Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Ha már úgyis megemlítették, hogy a Kasumiouji a 4 Über Család utáni legnagyobb rangú família, feltenném a kérdést, hogy tudjuk-e mind a négyet? Említették a Kuchiki, Shihouin és Shiba(őket mint egykor volt nagy) családokat, de a 4. család sokszori emlegetésére nem terjed ki a memóriám.

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-19, 09:51:35
Ha már úgyis megemlítették, hogy a Kasumiouji a 4 Über Család utáni legnagyobb rangú família, feltenném a kérdést, hogy tudjuk-e mind a négyet? Említették a Kuchiki, Shihouin és Shiba(őket mint egykor volt nagy) családokat, de a 4. család sokszori emlegetésére nem terjed ki a memóriám.
Ichigo családja, akik elhagyták SS-t és nevet változtattak XDDDD Amúgy nem emlegették :)

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-19, 09:51:35
Ha már úgyis megemlítették, hogy a Kasumiouji a 4 Über Család utáni legnagyobb rangú família, feltenném a kérdést, hogy tudjuk-e mind a négyet? Említették a Kuchiki, Shihouin és Shiba(őket mint egykor volt nagy) családokat, de a 4. család sokszori emlegetésére nem terjed ki a memóriám.

Shiba az kakukktojás. Ők már lemúltak. Mikor jelen voltak akkor még velük együtt úgy hívták őket, hogy Az Öt Nagy Ház. Csak Shiba letűnése után lettek négyen. Gyakorlatilag Kuchki meg Shihouin mellett még 2-ről nem tudunk semmit.

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2008-05-19, 10:14:51
Shiba az kakukktojás. Ők már lemúltak. Mikor jelen voltak akkor még velük együtt úgy hívták őket, hogy Az Öt Nagy Ház. Csak Shiba letűnése után lettek négyen. Gyakorlatilag Kuchki meg Shihouin mellett még 2-ről nem tudunk semmit.

Aha!  :merci:

blackronin

#5044
Szerintem már ismerjük mindegyiket!
Van ugyebár a Kuchiki, a Shihouin, az Ōmaeda, a Kyōraku család és a Shiba-ák már kiestek.
Ennyi! Ez a 4 nagy nemesi család.
Mi itt a probléma?  :D

Az alacsony rendű családok pedig a következők: (már amennyit tudunk)
Ukitake család, Kasumiouji család, Kira család és a Fon család.

Chronus

Quote from: blackronin on 2008-05-19, 21:07:42
Szerintem már ismerjük mindegyiket!
Van ugyebár a Kuchiki, a Shihouin, az Ōmaeda, a Kyōraku család és a Shiba-ák már kiestek.
Ennyi! Ez a 4 nagy nemesi család.
Mi itt a probléma?  :D

Az alacsony rendű családok pedig a következők: (már amennyit tudunk)
Ukitake család, Kasumiouji család, Kira család és a Fon család.
Kyouraku sose volt nemes, Ukitake meg végképp. Erre még utalás se volt nemhogy referencia bárhol is. Ennyi erővel Hinamori is lehetne nemes, vagy Hanatarou.
Fon-ék nem nemesek, nahem csicskák a Shihouin-hez. Ninja dinasztia. Ömaeda meg kisnemesi família, közük nincs a négy nagy házhoz.
Egyszerűen 2 házról még nem tudnk semmit. Ennek szvsz oka van, még lesz szerepük később.

blackronin

Érdekes, hiszen ezeket a BA-n olvastam...
Én onnan veszem őket, de néhány adat pedig a wikin van feltüntetve...
(és ott általában kijavítják a fake vagy nem tisztázott dolgokat...)

Chronus

Quote from: blackronin on 2008-05-19, 22:09:07
Érdekes, hiszen ezeket a BA-n olvastam...
Én onnan veszem őket, de néhány adat pedig a wikin van feltüntetve...
(és ott általában kijavítják a fake vagy nem tisztázott dolgokat...)
Wikipedia is not a source. It is a destination.
Én egy Kubo Tite-al történt inteviewban olvastam a szerzőtől magától, hogy még csak nagy 2 házat fedett fel a négyből. Szóval elképzelhető, hogy az információforrásom egy cseppet megbízhatóbb. ^^

LuckyDingo

A BA-n hülyeségeket írnak :D Wikin szintúgy.. télleg nem lehet ismerni a 4 családot. Ez van.. a maradék lehet, hogy nem releváns.

LuckyDingo

Nah új rész übergagyi volt.. Kenryuunek van eddig a leghasználhatatlanabb shikai-a XDDDDD Ez nem igaz.. Mindenesetre kövi részben megint SS. 3. Taichou

blackronin

Nem volt rossz ez a rész, de Kenryuu shikai-ja...  ^^"

SaiyaGin

Quote from: blackronin on 2008-05-22, 09:15:13
Nem volt rossz ez a rész, de Kenryuu shikai-ja...  ^^"

Nekem tetszett, szerintem elég lulzos egy fegyver. :Kiraly:
Magától a résztől nem ájultam ek, de azért rossz tényleg nem volt.

Chronus

#5052
Akit bármilyen szinten is érdekelnek a magyar szinkronos részek, akár csak (vagy inkább főleg) kiröhögés szintjén. Az beszerezheti őket az alábbi (folyamatosan frissülő) rapidshare linkről: http://rapidshare.com/users/A1Y3BE
(rarpass: new7warez /vagy a fileleírásban szereplő pass)

Amúgy félretéve a közröhely kategóriát, vettem a fáradtságot és végignéztem azt a 36 részt ami eddig volt (machoist me). Overall vélemény az, hogy a szereplők hangjainak 85-90%-a ott van. Ebből kb 80%-uk tökéletesen vágja is a karaktert, annak jellemét, és jól játszik, a többi meg (10%) jó-jó, de vannak egészen elvetemült végletek is, mint pl drága főhősünk hangja, ami egy katasztrófa. :zomg: És mindig rámtört az epilepsziás rohammikor meghallottam. Rajta kívül még aki szar az Chad (de szerencsére úgy is kussol... persze na nem mintha Ichigo költői monológokat hadarna... szóval ő is tűrhető így), meg egy kicsit Rukia is kilóg, de neki a hangja jó, csak nehezen szokja meg a szerepet.

Akiket külön megjegyeznék hogy k*rvajó hangok: Renji, Urahara, Yourichi (ő 100%-os perfect win :eek:, tisztára mint az eredeti, ugyanaz a hang, ugyanaz a hangjeltés, ugyanaz a stílus :eek: *brrrr*), Ichimaru (tenyérbemászik a gecije :D), Aizen, Ganju (szintén perfect win) és Ishida (szintén mintaz eredeti).

Plusszpont jár még Orihimének, aki a magyarhangal nem egy hülye rib*** mint az eredeti, meg Byakuyának, aki ugyan kicsit eltér, de a szerepét teljesen átadja. A kapitányok többsége vagy WIN (Hitsugaya, aki elsőre epic failnak tűni, de mikor a köv részben megszólál kiderül hogy mégis win), vagy szó-szó (zaraki nem elég rekedt, mayuri nem elég idegbaj, de közelítenek, jók). Vicecaptainek közül mindegyik jó (főleg Hinamori), kivéve Izuru-t, mer egy kicsit vékonyabb, de ő nem fájt.

Eleinte kicsit zavaró a sok fordítás (shinigami:halálisten, hollow:lidérc, szerencsére quincy-t meghagyták quincy-nek), de aztán eletekint felőlle az ember, igazából látszik hogy sok energiát fektetek bele, szóval nem tudok haragudni rájuk. Persze az eredeti mérfőldekkel jobb, de szerintem nézzétek meg, wadjatok egy esélyt, vagy röhögjetek egy sort, érdekes élmény az biztos. furcsa mert olyan ambivalens, tud halálos is lenne, de közben sokszor nagyon jó is tud lenni. (pl Urahara beszéde arról, hogy Ichigo kardja csak félelmet áraszt, Hitsugaya komoly speach-jei, Ichimaru-Hinamori konfrontáció, Renji macho dumái, Hanataou idiotizmusa, meg egyebek)

8/10 szvsz, Ichigo lehúzza egy pontal minimum, denem vagyok szőrösszívű. Jobb mint a legtöbb magyar sub, sokkal.

LuckyDingo

Sztem egyáltalán nem voltál elég szőrösszívű :D 2 részhez volt szerencsém.. a 2eshez és a 13ashon és mindegyiket végigröhögtem.. vagy sírtam inkább..

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-05-22, 23:48:28
Sztem egyáltalán nem voltál elég szőrösszívű :D 2 részhez volt szerencsém.. a 2eshez és a 13ashon és mindegyiket végigröhögtem.. vagy sírtam inkább..

Jah, Akkor nézd meg ezt: http://www.videoplayer.hu/videos/play/171400
Ez egy relatíve jó rész, de vannak ennél sokkal jobbak is.
Persze isten ments, hogy védjem :) Csak nem olyan szar amilyennek azt híresztelik.
Az, hogy kiragadják a legkatasztrófálisabb részeket YouTube-ra egy dolog... az is más hogy agy jelenetet úgy állatínak-e be, hogy "nézzétek milyen szar", vagy ugyanaazt a jelenetet úgy, hogy "nézzétek nem is olyan rossz". Gondolon nem kell ecseteli, hogy milyen egyszerűen manipulálható egy véleméy még az előtt hogy azt a tulajdonosa megformálta volna.

chilip

most néztem meg a részt... Bloom madly...  ^^"  :gyagya:  :muhahah: kb ilyen sorrendben, már az a csápszörny fegyver is durva volt:

1. csápokkal ráeszi magát a használó kezére a polip
2. ami úgy néz ki mint egy szigony
3. ami zöldes energianyalábbal támad
4. ami földdé változik 2 mp után

:gyagya:

Chronus

Quote from: chilip on 2008-05-23, 00:23:34
1. csápokkal ráeszi magát a használó kezére a polip
2. ami úgy néz ki mint egy szigony
3. ami zöldes energianyalábbal támad
4. ami földdé változik 2 mp után
Mondanám, hogy ennél lejjebb már nincs... de egészen biztos vagyok benne, hogy a következő részben be fogják bizonyítani, hogy mégis :jee:
Én már csak azért töltöm, hogy röhögjek rajta. Lassan ármegy abba a kategóriába, amit társaságban kell nézni, és lehetőleg nem józanul.

rocso

The DiamondDust Rebellion c. második bleach moviet honnan tudnám leszedni? Ftpn nincs és több torrent oldalon se találtam.
Vagy csak én vok hülye és még ki se jött ez a movie?

Chronus

#5058
Quote from: rocso on 2008-05-23, 00:55:22
Vagy csak én vok hülye és még ki se jött ez a movie?
Majd Augusztus környékén. Az előtt nem valószínű, hogy kijönne. Van rá pár százalák esélyed, hogy találsz valami szar minőségű kamerás rawot, de feliratos normális verzió csak akkor lesz ha kiadják DVD-n. Vagyis nyár-ösz környékén, Július-Augusztus.... mint tavaly Memories of Nobody esetében.

rocso

Quote from: Chronus on 2008-05-23, 01:03:11
Quote from: rocso on 2008-05-23, 00:55:22
Vagy csak én vok hülye és még ki se jött ez a movie?
Majd Augusztus környékén. Az előtt nem valószínű, hogy kijönne. Van rá pár százalák esélyed, hogy találsz valami szar minőségű kamerás rawot, de feliratos normális verzió csak akkor lesz ha kiadják DVD-n. Vagyis nyár-ösz környékén, Július-Augusztus.... mint tavaly Memories of Nobody esetében.

Ok, kösz a választ. Akkor még sajna várhatok...

csacsa

Quote from: Chronus on 2008-05-23, 00:08:58
Quote from: LuckyDingo on 2008-05-22, 23:48:28
Sztem egyáltalán nem voltál elég szőrösszívű :D 2 részhez volt szerencsém.. a 2eshez és a 13ashon és mindegyiket végigröhögtem.. vagy sírtam inkább..

Jah, Akkor nézd meg ezt: http://www.videoplayer.hu/videos/play/171400
Ez egy relatíve jó rész, de vannak ennél sokkal jobbak is.
Persze isten ments, hogy védjem :) Csak nem olyan szar amilyennek azt híresztelik.
Az, hogy kiragadják a legkatasztrófálisabb részeket YouTube-ra egy dolog... az is más hogy agy jelenetet úgy állatínak-e be, hogy "nézzétek milyen szar", vagy ugyanaazt a jelenetet úgy, hogy "nézzétek nem is olyan rossz". Gondolon nem kell ecseteli, hogy milyen egyszerűen manipulálható egy véleméy még az előtt hogy azt a tulajdonosa megformálta volna.

Szvsz Byakuya hangjával és stílusával egyáltalán nem vok megelégedve. Lehetne keményebb érzelemmentesebb is.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

NLZ

A 3-as OST-ről van valami hír, nem tudjátok?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2008-05-23, 00:08:58
Jah, Akkor nézd meg ezt: http://www.videoplayer.hu/videos/play/171400
Ez egy relatíve jó rész, de vannak ennél sokkal jobbak is.

Megnéztem, nem kaptam idegrohamot attól, hogy rossz lenne. Ichigo hangja tényleg nem tűnik az igazinak, mondjuk nem sokat beszélt ebben a részben. Volt viszont egy olyan párbeszéd, amin majdnem hangosan felnevettem(nem emlékszem, hogy ugyanez volt-e az eredetiben):
Random Névtelen Shinigami: Hinamori hadnagy! A kapitányok gyűlésén kihirdették a hadiállapotot!
Hinamori: Akkor hadiállapot van?

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-23, 09:45:03
Random Névtelen Shinigami: Hinamori hadnagy! A kapitányok gyűlésén kihirdették a hadiállapotot!
Hinamori: Akkor hadiállapot van?
:D


Prof. William

Quote from: SaiyaGin on 2008-05-23, 09:45:03
Quote from: Chronus on 2008-05-23, 00:08:58
Jah, Akkor nézd meg ezt: http://www.videoplayer.hu/videos/play/171400
Ez egy relatíve jó rész, de vannak ennél sokkal jobbak is.
Random Névtelen Shinigami: Hinamori hadnagy! A kapitányok gyűlésén kihirdették a hadiállapotot!
Hinamori: Akkor hadiállapot van?

- Nem vazze ez azt jelenti hogy megint fillerezik narutót! :)

Érdekes amikor a fordítók hibájából rákérdeznek nyilvánvaló dolgokra...

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-05-23, 07:03:46
A 3-as OST-ről van valami hír, nem tudjátok?
Eddig semmi. Lassan ki kellene adniuk, most hogy gyakorlatilag a filler szezonnal kettévágták HM arcot.

Junchi

>Chronus

Láám, végre valaki, akin nincs ott a szemellenző és nem csak szídja orrba-szájba a magyar verzsönös Blícst, mint azt a hazai fanbase teszi már jó ideje. Szal, a magam részéről nyomon követem minden hétfőn (ha időm engedi persze) és köbö ugyanazt tudom róla elmondani, mint te. Szal, IMHO rulzz. A szinkron is teljesen korrekt; ookéé, nincsenek benne Paku Romik meg Toshiyuki "mindenmásodikfangirlolvadahangomhallatán" Morikawa-k, de még így is százszor jobb, mint mondjuk a Death Note-é, vagy a Blődmegé. Igazából nálam is csak Ichigo és Chad hangja csapta ki a biztosítékot, bár már megszoktam az ő hangjukat is. A fordítás meg szintén baromi igényes és most a "kardok nevei le vannak fordítva, ki is vagyok akadva" típusú hozzáállóknak meg egészségére.

Btw, én simán rádobom a magyar verzióra a 9-est is, mert ad1) a hangszínészek fejlődtek az utóbbi években anime szinkron terén nem kicsit, sokat... ad2) végre nem ugyanaz az 5 színész jutott szerephez.

Chronus

#5067
Quote from: Junchi on 2008-05-23, 13:42:41
"kardok nevei le vannak fordítva, ki is vagyok akadva"

Igen, az a másik ami szúrja a szemem egy kicsit, mert szvsz meghagyhatták volna az eredeti jól csengő neveket... de ha azt vesszük itt se lehet rájuk haragudni, mert a kardok nevei is korrektül vannak fordítva. Ami alatt azt értem, hogy valahol megtalálták az egyensúlyt a jól csengő nevek és a nyelvtanilag pontos jelentés között. Pont ezért mondtam, hogy látszik, hogy energiát öltek bele. Szvsz eddig max Zabimaru az aki kicsit kilóg a sorból ezzel kapcsolatban (Zabimaru=Snake Tail; hun: Bestia), de a többi passzolt, egyesek meg egész jók.

Zangetsu=Moon Cutter; hun: Holdpenge (Ichigo egy szar, de Zangetu legalább ottvan)
Benihime=Crimson Princess; hun: Hercegnő (stimm, ezt leharapták, de Urahara jól adja át, és a teljes nevével gyérül hatott volna)
Shinzou=Divine Spear; hun: Szentkard (itt megjegyzem, hogy Ichimau magyarhangjával ez valami eszeveszettül jól hangzott.)
Wabisuke=Apolpgy(?); hun: Nyomorult (Kira.. akinek a szinkonhangjából nem nézném ki, hogy tud ilyen cinikusan genyán is hangsúlyozni, mint az eredeti Kira, de mégis.)
Tobiume=Flying Plum Tree; hun: Tűzszilva (Himanori kardja, ha valakinek nem ugrana be. Szvsz azon fordítások egyike, ahol a végeredmény még jobban is hat, mint az eredeti név "jelentése", főleg ha a zampaktou képességét vesszük. Néha fontos az ilyen.)

Persze eddig nemsok shikai volt, hisz még csak a 36. résznél tart a cucc, de eddig nem volt még csalódás.
A szöveghűséget megtartották minden fordítás/ferdítés esetében. Én csak Senbonzakurtától félek, ellenben viszont kíváncsi lennék egy magyar Grimmjow release-re, ha egyálalán odeáig eljut ez. Ami azt illeti most, hogy a filler szezon beköszöntött jobb dolgom úgy sincs, biztos nézni fogom ezt is, mint ahogy az eng dub-ot is néztem anno. Nem árt képben lenni, hogy milyen a minősége, ahhoz hogy korrekt véleményt tudjak rólla alkotni.



LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2008-05-23, 13:42:41
>Chronus

Láám, végre valaki, akin nincs ott a szemellenző és nem csak szídja orrba-szájba a magyar verzsönös Blícst, mint azt a hazai fanbase teszi már jó ideje.
Nem kell ehhez szemellenző :D Én még mindig szanaszéjjel szidom a magyar hanggal ellátott bleacht :D A Fordítással nincs bajom, de az ciki, hogy majnem egy az egyben átemeltél a Tini Titános bagázst és qrvára nem jó egy halom hang... ennyire nincs szinkronszínész magyarországon, vagy csak ennyire bénák az animékhez?
A fordítással nincs különösebb bajom.. csak a hangokkal. Mellesleg letéptem 5 részt, de sztem lassan belehúzok és egyből a 30asat fogom, hogy halljam már azt a rohadtnagy fejlődést, amiről beszéltek :XD

Chronus

#5069
Quote from: LuckyDingo on 2008-05-23, 20:43:03
Nem kell ehhez szemellenző :D Én még mindig szanaszéjjel szidom a magyar hanggal ellátott bleacht :D A Fordítással nincs bajom, de az ciki, hogy majnem egy az egyben átemeltél a Tini Titános bagázst és qrvára nem jó egy halom hang... ennyire nincs szinkronszínész magyarországon, vagy csak ennyire bénák az animékhez?
A fordítással nincs különösebb bajom.. csak a hangokkal. Mellesleg letéptem 5 részt, de sztem lassan belehúzok és egyből a 30asat fogom, hogy halljam már azt a rohadtnagy fejlődést, amiről beszéltek :XD

Jajj, mert a madár meg Chad egy katasztrófa.... Az tény és való. Tépd le a 17estől mikor edzenek Uraharával. Onnantól pwn. Megjegyzem az eredeti sorozat is onantól volt pwn... csak nem hang hanem sztoriminőslg szinten....