Éppen milyen zenét hallgatsz?

Started by Necrid^, 2005-06-14, 14:30:39

Previous topic - Next topic

Lythis

#4890
Trinity Blood OST

Amduscia - From Abuse To Apostasy

Draconire

Vampire: The Masquerade - Bloodlines OST

Lythis


Rounin

Iced Earth - Watching over me
Susumu Hirasawa - Niko

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2006-11-12, 02:04:32

NIN - Head Like A Hole


Áhh, nagyon remek.  :tezsvir: :tezsvir: Szerinted melyik a jobb verzió? Az eredeti (1989- Pretty Hate Machine-ról való) vagy pedig a koncertfelvétel (2002- And All That Could Have Been-ről való)?  :smile:

Topicjellegnél maradva  :szemuveges:: Oshima Hiroyuki feat. Katakiri Rekka - Why, or Why Not (Higurashi No Naku Koro Ni ED)

Lythis

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-12, 20:04:41
Áhh, nagyon remek.  :tezsvir: :tezsvir: Szerinted melyik a jobb verzió? Az eredeti (1989- Pretty Hate Machine-ról való) vagy pedig a koncertfelvétel (2002- And All That Could Have Been-ről való)?  :smile:

wow. fogós kérdés. Ezen még nem gondolkoztam szerintem :) (mondhatom, h az AFI feldolgozás? :D)
Egyébként nehéz megmondani, mert a Pretty Hate Machine-es változat ugyebár stúdiófelvétel, a 2002-es meg koncert. Lehet, hogy meg leszek kövezve, de szerintem a koncert zeneileg valahogy kicsit jobb. Az eredeti változatnál a zene valahogy másodlagosabb szerepet kap, és inkább mint valami háttérelemként van jelen, a koncert alatt sokkal erőteljesebb jelleget kap. Hogy ez azért van e, mert eleve tudatosan át lett szerkesztve, vagy azért, mert kompenzálni kellett valamivel, hogy egy élő felvételnél az énekes hangja nem feltétlenül olyan, mint egy stúdióalbumon, azt nem tudom. Vokál szinten az eredeti jobban tetszik, de ha választanom kell, akkor a koncertfelvétel, mert: 1. zeneileg jobban szól 2.koncerthangulat. :)

NIN - Getting Smaller
NIN - Hand That Feeds
(igen, egyike vagyok azon mocskos eretnekeknek, akik szerint a With Teeth is jó album..)

Solid Snake

#4896
Quote from: Lythis on 2006-11-12, 20:39:15

NIN - Getting Smaller
NIN - Hand That Feeds
(igen, egyike vagyok azon mocskos eretnekeknek, akik szerint a With Teeth is jó album..)


Szerintem is nagyon jó a With Teeth album, legelső NIN album volt, amit hallgattam, utána szereztem be a többit is. Személyes kedvencek: Something I Can Never Have, Sin, Piggy, Hurt, Terrible Lie + összes With Teeth szám (rongyosra vannak hallgatva  :smile:).

A koncertfelvételekkel is egyetértek, jóval több hangulatot képesek adni, mint a stúdiófelvételek, meg hát az énekest is jobb "élő hanggal koncertesen" hallani, amikor ő maga is hangulatilag topon van (több ezres rajongótábor előtt ki ne lenne?), meg a zenekar is adja a maximumot. Azt a tényt se feledjük, hogy a koncertfelvételek némi extrát is nyújtanak, több dobszólót vagy éneket esetleg (pl. az All That Could Have Been albumról a Sin elején lévő dobszóló és énekhajlítások, amik a Pretty Hate Machine-ban garantáltan nincsenek).

Bruce

The Black Mages - Dancing mad

Kefka zenéje amúgyis üt, de a Black mages még dobott rajta  :jee: imádom az orgonát...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Lythis


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Bruce on 2006-11-12, 23:49:33
The Black Mages - Dancing mad

Kefka zenéje amúgyis üt, de a Black mages még dobott rajta  :jee: imádom az orgonát...

