Éppen milyen zenét hallgatsz?

Started by Necrid^, 2005-06-14, 14:30:39

Previous topic - Next topic

NLZ

A The Judged Ones is remek szám. Meg úgy az egész Harsh Generation album. :D  Jó ez a műfaj, szeressük. ^^
[reserved]



Zsiga

Quote from: Darkstar on 2009-01-18, 02:25:11
Grendel - Void Malign

Teljes hangerőn lenne az igazi de az most sajnos néhányan túl korán alszanak.
Órák óta ezt hallgatom tanulás helyett. Utállak. :angyali:
(Mondjuk a max hangerő sjanos nálam szóba se jöhet, erősítő és foobar is félhangerőn és így is hallja szerintem az egész ház. :D)


Nakedape

Beirut - Nantes

a dal is tetszik alapvetően, de ezzel a "klippel" együtt nekem nagyon :hail:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: NLZ on 2009-01-18, 16:51:59
Hanzel Und Gretyl - Number 1 In Deutschland
Haha, valaki hallgat olyat is, amit én? :D
Mondjuk akkor inkább a Das Boot vagy a Lederhozen macht frei. :)

Ramiz

#9577
Quote from: Nakedape on 2009-01-20, 13:31:37
Beirut - Nantes

a dal is tetszik alapvetően, de ezzel a "klippel" együtt nekem nagyon :hail:

Én, alulírott felül író, szeretném véleményezni ezt a véleményt az én véleményemmel! Leszögezem, ezen véleményezés teljesen önkéntes, semmilyen pm-ben kapott noszogatással semmiféle összefüggésben nincsen, és amennyiben ilyesmire mégis fény derülne, az esetben ki fogom jelenteni, hogy e helyütt jelenleg éppen hazudtam.

Felülírott véleményem pedig a következő:


Ez a dal

(X) jó
(  ) rossz
(  ) mi volt a kérdés?

, és ezzel a klippel együtt pedig

(  ) még jobb
(  ) has won many internets
(X) mégiscsak inkább maradjunk a "még jobb"-nál:
(X) még jobb

.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Quote from: Ramiz on 2009-01-20, 21:09:21
Quote from: Nakedape on 2009-01-20, 13:31:37
Beirut - Nantes

a dal is tetszik alapvetően, de ezzel a "klippel" együtt nekem nagyon :hail:

Én, alulírott felül író, szeretném véleményezni ezt a véleményt az én véleményemmel! Leszögezem, ezen véleményezés teljesen önkéntes, semmilyen pm-ben kapott noszogatással semmiféle összefüggésben nincsen, és amennyiben ilyesmire mégis fény derülne, az esetben ki fogom jelenteni, hogy e helyütt jelenleg éppen hazudtam.

Felülírott véleményem pedig a következő:


Ez a dal

(X) jó
(  ) rossz
(  ) mi volt a kérdés?

, és ezzel a klippel együtt pedig

(  ) még jobb
(  ) has won many internets
(X) mégiscsak inkább maradjunk a "még jobb"-nál:
(X) még jobb

.

Ramiz nem vicces. Ezzel szemben a dal még jobb!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


NLZ

Quote from: Member on 2009-01-20, 13:54:40
Quote from: NLZ on 2009-01-18, 16:51:59
Hanzel Und Gretyl - Number 1 In Deutschland
Haha, valaki hallgat olyat is, amit én? :D
Mondjuk akkor inkább a Das Boot vagy a Lederhozen macht frei. :)
Azok sem rosszak, de No1 Deutsch -t azért kedvelem jobban, mert sokkal folyékonyabb, pörgősebb, "táncosabb".
Tudsz még ilyesmi zenét ajánlani? :P
[reserved]

Member

#9582
Turmion Kätilöt; Blood Stain Child; Hallowed Butchery (early).
Nem tudtam eldönteni, az "ilyesmi" mit akar jelenteni, az első eléggé hasonlít, BSC industrial black előbbi dominanciával, utóbbi meg electro grind. Sajna mindenre ráírják, hogy indu, ami nem feltétlen az.

Ramiz

Én mindig azt hittem, hogy az industrial az a gyári, fémhangokkal meg torz zörejekkel operáló noise jellegű zene, pedig annál sokkal több minden beletartozik (a fent leírt "zenék" talán nem is?).

Ilyen jellegű zenét mindenesetre tudsz ajánlani, Member?
http://www.youtube.com/watch?v=uCJgwIy-sC0&feature=related :D

Az a baj, hogyha noise meg ambient meg industrial zenékre keresek rá, inkább elektronikusat találok, pedig a környezeti zajokon, effekteken és a dobon kívül ha bármi van, akkor az szénné torzított elektromos gitár legyen...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Azért az electro-industrial/EBM is jó, szeretem, mert lágy és dallamos. ^^ :D
[reserved]

Member

Ramiz most rátapintott egy olyanra, ami valahogy távol maradt tőlem. Az ambient akármilyen is, de háttérbe jó csak nekem, így önmagában olyan, mint valami morajlás. Valahogy úgy szeretem, mint a folkot, hogy beleépít valami zúzós hörgős mötálba. :haha:
(Ami alatt persze nem azt értjük, hogy a silány zúzás elé bedobják felvezetőnek, láttam már ilyen mókás arcokat is)

chilip

#9586
Quote from: Darkstar on 2009-01-18, 02:25:11
Grendel - Void Malign

Teljes hangerőn lenne az igazi de az most sajnos néhányan túl korán alszanak.

Quote from: Rounin on 2009-01-18, 02:43:45
Nekem meg a Remnants jött be leginkább. :3x3:

FUCK YOU!

Quote from: Nakedape on 2009-01-20, 13:31:37
Beirut - Nantes

a dal is tetszik alapvetően, de ezzel a "klippel" együtt nekem nagyon :hail:

FUCK YOU ALL!!!

Felkeltem korán hogy átnézzem vizsga előtt az anyagot, de elkövettem az öreg hibát... és felnéztem fórumra :D hát az átnézésre idő nem sok maradt :D

ed.: jól meg is basztak vizsgán :( :D

Ramiz

Quote from: Member on 2009-01-21, 08:52:01
Ramiz most rátapintott egy olyanra, ami valahogy távol maradt tőlem. Az ambient akármilyen is, de háttérbe jó csak nekem, így önmagában olyan, mint valami morajlás. Valahogy úgy szeretem, mint a folkot, hogy beleépít valami zúzós hörgős mötálba. :haha:
(Ami alatt persze nem azt értjük, hogy a silány zúzás elé bedobják felvezetőnek, láttam már ilyen mókás arcokat is)


JEEE!!! Egyéniség vagyok! :D

Itt van 2 szám, ami tetszik, így már kicsit konkrétabb vagyok asszem:

http://rapidshare.de/files/42893297/_chillout.zip.html

Furcsamód nekem ez a zene a jazz-hez van legközelebb.

Szintén furcsa: a Ghost In The Shell OST-ről az istenkirály intro alatti számon kívül a többit sose szerettem. Tegnap már nem hallgathattam hangos zenét, mert mindenki aludt (és nem ér el az ágyig a vezetékes fülhallgatóm, a wireless adását meg rontja-zörejesíti a tollpárna, amibe belesüpped a buci fejem, no mindegy :D), és a fenti csendesülős industrial számok után beraktam a GitS OST-t. Végigment. Végigborzongtam. Gyönyörűszép az, csak nyugalom és hangulat kell hozzá! :cool:

Minuszmiki, benned bízok! Az April #02-höz hasonló, csak kevésbé direkten zenei (zongora játék...) albumod van?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nihilus


Ramiz

Quote from: Nihilus on 2009-01-21, 16:33:26
Merzbow - 1930
Merzbow a zisten!  :whoah:

Wow... :zomg: Ez már a véglet... de azért adok neki egy esélyt este az ágyban :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Nihilus on 2009-01-21, 16:33:26
Merzbow - 1930
Merzbow a zisten!  :whoah:
Mi ez, white noise? ::) Olyan, mintha egy techno számot átnyomna 240-es BPMre és levenné a bitrate-et minimálisra. :)

Cloud

Linkin Park - Crawling (Road to Revolution - Live At Milton Keynes)

http://www.youtube.com/watch?v=T04k-GnUy4g
:whoah:


NLZ

[reserved]

Member

#9593
Amikor még gimis voltam, csináltam egy In the End-et hasonló lufihang stílusban, de konga volt az alap. :D

Poén, de így tényleg ezerszer jobb.
EDIT: Iniquity gyorsítva
Ez is jobb így, azta. :eek: Olyan érzésem van, mintha dallamos volna a gitár. :haha:

Cloud


minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2009-01-21, 14:31:31
Minuszmiki, benned bízok! Az April #02-höz hasonló, csak kevésbé direkten zenei (zongora játék...) albumod van?
Nem nagyon találtam hasonlót, de tudom ajánlani a témában ezt a blogot, végtelen (főleg elektronikus) csemegét lehet itt találni, még a 10%-át sem tudtam meghallgatni annak, ami érdekel belőle. Mondjuk például ez érdekelhet, nyilatkozni nem tudok róla egyelőre.

Quote from: Nihilus on 2009-01-21, 16:33:26
Merzbow - 1930
Merzbow a zisten!  :whoah:
Na ez még nekem is kevés kicsit, de végig tudtam hallgatni. :)

Valamint on: DJ Vadim - Hydrogen Slush, nem egészen szokványos hip-hop.

Fazék

éppen az elmúlt pár napban Ramiz és minuszmiki ajánlásai alapján lekapott zenéket hallgatom.
elvárom hogy folytassátok az ajánlásokat, mert amit én hallok, tetszeni.

minuszmiki

Jóvan. :) Amúgy is fontolgatom egy ideje, hogy a mostanában hallgatott cuccokból írok egy részletesebb ajánlót a megfelelő topikba, majd valamikor a héten megcsinálom.
Addig is: DJ Vadim - Abstract Hallucinogen Gases, annyira nem elvont, mint a blogger írja, de igen príma.


Ramiz

Quote from: Fazék on 2009-01-22, 01:03:03
éppen az elmúlt pár napban Ramiz és minuszmiki ajánlásai alapján lekapott zenéket hallgatom.
elvárom hogy folytassátok az ajánlásokat, mert amit én hallok, tetszeni.

Tőlem miket? Én nem nagyon írtam ide ilyen spéci elektronikus zenékről...

Cho Ishikawa - Bullet Ballet Soundtrack érdekel valamit? Az én kedvenc szétesős "zúzós elektronikus" zeném (nincs benne prüntyögés, kicsit inkább progresszív rock). Kényelmesen hallgatható, nem olyan eszetlenül acélszőrös, mint az a Merzbow... :D


(Érdekes, hogy a műfajban általában alapvetésnek mondott zenéket - Prodigy, Pendulum - valamiért nem csípem.)

No de ha minuszmiki készül, akkor én is hozok finomságokat, elsősorban chillout elektronikára és neo-swing zenékre lehet számítani majd a másik topikban. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!