Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

Dirk

mostanában sok pozitív kommentet olvasok, tán megérné megnézni a fillert?
vagy csak annyira lementek az elvárások hogy a szarnak is örültök? :D

Junchi

^Nézd meg ezt, meg az előzőt, azt kész. :D

Member

Reméltem is, hogy Mayuri nem okoz csalódást. :D

Chronus

Mayuri-n a végén sírva röhögtem.  :rotfl:

Member

Nyerni valszeg nem fog (bár ha a cellában lévő embertorzó feltámad, még lehet, hogy az lesz Ichi ellenfele, ahogyan Muramasa és Koga esetében), de hozzá nagyon illett a fordulat.

Btw. az hogy lehet, hogy mindig huszadrangú shinigami-król derül ki, hogy több kapitányt is fel tudnak tartóztani?

Chronus

#7205
Ranglista =/= erő lista

Urahara 3. tiszt volt, mielőtt kapitány lett. Kapitány abból lesz, aki jelentkezik (vagy Kenpachi), és akkor váltódnak le, ha elhullanak. Gondolom a többi kapitányi (vagy nagyobb) szintű egyén addig ül és malmozik amíg minden kapitányi poszt foglalt?

kada

Meg van amikor valaki szándékosan nem lép fel/előre a ranglistára, pl mert a 4 az randa szám. :P

Member

Lehet, hogy már náluk is van protekció? Urahará-nak is kellett Yoruichi. :)

Dirk

Quote from: Chronus on 2011-06-29, 11:39:01
Ranglista =/= erő lista

Urahara 3. tiszt volt, mielőtt kapitány lett. Kapitány abból lesz, aki jelentkezik (vagy Kenpachi), és akkor váltódnak le, ha elhullanak. Gondolom a többi kapitányi (vagy nagyobb) szintű egyén addig ül és malmozik amíg minden kapitányi poszt foglalt?

Ez érdekes kérdés, eddig külsős tagokat nem nagyon mutattak SS-ben, pedig kapitány szintű egyének nem hiszem hogy hagyják hogy parancsolgassanak nekik, (renji meg ikkuka-nak hiába van bankai-ja sztem ők am se elég erősek) meg most sztem szarban van SS mert nincs is kit elő léptetni jelenlegi karakterek ismeretében max azt a kettőt. A TBTP-ben egyik kapitány lelépett 2. napra már urohara becsücsült a helyére, Aizenék után meg fél évig nem tettek helyükre senkit.
Ami azért nagyon érdekes mert sztem ezek nagyon fontos posztok csak ők irányítják az adott osztagot és így menni háborúba... Meg jó lenne ha ismertetnék már az adott osztag feladat körét mert elvileg tán mindeniknek külön feladata van most nincs kedvem sorolni a jelenleg ismerteket, lehet pont az az 1-2 osztagnak nincs semmi feladata? :D Remélem hogy mire vissza térnek minimum 1 új kapitányt látunk mert akkor számomra elég nevetséges lesz így az SS, Espadak-nál nagyobb volt a szervezettség :)

Member

Espadák teljesen más tészta. Volt egy sorrend, de a 10 alattiak lebegtek az éterben. Volt olyan espada, akinek nem volt csicskája, olyan is, akinek 1-2, de olyan is, akinek egy tucat. Teljesen képlékeny rendszer volt, de teljesen alárendelődött az espadák rivalizálásának, tulajdonképpen holdudvarok voltak ezek.
SS-ben ha jól értem, azok a bölcsek, mint felsőház üzemelnek, de mégsincs semmilyen beleszólásuk az alsóház tisztségviselőinek megválasztásába? Yama függ tőlük vagy fordítva? Rengeteg a kérdés.

Chronus

Japán metafórákkal élve, a Central 46 gyk a Sógunátus, magyarán szólva egy rakás nemesi fasz nulla hozzáértéssel de rengeteg politikai befolyással, a Gotei 13 pedig a katonai erő, aminek a belső működésébe azért nem szólnak bele, mert még a tetemes egó mellett is tisztában vannak vele, hogy kurvára de semmi tehetségük nincs hozzá. Leigázva lenni meg nem jó dolog, így a katonák csak játsszák a katonásdit, addig is a fenti vezetésnek lesz ideje és békéje csülkeit gőzölni.

Dirk

Az sztem csak igazságügyi minisztériumként állnak fent, Ők a bírok, és sztem azért hogy ne a kapitányok döntsenek az ilyen ügyekben, ne övék legyen a hatalom :)
De amit írtál az espadákhoz, az ugyan így van az SS-ben. Alacsony szintűek egyszerűen nincs szerepe, és ott is minden kapitánynak van 1-5-ig terjedű embere, régen emlékszem voltak a rész végén ilyen bemutatásuk, és ott is csak azokat tették be akik számítanak. A legtöbb osztagban is csak kapitány és a hadnagy van előtérben, mert senkit nem is érdekel már az alatta levők, nagy harcokban is csak csoportosan rohangáltak, de legalább az espadak-nál szinten minden karakter be lett mutatva. De egy biztos, rohadt sok karakter van ebben a bleach-ben :D

Junchi



Member

Mai epizód vége:


Chronus

Tökös csavar volt.

Junchi

Gondolom Kubo már nem akart foglalkozni a mangában ezzel a mod soul-dologgal, így szabad kezet kaptak az animések, hogy egy kicsit részletesebben is belemásszanak.

Szeretem, mikor egy filler szezon "él", és nem csak úgy oda van hajítva a kedves nézőnek.

Chronus

Szerintem memberrel az űberpower kapirány reigaiokra gondoltunk. :)
Ha nem történik valami nagyon erős Deus Ex Machina (mondjuk Ichigo húz még egy Mugetsut), SS gyakorlatilag megvan baszva.

kada

Szerintem az I'm the madder scientist epeen-összehasonlítás lesz a filler fénypontja, innen már csak lefelé megy az út.  :hehe:
Plot-no-jutsu leszámítva még lehet hogy a tökéletlen technika vagy a lemásoltak egyéniségéből lesz "baj".

Junchi

Quote from: Chronus on 2011-07-06, 11:56:31
Szerintem memberrel az űberpower kapirány reigaiokra gondoltunk. :)

Jaa~a, az más. :D

Egyébként meg igen, szal reiatsu-power-uppolt kapitányok/hadnagyok, ráadásul a korábbi reigai-ok is visszatértek, Kageroza haxx és ha még "reigai!Yamamotóm is van ám :P" csavar is lesz, akkor itt már tényleg csak a Final GT segíthet. :3 (Bár van egy olyan érzésem, hogy Nozomi lesz a kulcs _minden_ baj ellen.)

Member

Quote from: Chronus on 2011-07-06, 11:56:31
Szerintem memberrel az űberpower kapirány reigaiokra gondoltunk. :)
Arra, nagyon olcsó húzás volt.
-Izé... Ezt elszúrtuk, Mayuri cool volt, de akkor ezzel vége?
-F@szt, imbuljanak el, aztán meglátjuk.

Chronus

Nem hiszem, hogy utolsó pillanati döntés volt.
A karkötők eddig is ott voltak, csak magyarázatra várva.

És a tény, hogy az egész akció beszivárgásként indult megmagyarázza, hogy miért volt rá szükség.
Több száz éves kapitányok egyik nap hirtelen ekkorát ugranak erőben: elég feltűnő.

Member

Ha ilyen imbák, akkor ennyi erővel egy nap alatt lerohanhatták volna a bandát, blitzkrieg stílusban, talán Yamá-val lett volna gondjuk. A másik meg a feléleszthetőségük (jó, ez várható volt), mint amikor egy videójáték utolsó pályáján végig kell verni minden korábbi boss-t.
A karkötők meg hát, vicces, amíg csak voltak, senkinek sem tűntek fel, most meg olyan erőt korlátoztak, ami nem is értem, hogyan nem került elő korábban. Ha ennyire tuti, Aizen miért a hollowizációban hitt?

Kassh

Quote from: Member on 2011-07-06, 15:45:31
Ha ilyen imbák, akkor ennyi erővel egy nap alatt lerohanhatták volna a bandát, blitzkrieg stílusban, talán Yamá-val lett volna gondjuk. A másik meg a feléleszthetőségük (jó, ez várható volt), mint amikor egy videójáték utolsó pályáján végig kell verni minden korábbi boss-t.
A karkötők meg hát, vicces, amíg csak voltak, senkinek sem tűntek fel, most meg olyan erőt korlátoztak, ami nem is értem, hogyan nem került elő korábban. Ha ennyire tuti, Aizen miért a hollowizációban hitt?
Mert Aizen nem nézi az animét :D

Chronus

Quote from: Member on 2011-07-06, 15:45:31Ha ennyire tuti, Aizen miért a hollowizációban hitt?

Minden tudományágban senki se lehet jó egyszerre.
[spoiler]Csak Magneto.[/spoiler]

Chronus

Aranybányára akadtam.

http://capslock-bleach.livejournal.com/

[spoiler][/spoiler]
[spoiler][/spoiler]

Megmurdel

Gúúúúd Pikcsörzzz :D

Chronus

#7227
331:

Member

332:
Maguk a csaták jók voltak (nem 1v1, hanem free for all, random párosításokkal), viszont wtf?? Azt hittem, Yumichika beveti a shikai-ját és kiüti Kenpachi-t, amikor a többiek nincsenek ott, elvégre maga Ken-chan sem ismerheti ezt a képességet. Erre Nozomi megkapja a legnagyobb asspull-t, ami létezik, ez ellen egyáltalán van esélyes ellen??

Bandita ^^

Hááááttt... Ez a rész egy elég nagy adag ánuszpuding volt...
Quality-hyorinmaru FTW... Lol
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."