Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Dirk

Quote from: Chronus on 2010-09-21, 14:10:01
289: Egy szó. EPIC! Az elejétől a a végéig.
Szép munka, Pierrot. Így kell kinéznie ennek az arc-nak!

Ez tényleg fasza volt.
Mondjuk én már az espadaktól ilyen harcokat vártam de szerencsére eljutottunk idáig.

SaiyaGin

Ez a rész elég jó volt! :jee:
(A végén, Hisagi leszúrása után Tousen vegytiszta kardja ugyan vicces látvány volt, de ennél a résznél még a cenzúrát is elviseltem.)

Suszi

Ez a rész nekem is nagyon tetszett.

Chronus

292: FUCKING HELL YOU ARE THE BEST OPENING EVER. :zomg: :eek: :jee:

chilip

Quote from: Chronus on 2010-10-12, 13:27:02
292: FUCKING HELL YOU ARE THE BEST OPENING EVER. :zomg: :eek: :jee:

+1

Kassh

Quote from: Chronus on 2010-10-12, 13:27:02
292: FUCKING HELL YOU ARE THE BEST OPENING EVER. :zomg: :eek: :jee:
QFE

chilip


Junchi

Az új Op legalább akkora spoiler-fest, mint az előző, but who cares? :D Zene , képek alatta még jobbak, meg hangulatot teremt az egész, szal részemről egy büdös szavam nincs.

Jah, és ez kvázi confirmálta azt, hogy (egyelőre) nem lesznek fillerek. Innen már tuti kihúzzák az arc végéig.

Ami az epizódot illeti: Még nem néztem meg, de nagy elvárásokkal ülök majd le elé, szal az Aizen vs Gotei+vaizardok ch-kat imádtam anno mangában.

LuckyDingo

OP: Zene átlagos, videó része meg nem nagy durranás.. Gin fangirlöknek ideális, a végén a flashback scenek se hatnak meg. Volt már jobb is.

Chronus

#6819
Quote from: Junchi on 2010-10-12, 19:04:12Még nem néztem meg, de nagy elvárásokkal ülök majd le elé, szal az Aizen vs Gotei+vaizardok ch-kat imádtam anno mangában.

Szar.
1-2 pillanatot kivéve.
Sokszor olyan, mint ha elindulna valami Epicness, aztán félbeszakad valami kiegészített szövegeléssel.
Itt mutatkozik meg, hogy amúgy mennyire folyékony a plot amúgy, mert még a non-manga-reader ismerősöm is ki tudta szűrni hogy mely szövegek voltak erőltetetten beillesztettek.

Itt is megint nem értem, hogy duma helyett miért nem a vagdalózást egészítik ki, vagy legyen hosszabb a flashback.
Az animáció maga megint jó, csak a szokásos bajok amik most kerültek fel: szar zenei aláfestés, vagy semmi zene, és elcseszett párbeszédek.

Mint az előző rélszben, ahol ahelyett, hogy Aizen gondolatban analizálta Shinji képességét, Shinji magyarázta el. És itt is, Aizen elmondja, hogy Ichigo mit gondol (hogy hollow formában kellett volna megtámadnia), de előtte azt nem halljuk, hogy Ichigo gondolja. Utána halljuk, hogy gondolja, hogy "igen ezt gondoltam". Semmi értelme a cserének, és jócskán levesz az awesomeness faktorból, de tényleg, elvégre itt pont az a lényeg, hogy a néző a hőssel azonosul, és a hőssel együtt éli át azt, hogy Aizen tudja mi van. Ehelyett ez elidegeníti Ichigot a nézőtől, és mint egy 3. személyt jeleníti meg. Onnantól meg bukik az egész jelenet, mert elvesztetted a kapcsolatot a karakterrel. Valaki taníthatna történetvezetést ezeknek a faszfejeknek. Rawr. I are mérges.

Alapvető író bravúrok x+1: Amelyik karakter gondolatait halljuk, mindig azzal azonosulunk. Ez tudatalatti. Ezért volt írói oldalról az is várható, hogy a végső csatát tényleg Aizen veszti el pl, mert az ő szemszögéből volt bemutatva, az ő gondolatait hallottuk, és Ichigo volt a külső karakter. Ilyet, hogy a mysterious boss titokzatosságát elvesszük azzal, hogy az ő szemszögéből mutatjuk a harcot, csak ilyenkor szokás ellőni. Ezt a trükköt Kubo pl előszeretettel alkalmazza sokszor (mikor Aizent leszúrták, akkor is előtte az ő gondolatait hallottuk. Ichigo-Ulquiorra harc első felében Ichigot, a másodikban - mikor Ichi átment satan powerbe - Ulquiorrát hallhattuk). Ez azért is van, főleg egy gyerekeknek szóló manga esetében, hogy az olvasó (a gyerek) ne azonosuljon egy gyilkossal, vagy valakivel aki épp feldarabolt valakit. Ettől független valakivel kell azonosulni, legjobb esetben egy nézelődő 3. karakterrel (mint pl ahogy Nanao gondolatai megadták a Yamamoto-Shuhsui-Ukitake harc hangulatát), máskülönben a történet elveszti a varázsát és a karakterek elidegenednek. :ejj:

Meh.

