Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Prof. William

#2190
Pedig ez a Fighthing animék eszenciája. A jó hatalmas kínlódással nyer s minenki boldog... Ha ezt minőségell tudja hozni akkor már nem lessz baj.

Bad End. : Szerinted ha egy hoszú sorozat végén Aizen nyerne és mindenki meghalna, vajon miylen gyorsan lincselnék meg a Belach stábját a feldühödött vérrajngók?

Sajna Aizenéktől is félek mert...

Icimaru Gin: Aizen helyében már rék kinyírtam volna azt a rókaképűt. Tuti hogy tervez valamit, ha meg mégsem akkor is ilyen fejjel élni... Szívesség lenne...

Tousen: Sajna 99% -ig biztos vagyok benne hogy egy meghatározó pillanatban felébred benne a Igazság mindenek felett énje és segít hőseinnek/Aizen ellen fordul mi miatt jól meghal. (Vagy mivel újra jóarclett csak kórházba kerül. :( )

Aizen viszont reméllem tényleg beadja kulcsot, de persze előtte jól lesérül meg meglepődik hogy miket tanult Ichi-nii. 

Meg hát nem elfelejteni hogy a Bleach egy alapvetően humoros sorozat. Persze az anime más mert ott bírnak unhappi ende berakni, de azért bizoynos esetekben kell a Heppiend.

Member

Quote from: Prof. William on 2007-01-05, 11:19:31
Icimaru Gin: Aizen helyében már rék kinyírtam volna azt a rókaképűt. Tuti hogy tervez valamit, ha meg mégsem akkor is ilyen fejjel élni... Szívesség lenne...
Elég komoly ziccert hagynának ki, ha a sunyipofa nem törpölne ki vmi brutálisat... Bár már elég régóta sülve-főve együtt vannak, ha már Gin anno Aizen helyettese volt...
QuoteTousen: Sajna 99% -ig biztos vagyok benne hogy egy meghatározó pillanatban felébred benne a Igazság mindenek felett énje és segít hőseinnek/Aizen ellen fordul mi miatt jól meghal. (Vagy mivel újra jóarclett csak kórházba kerül. :( )
Konamaru jól elnáspángolja és elbeszélget vele, aztán jól összevereti magát és már viszik is a 4th divison-höz (vagy ha ott nyifog Hanatarou, akkor az ellátja).
QuoteAizen viszont reméllem tényleg beadja kulcsot, de persze előtte jól lesérül meg meglepődik hogy miket tanult Ichi-nii. 
Csak ne kezdjen el nyálazni Hinamori felé végül, hogy csakazértis sz@r legyen neki, mert akkor a monitoron keresztül benyúlok és én verem laposra... :ejj:
Ha ő nem hal meg, az már a Bleach szégyene lenne (ha már a bountok így döglöttek).
QuoteMeg hát nem elfelejteni hogy a Bleach egy alapvetően humoros sorozat. Persze az anime más mert ott bírnak unhappi ende berakni, de azért bizoynos esetekben kell a Heppiend.
Csak egy példát említek: Chrno Crusade. Most járok a 6. résznél és még nyoma sincs a sokat emlegetett befejezés negatív hatásának. ;) Bleach-nél is még hátravan a java.

blackronin

Negatív befejezés csak azért lenne érdekes mert:
1. Unom, hogy a sorozatokban általában a főhős MINDEN hibából tanul,
mindig a "helyes" utat választja és mindenkinek példát mutat, stb.
2. Miért olyan elképzelhetetlen, hogy az ember végül nem a szereteit, barátait választja, hanem a hatalmat?
Ichigo egy 15 éves srác, érett meg minden, de miért tér vissza a megszokott életéhez mindig, annak
ellenére, hogy atomerős szupergonoszokat győz le és megmenti a világot!?
Az iskolában pedig a tanárok beszélnek neki a felelősségről!  :smile:
3. Tud valaki EGYETLEN sorozatot, ahol a főhősből lesz a főgonosz?
Miért annyira lehetetlen a gondolat? Szerintem elképesztően eredeti lenne!
Akit mindenki kedvel a sorozatban és aztán ő lenne a VERY EVIL Boss! (persze úgy megoldva, hogy ne lehessen sejteni!)
Pl. Hollow Ichigo a SS ellen! (mindenki ellene lenne, na az lenne a harc!)



Member

Quote from: blackronin on 2007-01-05, 11:56:41
Negatív befejezés csak azért lenne érdekes mert:
1. Unom, hogy a sorozatokban általában a főhős MINDEN hibából tanul,
mindig a "helyes" utat választja és mindenkinek példát mutat, stb.
:tezsvir:
Quote2. Miért olyan elképzelhetetlen, hogy az ember végül nem a szereteit, barátait választja, hanem a hatalmat?
Ichigo egy 15 éves srác, érett meg minden, de miért tér vissza a megszokott életéhez mindig, annak
ellenére, hogy atomerős szupergonoszokat győz le és megmenti a világot!?
Az iskolában pedig a tanárok beszélnek neki a felelősségről!  :smile:
Mert Ichi megtanulta, hogy milyen az, ha mindenki utál vagy lenéz, vagy milyen az, ha szenved vki, végülis a sorozat készítői vmi ilyesmit akarnak elhitetni veled.
Quote3. Tud valaki EGYETLEN sorozatot, ahol a főhősből lesz a főgonosz?
Miért annyira lehetetlen a gondolat? Szerintem elképesztően eredeti lenne!
Akit mindenki kedvel a sorozatban és aztán ő lenne a VERY EVIL Boss! (persze úgy megoldva, hogy ne lehessen sejteni!)
Pl. Hollow Ichigo a SS ellen! (mindenki ellene lenne, na az lenne a harc!)
Ez már az én fejemben is megfordult, 26 részes sorozat, 13. rész végén egy nagy csata, aztán a 14.-ben új helyszín, csak új arcok, végül a két szál összefut és az első főhős lesz a főarc. :)

Drake

Zaraki egyáltalán megtudja valah a zanpakutojának a nevét (szerintem a neve Chuk Norris, na jó csak vicceltem)?
Ichigot nem tudom elképzelni gonoszként. Azt viszont igen, hogy miután legyőzi Aizent az SS félni kezd tőle és kinyiffantani akarják :angyali:, de akkor megint történik valami amitől még unhappy-bb endje lesz.


Van egy sanda gyanúm, hogy jövő csütörtökön adja le a DB a 109-es részt a 110-el együtt

Prof. William

#2195
De ez egy populáris tömegeknek készült anime. És ebben megegygezik az amcsi tömegtermelt cucossal, hogy ezekenek pozitív vég kell.

Bár mondjuk mekkora lenne már egy Berserk szerű vég amikor Ichi beáldozza a SS-t és a barátait, aztán mutatják hogy X évvel később a félszemű megedződött Hantarou járja a kopár SS-t hogy bosszút áljon Ichin.  :D

Melleleg Ichi tesz meg mindent a barátaiért szóval a elgonoszodás eleve kizárt. (Persze dark énje is igyekszik de azt úygis lerendezik. Bár legalább az jókedvű mindig. :) ) És mellesleg igaz hogy átlagban tízrészenként kibelezik, vagy bekap egy biztos halálos sérülést de életében először VANNAK BARÁTAI akikért érdeme kűzdenie.

Az elző életénél, ahol mindenkitől tartota a 10 lépés távolságot (kivétel talán Chad) ez 100 -szor joss és hát izgalmasabb is. :)

Darka: Dehogy Unhappi! Indul az új saga! SS Vs. Ichigo!

Újabb csaták amik végre életre halálra mennek. Ichi ék kirostálják a gonoszabb elemeket a SS-ből Pl Mayuri és a végén mindenki boldog. :)

Melleleg Mayuri vajon mennyit fizetne/tenne meg ha tudhatná a Aizen féle Hollowosítás titkát? Már csak az ő átállása kéna az örömömhöz, mert akkor végre kinyírnák. :)


Member

Quote from: Prof. William on 2007-01-05, 12:33:09
Melleleg Mayuri vajon mennyit fizetne/tenne meg ha tudhatná a Aizen féle Hollowosítás titkát? Már csak az ő átállása kéna az örömömhöz, mert akkor végre kinyírnák. :)
Én is utálom, de szerintem még ha át is állna, max elfogná a már hollow-osított Aizen-t és kísérleti nyuszit csinálna belőle. :)

Drake

Adják már végre ki a 109-est subolva, nem bírom a várakozást  :grrr: :morci:

blackronin

#2198
Látom a gondolat, amit felvetettem sokakat érdekel.
Viszont egy-két dolgot még hozzátennék:
1. Ichigo-t én olyan "gonoszként" képzelném, aki (mivel tényleg tudja, hogy milyen ha lenézik és utálják)
megpróbálnal változtatni az SS-n, (mivel a Shinigami-k tényleg teljesen lenézik a Rukongai népét és el vannak maguktól ájulva)
igazságosabbá vagy jobb hellyé téve azt. (persze nem úgy, mint Kariya)
És ezért válna "ellenséggé" a Shinigami-k szemében, mert ők nem akarnak változtatni. (legalábbis én eddig nem vettem észre erre utaló jeleket)
2. Én nem azt mondtam, hogy árulja el a barátait, (hiszen tudjuk, hogy mennyire szereti azokat és bármit megtenne értük)
hanem néha a "nagyobb jó" eléréséhez, választani kell a barátok és e cél között. Ne lehessen már MINDIG úgy megoldani, hogy a "kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad"! Legyünk egy kicsit közelebb a valósághoz. Így sokkal érdekesebb, elgondolkodtatóbb sorozatot kapunk.
3. Szívesen látnák egy komolyabb, értékrendek összeütközését bemutató jelenetet, amikor az ember egy kicsit megáll és lehetősége van átgondolni a dolgokat. (néha a szereplők kapcsolatai nagyon felszínesek)
4. Igen, a sorozat legfőképpen humoros jellegű és ezt NAGYON szeretem benne, de hogy esetleg nem Happy End lesz a vége, attól még a humor, a barátság és a mondanivalója megmarad! Nem attól lesz jó egy sorozat, hogy Happy End a vége!
Rengeteg próbálkozás volt, ahol pont emiatt nem lett maradandó élmény az adott anime vagy manga. (Berserk, Cowboy Bepop remek kivétel)
5. A legfontosabb: Nem mindig a főszereplőnek kell megmondani a nagy alapigazságokat! Nem mindig annak kell a bölcsebbnek lennie. (a sorozat végére értem, amikor lezárul a történet!)
Miért ne lehetne olyan, hogy a főszereplő nem értette meg a "leckét"?
Ez olyan fura a mai világban?

Ezeket a dolgokat CSAK azért írtam le, hogy nem feltétlenül kell a jól bejáratott dolgokat erőltetni.
Bleach (a megemlített dolgokat leszámítva is) MESSZE a legeredetibb sorozat!

Na itt a vége a mesének...


blackronin

Az előző hozzászólás zavarodott, épelméjűségét megkérdőjelezendő, szófosásban szenvedő alanya miatt elnézést kérek.  :smile: Szerencsére csak ritkán és 5 perces időtartamokra jönnek elő a tünetek!

Draconire

Quote from: blackronin on 2007-01-05, 14:26:40
Bleach (a megemlített dolgokat leszámítva is) MESSZE a legeredetibb sorozat!
Mire alapozod ezt?

btw: használd a szerkesztés (modify) gombot és kerüld a duplapostokat. ;)

blackronin

#2201
Elnézést, ez talán eléggé eltúlzott kijelentés volt.

Prof. William

Sajna ezt közben megírtam de már nem tölöm le szóval ez inkább aféle véleményem Bleacról...

Quote from: blackronin on 2007-01-05, 14:26:40
Bleach (a megemlített dolgokat leszámítva is) MESSZE a legeredetibb sorozat!

A Fórumokban a hosszú tartalmas postokat szeretema legjobban szóval ez nem baj...

Eredetiség...

Sima életet élő hős aki nagy erőt kap + barátja bajba kewrül ezért elindul kiszabadítani miközben egyre nagyobb erejű ellenfelekkel kerül szembe + csúnyán megszenved velük de akármennyire is verik péppé mindig felál s a barátai védelmében győz + persze közben ő s is egyre erősödik é a végül szembekerül a főelennel aki ellen majdnem veszit de egy új képesség felszinrekerülése miatt (szuperharcos stb...)  le is győz. + aztán kiderül hogy van egy mégtápabb ellen és hősünk indul azellen...

Ez ténylegnagyon eredeti.... Sajna a DB óta nem nagyon nyűgöz le ez az eredetiség. Persze szó ne essen rólla nagyon király egy sorozat de azért én inkább a "tisztességes iparosmunka" kifejezést használnám rá.

És persze lehet benne történeti mélység + érdekes elméletek, de ez akkor is egy a legősibb hagyományokat követő FIGHTING ANIME, ami a harcokról szóé és azember mr alig várja hogy végre elkenjék az aktuális főgonosz szája szélit...

blackronin

Most jöttem rá, hogy MEKKORA hülyeséget írtam!
Gondolkodni! Gondolkodni! Gondolkodni!

Drake

#2204
A történet elemei (shinigami, hollow, zanpakutou, stb...) nagyon jók, de attól még fight anime marad, van egy alap klisé (egy hős, aki egy olyan világba született bele amit nem ő teremtett, egy nap minden megváltozott a hétköznapi életébe és übertáp lesz és jönnek az ellenfelek akiket le kell győzni) ez a Bleachre is igaz, de ettől függetlenül szeretem a sorozatot, mert tetszik a grafika (a fillereket leszámítva), a harc, a karakterek személyiségeinek felépítése (főleg Kon akin sokat lehet nevetni) :whoah:

Amúgy tragikus és humoros befejezésről eszembejutott: meghal Aizen mindenki boldog és ünnepel majd 1-2 órával később az ünneplő társaság 60% alkohol mérgezésbe találja a végzetét. :smile:


Segítség!!! Tud valaki olyan oldalt mondani ahonnan felírtot lehet leszedni? Mindegy hogy angol, német, franci vagy olasz. Nem értem meg a Raw 109-et és még nem jött ki a subolva (legalábbis a DB-n).

Member

Örülök, hogy visszavontad az "eredetiséget", de a becsületeden esett csorbát már ne köszörülöd ki. :ejnye: :D

blackronin

("Blackronin megfogta őseinek kardját, ránézett kedvenc Bleach mangájára, megcsókolta családja képét...
majd karddal a testében, vért spriccelve, a szégyent elviselni képtelen arckifejezéssel az arcán, holtan rogyott össze...")

R.I.P.

Zelda

Húúú. Hát ez aztán mennyiség. [spoiler]Légyszíves legközelebb amíg suliba vagyok ne írjatok ennyit :D  :rotfl:[/spoiler]

Nos sok érdekes dolog van itt.
Valaki felhozta példának a Chrono Crusade-ot. Én végignéztem és az az anime nekem nagyon tetszett. Példája a humort tartalmazó animeknek, van benne harc izgalom. És a vége mégsem Happy End.
A Bleach kb. ugyanilyen (csak véresebb egy kicsit :D ) és mivel oly nagy a hasonlóság miért ne lehetne nem Happy End a vége?
Szerintem nagyon is illene hozzá valami irónikus befejezés. (pl: Aizen és a rókapofa haljon meg, és valami rossz történjen Ichi-vel (nem feltétlen halál) vagy valami hasonló)
(Ja és valaki rakja közben helyre az SS-t) :D

Prof. William

#2208
Talán azéárt nem meret én olyan Fighting animét még nem láttam ami Bad End lett volna. Eztulajdonképpen műfaji jegy. Mint ahogy a horrorban ez meg ez történik úgy a FA-ban is ez...

Halálról monjuk el bírom képzelni azt amit szintén előtek pár Animében, hogy valamelyik alelennel (Pl. Gin) vívott harcban Ichigo meghal. De a tudatában beszélget egy jót a Hollow énjével vagy a borostás szemüveges kardjával és meghatványozot erővel feltámad. (Pl. DB, Yu Yu Hakusho) Majd egy nagy, de legalább kiegyenlített harc után lenyma monjuk Gint. Ezzel meg is van oldva a szintugrás, és lassan már mehet Aizen ellen...

De most egy kérdésem van...

Aizennek minek kelett elbánnia Hinamorival? Szegény csaj annyira agymosott volt ha a szeretett Aizen tájcsójáról volt szó, hogy sztem némi hezitálás után követte volna a mesterét. (Aizen beadot vola neki egy mesét, hogy a SS akarta megöletni mert a csúnya Sinigamik így megy úgy) Aztán jóval táposabb Arancarkét láttuk volan viszont. Küldhette volna a kis fehérje ellen meg minden...


"Amúgy tragikus és humoros befejezésről eszembejutott: meghal Aizen mindenki boldog és ünnepel majd 1-2 órával később az ünneplő társaság 60% alkohol mérgezésbe találja a végzetét."

Sőt a 7 napos dínomdánomban a SS 90%-a kihal, de jön egy új emer egy magányos hős Don Kaonji aki összeszedi a túlélő Sinigamikat és újjáépíti a SS-t de a saját törvényei szerint. Bwahahahah!

Christian

Én azért részben megvédem a Bleach eredetiségét. Lehet,hogy hős terén nem eredeti viszont a gonoszok terén igen is az! Pont emiatt kedveltem meg Aizent és Ichimarut. Eddig mindig az volt,hogy jött egy gonosz és: "OMG, Emo vagyok, utálom a világot, mindenkire halál!" Senkinek semmi célja nem volt, végre kaptunk egy olyan gonoszt aki valamit el akar érni és nem feltétlen akar mindenkit kinyírni azonnal ha nem muszáj. Ráadásul nem nagyon láttam még ilyen karaktertől azt,hogy gondolkodik vagy bármi egyéb. Mindig csak "durr bele" effektus volt.

Egy másik fórumon már mi is kibeszéltük a hollow Ichigot mint főellent, az is jó ötlet lenne jah. Aizent kinyírja úgy,hogy teljesen hollow lesz, aztán nem megy a visszaváltozás :) Ez nekem is tetszene de nincs rá esély sztem.

blackronin


Drake

Mi az az Arancar (mangát nem olvastam, kerestem, de egy 20 perc után feladtam és nem tom hol lehet találni)?

Dreamcleaver

Nem tudom mi a francnak akartok szomorú befejezést. Ez egyszerűen nem az a fajta sorozat (remélem). Ennyi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Drake

Egy unhappy end is lehet happy end: "Ichigo meghal és végleg shinigami lesz az SS-ben és nem mehet a vv-be vissza"

Christian

Kinek mi az unhappy end..nekem especiál az lenne unhappy ha Aizent legyőznék :P

Dreamcleaver

Kövezzetek meg, de sztem a Bleach a mostani teenager generációnak kb olyan, mint nekünk (én 25 vagyok btw  :smile:) annó a Dragon Ball volt. És ezzel most nem akartam lealacsonyítani a Bleachet. Kicsivel több benne a kawai csajszi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Hát Aizen szerintem minden csak nem eredeti. Egyrészt olyan irreális és sok buktatóval teli tervvel érte el a célját, másrészt meg csak erősebb akar lenni, mint vmi utolsó DBZ-s idióta. Egyedül csak a trükkje érdemel említést. Ichimaru is csak egy Xelloss-Zwei, annyi különbséggel, hogy nem akarja elhitetni senkivel sem, hogy a jó oldalon áll. Meg jobbak a beszólásai.

Christian

Azért ez nem egészen így van. Aizen tervében semmi buktató nem volt, aki meg olvas mangát tudja,hogy nem arról van szó,hogy erősebb akar lenni. :) Gin meg hát...nem tudom. Xellosról végigtudtam,hogy mit akar, végülis ő egy szörny... Ginről még most se tudom valójában mi a francot tervezget. Sztem sokkal érdekesebb.

Member

Hát ha a Next elején már tudtad, hogy ő Mazoku, akkor grat. :)
Ellenben ilyen apróságokra gondoltam, hogy mindkettőnél rosszat jelent, hogy kinyitják a szemüket, vagy mind a ketten csak a legócskább trükkjeikkel verekednek, hogy végig félj attól, hogy mire is képesek.

Akkor már tényleg nem értem, minek Aizennek a hollowizáció. Az őssejtprogram része ez is, vagy mi? :)

blackronin

Na itt a probléma!
Kinek mi az eredeti?
Én is láttam a DBZ-t, a Slayers-t, meg azokat amelyeket emlegettek.
Kövezzetek meg, de Aizen, Gin, Byakuya és a többiek szerintem egyedi (eredeti az biztos nem!) személyiségek.
Igen, bizonyos jellemtípusokat képviselnek, de egyedi módon.
Talán ebben nyújt pluszt a Bleach.