Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

KeLa

Quote from: Junchi on 2008-09-08, 18:35:55
10/10, best anime movie evar. Soi Fong-Yoruichi cooperate battle and Kenpachi scenes OWNZ EVERYTHING!!!!!44
Ez nem vélemény, ez már túlzás, még akkor is ha csak poénnak szántad (persze te komolyan gondoltad ;) )
Még h best movie evar ::)

Mellesleg Dreamcleaver is a véleményét írta le, az más kérdés h nagy mértékben ütközik a tiéddel :D
Vagy ha nem ért veled egyet, az már kötekedés... :confused:

****

Am sztem nem volt rossz a film, de semmi olyan nem volt benne, amitől elájultam volna.

Dreamcleaver

Quote from: Junchi on 2008-09-08, 22:14:45
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-08, 20:29:30
Quote from: Junchi on 2008-09-08, 18:35:55
Btw, DiamondDust Rebellion->

10/10, best anime movie evar. Soi Fong-Yoruichi cooperate battle and Kenpachi scenes OWNZ EVERYTHING!!!!!44

Ja nagyon tápok voltak, le tudtak nyomni egy-két alap hollowt azt annyi.

Nem nagyon csipálom, hogy Te miért kötsz folyton mindenbe bele, de most tényleg... Megfigyeltem és ez így van! Persze javíts ki, ha nem. Mondtam egy egyéni véleményt, hogy mit komáztam ebben a stuffban erre ki köt rögtön bele... Dreamcleaver... Nekem tetszett az említett két eksön, még akkor is, ha csak gyökér hollowok voltak az ellenfelek. Azt nem állok neki már kirélszletezni, hogy miért nyerte el a tetszésemet, mert valószínű, Te abba is belekötsz... Részemről ennyi!

Neked azért tetszett az említett jelenet, mert elvakult Yoruichi-Soifon fanboi vagy, nem azért mert maga a jelent jó volt. Shunkou-t tolni egy-két nyamvadt kis hollowra lolmár. best anime movie evar...:rolleyes: De tőlem nyugodtan háborogj csak, én jót nevetek rajta.
Nekem is egyik kedvenc karim Yoruichi, csak engem bosszant, hogy még a movie-ban is ennyire negligálják.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Komolyan mindenki elélvezik már Kenpachi látványától is és csak engem zavart, hogy igazából egy kis szarnak volt beállítva? Rászaladt a csúnya gonosz sárkányra, erre az leverte, mint vak a poharat. Ezután pedig felkelt, és mérgében kettévágott egy épületet. Ezt akárhogy is nézzük, szánalmas.
[reserved]

chilip

#5433
Quote from: NLZ on 2008-09-08, 22:44:26
Komolyan mindenki elélvezik már Kenpachi látványától is és csak engem zavart, hogy igazából egy kis szarnak volt beállítva? Rászaladt a csúnya gonosz sárkányra, erre az leverte, mint vak a poharat. Ezután pedig felkelt, és mérgében kettévágott egy épületet. Ezt akárhogy is nézzük, szánalmas.

sztem nem volt mérges és kurvára élvezte az épület kettévágását :D

ikkaku következő dobása az lesz hogy az egész soul society elött bankai-oz, majd harc végén hátrafordul és: "PSSSSSSZT! Senkinek ne mondjátok el!!!"  :muhahah:

LuckyDingo

Még mindig a filmről van szó? :XD

Kenpácsi így alakult, nem veszített, csak mondjuk nem tom, hogy Ichigo mikor szétvagdosta akkor röhögött és vérzett és lecsapott. Itt meg egy csapás /karcolás/ vérköpés->zuhanás. Majd röhögve megemel valami követ vagy épületet a reiatsujával és kettécsapja azt az izét :D Sztem a rendezők mást nem tudtak neki kitalálni :D Én aszondom hogy az első movie jobb volt. Jobban tetszett /Bár az ellen ott nem volt ennyire kidolgozva, viszont Senna aranyos kari :P/