Dirk

A rész sztem EPIC volt de lehet csak azért mivel Aizen cool :D
Aizen mindig ennyit pofázik csak azért nem vesszük észre mivel keveset volt eddig benne.
Azt hogy a gondolatokat hogy valósítják meg az meg az ő dolguk sztem, csak a könyv adaptációkra kell gondolni, nagyon sokan ezért fikázzák őket mivel nem tudnak ugy azonosulni a karakterekkel.
és a filmekben se úgy oldják meg. Ezt így oldották meg.
Ami engem is zavart az a rohadt sok flashback... 

Member

Quote from: Chronus on 2010-10-12, 13:27:02
292: FUCKING HELL YOU ARE THE BEST OPENING EVER. :zomg: :eek: :jee:
Az elején a városlátképekből kicsit sok, de amikor már a szereplők vannak, az tényleg epic. Ellenben WTF, elspoilolják azt, hogy
[spoiler]Gin meghal?![/spoiler]
Ez a legdurvább az egész Bleach-ben kb. :zomg:

Chronus

#6822
Quote from: Member on 2010-10-12, 20:00:41
Quote from: Chronus on 2010-10-12, 13:27:02
292: FUCKING HELL YOU ARE THE BEST OPENING EVER. :zomg: :eek: :jee:
Az elején a városlátképekből kicsit sok, de amikor már a szereplők vannak, az tényleg epic. Ellenben WTF, elspoilolják azt, hogy
[spoiler]Gin meghal?![/spoiler]
Ez a legdurvább az egész Bleach-ben kb. :zomg:

Szerintem annyira nem volt egyértelmű, mint ahogy sok más jelenet se, csak nekünk manga readreknek. Pl Urahara és Isshin is megjelenik, de Inoue is. OP-ban megjelenni nem egyenlő azzal, hogy lényeges szereped lesz. Szerintem az az 1 frame erejéig megjelenő [spoiler]Hogyouku Aizen[/spoiler] veszélyesebb.


Na nembaj, Kubo-nak tetszett az új OP meg az ED. :lol:
Legalábbis a Twitterjén áradozott róla egy sort, hogy tök jó az OP végén ahogy visszafelé forog a sztori az elejéig.

Member

Azért gyanús az, ha vki túl sok jelenetet kap, lásd anno Orihime, amikor elrabolták. :)
Azért az a felbukkanó Hitsugaya bankai belerondít a képbe. ::)
Gondolom az idő visszatekerése azt is szimbolizálja, hogy
[spoiler]Ichigo elveszíti a hollow erejét[/spoiler]

Chronus

Quote from: Member on 2010-10-12, 20:22:37
Azért gyanús az, ha vki túl sok jelenetet kap, lásd anno Orihime, amikor elrabolták. :)
Azért az a felbukkanó Hitsugaya bankai belerondít a képbe. ::)
Gondolom az idő visszatekerése azt is szimbolizálja, hogy
[spoiler]Ichigo elveszíti a hollow erejét[/spoiler]

Ja
[spoiler]powerlevel reset Ichigonak.[/spoiler]
De amekkora anyagtartalma van, és ami benne van, az meg azt jelenti, hogy ezek szerint filler nélkül végig lesz tolva az arc. Ami jó hír.

Member

Még nem láttam a 291-292-t, de szerintem az egy ügyes húzás volt, hogy párhuzamosak a Shinji || Tousen csaták és így nem érezhető, hogy Tousen össze lett csapva.

Chronus

A mangában is párhuzamosak voltak. Még a jelenetváltások is pontosan ugyanakkor voltak mint az animében.

Member

Filózgattam ma azon, hogy valóban csak a gyerekek védelmében a vesztes fél oldaláról látod a képet. Ott van a Kaiji és az Akagi, igaz, itt nem szeletelnek, de mindig egyértelmű, hogy az veszít, akinek a szemével látsz (nem véletlen, hogy Akagi sohasem beszél, a végén kinevet és vége). Ha a győztes szemszögét kapnád, tudnád, hogy mire mit fog lépni és még azon sem kellene filozófálnod, hogy mi lesz a következő lépés. Esetleg a vesztessel azonosulva még lehet olyan érzésed, hogy "hátha", a győztes esetében semmi.

Nevl

He mi van? :) Ichigo elveszti erejét? Ezt valaki kifejthetné nekem akár privátban is. Eddig egyébként szerintem ez volt az egyik legjobb rész a vak csávóval túl sokat filozofáltak és kicsit komikusnak éreztem a realesét de nem baj.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kassh

Quote from: Nevl on 2010-10-13, 20:51:10
He mi van? :) Ichigo elveszti erejét? Ezt valaki kifejthetné nekem akár privátban is. Eddig egyébként szerintem ez volt az egyik legjobb rész a vak csávóval túl sokat filozofáltak és kicsit komikusnak éreztem a realesét de nem baj.
olvass mangát :D

Junchi

Ep293

100/10.

Cenzúra szinte semmi nem volt ebben az epizódban, ráadásul még tempója is volt a dolognak, hisz 3 ch-t is feldolgoztak vele.

