Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Calintz

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-03, 22:27:18
Quote from: Calintz on 2007-02-03, 22:14:36
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-03, 22:11:14
Bleach OVA tele van hibával. Pl Shunsui két alapkinézetű zanpakuto-t ránt elő az övéből, mikor csak first release-ben duplázódik meg a kard, az a shikai kinézete. Ahogyan Ukitakéjé is.

Ez melyik OVA? Shunsui??


A The Sealed Sword Frenzy-re gondoltam, de tényleg nem külön OVA-ként listázzák, hanem Special 3-ként.

Shunsui meg ő:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shunsui_Ky%C5%8Draku

Na most is tanultamXD De égőXD Én Kyorakunak ismertem csak és kizárolag...nem is tudtam, h ez a másik neve...
És igen két kardja van mindig...

Quote from: falconmaster on 2007-02-03, 23:48:37
Igen vadászták is őket. Kon meglépett. Megúszta (meg állítólag még páran, ezt is mondták abban a részben talán). Ha esetleg mégis Kon volt az utolsó akkor sem maradt sokáig az. Emberek, ha Urahara-san össze tud hozni egy kiberbrutál hógolyót, mennyi neki legyártani 3 mod soult? (+extrák: bounto szenzor, légzsák, abs...  :D)

Én személy szerint Matsu néni Bankai-ára lennék kiváncsi (ha jól tudom tőle még csak shikait láttunk, és nekem baromira tetszik.

Őt én is szeretem, és nem a nagy mellei miatt...hát lehet tényleg ő is olyan mint a Byakuya... De remélem nem:)
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Dreamcleaver

Márha van nekije ugye. Tudtommal a vice-captain-ök közül egyedül Renji érte el a bankai-t eddig.

Hehe elkzdtem a GBA-s Bleach játékot emuva. Egész poénos, de Byakuyat nem tudom leverni a hídnál. Level 16-os Ichigo még nem elég neki.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

mikusmate

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-04, 08:15:29
Márha van nekije ugye. Tudtommal a vice-captain-ök közül egyedül Renji érte el a bankai-t eddig.

Hehe elkzdtem a GBA-s Bleach játékot emuva. Egész poénos, de Byakuyat nem tudom leverni a hídnál. Level 16-os Ichigo még nem elég neki.
Ho találtad meg?  :D Nekem is kell!  :D (ha esetleg megosztanád velem a linket, ahonnan le lehet tölteni, akkor nagyon hálás lennék :D)

Member

#2763
Itt fent lesz olyan 10 perc múlva
(Nem gondoltam volna, hogy van, akinek még nincs meg :))

EDIT: Kész. Azért az smg meg sav fájlt töröld ki, ha nem akarsz a mentéseimmel szórakozni. ;)

Eberinu

Quote
Soi Fonggal egyetértek mert őt imádom, nekem még Ichi bankaija is tetszik...
Eberinu neked szólt a mondtam csak nekedXD és már mangában is írtam valamit, de nem igen veszed észre
Mi szólt nekem? Bocsi csak mostanában mindenhol áll a fejem,aztán nehezen követem itt az eseményeket? :P (tudom off, csak reagáltam :P)

mikusmate

Quote from: Member on 2007-02-04, 11:22:01
Itt fent lesz olyan 10 perc múlva
(Nem gondoltam volna, hogy van, akinek még nincs meg :))

EDIT: Kész. Azért az smg meg sav fájlt töröld ki, ha nem akarsz a mentéseimmel szórakozni. ;)
kösziiiiiiiii  :hopp: :cool: :Kiraly:

smash++

#2766
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-04, 01:35:20
Hm, ha van is nála egy wakizashi, az nem a zanpakuto-ja része.

