Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Sztem ez a Mennyország trónja dolog, amire Aizen hajt valami buddhista-keresztény ideológiai kevergetés. Sztem alapból nincs Isten az SS-ben, a Király sem az, hanem megy a lelkek szabad körforgása, amit a shinigamik tesznek lehetővé. Aizen-sama meg a maga kezében akarja a világ rendje feletti hatalmat, ezért mondja, hogy a trón jelenleg üres, mert nincs ott, soha nem is volt, senki. Viszont akkor tényleg kérdéses, hogy mi a Király szerepe.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Nevl

A fő tájcsó elmondja, hogy pusztán jelképes szerepe van, létezése abszolút, de nincs konkrét szerepe a világban, sőt nem is soul s. dimenziójában honol.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Devian

akkor most azt mondjátok hogy 5 létsík van vagy nincs ???
Menny -> király
SS
Föld
HM
Pokol

chilip

Quote from: Devian on 2007-05-12, 13:49:38
akkor most azt mondjátok hogy 5 létsík van vagy nincs ???
Menny -> király
SS
Föld
HM
Pokol

valahogy úgy

soske.fmp

De akkor sinigami tud születni is mert bya egy nemesi klán tagja de akkor meghalni is tudnak és haláluk után hová kerülnek?Reikarnálódnak?

csacsa

Quote from: soske.fmp on 2007-05-12, 15:11:06
De akkor sinigami tud születni is mert bya egy nemesi klán tagja de akkor meghalni is tudnak és haláluk után hová kerülnek?Reikarnálódnak?
Így van...szvsz
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

blackman

Én a pokolra vagyok kiváncsi. Eddig nem nagyon mutatták, pedig biztos vannak ott is érdekes figurák.  :D

soske.fmp

Az a szar hogy olyan ritkán vannak új részek  :mad:.Lehetne naponta vagy 3 naponta.

LuckyDingo

Quote from: soske.fmp on 2007-05-16, 20:10:25
Az a szar hogy olyan ritkán vannak új részek  :mad:.Lehetne naponta vagy 3 naponta.
ne akard... NEEE AKARD.. Akkor mégtöbb fos fillert látnál XD
AMúgy a 126 nem volt olyan rossz :D a previewben bírtam Orihime fejét, mikor Tsubaki elhúzta az arcát XDDD
De akor is úgy érzem hogy a 128as lesz a következő, ami még érdekelni fog :P

KeLa

Quote from: soske.fmp on 2007-05-16, 20:10:25
Az a szar hogy olyan ritkán vannak új részek  :mad:.Lehetne naponta vagy 3 naponta.
Még csak az kéne, még így is több idő kéne nekik :D

Eberinu

Quote from: soske.fmp on 2007-05-16, 20:10:25
Az a szar hogy olyan ritkán vannak új részek  :mad:.Lehetne naponta vagy 3 naponta.
Aztán szerencsétlen rajzolok meg valami görcsös bénulásban elvesztik a kezeiket :D

Prof. William

Quote from: blackman on 2007-05-12, 21:30:27
Én a pokolra vagyok kiváncsi. Eddig nem nagyon mutatták, pedig biztos vannak ott is érdekes figurák.  :D

Aizen helyében és felhoznám onnan a sorozatgyilkos (papagáj gyerek sztori) hollowot és Arancarrá tenném. :) Sztem egy beteg de cool karaktert kapnánk akit Ichi nagy csatákban nyomhatna le. :) Vagy Chad. :)

Eberinu

Na bazz...ez se volt valami jó rész...de a rajzolás jó volt legalább.[spoiler]egész arról szólt, hogy edzenek:Ishida,Renji,Chad,Ichigo....ennyi volt...Orihime meg eljuttatta az öreg üzijét Ichinek...és ráadásul Arrancar research sem volt most? :( De a kövi rész jó és vicces lesz :D[/spoiler]

smash++

Quote from: Eberinu on 2007-05-16, 21:19:01
Na bazz...ez se volt valami jó rész...de a rajzolás jó volt legalább.[spoiler]egész arról szólt, hogy edzenek:Ishida,Renji,Chad,Ichigo....ennyi volt...Orihime meg eljuttatta az öreg üzijét Ichinek...és ráadásul Arrancar research sem volt most? :( De a kövi rész jó és vicces lesz :D[/spoiler]
Még nem láttam,de a mangaban is ez volt ha jól emlékszek.Szóval nem lehet állandóan akció...

LuckyDingo

Jah elvileg ahhoz képest jó volt, hogy tényleg eseménytelen  :DNem kell félni még a kövi is elég laza lesz aztán beindul a Luppi-fájdalom :D [spoiler]/már elbírom képzelni, hogy ilyen pajkos fiú hagja lesz XD gin+yumichika XDD És elvileg jövőhéten Kreálódik meg Wander barátunk is :OOO/[/spoiler]

Devian

akkor még egy hülye kérdés akkor ki kerül a pokolba ?????? HM ben is van "egy pár" gonosz...

KeLa

Quote from: Devian on 2007-05-17, 00:19:27
akkor még egy hülye kérdés akkor ki kerül a pokolba ?????? HM ben is van "egy pár" gonosz...
Sztem minden gonosz ember oda kerül, kivéve azokat akikből hollow lett, mert gondolom csak az élők világából lehet oda kerülni...

Dreamcleaver

Quote from: KeLa on 2007-05-17, 00:27:33
Quote from: Devian on 2007-05-17, 00:19:27
akkor még egy hülye kérdés akkor ki kerül a pokolba ?????? HM ben is van "egy pár" gonosz...
Sztem minden gonosz ember oda kerül, kivéve azokat akikből hollow lett, mert gondolom csak az élők világából lehet oda kerülni...