A poén az hogy akármilyen drámai lesz a kövi movie, az se fog meghatni /ugye nem szeretem annyira Rukiát/, hacsak nem lesz valami iszonytatóan jó storyja és nem lesz teli erőltetett harcokkal :D De azért érdekel :)

Az meg hogy valakinek bejön, nem hiszem hogy baj. Eddig akárhány fórumot olvastam átlag 10ből 8 embernek "hűdefaszaüberkirály volt a second movieee"  :whoah:
Ez van, ha tetszett, akkor már jó nekik, hogy olyat láttak, ami szerintük jó  ^^

Junchi

#5435
Quote from: KeLaEz nem vélemény, ez már túlzás, még akkor is ha csak poénnak szántad

Jóó, okéé, lehet túloztam;; akkor inkább aszondom, hogy best shounen-fight movie evar. Mindenki elégedett? :D

-Megkésett ETA-

Valami Drama CD nem jelent meg ehhez a mostani múvihoz pluszba?

KeLa

Quote from: Junchi on 2008-09-09, 10:31:28
Valami Drama CD nem jelent meg ehhez a mostani múvihoz pluszba?
Jól emlékeztem h láttam vmi ilyesmit...

BLEACH The Movie 2 Tokuten - Original Drama CD

Junchi

Yeey~! Köfi a linket :D

Chronus

#5438
Szvsz azért túlzásokba se essünk. Bleach egy fighting manga/anime, aminek a fő profilja a fight. A plot részletesség plusz az egyedi karaktertervezés - habár tény, hogy elkülöníti a többi shitty shounen kiddy stufftól - ugyangy csak "futottak még" kategóriás plusszpont hozzá.

Szvsz mindenkinek a maga szíve dolga, hogy mennyire gyöpösíti be a saját agyát genre téren, de én pl ha részletes plot-ot akarok látni, akkor meg nem fordula a fejemben, hogy azt Bleach-ben, Naruto-ban, vagy akármilyen sztandard shounenben keressem. Ennyire elvakult azért nem vagyok. Ilyen igénynek a kielégítésére ottvan kismillió más anime, aminek a részetgazdag plot és a mindfuck sztori a profilja.

De az nem ez. Soha nem is volt, és soha nem is lesz, mert soha nem is szánták annak. Ez az agyatal GARness és fighting powa helye, ami szvsz ugyanúgy élvezhető, mint egy dráma, egy akció, vagy egy vígjáték, h az embernek épp olyan a kedve, szóval különösképpen nem értem, és soha nem is fogom megérteni ezeket az érveléseket, hogy "miért nem volt komolyabb, miért nem volt szolidabb, miért nem volt értelmesebb, blabla". Miért kellett volna, hogy az legyen? Értelmes ember egy Arnold Swarcenegger filmtől se könnyes szerelmes sztorit vár, hanem akciót, mert az a profilja. Aki mégis, az elég egoista lehet, hogy ha ennek teljes tudatában mégis megnézi, miközben utálja az akciót, és aztán még pofája is van leosztani, hogy az miért nem az "ő" elvárásainak felelt meg ahelyett a célközönség helyett aminek készítették.

Bleach ua. a példa. Véleménye persze mindenkinek lehet, csak egy-két ember postjainak hallatán (láttán) néha eltöprengek azon, hogy nekik tulajdonképpen mi a jó anime amit képesek teljesen élvezni, és akkor miért nem azt nézik, ahelyett, hogy ide jönnek a műfajtól messze eltévelyedett elvárásaikkal. :D

Félreértés neessék, szerintem se volt egy nagy durranás a film, habár az előzőnél jobb volt, de azért a saját műfajának az elvárásait 100%-ban teljesítette, szóval tulajdonképpen akkor mi a gond? Fight volt, minden shikai minden bankai megvolt, vizard mód megvolt, Karakura folks megvolt, GAR animáció és hawt music megvolt, and is there anything else about Bleach that matters? Because I don't seem to remember. Akinek ennél több kell az szvsz rosz anime topicba tévedt be. Ez nem egy Shakespeare mű. Az ilyen cuccot munka/egyetem után kell nézni kikapcsolt aggyal vagy társaságban piával. Pont ez benne a lényeg. Ennyi.