EDIT: Én tévedtem. A 65-s részben is két kardból nyomja a shikait. De az mondjuk 2 katana, egyik sem rövidkard. Mondjuk ez hülyeség de mindegy.
:confused: :confused:
Na ezt nem értem.Nem vagyok nagy kard szakértő.De az szerintem nagyon nem 2 katana.Lokids jól modja az igen is egy Wakizashi és egy Katana.Miért is?Wakizashi:Neve szó szerint annyit jelent, mint az öv kísérője.A szamurájok rövid, könnyű hajlított kardja. Pengehossza általában 1-2 Shaku.
De ha jobban megnézed az introt ott látni is oldalról,hogy mennyivel rövidebb.Nem a zanpakuto része???Ezek szerint nem kell neki alapból két kard,hogy "előhívja" azt a két bazi nagy "hús vágót"?Akkor csak a Kata a zanpakuto-ja?Szerinem inkább mind2,de én nem vagyok nagy Bleach szakértő.

Member

Amikor Sado-t kiütötte, két eltérő méretű kardja volt. A 3. intro-ban szintén. A 65. rész meg filler. :) Szerintem is zanpakto része mind a kettő.

Dreamcleaver

#2768
56-os részt akartam írni. Elég hülyén van megcsinálva, mert az egyik kard, pont a wakizashi sztem, kilóg a képből, nem látni a hosszát. 7:46-nál.

smash++: Tudom mi az a wakizashi kösz. Mondtam hogy tévedtem, tényleg két zanpakutoja van Shunsuinek, csak ez egy hülyeség. Egy alap zanpakutoból simán keletkezhet kettő shikaiban. Ukitakénak egy van alapból és kettő lesz. Másoknak meg dobócsillagok lesznek belőle, vagy hamuvá válik stb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Christian

Igen...csak gondolom Shunsui lelke az egy szamurájéra hasonlít. A szamurájokról pedig azt tartották,hogy a katana és a wakizashi a lelkük. Valszeg ezért így testesült meg a zanpaktouja. Ukitake viszont nem épp az a szamuráj alkat. Meg ha jól emlékszek Ukitakénak össze van kötve egy lánccal, tehát nem is annyira külön álló mint Shunsuié.

Calintz

Quote from: Christian on 2007-02-04, 20:33:33
Igen...csak gondolom Shunsui lelke az egy szamurájéra hasonlít. A szamurájokról pedig azt tartották,hogy a katana és a wakizashi a lelkük. Valszeg ezért így testesült meg a zanpaktouja. Ukitake viszont nem épp az a szamuráj alkat. Meg ha jól emlékszek Ukitakénak össze van kötve egy lánccal, tehát nem is annyira külön álló mint Shunsuié.

Igen ez igy van ő mintha szét is rántana egy kardot...és akkor lesz... meg valami lemezek is vannak azon a szalagnak látszó tárgyonXD Én szerintem nem lánc, de nem támadás, mert én magam se tudom beazonosítani...
Christian már valami van a Movieval amit tudsz(mármint ujabb), a mozi változat valahogy nem volt tiszta mármint nem igazán láttam a képet:(
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Christian

Sajnos írták mindenhol,hogy amíg nincs DVDn addig nem lesz normálisabb minőség. Legalábbis sokkal jobb nem lesz. Szvsz meg kell várni. Egyébként nem tudok visszaírni pmre amit küldtél mert valami miatt nem engedi a cucc :S

Calintz

Quote from: Christian on 2007-02-04, 21:00:18
Sajnos írták mindenhol,hogy amíg nincs DVDn addig nem lesz normálisabb minőség. Legalábbis sokkal jobb nem lesz. Szvsz meg kell várni. Egyébként nem tudok visszaírni pmre amit küldtél mert valami miatt nem engedi a cucc :S
annyira nem fontos már megkaptam rá valamennyire a válaszomat:)
Egyébként tudom...csak azt hittem már van valami uj infod:)Már kiváncsi vok csak azért:)
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Dreamcleaver

#2773
Bárcsak meg tudnának szerezni egy DVDscreenert vagy valami. Ma már minden film sztem megjelenésekor meg van digitális formában is, cak nem mindig férnek hozzá. Pl a Final Fantasy Advent Childrenhez már egy héttel a mozivetítés után volt DVD minőségű sub. Úgy látszik a Bleach movie-nál várnunk kell. :frown:

Christian vágom, amit mondasz, de akkor is fura. Akkor neki mind a két kardjának külön neve (lelke) van? Nem hinném, mert egy paranccsal hívja elő mindkét kard shikai formáját. Mástrész mivan, ha az egyik kard elveszik? Tudom ez már spekuláció.

Mondjuk érdekese a zanpakuto(k) neve: Katen Kyoukotsu: The Crazed Bones in the Flowery Heaven

Nos tudom, az angol fordítás nem 100%-ig megbízható, de a bones (csontok) többesszámot takar, lehet a két zanpakuto-ra utalnak. Vagy az egyik a Crazed Bones, a másik a Flowery Heaven.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Ezt szerintem maga az író sem tudja. :ejnye: De én nem tudok olyan nyominger shinigami-ról, aki elhagyta volna a zanpakto-ját, szerintem olyan az, hogy bármikor magához tudja hívni. Szerintem azon kettőnek egy lelke van.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-02-05, 00:06:23
Ezt szerintem maga az író sem tudja. :ejnye: De én nem tudok olyan nyominger shinigami-ról, aki elhagyta volna a zanpakto-ját, szerintem olyan az, hogy bármikor magához tudja hívni. Szerintem azon kettőnek egy lelke van.

Szerintem se. Amúgy meg lazán elvesztheti egy shinigami a zanpakutóját. Elvesztés alatt nem azt értem, hogy "hopsz hol a kardom, úgy emlékszem este ideraktam". Hanem mondjuk egy csatában nagyon megsérül, éppen hogy csak el tud menekülni a shinigami, vagy mondjuk az egyik kezét levágják, és ott marad az egyik kard.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Shiba Kaien pl. elég jól elveszítette. :)
Én valahogy úgy tudom elképzelni, hogy a zanpakto szinte a testrésze, s akár a semmiből is újra tudja építeni, mint amikor felgyógyulnak és összeforr a cucc.

Dreamcleaver

Hm, akkor szerintetek egy zanpakuto-nak csa akkor lehet új gazdája (ha egyáltalán lehet), mikor az előző meghalt?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

A Zanpaktuó sztem a használó lelkének egy darabja. Az jelképezi az erejét. (Pl. Ichigonak nagy az ereje ezért nekialapból nagy.) Ha a használó nem tudja folytatni a harcot (halálközeli állapot) széttörik, de később újra összeépül, ahogy a használónak visszatér az ereje. Szerintem.

Az is lehet hogy a Sinigami iskolán az első év végén az a vizsga hogy idézd meg a kardod...


Member

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-05, 00:45:18
Hm, akkor szerintetek egy zanpakuto-nak csa akkor lehet új gazdája (ha egyáltalán lehet), mikor az előző meghalt?
Nem, mert mindenkihez tartozik egy, aki elért egy bizonyos spoul power szintet. Szerintem. Mert ha megnézed, a zanpakto személyisége hasonlít a hordozóéra.

KeLa

Quote from: Member on 2007-02-05, 09:21:21
Mert ha megnézed, a zanpakto személyisége hasonlít a hordozóéra.
Renji --> pávián :muhahah: :rotfl:

Christian

Quote from: Member on 2007-02-05, 09:21:21
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-05, 00:45:18
Hm, akkor szerintetek egy zanpakuto-nak csa akkor lehet új gazdája (ha egyáltalán lehet), mikor az előző meghalt?
Nem, mert mindenkihez tartozik egy, aki elért egy bizonyos spoul power szintet. Szerintem. Mert ha megnézed, a zanpakto személyisége hasonlít a hordozóéra.

Kb erről lehet szó :) Egyébként a megtestesülés az más tészta, itt inkább a képesség az ami igazodik az emberek személyiségéhez.

Eberinu

Nem értem miért ennyire nagy dolog amúgy....miért ne lehetne nekik kettőjüknek két kardjuk? És ha kettő van,akkor kettő van...talán az a kettő külön nem olyan erős,mint egy,de ketten együtt igen...ez az én feltételezésem...