Hm, ezt legközelebb elrekvirálom :angyali:

Evanescence - Lacrymosa (Heh, Fate Stay/Night - Eirei Chinkon :F)
Evanescence - Hello O_o

Lythis

#4901
A Lacrimosa-ból akkor is az EREDETI a legjobb imho. :D
Tudnám hova kotortam a Mozart - Requiem cd-t :S

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-11-13, 01:19:51
A Lacrimosa-ból akkor is az EREDETI a legjobb imho. :D
Tudnám hova kotortam a Mozert - Requiem cd-t :S


Reméltem, hogy valaki felveti ezt és utána lecsaphatok rá, mint bősz grebátor :F
Szóval /r/ @ shared files directory. ^^

Lythis

Quote from: Rounin on 2006-11-13, 01:26:07
Quote from: Lythis on 2006-11-13, 01:19:51
A Lacrimosa-ból akkor is az EREDETI a legjobb imho. :D
Tudnám hova kotortam a Mozert - Requiem cd-t :S


Reméltem, hogy valaki felveti ezt és utána lecsaphatok rá, mint bősz grebátor :F
Szóval /r/ @ shared files directory. ^^
ahoz meg kell találnom a CD-t sheesh... a Bach válogatott orgonaművei bezzeg simán megvan...

Dreamcleaver

#4904
huh belehalgattam a The Rock OST-be és eszembe jutto egy régi emlék. Emlékeztek még A Rainbow Six első részének menüzenéjére? K*rvára hasonlít a The Rock main score-jára. pl az első szám kb 3:30-tól az OST-n (Hummell Gets The Rockets)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

The Bothy Band - Do you love an apple? :D
The Bothy Band - Pretty Peg/Craig's Pipes \o/

Ezer éve nem hallgattam őket X)

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2006-11-13, 00:28:14
Fate/Stay-Night OST

Éppen tegnap szedtem le netről.  :tezsvir:
Az ED (Anata ga Ita Mori) egyből rabul ejtett. Annyira szép szám.  :jee: :cool:

Lythis

#4907
Ash - Clones     Legyen bármilyen semmilyen, szerintem jó (sőt, a depresszálós Aerosmith - Sing for the Momet után egyenesen üdítő )

Fate/Stay-Nihght -hoz: Kenji Kawai-tól kicsit többet vártam volna, és bár nagyon kellemes ost, a TB szerintem jobban sikerült

Rounin

Mozart - Requiem in D Minor - III. Sequenz - No. 6 - Lacrimosa
Mozart - Requiem - Dies Irae

Ezer hála Lythisnek, aki megint kisegítette lustaságom :D

via_mala

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Angellore

Watch My Dying - Nullpont  :angyali:
"A halál nem szomorú. A szomorú az, hogy a legtöbb ember nem is él igazán."

Draconire

#4911
I get knocked down, but I get up again, /o/
You're never going to keep me down!   \o\
I get knocked down, but I get up again, /o/
You're never going to keep me down!    \o\ 
I get knocked down, but I get up again, /o/
You're never going to keep me down!    \o\

via_mala

The Offspring - Splinter (2003)
Punk Rock, Alternative Rock
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2006-11-13, 02:39:33
huh belehalgattam a The Rock OST-be és eszembe jutto egy régi emlék. Emlékeztek még A Rainbow Six első részének menüzenéjére? K*rvára hasonlít a The Rock main score-jára. pl az első szám kb 3:30-tól az OST-n (Hummell Gets The Rockets)
Azt nem ismerem, de a Rainbow Six: Rogue Spear zenéje a Gladiátor OST pepitában.

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2006-11-13, 10:39:32

Fate/Stay-Nihght -hoz: Kenji Kawai-tól kicsit többet vártam volna, és bár nagyon kellemes ost, a TB szerintem jobban sikerült


Melyik anime a TB?

Rounin

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-13, 20:34:23
Quote from: Lythis on 2006-11-13, 10:39:32

Fate/Stay-Nihght -hoz: Kenji Kawai-tól kicsit többet vártam volna, és bár nagyon kellemes ost, a TB szerintem jobban sikerült


Melyik anime a TB?

Trinity Blood és szerintem is köröket ver összhatásában FST-ére. Pedig utóbbit is imádom.

Slipknot - Circle : ez is egyik szép számuk. A gitár különösen tetszik alatta.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Lythis

#4917
Quote from: Gmer on 2006-11-13, 19:25:10
I get knocked down, but I get up again, /o/
You're never going to keep me down!   \o\
I get knocked down, but I get up again, /o/
You're never going to keep me down!    \o\ 
I get knocked down, but I get up again, /o/
You're never going to keep me down!    \o\

Chumbawumba - Thubthumpin  ha jól sejtem... :D


Aphex Twin - Didgeridoo
ez a szám speciel acid trash

via_mala

Donnie Darko - Soundtrack and Score (2004)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Rounin

Akira Yamaoka - You're Not Here

Weehehe... imádom Melissa Williamson hangját \o/, meg ezt a számot is. (asszem túl sok teát ittam >_>)