Ez egy gagyi szar. Mindig is az volt. Nem emlékszem, hogy ez a tény valaha egy cseppet is levett volna az élvezhetőségéből.

Fatal

Quote from: Chronus on 2008-09-09, 17:52:35
GAR animáció és hawt music
Bár nem láttam a filmet, de LOL WUT
Amúgy nekem az első film is tetszett, trailer alapján ez is fog.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Junchi

#5440
Ööö... lehet volt már róla szó (ha igen, tessék a fejemhez vágni ^^), de azt ugye vágja mindenki, hogy a Bleach októbertől nem abban a slot-ban fog futni, ahol eddig. Átveszi a helyét az októberben debütáló Stitch. Kérdés az, hogy ez mennyire fog kedvezni a nézettségnek, mert ugye a Bleach eddig is jó sávban futott, sok nézőt számlálva. Csak ugye egy tucat-dizni cucc jobban vonzza majd a közönséget (yeey, közönség, még mindig ők a többség, dammit).

NLZ

Chronus, a gond inkább az, hogy az SS arc magasra tette a mércét, ezért várja el mindenki, hogy olyan legyen. Ha a sorozat maga is ilyen kesze-kusza lenne, akkor azt mondanám, hogy oké, de akkor lehet nem nézném, s ezzel nem lennék egyedül. Szal az én típusom azt várja, hogy minden pöpec legyen, ami miatt panaszkodunk.
Persze lehet ebbe az is belejátszik, hogy az SS arc (vagy bármi mást, ami tetszetős volt) már rég volt, az idő pedig mint tudjuk, megszépíti az emlékeket. :D
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-09-09, 20:32:12
Chronus, a gond inkább az, hogy az SS arc magasra tette a mércét, ezért várja el mindenki, hogy olyan legyen. Ha a sorozat maga is ilyen kesze-kusza lenne, akkor azt mondanám, hogy oké, de akkor lehet nem nézném, s ezzel nem lennék egyedül. Szal az én típusom azt várja, hogy minden pöpec legyen, ami miatt panaszkodunk.
Persze lehet ebbe az is belejátszik, hogy az SS arc (vagy bármi mást, ami tetszetős volt) már rég volt, az idő pedig mint tudjuk, megszépíti az emlékeket. :D

True, de az SS Arc egy 50x23 perces terjedelmű cuccos volt, ez a film pedig pusztán csak másfél órás. You seriously can't expect them to be at the same level in detailedness. Azzal én is egyetértek, hogy egyes "visszaemlékezős" részeket kihagyhattak voln és helyette megmagyarázhatták volna jobban is a dupla zampakutos cuccost az így felszabadult időben, de pont ezért rateltem 9/10-re, nem 10/10-re. Messze volt a tökéletestől, de egyébbiránt minden más megvolt benne, aminek lennie kellett. Élvezhető volt, és ez a lényeg, elvégre szórakoztató média címen fut a cuccos, vagy mi.

balu01

187. rész
[spoiler]Amagai bankai, végezni akar Yamamotoval, de ezt Ichigo nem hagyja, következő részben valszeg kinyírja filler kapitányunkat.[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Chronus on 2008-09-09, 21:42:04
Quote from: NLZ on 2008-09-09, 20:32:12
Chronus, a gond inkább az, hogy az SS arc magasra tette a mércét, ezért várja el mindenki, hogy olyan legyen. Ha a sorozat maga is ilyen kesze-kusza lenne, akkor azt mondanám, hogy oké, de akkor lehet nem nézném, s ezzel nem lennék egyedül. Szal az én típusom azt várja, hogy minden pöpec legyen, ami miatt panaszkodunk.
Persze lehet ebbe az is belejátszik, hogy az SS arc (vagy bármi mást, ami tetszetős volt) már rég volt, az idő pedig mint tudjuk, megszépíti az emlékeket. :D

