, pedig talán az még emlékezetesebbé tehette volna a filmet. Azért az alapkoncepciót díjazom, nekem nem jutott volna ilyesmi az eszembe :D

Pozitívum még, hogy az első 15 percben sikeresen megutált amerikai csajok száját a film felénél már egy japán fickó szarja tele.

A teljes élvezethez erős angol-, japán-, és némettudás javasolt.

Amúgy undorító és nem túl jó a film, ne nézzétek meg.

Acchan

Quote from: Xzone on 2011-04-30, 04:33:51
The Human Centipede

...

Amúgy undorító és nem túl jó a film, ne nézzétek meg.
Én is hallottam már róla, de megvárom a 2. részt. Ha elkészül, majd a kettőt együtt nézzük meg öcsémmel.  :D

Cloud



Thor

Látványfilm a jobbik fajtából, simán megérte a mozit. De csak egyszer. Legközelebb majd itthon HD-ben.        Ha valaki esetleg megnézte és benn maradt a végéig, írja már le pls, hogy volt e kis jelenet a stáblista után. Hamar leléptünk a teremből. :(

Próféta

Limitless ("Csúcshatás  :_piszka:, 2011)
imdb

Olyan prekoncepcióval ültem be a filmre, hogy valami vacak akciófilm lesz. Nagyon kellemes meglepetés volt. A forgatókönyv intelligens, semmit se magyaráz túl. A cselekmény feszes és izgalmas, a főhőssel könnyű azonosulni, még a vicces részek is ülnek. Akciójelenet van egy vagy kettő, de szó sincs öncélú hentről. Sok lehetőség van a forgatókönyvben, meglódítja az ember fantáziáját. Volt értelme a moziból kijövet átbeszélni a filmet a haverokkal.

Cloud

Fast Five




Hozza az előző rész színvonalát. Nagyon jó film volt. Csajok, kocsik, üldözés, akció. Tetszett nagyon is. :)

Fazék

#7546
Eden Lake

fuck. ez egy picit erősebb volt, mint vártam.
UK. egy pár pihenni megy Eden Lake partjára. rossz helyszínválasztás volt. egy kiskorúakból álló bandával konfliktusba keverednek...

Ramiz

#7547
Quote from: Fazék on 2011-05-08, 20:08:38
Eden Lake

fuck. ez egy picit erősebb volt, mint vártam.
UK. egy pár pihenni megy Eden Lake partjára. rossz helyszínválasztás volt. egy kiskorúakból álló bandával konfliktusba keverednek...

Legdurvább hatású horror az utóbbi évekből. Talán csak a Spoorlos, az Arrivederci Amore Ciao meg a Hozd el nekem Alfredo Garcia fejét! után éreztem ilyen nyomorultul magamat életemben film miatt.


edit: érdemes egyébként utánaolvasni a wikin az Angliában szaporodó fiatalkorú bűnözők által elkövetett rémtetteknek (sic!). Biztos máshol is előfordulnak, de arrafelé mostanában valahogy túl gyakran... Aztán ha maradt még bármi illúziód, akkor olvasd el a Szomszéd lányt, és ha még mindig van, akkor a vonatkozó wiki bejegyzést (preview: lista azokról a dolgokról, amik a valóságban megtörténtek, ebből a szenzációhajhásznak mondott, felháborító!!!an brutális könyvből azonban kihagyta az író, mert túl sok volt, mert félt, hogy senki nem olvasná végig... És nem egy ijedős fickóról van szó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2011-05-09, 22:07:52edit: érdemes egyébként utánaolvasni a wikin az Angliában szaporodó fiatalkorú bűnözők által elkövetett rémtetteknek (sic!). Biztos máshol is előfordulnak, de arrafelé mostanában valahogy túl gyakran...
no igen, belebotlottam pár ilyesmi témájú filmbe az elmúlt években.
persze egyik sem közelítette meg az Eden Lake-et, de mindenesetre elég durva képet festettek az angliai ifjúságról.
(This Is England, Harry Brown, meg még volt 1-2, amik kevésbé voltak jók, ezért nem is ugranak be)

Quote from: Ramiz on 2011-05-09, 22:07:52Aztán ha maradt még bármi illúziód, akkor olvasd el a Szomszéd lányt, és ha még mindig van, akkor a vonatkozó wiki bejegyzést (preview: lista azokról a dolgokról, amik a valóságban megtörténtek, ebből a szenzációhajhásznak mondott, felháborító!!!an brutális könyvből azonban kihagyta az író, mert túl sok volt, mert félt, hogy senki nem olvasná végig... És nem egy ijedős fickóról van szó.
hmm, az ebből készült filmet véletlenül leszedtem (és végül megtartottam az imdb pontszáma alapján, de még nem néztem meg), mert az azonos című, Elisha Cuthbert főszereplésű filmet akartam beszerezni 720p-s változatban*  :angyali:

[spoiler=*]totálisan függetlenül az ilyen és hasonló képektől, illetve a ténytől, hogy van jelenet, amiben egy szál bugyiban flangál (természetesen csak háttal)[/spoiler]

