Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Calintz

#2790
Quote from: Lokids on 2007-02-05, 20:15:56
Egyszerű: Kencsán annyira táp, hogy a kardja csak shikai-ban bírja ki, de a kard képességét nem tudja használnia név trigger nélkül.
Szerintem mindennek eljön az ideje ami jobban meglep h ő "jó" és ő nem Aizen krúúú tagja...
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Dreamcleaver

Quote from: smash++ on 2007-02-05, 20:05:57
Quote from: Prof. William on 2007-02-05, 19:32:34
Sztem mivel ők low level singamik ezért a kardjuk is az alap katana.
Majd ha nő az erejük akkor lessz egyedi. De mondjuk Renjié is katana és csak Shikaiban változik meg. Szóval szerintem az alap a katana.
Jaja.Mindnek Katana.De akinek már van Shikai-ja annak nem olyan a Katanája alapból mint a többi katana.A kinézete más.Pl a markolat szine,formája,ect.Pl Ichi Zanpaktuoja ugyebár egy másik kardból alakult át.Annak a kardnak pedig nem volt Shikai-ja(gondolom),mert a Shikai az amikor már tudja a nevét.De Kenpachinak miért olyan a Zanpakutoja hiszen nem tudja a nevét.ÁÁÁ.Nekem ez nagyon zavaros.Na mind1.Van Zapakuto mindnek és nem veszik el,kész. :D

Minden zanpakuto alap kinézetben egy normál katana (kivéve akkor Shunsui-t, akinek egy wakizashija is van), persze apróbb eltérésekkel, mint pl a markoalt. Shikai formában, a zanpakuto nevének és egy parancsszó kimondásával, változik meg a kinézet egy speciális formára. Vannak azonban olyan zanpakutok is, amik örökre shikai formába nmaradnak, ha egyszer előhívták. Ilyen Ichigo-é is. Kenpachinak sztem pont azért olyan töredezett a zanpakutoja pengéje, mert nem tudja a nevét, és úgy használja már mióta, de az is egy alap kinézetű katana.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Eberinu

#2792
Szerintem úgyis kiderül majd az animéből vagy mangából,aminek ki kell, és akkor tudni fogja mindenki hogy kinek milyen a kardja, mit tud stb... :) Az előzőekben írt véleményem viszont tartom^^

Lövésem sincs kisegítettem e ezzel valakit (magamat biztosan =^.^=), de itt van valami fan oldal, ahol ír a zanpakutokról ésatöbbi... http://bleachun.uw.hu/

Chro

Kenpachié is folyamatosan shikai mint Ichigoé, ezt el is mondja mikor harcolnak. Túl nagy a reiatsuja ahhoz hogy "lezárja" alap formába.
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

Christian

Quote from: Chro on 2007-02-06, 12:25:32
Kenpachié is folyamatosan shikai mint Ichigoé, ezt el is mondja mikor harcolnak. Túl nagy a reiatsuja ahhoz hogy "lezárja" alap formába.

Ezt már letárgyaltuk,hogy nem ezt mondja, hanem azt,hogy neki nincs szükségre a kardra mert elég nagy a reitsuja ahhoz,hogy bárkit legyőzzön, a zanpaktou csak egy eszköz. A shikai formához alapból egy név kell. A kardról csak annyit mond,hogy ez az original formája. Azért mert nem tudja releaselni a zanpaktouját, nem pedig azért mert már releaselte. Egyébként még utal is rá,hogy nem tudja mivel Ichigo maga kéri,hogy használja a shikait amire Kenpachi bután néz, és ekkora közli,hogy ez az egyetlen és igazi formája. :P

Chro

Quote from: Christian on 2007-02-06, 15:38:18
Ezt már letárgyaltuk,hogy nem ezt mondja, hanem azt,hogy neki nincs szükségre a kardra mert elég nagy a reitsuja ahhoz,hogy bárkit legyőzzön, a zanpaktou csak egy eszköz. A shikai formához alapból egy név kell. A kardról csak annyit mond,hogy ez az original formája. Azért mert nem tudja releaselni a zanpaktouját, nem pedig azért mert már releaselte. Egyébként még utal is rá,hogy nem tudja mivel Ichigo maga kéri,hogy használja a shikait amire Kenpachi bután néz, és ekkora közli,hogy ez az egyetlen és igazi formája. :P
Mintha wikin mást írnának rólla :P és mintha Kenpachi is azt mondaná hogy "my soul slayer doesnt have a sealed form, my reiatsu is so large so I cannot seal it". Nem tudja a nevét de alapból shikaiba van, ezt is leírták már.
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

Christian

Ja ahogy pl a wikipedian azt is írják,hogy Grimjow , sőt onnan indult ki az is,hogy Ulq vastroode. A wikipedia se megbízható mindig. Db és lunar fordításban pedig azt mondja,hogy "this is my zanpaktou's original form". Ja és mangába is... Meg ugye mint mondtam: anélkül nincs shikai,hogy valaki nem tudja a kardja nevét. Ez tény..ezerszer elmondják mindenhol.