True, de az SS Arc egy 50x23 perces terjedelmű cuccos volt, ez a film pedig pusztán csak másfél órás. You seriously can't expect them to be at the same level in detailedness. Azzal én is egyetértek, hogy egyes "visszaemlékezős" részeket kihagyhattak voln és helyette megmagyarázhatták volna jobban is a dupla zampakutos cuccost az így felszabadult időben, de pont ezért rateltem 9/10-re, nem 10/10-re. Messze volt a tökéletestől, de egyébbiránt minden más megvolt benne, aminek lennie kellett. Élvezhető volt, és ez a lényeg, elvégre szórakoztató média címen fut a cuccos, vagy mi.

Nem, nem volt meg, közel sem. Mert a hawt animációnak, harcoknak, bankaioknak etc csak konzisztens keretben van értelme. Az, hogy felvonultatok egy rakat szereplőt egymásután 2-2 percre, adok nekik pár mondatot, majd rúgnak párat, az k*rvára nem elég még egy shounen-fight cuccban sem. Soifon-Yoruichi, Kenpachi, Ishida & Co pl (ezen legutóbbik harcát a két arrancarral pl nem is mutatták...) Ezzel szemben Hisagi-Kira Vs Hitsugaya abszolút rendben volt, mert volt értelme és jól volt kivitelezve. A movie 2 egy nagy ÁTLAG, lehetett volna sokkal rosszabb is tény, de ezerszer jobb is. Szal erre 9/10-t adni az nagy nagy ostobaság imho. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Heti epizód igen lol volt :3 [spoiler]Nem valami extra Amagai Ban-kai, olyan, mintha már az is bakkouto lenne :/ Jó mondjuk annyira nem is gáz :) Jövőhéten Icsigó lerendezi, aztán egy levezetőő epizód és utánna: Folytassuk ahol abbahagytuk: Ichigo és Orihime nézik a napocskát, mire az eltünik az égről.. Aizen-sama kikapcsolta távirányítóval.. nehogy már jó legyen nekik :D[/spoiler]

Junchi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-10, 17:37:33
Szal erre 9/10-t adni az nagy nagy ostobaság imho. ^^

*elbújdosik. 10-et adott rá* ^^

Btw, [spoiler]heti részben Amagai bankai? Na erre kíváncsi leszek :D[/spoiler]

balu01

Quote from: LuckyDingo on 2008-09-10, 18:03:34
Heti epizód igen lol volt :3 [spoiler]Nem valami extra Amagai Ban-kai, olyan, mintha már az is bakkouto lenne :/ Jó mondjuk annyira nem is gáz :) Jövőhéten Icsigó lerendezi, aztán egy levezetőő epizód és utánna: Folytassuk ahol abbahagytuk: Ichigo és Orihime nézik a napocskát, mire az eltünik az égről.. Aizen-sama kikapcsolta távirányítóval.. nehogy már jó legyen nekik :D[/spoiler]
Lurichyo kopi nagy darab csicskása nem csodálom hogy eddig nem beszélt...  :lol:

LuckyDingo

Quote from: balu01 on 2008-09-10, 18:55:15
Quote from: LuckyDingo on 2008-09-10, 18:03:34
Heti epizód igen lol volt :3 [spoiler]Nem valami extra Amagai Ban-kai, olyan, mintha már az is bakkouto lenne :/ Jó mondjuk annyira nem is gáz :) Jövőhéten Icsigó lerendezi, aztán egy levezetőő epizód és utánna: Folytassuk ahol abbahagytuk: Ichigo és Orihime nézik a napocskát, mire az eltünik az égről.. Aizen-sama kikapcsolta távirányítóval.. nehogy már jó legyen nekik :D[/spoiler]
Lurichyo kopi nagy darab csicskása nem csodálom hogy eddig nem beszélt...  :lol:

Jah igen, azon néztem én is... ilyen hangot XD De ha jól értettem, Lurichiyo is most hallotta először :D

Chronus

187 RAW:

Plotfight LoLLer. Milyen érdekes fordulat, hogy Amagai bakkouto képessége véletlenül "pont" az, hogy[spoiler] kikapcsolja a Shinigami erőt.[ Menő, kár, hogy helyszínen van egy Vizard is. ^^"[/spoiler]

Plotfight vaze. Így legalább megmagyarázták hogy a végén a sok imba tájcsó közül miért csak Ichigo verheti le.

balu01

2008-09-17 188. rész       

2008-10-07 189. rész

Ehh, már megint szünet, 3 hét  :eek: :frown:       



Fatal

Valaki főügyesfőokos fel tudna homályosítani affelől, hol tudnék creditless bleach op/ed-ket beszerezni? AMV-t csinálnék, de nagyon nem akarok feliratot vagy crediteket bele.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Theon

A creditless ed-eket megtaláltam, de az op-pal kapcsolatban nem tudok segíteni. Esetleg megpróbálhatnád az A1 szobáját irc-n, ha még létezik (irc://irc.rizon.net/a1).

Creditless ED
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Christian

Hm..csak én gondolom úgy,hogy a Bleach Movie 2 kimerítette a sz*r fogalmát és semmit nem ért? Az animáció darabos, a sztori kicsit olyan mintha rálenne erőszakolva a Bleachre, normális harcok nincsenek stb... Ezen mit lehet értekelni? Ráadásul a King's seal ha olyan nagyon poweres lett volna nem hiszem, hogy Aizenék ott hagyják... Azt már nem is mondom,hogy Hyourinmaru nem lehet annyira imba zanpaktou ,hogy egy bankaios kapitányt levágjon shikaiba, főleg hamár egyszer Ichimaru is megállította azt a shikait elég simán. Persze, Gin is géniusz volt stb...na de ez akkor is rohadt nevetséges. Pedig elvárásaim voltak...voltak...aztán mostmár tudom,hogy fölösleges ilyen filmekre várni.

NLZ

De buta vagy! Ez a múvi egy fanservice volt a sok shounentől élvezőknek, akiket nem érdekel az olyan lényegtelen részletkérdés, mint a logika és a történetvezetés. Nekik mindenféle huncut jelenet kell, amikről éjjelente szoktak fantáziálni a takarójuk alatt, s nem érdekli őket, hogy hogyan tákoltál bele mindazt egy videóba. Ha normális animét akarsz, akkor a shounen nem a te műfajod. :P
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2008-09-11, 22:09:23
De buta vagy! Ez a múvi egy fanservice volt a sok shounentől élvezőknek, akiket nem érdekel az olyan lényegtelen részletkérdés, mint a logika és a történetvezetés. Nekik mindenféle huncut jelenet kell, amikről éjjelente szoktak fantáziálni a takarójuk alatt, s nem érdekli őket, hogy hogyan tákoltál bele mindazt egy videóba. Ha normális animét akarsz, akkor a shounen nem a te műfajod. :P

One Piece?

NLZ

[reserved]

chilip

Quote from: chilip on 2008-09-11, 22:15:00
Quote from: NLZ on 2008-09-11, 22:09:23
De buta vagy! Ez a múvi egy fanservice volt a sok shounentől élvezőknek, akiket nem érdekel az olyan lényegtelen részletkérdés, mint a logika és a történetvezetés. Nekik mindenféle huncut jelenet kell, amikről éjjelente szoktak fantáziálni a takarójuk alatt, s nem érdekli őket, hogy hogyan tákoltál bele mindazt egy videóba. Ha normális animét akarsz, akkor a shounen nem a te műfajod. :P

One Piece?

nem értek eggyet :)

Fatal

One Piece... Mintha láttam volna belőle pár részt... Mintha emlékeznék a rajzolásra...
á
ááá-
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
[spoiler]Lehet, hogy később jó lesz (eleje nem az), és fastidious bastard vagyok, de azt nem bírtam elviselni.[/spoiler]
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths