Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Rounin on 2008-08-09, 13:20:33
Irány jégkrémet venni!

Most akarsz jégkrémet venni, amikor egész nap fúj a szél, és a felhők sötétsége alapján rövid időn kitörhet a vihar??

Rounin

Quote from: SaiyaGin on 2008-08-09, 16:25:23
Quote from: Rounin on 2008-08-09, 13:20:33
Irány jégkrémet venni!

Most akarsz jégkrémet venni, amikor egész nap fúj a szél, és a felhők sötétsége alapján rövid időn kitörhet a vihar??


Nem csak most. Mellesleg már be is faltam a felét. :angyali:
Jégkrémre mindig van idő.
(btw itt jó idő van a nyóc- és a tízker szélén)

SaiyaGin

Quote from: Rounin on 2008-08-09, 16:31:57
Nem csak most. Mellesleg már be is faltam a felét. :angyali:
Jégkrémre mindig van idő.

:angyali:  :Kiraly:

Én

Itt Kispest közepén elég ramaty idő van, és most kell tescoba mennem, do not want :frown:

teraflare

Nálunk most süt a szél és fúj a nap (vagy fordítva ,de elsőre ez jutott eszembe :D)

Gregory

\o/ Fúj a szél, felhős az ég(ma délelőtt már esett az eső), végre eljött a jó idő(na jó, ha eső helyett hó esne, akkor lenne igazán jó  :smile::Kiraly:

Member

Quote from: teraflare on 2008-08-09, 17:26:03
Nálunk most süt a szél és fúj a nap (vagy fordítva ,de elsőre ez jutott eszembe :D)
Hát az a szél a huzatos szaunából jöhet csak. :)
A Nap meg biztosan meleg levest eszik.

Baggio

hello mindenki
tegnap hazaértam japánból.

annyit mondok, hogy megtaláltam a helyet ahol élni szeretnék. fantasztikus az ország, mindent imádok ott. a városokat, a helyeket, a kaját, a nyelvet, a lányokat :D,....
1 teljes hónapot voltam Tokyoban a kórházi gyakorlaton, eközben voltam Yokohama-ban, Kamakura-ban és asszem Hakone-ben is, utánna pedig Osaka és Kyoto és Hiroshima.

rengeteg élménnyel gazdagodtam, napokat lehetne mesélni. aki kiváncsi valamire, nyugodtan kérdezzen itt vagy e-mailben.

egy dolog biztos: hogy visszamegyek amint tudok. nagyon nehéz volt eljönni

rengetef fotót csináam, de ide most egyet beteszek, ami azt hiszem a legjobban illik ide :)


[spoiler]Made Cafe Moeeee[/spoiler]

SaiyaGin

Üdv újra itthon!

Zen

Welkum Bekk
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Makos

Welcome back!

More pictures pls ::)

Próféta

Üdv újra itt!

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 14:20:21annyit mondok, hogy megtaláltam a helyet ahol élni szeretnék.
Ehhez meg gratula.

kikuchiyo

I'm Jack's raging envy.
Failure is the default option

Solid Snake

Visszatértem a tánctáborból, megyek The Dark Knight-ot nézni, este folyt köv.  ;)

Btw: újfajta dizájnelemek vannak (pl. új New gombok)

.Attila

Baggio, nem akarok ünneprontó lenni, de dolgoznál is kint?
1-1,5 év után az újdonságvarázs elmúlik. Ezért tanácsolnám mindenkinek, hogy 1 évre menjen ki, az tényleg óriási kaland, de ott élni teljesen más.

teraflare

Welcome back!!!
Éljen attila a hivatalos kedvlelombozó!!! :w00t:
btw. egyetértek, más kinnt lenni 1 hónapra meg más kinnt élni és dolgozni
A képért meg letépjük a füleid  :morci: (és tera most elmegy a sarokba leguggol és sír miközben a mutatóujjával köröket rajzol a földre)

Baggio

a kórházban végül is munka volt, ha nem is én csináltam mindent, de teljes beleláttam hogy milyen ott dolgozni. És az orvosoknak ott is sokat kell dolgozni, mint mindenhol. itthon ugyanugy szét kell hajtanod magad amig rezidens vagy és még utánna sokáig is. csak ott kint meg is fizetik.
igaz hogy egyetemi cseregyakorlatra mentem, de ezt nem ugy kell elképzelni hogy óráim voltak meg ilyenek, hanem egész nap a korházban, vizsgálatok, vizit, ilyesmi...
szóval azt hiszem átlátom hogy milyen lehet kint orvosként dolgozni... és nyilván az újsonság varázsa elmúlik idővel, de én minden nap azt éreztem, ahogy az embereket nézte, hogy de jó lenne ezeket a hétköznapokat élni...

Én

Üdv itthon Baggio! Jó neked, bár én nem akarok soha Japánba látogatni...
Quote from: teraflare on 2008-08-10, 17:06:00
Éljen attila a hivatalos kedvlelombozó!!! :w00t:
:D

Xzone

WB Baggio! Úgy látom nagyon megérte neked ez az út :cool:

Kiku, te meg mit irigykedsz? Mész te is hamarosan, nem? :)

Gregory

WB!
Egyszer én is ki akarok majd menni, for the lulz, meg úgy egyébként se voltam még maido kávézóban, és az jó, de inkább itthon telepednék le  :smile:

.Attila

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 17:25:57
a kórházban...

Na mondjuk ez pont olyan terület, ahol csak jobb lehet kint.
Sőt Japánban nagyon is tisztelik az orvosokat és nagyon magas színvonalon művelik kint.
De orvosként nagyon kéne a nyelvtudás, nem?

Quote from: teraflare on 2008-08-10, 17:06:00!
Éljen attila a hivatalos kedvlelombozó!!! :w00t:

:lazza:

Quote from: teraflare on 2008-08-10, 17:06:00
btw. egyetértek, más kinnt lenni 1 hónapra meg más kinnt élni és dolgozni

Meg van még egy-két dolog azért (sosem fogadják be teljesen meg egyebek, japán állampolgár sosem lehetsz stb).
Embertől függ, hogy zavarja-e vagy sem.

Lythis

Üdv újra itthon Baggio!
Több képet és egy részletesebb leírást esetleg postolhatnál ide, vagy a topicjába :)
(inkább az utóbbi, itt hamar eltűnik..)

Baggio

Quote from: .Attila on 2008-08-10, 19:22:28
Quote from: Baggio on 2008-08-10, 17:25:57
a kórházban...

Na mondjuk ez pont olyan terület, ahol csak jobb lehet kint.
Sőt Japánban nagyon is tisztelik az orvosokat és nagyon magas színvonalon művelik kint.
De orvosként nagyon kéne a nyelvtudás, nem?

ez igaz, nagyon tisztelik az orvosokat, nem ugy mint itt. annyira más, annyival jobb a légkör egy kórházban. és engem is miután bemutatott a prof a betegeknek, nem zavarta őket hogyha megvizsgálom őket, kedvesek voltak.
a nyelvtudás nélkül nem nem, aki kinn akar dolgozni (mondjuk orvosként) annak 1kyu, de amiatt nem izgulok.
3 hónapot tanultam itthon elég intenzíven, tehát minden nap 2-3 órát, és hetente 2szer ha tudtam találkoztam a japán barátaimmal és beszélgettem velük. szerencsére van tehetségem a nyelvekhez, ugyhogy ezalatt a 3 hónap alatt elég jól sikerült megtanulni,  mindenki azt hitte hogy már évek óta kinn élek/évek óta tanulom a nyelvet...
ugyhogy a nyelvtudás a legkisebb gond....

Rounin

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 19:43:54
mindenki azt hitte hogy már évek óta kinn élek/évek óta tanulom a nyelvet...

Oh, my... milyen udvariasak. :__devil: ;D :angyali:
(j/k)

.Attila

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 19:43:54
ugyhogy a nyelvtudás a legkisebb gond....

Az önbizalom nagyon szép és hasznos, de azért szánj 2-3 évet az 1kyu-ra szerintem ;)

Gregory

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 19:43:54
mindenki azt hitte hogy már évek óta kinn élek/évek óta tanulom a nyelvet...

Quote
Még egy jótanács: ha bármikor is megdicsérnek, hogy ,,Nihongo ga dzsózu desz' ne" (,,Milyen jól tud japánul"), ez először is nem dicséret volt (ha tényleg jól tudnánk, elkezdenének kijavítgatni), másodszor a kötelező válasz vagy 1. valamilyen szerénykedő visszautasítás, mint például az ,,Iie, szonna koto va arimaszen" (,,Nem, szó sincs róla"), vagy ,,Mada-mada desz' jo" (,,Odébb van az még"), vagy 2. a japán nyelv nehézségének hangsúlyozása: ,,Ija, Nihongo va muzukasii desz' jo" (,,Á, nehéz ám a japán nyelv"). Ez egy lépés a kör felé. Minden más (,,Nyóc éve tanulom, vazze, persze hogy megy") sok lépés elfelé.
Forrás

"ennemertekhozza", nem jártam kint.

.Attila

Sajnos az idézet nagyon is igaz lehet.
Még az is lehet, hogy a kiejtésedre gondoltak, Baggio. Az ugyanis a magyaroknak tényleg jó szokott lenni. Többnyire, mert a hangsúlyozást azért nem fogjuk megtanulni 1-2 év alatt, ahhoz sokkal több idő kell. Szerencsére a hangsúlyozás nem annyira fontos.

Én

[spoiler=HUGE SUCCESS]Végre sikerült felrakjam az új vécéülőkét, epikus küzdelem volt, de megérte, ugyanis a réginél a nagyvécék kezdtek "Gyula's Toilet Adventures"-é alakulni. Nem volt egyszerű pl egyensúlyozásra figyelni miközben másra akartam, konkrétan akkor untam meg, amikor majdnem beleestem a vécébe, de szerencsére csak mellé sikerült, azért így is majdnem bekaptam a vécékefét. De tegap megvettem az újat jól, csak azt sajnálom, hogy a régit le kellett kalapálni és így most nem szép. Viszont biztonságos. :w00t:
I can see the laughing faces, but I pity you. This is serious business.[/spoiler]

motifator

Engedd meg, hogy szívből gratuláljak sikereidhez!   :appl: :kocc:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Baggio on 2008-08-10, 14:20:21
hello mindenki
tegnap hazaértam japánból.

Okaerinasai!

Valamiért úgy emlékeztem, hogy később nyáron mész ki. De utána
belegondoltam, hogy végülis már augusztus közepe lesz - csak
nekem kimaradt a nyár :/

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-10, 15:34:33
I'm Jack's raging envy.

:haha:

De ha jól tudom az ősszel te is kimész 1 vagy 2 hétre, nem? ::)

Quote from: Én on 2008-08-10, 20:42:56
HUGE SUCCESS

I can see the laughing faces, but I pity you. This is serious business.

THIS WAS A TRIUMPH.
I'M MAKING A NOTE HERE: HUGE SUCCESS

:haha: :lul: a lol-chair-es threadekből a toilet-seat verzió kéne ide