Err...elvileg nem kerülhet ember a Pokolba, mert vagy hollow lesz, vagy az SS-be kerül, és onnan reinkarnálódik a Földre nem? Mondjuk e logika szerint a Mennybe se kerülhetnek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lokids

Jaj nem igaz, hogy nem jöttetek még rá ki a King. (Bwuhahahaha) :D

KeLa

#3829
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-17, 00:32:41
Quote from: KeLa on 2007-05-17, 00:27:33
Sztem minden gonosz ember oda kerül, kivéve azokat akikből hollow lett, mert gondolom csak az élők világából lehet oda kerülni...
Err...elvileg nem kerülhet ember a Pokolba, mert vagy hollow lesz, vagy az SS-be kerül, és onnan reinkarnálódik a Földre nem? Mondjuk e logika szerint a Mennybe se kerülhetnek.
Hmm.. ebben is van igazság...  :confused:
Én úgy láttam h azokból lesznek hollow-ok, akiket elkaptak, mint pl Inoue bátyja, meg talán azokból akik önként mennek annak, mert pl gyilkosok voltak mikor még éltek. Az 5. részben miután Ichigo elintézte a hollow-t, megnyilt a pokol kapuja és elragadta a lelket mivel az már azelőtt is gonosz volt h hollow lett volna...

chilip

lehet a pokolba csak a velejéig romlott emberek kerülnek...

Devian

#3831
Quote from: KeLa on 2007-05-17, 00:49:31
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-17, 00:32:41
Quote from: KeLa on 2007-05-17, 00:27:33
Sztem minden gonosz ember oda kerül, kivéve azokat akikből hollow lett, mert gondolom csak az élők világából lehet oda kerülni...
Err...elvileg nem kerülhet ember a Pokolba, mert vagy hollow lesz, vagy az SS-be kerül, és onnan reinkarnálódik a Földre nem? Mondjuk e logika szerint a Mennybe se kerülhetnek.
Hmm.. ebben is van igazság...  :confused:
Én úgy láttam h azokból lesznek hollow-ok, akiket elkaptak, mint pl Inoue bátyja, meg talán azokból akik önként mennek annak, mert pl gyilkosok voltak mikor még éltek. Az 5. részben miután Ichigo elintézte a hollow-t, megnyilt a pokol kapuja és elragadta a lelket mivel az már azelőtt is gonosz volt h hollow lett volna...

most néztem vissza igazad van aki bűnös volt életében és hollow ként "annak megnyílik a pokol kapuja" (gizda az a nagy kéz ami felszúrta  a hollowt xDD)

erre úgyse lessz válasz de ki kerül mennybe?? :)   (a király..)

Dreamcleaver

akkor valami olyasmi lehet hogy:
-gonosz lélek vagy megy a Pokolba egyből, vagy hollow lesz, kinyírják -> Pokol
-nem gonosz lélek megy az SS-be és reinkarnálódik. Ezt a körforgást ismértli, még tökéletesen jóvá nem válik leélt életei alatt, és akkor többet nem reinkarnálódik,hanem megy a Mennybe (vagy Nirvana, vagy ami tetszik)

Persze ez csak elmélet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

KeLa

#3833
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-17, 01:02:19
-nem gonosz lélek megy az SS-be és reinkarnálódik. Ezt a körforgást ismértli, még tökéletesen jóvá nem válik leélt életei alatt, és akkor többet nem reinkarnálódik,hanem megy a Mennybe (vagy Nirvana, vagy ami tetszik)

Quote from: WikipediaHollows are former pluses (deceased human souls) that lose their hearts to despair or remain in the real world for too long. Any spirit that is not guided to Soul Society by a shinigami may eventually descend into a hollow. The process by which a soul becomes a hollow usually takes months (if not longer), reflected by the length of the soul's Chain of Destiny (因果の鎖, inga no kusari?), which resides in the same location as their heart would be. The Chain of Destiny slowly corrodes over time, reflecting the degradation of the soul's ties to the living world. The process can be accelerated under certain conditions, such as being attacked by another hollow or through the use of certain spiritual powers. When the chain completely decays, the soul is warped into a unique and monstrous form with a vaguely skeletal mask and a large hole where their chain was once connected.

Ezek szerint bármelyik lélekből akit nem vezetnek SS-be, abból hollow lesz. Attól függetlenül h életében jó v. gonosz volt

Venom

Azért fontos, amit KeLa mond, mert mint láthattuk, a Soul Societyben sem mindenki kedves vagy aranyos. Példának okáért pl Zaraki rengeteg "embert" megölt Soul Societyben való tartózkodása alatt.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

csacsa

Quote from: Venom on 2007-05-17, 01:17:46
Azért fontos, amit KeLa mond, mert mint láthattuk, a Soul Societyben sem mindenki kedves vagy aranyos. Példának okáért pl Zaraki rengeteg "embert" megölt Soul Societyben való tartózkodása alatt.
És Zaraki hogyan köthetett ki SS-ben, ha ilyen erőszakos? Vajh, ki vihette őt oda...szívesen megkérdezném tőle, hogy miért tette... :hehe:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Dreamcleaver

Sztem senki sem vitte SS-be. Zaraki, mint az SS sok más lakosa is, eleve abban a létsíkban él, oda született. Ők nem emberi lelkek, akik csak átmenetileg vannak ott.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Eberinu

Unjátok már meg a poklozást :D Van SS és van HM és kész!

KeLa

Quote from: Eberinu on 2007-05-17, 10:05:37
Unjátok már meg a poklozást :D Van SS és van HM és kész!
És 100% h van pokol is, az 5. rész rá a bizonyíték :smile:

Eberinu

Mekkora egy kukacoskodó vagy :D