Xzone

A wikipediába az ír aki akar, így nem a legpontosabb forrás.

Dreamcleaver

Egyetértek Christiannal. Mostmár csak az nem világos nekem, hogy Ichigo zanpakutoja hogyan vette fel egyből a shikai formát, mikor még nem is tudta akkor a nevét?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Ilyen nem volt. Először olyan kerekded pengéje volt, alap katana, csak nagy, aztán olyan szép hegyes lett, markolat nélkül, azzal a kötéssel, miután Urahara majdnem agyonverte és nem volt a zanpakto-nak éle. ("És jól jegyezd meg, a nevem... ZANGETSU!!!")

Dreamcleaver

Na jah, ez már kiment a fejemből.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Christian

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-06, 18:17:23
Egyetértek Christiannal. Mostmár csak az nem világos nekem, hogy Ichigo zanpakutoja hogyan vette fel egyből a shikai formát, mikor még nem is tudta akkor a nevét?

Nekem inkább az nem világos,hogy miért nem tud visszamenni alapra. Ezt én pl máig nem értem...olyan mintha mindig Berserkben lenne :D

Dreamcleaver

Sztem ahhoz van köze, hogy Ichigo folyamatosan sugározza ki magából a reiatsut.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Calintz

#2803
Quote from: Christian on 2007-02-06, 20:14:50
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-06, 18:17:23
Egyetértek Christiannal. Mostmár csak az nem világos nekem, hogy Ichigo zanpakutoja hogyan vette fel egyből a shikai formát, mikor még nem is tudta akkor a nevét?

Nekem inkább az nem világos,hogy miért nem tud visszamenni alapra. Ezt én pl máig nem értem...olyan mintha mindig Berserkben lenne :D
Igen ez volt elbaszva...és senki nem tud meggyözni az ellenkezőjéről mert ezt tudom...és én sem értettem...
Érhetően elmondták és mindenkinél igy volt...
H amikor valaki összesik akkor a kard magától visszamegy az alap formájára, azaz katana alakba...
És bár Ichigo többször is összeesett még sose ment vissza neki, ezt én sem értem és nem normális mert Renjinek is vissza ment, Byakuyanak is.

Ezt még ugyis elmondták, h ha valakinek akár a Bankaiját leverik akkor az illetőnek vége...Miért? Mert a kard elveszti a formáját és visszaváltozik a régi alakjára igy már nem képes ugy folytatni a harcot mint régen...
Ez biztosan igy van.


Kempachi érhetően és világosan elmondta, h NEM TUDJA A NEVÉT, a kard csak akkor lesz shikai ha tudja a nevét...ergo nem NEM TUDJA releaselni.
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

chilip

Quote from: Calintz on 2007-02-06, 20:29:33
Igen ez volt elbaszva...és senki nem tud meggyözni az ellenkezőjéről mert ezt tudom...és én sem értettem...
Érhetően elmondták és mindenkinél igy volt...
H amikor valaki összesik akkor a kard magától visszamegy az alap formájára, azaz katana alakba...
És bár Ichigo többször is összeesett még sose ment vissza neki, ezt én sem értem és nem normális mert Renjinek is vissza ment, Byakuyanak is.

Ichigo mióta normális shinigami? ha megkapta volna Rukia minden erejét az első részben és normális shinigami vált volna belőle, akkor se tudta volna a cero-t kivédeni pusztán nyers erővel. Ichigo már a kezdet kezdetétől abnormális dolgokat művelt, mit csámcsogtok azon, hogy nem tudja visszazárni a kardját? az ő tehetségével nem tudná irányítani a kardja méretét és mivel a spirit powerje elég egy bankaihoz, akkora lenne a katanája, mint egy felhőkarcoló...

Member

Nem lehetne ezt végre lezárni?

chilip

Quote from: White SeeD on 2007-02-06, 23:08:30
Nem, mert akkor az egész topicnak nem lenne értelme :smile:

mien igaz :D

Rage

#2807
Mondjuk azt sem szabad elfelejteni, hogy Ichigoban egy istentelen eros hollow lakozik (az sem lepne meg, ha erosebb lenne Aizennel), es Zangetsu kapcsolatban is all vele, ami eleg "szokatlan" egy zanpakutou-tol. Amugy meg... Ichigo = Naruto, benne levo hollow = Nine-Tailed Fox. Based on a true story. Innentol kezdve pedig nem meglepo semmi, amit Ichigo muvel, imho.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Christian

Hát azért:
[spoiler]Már láttuk az istentelenül erős hollow ichigot csépelés közben...azért még Grimmjaw se feküdt ki tőle olyan gyorsan. Aizennek meg ugye még ütni se kéne Grimmet ahhoz,hogy feküdjön. Van még hová fejlődni, óf kóz majd egyszer erősebb lesz, de még a közelébe sincs annak az állatnak. Főleg ha egyszer Aizen is hollowizálja magát,hogy áttörje a határokat.[/spoiler]

Eberinu

Hát ehhez én már nem tudok hozzászólni, túl egyszerq lélek vagyok :P De respect, hogy ti ennyi mindenre tudtok figyelni az animeben.....

LuckyDingo

Hmm :D lol first post ezen a fórumonXD
Nah akkor bekapcsolódok :D Aizent nem veri le senki.. lehetetlen ki van zárva XD
Ichigo meg ahogy chilip mondta nem normális Shinigami, hanem egy született Vaizard -legalább is amint visszaszerezte a Shinigami erejét már Vaizard lett, csak nem tudott róla XD-
A kardos témára meg: Ichigo állandóan Shikaiban van, akkor is ha haldoklik, mert senki se tudja elzárni a "csapot" nála :D Hogy hogy csinálja? NEm tom majd kiderül :D

Prof. William

Quote from: Rage on 2007-02-07, 01:54:47
Mondjuk azt sem szabad elfelejteni, hogy Ichigoban egy istentelen eros hollow lakozik (az sem lepne meg, ha erosebb lenne Aizennel),

Ne lepődj meg majd ha a végefelé kiderül hogy ténlyeg. :)  :grrr:

Dreamcleaver

Én már azon sem lepődnék meg, ha Kenpachiról kiderülne, hogy igazából arrancar, csak már teljesen levált a hollow maszkja és még a lyuka isteljesen benőtt.  :D És persze erről maga sem tud.

chilip: Stílus ember. Nem csámcsogtunk semmin, eszmecserét folytattunk. Erre való a fórum nem? És tudtommal Mo-n még véleményszabadság van, szal ha nem bírod GTFO.  :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Szerintem ugyanúgy hollowizálódott, mint anno Ichigo, de mivel a benne élő személyiség ugyanolyan, mint ő, tudomást sem vesz róla. ;)

Drake

Kempachinak szerintem azért, nem tudja a kardjának a nevét, mert anno neki nem is volt neve csak ő adott magának (vagy mások adtak, arra már nem emlékszem), még valamikor miután meglett a zanpakutoja. Szerintem nem is kereste, mivel ő se kapott nevet (vagy lehet kapott de senki se tudja még ő se    :lul:).
Lehet, hogy ez így hülyeség, de nekem ez jön le :smile:

Bishop

Kenpachi megpróbálta megtudni a zampaktou-ja nevét,de ugyanúgy ahogy Ichigo a felhőkarcolókkal,úgy Kenpachi-nak is valami hasonlóban kellet lennie,és tudván a tájékozódási képességét eltévedt :D

Member

Az véletlenül nem akkor volt, amikor az ereje elveszett...? A nevet nem akkor tudta meg, amikor Urahara bácsi csépelte?

Dreamcleaver

Vagy lehet, hogy a zanpakutoja még hülyébb, mint ő.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

és akkor volt az is amikor a dobozok hullottak és meg kellet találni zangetsu nevét

Christian

Amilyen primitív Kenpachi az ő zanpaktouja neve kb ilyen lenne : "ROAR vagy HAÖRR esetleg GRRRRR".... szóval nem hiszem,hogy szükség lesz arra,hogy hallja a nevét. Már látom előre:

Ichigo: Zaraki! Te tudod a kardod nevét? Hogy hogy?
Kenpachi: HAHAHA! Otthon csatakiáltásokat próbálgattam arra az esetre ha valakit kettévágnék..egyszer csak releaselt a kardom. És most:
BERSERK ROAR!