Éppen milyen zenét hallgatsz?

Started by Necrid^, 2005-06-14, 14:30:39

Previous topic - Next topic

minuszmiki

 :merci:, igen príma cucc, de most nem jutott volna eszembe magamtól. :)

Kicsit nehezebb műfaj, lehet linkeltem már, de nem lehet elégszer:
Flying Lotus - Riot
Flying Lotus - GNG BNG
Flying Lotus - Testament (ft. Gonja Sufi)
Szintén alternatív hip-hop, legtöbbször szöveg nélkül. Nagyon elektromos, nem könnyen emészthető, de nálam a tavalyi év egyik legjobb albuma a Los Angeles. Többek között Nakedape-nek is, mielőtt felvágja itt az ereit. :D

Ramiz

Flying Lotus sem rossz, de nem lett kedvenc (1 albumot szedtem le, a címére nem emlékszem, de az unalmas volt nekem... és nem azért, mert lassú vagy nehezen befogadható, lásd Kashiwa Daisuke). Adok neki még 1 esélyt.


Quote from: Nakedape on 2009-01-06, 21:37:41
ezt én is kedvelem.
persze nekem ugye nem ajánlotta senki :angyali:

Sosem emlékszem, hogy te is hip-hop-os vagy-e... :)

Quote from: Fazék on 2009-01-06, 21:36:29
azt hiszem minuszmiki (?) már link-elte 1x :D (bár a fórumkereső nem hajlandó kidobni találatot rá)
de megér egy ismétlést  :jee:

Rákerestem, de nagy kalap fos a fórum keresőmotorja... :ejj:


Találtam még nagyon brutális hip-hop-ot, nagyon tetszik, de t0rren1en sehol sincs.
Itt lehet meghallgatni egy pár számot:

http://cdbaby.com/cd/illday

Olyasmi, mint a Buck 65: blues + rap, nagyon bejön! :cool: (Buck 65-nek nem minden száma ilyen amúgy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Quote from: minuszmiki on 2009-01-06, 21:41:23
Flying Lotus - GNG BNG
Ez kissé illumináltabb állapotban mekkora királyság lehet! :D
Következő filmmaratonon majd végzünk kísérleteket az ügy érdekében. :lazza:

Nakedape

hip hop csak kifejezetten mértékkel, abban igazad :D de vannak amiket szeretek:)

ugly ducklings opening act pl :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

minuszmiki

#9484
Quote from: Ramiz on 2009-01-06, 21:47:53
Flying Lotus sem rossz, de nem lett kedvenc (1 albumot szedtem le, a címére nem emlékszem, de az unalmas volt nekem... és nem azért, mert lassú vagy nehezen befogadható, lásd Kashiwa Daisuke). Adok neki még 1 esélyt.
Elsőre nekem se adta, pár hónappal később vettem elő újra, és teljesen belezúgtam, most sincs erőm átkapcsolni... Flobots-t nem rémlik, hogy linkeltem volna már. Ez az Ill-Day meg ígéretesnek tűnik, találtam is hozzá rapidshitet, de még nem ért le.

edit: leért, nem fake, hallgatható minőség.

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2009-01-06, 22:08:24
Quote from: Ramiz on 2009-01-06, 21:47:53
Flying Lotus sem rossz, de nem lett kedvenc (1 albumot szedtem le, a címére nem emlékszem, de az unalmas volt nekem... és nem azért, mert lassú vagy nehezen befogadható, lásd Kashiwa Daisuke). Adok neki még 1 esélyt.
Elsőre nekem se adta, pár hónappal később vettem elő újra, és teljesen belezúgtam, most sincs erőm átkapcsolni... Flobots-t nem rémlik, hogy linkeltem volna már. Ez az Ill-Day meg ígéretesnek tűnik, találtam is hozzá rapidshitet, de még nem ért le.

edit: leért, nem fake, hallgatható minőség.

kthx!!! rs eszembe sem jutott :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

#9486
Quote from: minuszmiki on 2009-01-06, 22:08:24
Quote from: Ramiz on 2009-01-06, 21:47:53
Flying Lotus sem rossz, de nem lett kedvenc (1 albumot szedtem le, a címére nem emlékszem, de az unalmas volt nekem... és nem azért, mert lassú vagy nehezen befogadható, lásd Kashiwa Daisuke). Adok neki még 1 esélyt.
Elsőre nekem se adta, pár hónappal később vettem elő újra, és teljesen belezúgtam, most sincs erőm átkapcsolni... Flobots-t nem rémlik, hogy linkeltem volna már. Ez az Ill-Day meg ígéretesnek tűnik, találtam is hozzá rapidshitet, de még nem ért le.

edit: leért, nem fake, hallgatható minőség.

Ezt amúgy hogy találtad? mert google-es spec keresés nem dobta ki. Legalábbis nekem.