Fazék

egy kis gyengeség:

dvi-hdmi kábel tesztelésre elindítottam az Iron Man-t 1080p-s minőségben. egész tűrhetően ment kiterjesztett képernyő részen a film, de azért akadozott, szóval inkább áttértem az LG tv belső lejátszójára. emiatt sajnos magyarul voltam kénytelen nézni, mert ugyan 100%-osan gyönyörűen lejátssza az 1080p-s mkv videókat, de a DTS hangot nagyon nem komálja az LG így az angol hangsáv használhatatlan volt :( (még egy hibája van a tv-nek, sajnos az mkv-n belüli feliratokat nem tudja kezelni...)
de talán még mindig inkább e mellett döntenék, ezen tények ismeretében is, mert ugyan a samsung médialejátszója rendesen elbánik a DTS hangsávval és az mkv-n belüli feliratokkal is, de több 1080p-s filmnél is sajnos akadozást észleltem, szóval akkor már talán inkább ez :)
de szóval visszatérve a filmre: természetesen a belenézésből végignézés lett, még mindig tök jó popcorn film.
kedvet is kaptam a 2. rész letöltésére, nehéz jó 1080p-s változatot találni, de ezen piratebay-es torrent hozzászólásokon nem kicsit nevettem :D

Acchan

Killer Klowns Fom Outer Space (1988)

Masterpiece! A gyilkos bohócok jönnek, látnak, gyilkolnak. Popcornnal, bábjátékkal, árnyjátékkal, savas pitékkel, stb, stb, majd vattacukorgubóba teszik a hullákat, és szívószállal isszák ki a vérüket. Hogy miért teszik ezt, vagy egyáltalán honnan jöttek - homályban marad.

A teljes élvezhetőség érdekében kizárólag magyar szinkronnal nézzék a vállalkozókedvűek, mivel az már csak sav a tortán.   :smile:
A film oroszlánrészében olyan átéléssel adják elő magukat a szinkronszínészek, mintha csak az időjárásról beszélnének.  ^^" Több hang teljesen kifejezéstelen és indokolatlanul mély (az egyik rendőrnek kb robothangja van  :eek: ).


A Támad a Mars viszont még mindig  :Kiraly:

Próféta

Darren Aronofsky: Black Swan (2010, imdb)
...végre.

Erősen Perfect Blue hangulatú történet a törékeny balerinalányról, aki megkapja élete nagy lehetőségét a Hattyúk Tavában. Teljes egészében a balettnek él, mégis nagy kihívást jelent neki ez a szerep, mert a személyisége túlságosan különbözik a megformálandó Fekete Hattyútól. A magánéleti és szakmai problémákkal egyszerre szembenéző főhős többet követel meg testétől és lelkétől, mint amennyi egészséges volna. Mentegetőzésként még azt hozzátenném, hogy a film érdekesebb, mint amilyennek ennyi alapján hangzik :)

Vannak horrorisztikus elemek is a filmben. Nem kell szörnyekre gondolni: bővel elég, hogy közelről mutatják, mit csinál egy balerina lába  :zomg: :punny: A CGI-t és különféle operatőri trükköket egyaránt alkalmazó film látványa teljesen tudatos részét alkotja az ijesztő sötétségbe ereszkedő hangulatvilágnak. A legfontosabb viszont természetesen a színészi munka: a filmből kiderül, hogy az 5-ös Erdős-számú Portman kisasszony igenis remek színész*.

Szóval igazi rendezői, operatőri, színészi erőfitogtatás ez a mű, mindenképpen érdemes volt megnézni; ennek ellenére kevésbé érzem maradandónak, szívemhez szólónak, mint a rendező korábbi repertoárjából a The Fountaint. Arra persze kiválóan alkalmas volt, hogy utána két napig ne tudjam abbahagyni Csajkovszkij szerzeményének dudorászását.

*elnézést, ha ez számomra nem volt azonnal nyilvánvaló az alapján, hogy milyen eget rengető "színészi teljesítménnyel" vitte vászonra az SW előzmények Padméjének "személyiségét". Másban meg nem láttam; a Leon nem számít, mivel a gyerekszínészek későbbi felnőtt képességeire nem mindig lehet jól következtetni.

szpeter

No..most az van,hogy épp szedek hat filmet ezek a következők: 
Viharsziget
Hét élet
Az élet értelme
Brian élete (erről nem fogok írni mert mindenki ismeri)
Shaolin Soccer (erről se nagyon,mert annyira poén kategória de meg kellett néznem még 1x)
Az utolsó szamuráj

Szal java részükről várhatóan írkálok párat,legkésőbb a nyári szünet bejelentése utáni napokban :P Hihetetlen filmgyűjtögetésbe kezdtem a nyárra való tekintettel,ha már ráérek írok is róluk.Mátrix trilógiát egy hétvégén megemésztettem máris, hozzá az "Egy kisebb Isten gyermekei" (erről is kéne írnom,elöljáróban: jó. :D) Feltehetően mind jó filmek lesznek,de tervezem az imdb-n 2-4 pontot kapott szörnyetegek vadászását,mert poén.