Animáció, gráf szintén rendben volt. Elégedett vagyok.

Chronus

Az eleje gány volt egy-két helyen, de a vége (Hitsu rage) pure EPIC. A cenzúra hiánya tényleg felüdítő, de a hangmérnököt igazán lecserélhetnék már. Egy-két helyen még alapvető hangok is hiányoztak (szúrás-vágás hangok, ect).

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2010-10-19, 14:49:57
Az eleje gány volt egy-két helyen, de a vége (Hitsu rage) pure EPIC. A cenzúra hiánya tényleg felüdítő, de a hangmérnököt igazán lecserélhetnék már. Egy-két helyen még alapvető hangok is hiányoztak (szúrás-vágás hangok, ect).

Jah a Hitsu Rage-utáni rész nagyon epic volt. És szerintem simán szándékos volt a hangok részleges hiánya, ha erre a részre gondolsz.

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-19, 19:45:02
Quote from: Chronus on 2010-10-19, 14:49:57
Az eleje gány volt egy-két helyen, de a vége (Hitsu rage) pure EPIC. A cenzúra hiánya tényleg felüdítő, de a hangmérnököt igazán lecserélhetnék már. Egy-két helyen még alapvető hangok is hiányoztak (szúrás-vágás hangok, ect).

Jah a Hitsu Rage-utáni rész nagyon epic volt. És szerintem simán szándékos volt a hangok részleges hiánya, ha erre a részre gondolsz.

Nem arra gondolok, azt megértettem.
Aizen leszúrásánál hiányzott a szúráshang, és egyéb helyeken is különböző effektek.

Seismic

Azon spórolták meg az epic endinget :P

Remélem nem hagynak fel ezzel az atmoszférával ami a rész végén volt,meg az openingben...Nem szabad,kurva nagy!!
nekem speciel elegem van már ebből a kinézetből ami eddig volt..Az ég mindig kék,szin szinte semmi,csak az ég kéke meg a házak barnás szine..most elgalább volt sötét ég,erős kontraszt,és zöldes szinezés...Ez kéne,na..És a cenzúra tényleg meglepően kevés volt...És a végén a zene..Végre használták....hiányoltam icsi Vs Ulqi fightnál,pedig a játékintro után vártam h az animébe is beleteszik,de nem:(

Dirk

Nem értem hogy egy ilyen rész után is hogy tudjátok fikázni.... Ennél jobb rész szerintem nem volt eddig
és az elmult részeket nézve lehet nem is lesz. Most a hangot fikázni.. Az teljesen rendben volt, és am se azt kellett volna figyelni, a graf végig jó volt a végén pedig a váltás egyszerűen k*** jó volt.

Chronus

#6836
Quote from: Dirk on 2010-10-19, 22:10:56
Nem értem hogy egy ilyen rész után is hogy tudjátok fikázni.... Ennél jobb rész szerintem nem volt eddig

Simán 9/10 volt a rész. Szerintem nem láttál te még minket "fikázni" :)

Quote from: Seismic on 2010-10-19, 21:58:05
Remélem nem hagynak fel ezzel az atmoszférával ami a rész végén volt,meg az openingben...Nem szabad,kurva nagy!!

+1000!

Kassh

Quote from: Chronus on 2010-10-19, 22:12:44
Quote from: Dirk on 2010-10-19, 22:10:56
Nem értem hogy egy ilyen rész után is hogy tudjátok fikázni.... Ennél jobb rész szerintem nem volt eddig

Simán 9/10 volt a rész. Szerintem nem láttál te még minket "fikázni" :)

Quote from: Seismic on 2010-10-19, 21:58:05
Remélem nem hagynak fel ezzel az atmoszférával ami a rész végén volt,meg az openingben...Nem szabad,kurva nagy!!

+1000!
hát igen, azt szinte már művészi szinten szoktátok csinálni :hehe:

chilip

megnéztem én is de semmi epic-et nem láttam....  :confused: amit láttam egy normális rész amibe még mindig voltak QUALITY ábrázolások.... végén az elsötétítéses rész tényleg poén de ennyi az egész....

Dirk

Quote from: chilip on 2010-10-20, 10:24:13
megnéztem én is de semmi epic-et nem láttam....  :confused: amit láttam egy normális rész amibe még mindig voltak QUALITY ábrázolások.... végén az elsötétítéses rész tényleg poén de ennyi az egész....

LOL
Gyak erre az epizódra ment rá 300 rész hogy a fő gonosz hogy alázza le a kapitányokat + a volt kapitányokat. Lehet hogy neked nem volt epic de akkor is csak a quality fejeket nézni... nem azt kellett volna elárulom...
Az meg hogy ti a mangát olvastátok és ez már semmi ujjat nem mondott nem az animét kéne fikázni...

Az új részben megint vannak quality fejek ha csak azt fogjátok nézni elárulom.

Annak akit még érdekel:
[spoiler] Nagyon tetszett hogy intéztél el yamma-t, elméletileg tényleg a legerősebb shinigami és aizen legyártott csakis ellene egy arrancart , szal Aizen még se akkora imba :D [/spoiler]