Member

Quote from: KeLa on 2007-02-05, 12:23:07
Renji --> pávián :muhahah: :rotfl:
Csööööcccccs... :lul:

Én úgy tudom, hogy a Fuji Kujaku olyan arrogáns nárcisztikus állat, mint Yumichika, meg Zangetsu is olyan, mint Ichigo, amikor van vmi minimális agya (ritka). :D
Képességek... Akkor Ichigo egyszerű, mint a satu?, Mayuri meg öl a szagával? :rotfl:

chilip

az nem pávián, hanem kiméra (legalábbis a kiméra eggyik fajtája) a kígyófarok miatt, tény hogy még Renji is elismerte, hogy kicsit buta a zanpakuto-ja :D

KeLa

Quote from: chilip on 2007-02-05, 13:19:21
az nem pávián, hanem kiméra (legalábbis a kiméra eggyik fajtája) a kígyófarok miatt, tény hogy még Renji is elismerte, hogy kicsit buta a zanpakuto-ja :D
Igaz, lehet h kiméra, mert volt egy rész amiben Renji beszélgetett a zanpakuto-jával, egy kígyófarkú páviánnal :smile:

de pl a Bankai neve is Baboon King Zabimaru...

smash++

Quote from: Prof. William on 2007-02-05, 00:58:03
A Zanpaktuó sztem a használó lelkének egy darabja. Az jelképezi az erejét. (Pl. Ichigonak nagy az ereje ezért nekialapból nagy.) Ha a használó nem tudja folytatni a harcot (halálközeli állapot) széttörik, de később újra összeépül, ahogy a használónak visszatér az ereje. Szerintem.
Az is lehet hogy a Sinigami iskolán az első év végén az a vizsga hogy idézd meg a kardod...
Ja.Ha jól emlékszek akkor Ichigo amikor Shinigami lett nem az ő kardját birtokolta.Vagyis más kardjából lett az övé.Ezek szerint a Zanpaktuó úgymond nem materiális.Ez most biztos furán hangzott.De én arra gondolok.Hogy pl akármilyen katanat a kezébe vehet és az átalakul a Zanpakutó-vá.
Mondjuk az is érdkes hogy Kenpachi még mindig nem tudja a nevét.Milyen erős lenne az az állat ha még azt is tudná :D?!
Most minden katana ami a Shinigamiknak van Zanpakutó vagy csak azok amiknek saját kinézetük van?Mert ha jól megnézzem a low level Shinigamiknak tök ugyanaz a katanásuk kinézetre.A főbb karikna más csak.pl markolat,stb..

Prof. William

#2787
Sztem mivel ők low level singamik ezért a kardjuk is az alap katana.
Majd ha nő az erejük akkor lessz egyedi. De mondjuk Renjié is katana és csak Shikaiban változik meg. Szóval szerintem az alap a katana.

Kenpachi tényleg erős. Ugíebár úgy lett kapitány hogy párbalyban megölte az előző kapitányt, aki ugyebár gondolom Shikait, Bankait használt ezerrel, szóval tényleg táp.

Bár mindig Ichi a No 1.

smash++

Quote from: Prof. William on 2007-02-05, 19:32:34
Sztem mivel ők low level singamik ezért a kardjuk is az alap katana.
Majd ha nő az erejük akkor lessz egyedi. De mondjuk Renjié is katana és csak Shikaiban változik meg. Szóval szerintem az alap a katana.
Jaja.Mindnek Katana.De akinek már van Shikai-ja annak nem olyan a Katanája alapból mint a többi katana.A kinézete más.Pl a markolat szine,formája,ect.Pl Ichi Zanpaktuoja ugyebár egy másik kardból alakult át.Annak a kardnak pedig nem volt Shikai-ja(gondolom),mert a Shikai az amikor már tudja a nevét.De Kenpachinak miért olyan a Zanpakutoja hiszen nem tudja a nevét.ÁÁÁ.Nekem ez nagyon zavaros.Na mind1.Van Zapakuto mindnek és nem veszik el,kész. :D

Lokids

Egyszerű: Kencsán annyira táp, hogy a kardja csak shikai-ban bírja ki, de a kard képességét nem tudja használnia név trigger nélkül.