Cloud

Asylium filmeket nézz, azok a jók. :D

szpeter

#7554
Tippek amúgy jöhetnek jó filmekre ezerrel (nah jó,inkább nem mondom hogy ezerrel,mert tényleg tudnátok szerintem annyit ajánlani ) , hosszú a szünet :D (möhöhöhö,relatíve,tudom.. :()

Az Asyliumról már hallottam egy s mást, szerintem megpróbálkozom velük (de csak haverok + alkohol kíséretében) Kb 10 jó film után egy ilyen agyzsibbasztó vackot el lehetne tűrni és még vicces is :D
BTW, érdemes ferrdyd 99Ft-s filmkritikáit nézni,naggyon  :lol:

szerk: Az említett trash movie kritikák:
http://blogolkodom.blog.hu/2011/04/10/mutansok_4
http://blogolkodom.blog.hu/2011/04/11/rendezte_a_halal_vimeos_kulfold_konform_verzio
http://blogolkodom.blog.hu/2011/05/22/kiverezve_99_forintos_dvd

szerk2: Nem az Asyliumé a Gyilkos cápa vs Óriás polip ?

Acchan

Szpeter, meleg szívvel ajánlom:

Quote from: Acchan on 2011-05-15, 22:53:13
Killer Klowns Fom Outer Space (1988)

Masterpiece! A gyilkos bohócok jönnek, látnak, gyilkolnak. Popcornnal, bábjátékkal, árnyjátékkal, savas pitékkel, stb, stb, majd vattacukorgubóba teszik a hullákat, és szívószállal isszák ki a vérüket. Hogy miért teszik ezt, vagy egyáltalán honnan jöttek - homályban marad.

A teljes élvezhetőség érdekében kizárólag magyar szinkronnal nézzék a vállalkozókedvűek, mivel az már csak sav a tortán.   :smile:
A film oroszlánrészében olyan átéléssel adják elő magukat a szinkronszínészek, mintha csak az időjárásról beszélnének.  ^^" Több hang teljesen kifejezéstelen és indokolatlanul mély (az egyik rendőrnek kb robothangja van  :eek: ).
:angyali:

Amúgy meg a Black Sheep-et ki ne hagyd, az egyik kedvenc zs-m. :3

szpeter

Ohohó,azért nem voltam én annyira write only üzemmódban, a Killer Klowns határozottan felcsigázott  :haha: Szal már nézendő filmek listáján van :)

Próféta

#7557
Ha már ilyen fajta filmeknél tartunk, az egyik legendás Ramiz-féle filmaratonon a Girls Rebel Force of Competitive Swimmers című mestermű osztatlan sikert aratott a jelenlévő fórumiták körében :lul: A teljes élvezeti értékhez a viccesen félrefordított felirat is hozzátartozik :)

Visszatérve a "komolyabb" javaslatokra, most mit vársz? Mindenki nyögjön be néhány neki tetsző filmet, ami találomra az eszébe jut? Fight Club, Macska-jaj, The Fall (Tarsem Singh-féle), O Brother Where Art Thou, Memento, 12 Angry Men, Keresztapa-trilógia, Tanú, A tizedes meg a többiek, Shawshank Redemption, Rashomon, Leon a profi, Amerikai szépség, Szigorúan piszkos ügyek, Jákob lajtorjája, Das Leben der Anderen? (És akkor scifiket nem is soroltam...) Hogy a te ízlésednek utána mi köze az enyémhez, azt majd eldöntöd :P

szpeter

#7558
Quote from: Próféta on 2011-05-22, 23:43:36
Hogy a te ízlésednek utána mi köze az enyémhez, azt majd eldöntöd :P
Mondjuk az már jó jel,hogy az említett filmek negyedét-felét már ismertem :) És kedvelem. Fú, a Das Leben der Anderen bezony nagyon-nagyon jó film :cool:

Aha hát valami ilyesmi,bemásolom egy szöveges dokumentbe oszt lesz arányosan normális meg trash film a gépen, és véletlenül sem lesz unalmas a nyaram :D Ez a tervezet.

Acchan

Quote from: Próféta on 2011-05-22, 23:43:36
Visszatérve a "komolyabb" javaslatokra, most mit vársz? Mindenki nyögjön be néhány neki tetsző filmet, ami találomra az eszébe jut? Fight Club, Macska-jaj, The Fall (Tarsem Singh-féle), O Brother Where Art Thou, Memento, 12 Angry Men, Keresztapa-trilógia, Tanú, A tizedes meg a többiek, Shawshank Redemption, Rashomon, Leon a profi, Amerikai szépség, Szigorúan piszkos ügyek, Jákob lajtorjája, Das Leben der Anderen? (És akkor scifiket nem is soroltam...) Hogy a te ízlésednek utána mi köze az enyémhez, azt majd eldöntöd :P
A te ízlésednek viszont sok köze van az enyémhez.   :tezsvir:


Btw. A Pál Adriennhez tényleg nincs sehol torrent, vagy én bénázok?  :3x3: