Japántanulás - "archív"

Started by Moloko, 2004-03-30, 16:05:21

Previous topic - Next topic

Milyen időpontok lennének jók?

Hétfő
3 (12%)
Kedd
3 (12%)
Szerda
3 (12%)
Csütörtök
3 (12%)
Péntek
1 (4%)
Hétvége
5 (20%)
16:30-17:45
4 (16%)
18:00-19:15
3 (12%)

Total Members Voted: 10

Komplikato

Figyelem, FONTOS!!!
Kedves Olvasóink!

 
Felhívjuk figyelmüket, hogy a

Japán Alapítvány irodája és könyvtára

2004. október 11-én (hétfõn)

zárva tart.

Megértésüket köszönjük.


Most a tanfolyam miatt vagy az is elmarad?????
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Feldin

Quote from: ItachiOk ha majd ráérsz,akkor mindenképp. :) Már csak az a kérdés Trivi ráér e majd... :rolleyes:  (kétlem, mivel ilyenkor suli közben nála benkyo,benkyo,benkyo és benkyo  :p  ) Én még meg látom mi lesz.Most már vagy másfél hete jelentkeztem az EFFY nyelvstúdionál japán tanfolyamra.Azt mondták ,max egy hónap míg összehoznak csoportot.Ha meg nem akkor igénybe venném a segítséged. :zen:

Ok. Most syombat nem jo,utana raerek.
Mondtam tanarnenimnek is hogz esetleg. Es azt mondta amit en neked. Hogy vagy o vagy csoporttarsa bizti. Benkyo :lol:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: KomplikatoMost a tanfolyam miatt vagy az is elmarad?????
csak küldtek volna e-mail-t, ha elmarad a tanfolyam... ugye?  :confused:
én azért a biztonság kedvéért bemegyek a városba, de rosszkedvû lennék, ha elmaradna...

Feldin

ONEGAI!!!!!!
Tanfolyásosok!!!!!!
Milyen könyvbõl tanultok?
Nem tud vki nekem kölcsönadni egy Japanese for everyone-t????
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Yulaw

Sziasztok!

Új lennék itt a USteam-en mint látógató, de régebbröl már ismerös :) Na de mind1 nem ezért irok. Azoknak akik Hétfön járnak az alapítványhoz tanfolyásra, azoknak NEMLESZ megtartva, mert zárva lesznek. A keddieknek viszont már lesz óra. Ezt ma kérdeztük meg többen is. Remélem segítettem azoknak akik nemtudták vagy elfelejtették megkérdezni. Amúgy ki van még a kedd/csütörtöki csoportban?

Üdv. Gabe Yulaw

Moloko

Quote from: KomplikatoSzó szerint azt mondták, hogy 4-5 fõ/ csoportra számítottak!
öö.. :D hát 4 éve valóban olyan csoportok voltak hogy 30-40 év közötti emberek, olyan 15en és év végére 4 maradt, azok is a fiatalok : az 1-2 20onéves.


Quote from: YulawSziasztok!

Új lennék itt a USteam-en mint látógató, de régebbröl már ismerös :) Na de mind1 nem ezért irok. Azoknak akik Hétfön járnak az alapítványhoz tanfolyásra, azoknak NEMLESZ megtartva, mert zárva lesznek. A keddieknek viszont már lesz óra. Ezt ma kérdeztük meg többen is. Remélem segítettem azoknak akik nemtudták vagy elfelejtették megkérdezni. Amúgy ki van még a kedd/csütörtöki csoportban?

Üdv. Gabe Yulaw


amúgy megy ÉN ÉN, én a keddibe járok, csütörtökön meg a korábbiba, és komolyan mondom, eddg csak Blimprõl tudtam hogy jár tanfolyamra usteamesek közül meg öö... Cyril vagy mi is volt a fórumos neve, na róla.

Légyszi köszönjetek már rám mert rohadtul nem tudom kik vagytok! Képgalleryben van rólam sok kép, amúgy meg Ági vagyok, az aki a keddi órákon mindig olyan rohadt lelkes és ha fel kell állni és másoktól is kérdezgetni akkor megy és kérdezget :D és aki olyan rohadt jól vágja a legtöbb dolgot :lol:

asszem meg fogtok ismerni :rotflol:
(amúgy a számok nekem se mennek :confused: )

Feldin

Ne ne! Angel visszatért!!! Tessék aktívan visszatérni! Milyen a tanfolyás?
Én holnap leszek szavakból kikérdezve és... hát... ano... :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: FeldinNe ne! Angel visszatért!!! Tessék aktívan visszatérni! Milyen a tanfolyás?
Én holnap leszek szavakból kikérdezve és... hát... ano... :D
Hihi :D
jóóóó dolog :D
kéne szavakat tanulni ezerrel... mostmár elég sok pótlandó szó van. Egyelõre a katakanákkal szívok... valamiért a MO, YO, RA, WA, WO nem hajlandóak bemászni az agyamba maguktól, úgyhogy kénytelen vagyok erõszakot alkalmazni :(

amúgy meg összegeznem kéne egy papírlapon a nagyjából egy témakörbe tartozó szavakat amiket eddig vettünk, mert most aszerint vannak szétszórva, hogy az éppen tanult jeleket tudjuk rajtuk elolvasni... úgy meg kicsit nehéz belõlük rendszert alkotni.:)

nade, most pénteken 5kor lesz dokfilm vetítés jp alapítványnál, gyertek :)

Feldin

Quote from: AngelHihi :D
jóóóó dolog :D
kéne szavakat tanulni ezerrel... mostmár elég sok pótlandó szó van. Egyelõre a katakanákkal szívok... valamiért a MO, YO, RA, WA, WO nem hajlandóak bemászni az agyamba maguktól, úgyhogy kénytelen vagyok erõszakot alkalmazni :(

amúgy meg összegeznem kéne egy papírlapon a nagyjából egy témakörbe tartozó szavakat amiket eddig vettünk, mert most aszerint vannak szétszórva, hogy az éppen tanult jeleket tudjuk rajtuk elolvasni... úgy meg kicsit nehéz belõlük rendszert alkotni.:)

nade, most pénteken 5kor lesz dokfilm vetítés jp alapítványnál, gyertek :)
Nemtok menni :(
Nem mennek a szavak! Ti hogy tanuljátok??????
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: FeldinNemtok menni :(
Nem mennek a szavak! Ti hogy tanuljátok??????
én asszem hogy témakörönként tanuljuk.
a minna no nihongo-ban amit veszünk, ott minden leckéhez kapunk szószedetet, és abban benne van az összes szó ami a leckében elõfordul és használnunk kell majd, szóval legalább nem kell irogatni. de viszont azokra a minimális mennyiségû szavakra szükségünk is van, szal azt azért illik megtanulni. viszont kopnkrétan olyan hogy "szókincsbõvítés" nincs az óráinkon...

Fazék

valaki meg tudná mondani, hogy csütörtökön mettõl meddig tart a késõbbi óra, mert sajnos úgy néz ki, hogy a 15:15-16:45-ösre sehogy se tudok majd odaérni  :beken:

Komplikato

Hát már elkéstem vele, de 17-18:30 ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Fazék

Quote from: KomplikatoHát már elkéstem vele, de 17-18:30 ...
egy picit tényleg, de nem gond, mert ezt tippeltem be, és ott is voltam. de azért köszi

mafe

üdv mindenki
Japanese for everyone nyelvkönyv korlátozott számban, zsírúj, eladó.
ár egy 10es. hollandiából lett behozva, nem olcsó tudom;) máshol lásd
amazon 6-7ért meg lehet venni(postaköltséggel)
Könyv borítója

Komplikato

Hmmm. Engem ma kissé szíven ütött az a pár kamera, mer' hát nem én vagyok éppen az Alapítvány büszkesége, és akkor még finom voltam.
De legalább kaptunk csokit!  :p
Viszont én aztán jól megnéztem azokat a kamerákat, na ilyet se lehet erre kapni vagy 3-4 évig még. És gondolom nem is csúcsmodellek, hiszen "csak" egy egyetem kutatóié ...
Ha jól láttam 1280-as felbontásban, 16:9 képaránnyal rögzített a kis aranyos SONYI ;)
És ezzel együtt is fele akkora volt, mint legkisebb kamera amit látni véltem eddig.
Aztán elgondolkodtam milyen messze vagyunk egy olyan országtól minden szinten, ahol az állam anyagi támogatást nyújta a nyelv külföldi tanítatására, és még külön kutatókat fizetnek azért, hogy a tanítást minnél hatékonyabbá tegyék.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Fazék

Quote from: KomplikatoHmmm. Engem ma kissé szíven ütött az a pár kamera, mer' hát nem én vagyok éppen az Alapítvány büszkesége, és akkor még finom voltam.
De legalább kaptunk csokit!  :p
Viszont én aztán jól megnéztem azokat a kamerákat, na ilyet se lehet erre kapni vagy 3-4 évig még. És gondolom nem is csúcsmodellek, hiszen "csak" egy egyetem kutatóié ...
Ha jól láttam 1280-as felbontásban, 16:9 képaránnyal rögzített a kis aranyos SONYI ;)
És ezzel együtt is fele akkora volt, mint legkisebb kamera amit látni véltem eddig.
Aztán elgondolkodtam milyen messze vagyunk egy olyan országtól minden szinten, ahol az állam anyagi támogatást nyújta a nyelv külföldi tanítatására, és még külön kutatókat fizetnek azért, hogy a tanítást minnél hatékonyabbá tegyék.
húú! maga kicsoda? engem nagyon könnyen felismerhettél, ha az 5-órás csoportban voltál, mert én próbáltam magyarul elmondani a Jun Ken Po-t :D

kikuchiyo

:)
Nálunk, az esti mûszakban már szerencsére nem voltak kamerák.
De Jan-ken-po-t mi is játszottunk, sõt az advanced, "acchi muite hoi"-változatát is. Sajnos elég sokat kell innom, hogy az ilyen játékokat élvezni tudjam...

A japán államnak a külföldi nyelvtanításért tett igyekezetével kapcsolatban:
Én olyat hallottam, hogy a japán állam (vagy az alapítvány, már nem tudom) beszállt egy mo.-i ált. isk. épületének felújításába, azzal az egyetlen feltétellel, hogy az új iskolában legyen választható japán oktatás.
Nem semmi.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo:)
Nálunk, az esti mûszakban már szerencsére nem voltak kamerák.
De Jan-ken-po-t mi is játszottunk, sõt az advanced, "acchi muite hoi"-változatát is. Sajnos elég sokat kell innom, hogy az ilyen játékokat élvezni tudjam...

A japán államnak a külföldi nyelvtanításért tett igyekezetével kapcsolatban:
Én olyat hallottam, hogy a japán állam (vagy az alapítvány, már nem tudom) beszállt egy mo.-i ált. isk. épületének felújításába, azzal az egyetlen feltétellel, hogy az új iskolában legyen választható japán oktatás.
Nem semmi.
ez az utóbbi tényleg jól hangzik :)

amúgy pont azért kellett ott maradnom, hogy szegény Setsuko-sensei-nek ne kelljen órákig magyaráznia az embereknek, mert mi már megértettük az elõzõ órán, mert az egyik lány már ismerte :D
szóval nálunk is volt 'ai kode sho' és 'acchi muite hoi' de mikor az egyik japán vendéggel kellett játszanom egy pár perc erejéig, nagyon komoly koncentrálást igényelt, hogy arra is figyeljek mit mutatok éppen, mert föl kellett vennem a tempóját, de én is csak aznap tanultam meg az "advanced" változatot  :haha:

kikuchiyo

IQ-bajnok egy játék, az biztos.  :haha:
Failure is the default option

Moha

:wtf: A jan-ken-po az nem a kõ-papír-olló volna? És mi ez az 'ai kode sho' és 'acchi muite hoi', meg, hogy "advanced" változat? Avassatok be légyszi!

Komplikato

Quote from: Moha:wtf: A jan-ken-po az nem a kõ-papír-olló volna? És mi ez az 'ai kode sho' és 'acchi muite hoi', meg, hogy "advanced" változat? Avassatok be légyszi!
Az "ai kode sho" akkor van ha döntetlen volt a game, és utána újra menet ...
Az "acchi muite hoi" meg akkor van ha te nyersz ... a mondoka után mutatnod kell valamerre és csak akkor nyered meg a menetet, ha a mondoka végére a másik arra nézz, amerre mutatsz.
Kaptunk amugy csokikat, amik "Kõ, olló, papír" jelét mutató kezeket mintáznak :D
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Feldin

Quote from: Blimpez az utóbbi tényleg jól hangzik :)

amúgy pont azért kellett ott maradnom, hogy szegény Setsuko-sensei-nek ne kelljen órákig magyaráznia az embereknek, mert mi már megértettük az elõzõ órán, mert az egyik lány már ismerte :D
szóval nálunk is volt 'ai kode sho' és 'acchi muite hoi' de mikor az egyik japán vendéggel kellett játszanom egy pár perc erejéig, nagyon komoly koncentrálást igényelt, hogy arra is figyeljek mit mutatok éppen, mert föl kellett vennem a tempóját, de én is csak aznap tanultam meg az "advanced" változatot  :haha:
Azt majd megtanítjátok!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Darkstar

#112
Ha érdekel valakit ide felnyomtan az Elo japán kezdõ levelezõjének elsõ füzetét. És itt a hozzá való kanatáblázat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xaga

Quote from: DarkstarHa érdekel valakit ide felnyomtan az Elo japán kezdõ levelezõjének elsõ füzetét. És itt a hozzá való kanatáblázat.

Nagyon szépen kösz. Megkérdezhetem a többit is meg fogod osztani vagy csak az elsõ publikus?

Darkstar

Eddig még csak az elsõ jött meg, ha a többi meglesz, azt is felrakom (havonta 1-et küldenek, még kb. 2 hét a következõ)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: DarkstarEddig még csak az elsõ jött meg, ha a többi meglesz, azt is felrakom (havonta 1-et küldenek, még kb. 2 hét a következõ)
Hmmmmmm. Alig varom! :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xaga

Quote from: DarkstarEddig még csak az elsõ jött meg, ha a többi meglesz, azt is felrakom

Tenk jú verri macs

Moloko

Most komolyan,
Kik járnak usteam-rõl JPalapítványhoz tanfolyamra?
Mi lenne ha már végre bemutatkoznánk egymásnak?
Vagy ennyire nem publikus? Tudjátok, akár még beszélgetni is lehetne... Meg közösséget szervezni...
;)

Feldin

Egy kis reklám:

Kandzsi gyakorlókártyák:
http://www.shirokuma.hu/hu_kcards.php

Nagyon szupik!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Itachi

Quote from: AngelMost komolyan,
Kik járnak usteam-rõl JPalapítványhoz tanfolyamra?
Mi lenne ha már végre bemutatkoznánk egymásnak?
Vagy ennyire nem publikus? Tudjátok, akár még beszélgetni is lehetne... Meg közösséget szervezni...
;)
Ez most marha szellems lesz; én NEM :hogyaza:  :)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"