Quote from: Ramiz on 2009-01-06, 21:23:15
Flobots - Handlebars

Küldeném minuszmikinek és Fazéknak, ha nem félnék, hogy már ismerik.
:cool:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki


Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2009-01-07, 01:43:18
My Google skill: 9000+. ;)

[spoiler]
Quote- Én mindig nem mondtam, hogy ön nem tud megbüntetni engem, ezredes úr.
- Na, most már jobb, Mr. Clevinger, még ha pofátlan hazugság is az, amit mond. Tegnap éjjel a latrinán. Nem azt suttogta-e, hogy mi nem tudjuk magát megbüntetni, annak a másik mocskos kurvapecérnek, akit szintén nem szeretünk? Mi is a neve?
- Yossarian, ezredes úr - válaszolta Scheisskopf hadnagy.
- Igen, Yossarian. Helyes. Yossarian. Yossarian? Ez a neve? Yossarian? Miféle mocskos, rohadt név az, hogy Yossarian?
Scheisskopf hadnagynak kisujjában voltak a tények.
- Yossarian, ezredes úr, az Yossarian neve - magyarázta.
- Igen, felteszem, hogy az. Nem suttogta-e Yossariannak, hogy mi nem büntethetjük meg önt?
- Nem, ezredes úr. Azt suttogtam neki, hogy önök nem találhatnak bűnösnek.
- Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem a különbséget. Azt hiszem, rettenetesen hülye vagyok, mert nem értem a különbséget.
- M...
- Ön egy szarházi kurvapecér, így van? Senki se kérte magát, hogy megmagyarázzon dolgokat, és most nekiáll itt nekem magyarázgatni. Én megállapítottam valamit, és nem kértem meg magát, hogy magyarázgassa. Maga szarházi kurvapecér. Igen?
- Nem, ezredes úr...
[/spoiler]

:__devil:


Amúgy most komolyan: ez olyan rohadt megalázó rohadt rohadékság!!! Keresem torrent oldalakon, emule-on, SoulSeek-en (ahol MINDEN zene van), erre valaki bepötyögi A GOOGLE-BA+!!! :grrr: és megtalálja... :ejj: :lame:  :bruhuhu: :falba:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Ráadásul a legelső oldalon ott volt a megoldás.  :__devil: :D
22-es :cool:

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2009-01-07, 01:53:43
Ráadásul a legelső oldalon ott volt a megoldás.  :__devil: :D
22-es :cool:

Az emberek 90+%-a nem lapoz tovább az elsőnél (én sem). :D

Amúgy ON: a Flobots egész albuma ugyanolyan ütős, mint a Handlebars, úgyhogy nálam a Herbaliserrel és a Looptrooppal együtt felkerült a The Roots mellé a figyelemmel követendő hip-hop bandák mellé. :cool: Remek az aláfestés is, a vonósokat végre nem olyan buta és exploitív módon használja, mint a rapperek (könnyűzenészek...) oly sokszor.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Jaja, én is ma hallgattam végig először, bejövős. :)

Én

Fekete Sereg - Múlt Nélkül Nincs Jelen

Dreamcleaver

#9493
Ez A Flobots - Fight With Tools nagyon  :cool:, pedig nem vagyok oda a hip-hopért. De itt sok a vonós és gitár aléfestés, szal pont nekem való.

Looptroop-pal is teszek egy próbát, bár az jóval mesterkéltebbnek tűnik. Viszont ha jól veszem ki Promoe is tag (volt?), őt meg szeretem.

Viszont a The Roots meg a The Herbaliser nekem még mindig túl "feka". Bár tény, hogy sokkal igényesebb az átlagnál zeneileg (a szövegekről nem tudok nyilatkozni, mert ha nem látom leírva, akkor 50%-t ha megértem felsőfok ide vagy oda). Persze lehet több számba kéne belehallgatnom tőlük.

Edit. Ez a Buck 65 is ígéretesnek tűnik.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-07, 02:36:58
Ez A Flobots - Fight With Tools nagyon  :cool:, pedig nem vagyok oda a hip-hopért. De itt sok a vonós és gitár aléfestés, szal pont nekem való.

Looptroop-pal is teszek egy próbát, bár az jóval mesterkéltebbnek tűnik. Viszont ha jól veszem ki Promoe is tag (volt?), őt meg szeretem.

Viszont a The Roots meg a The Herbaliser nekem még mindig túl "feka". Bár tény, hogy sokkal igényesebb az átlagnál zeneileg (a szövegekről nem tudok nyilatkozni, mert ha nem látom leírva, akkor 50%-t ha megértem felsőfok ide vagy oda). Persze lehet több számba kéne belehallgatnom tőlük.

Edit. Ez a Buck 65 is ígéretesnek tűnik.

Ez így nem megy! :ejnye: Vagy feka vagy, akkor alsónacit a fejre és csatlakozz, vagy maraggy Mócártnál gyökér!! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Supersuckers - Goin' Back To Tucson

Mielőtt csumi szájunk lesz és combig csúszik a bő nacink.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!



Zsiga



NLZ

Lehet, hogy valakit meg fog lepni, de jelenleg ezt hallgatom:
http://www.youtube.com/watch?v=7jvCm_sNv0s
:D
[reserved]

Fazék

tetves nyan-nyan song-ot a fejemben már reggel óta

NLZ

Jó, hogy szólsz, hallgatom is a napi adagom. :D
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2009-01-08, 01:08:58
Lehet, hogy valakit meg fog lepni, de jelenleg ezt hallgatom:
http://www.youtube.com/watch?v=7jvCm_sNv0s
:D
Meglepni? Amikor először hallottam végighallgattam vagy 9000-szer :D Kár, hogy ilyen rövid

Ákos - Kicsi szív

frozenstein

savage genius - Just Tune (Yozakura Quartet OP)

Én


minuszmiki

Just as planned. :D

Itt most egy másik nagymester szól: DJ Krush - Le Temps (ft. DJ Cam)

Soul