Éppen milyen zenét hallgatsz?

Started by Necrid^, 2005-06-14, 14:30:39

Previous topic - Next topic

Draconire


Member

Quote from: Member on 2010-08-16, 22:20:20
A zenéikben. :haha: Na jó, a popposság túlzás, de erősen inkább hard rock, mint heavy metal. :)
Ja, most olvasom, hogy pont fordítva, ők voltak a keményebbek és a klasszikus HM a lágyabb. MA-n vmiért mégis az NWOBHM-re írták, hogy gyakran nem is metál. Hmmmm, elismerem, tévedtem.

Acchan

Quote from: Member on 2010-08-16, 22:20:20
A zenéikben. :haha: Na jó, a popposság túlzás, de erősen inkább hard rock, mint heavy metal. :)
Wiki szerint az Iron Maiden is New Wave of British Heavy Metal.  :hehe:




Rounin


Bishop

#11737
Kicsit elkésve tudtam meg, de nem baj He's Back!!! :whoah:
Eminem-Not Afraid
tök mindegy ki mit mond szerintem a legnagyobb rapper a mainstream rapperek közül. :Kiraly:

Rounin


LiaLia

Quote from: Member on 2010-08-16, 08:26:54
[spoiler]
Quote from: LiaLia on 2010-08-15, 22:33:22
Szerinted ez a két zene langyos? :smile:
Mert szerinted nem? :) Jó, nem olyan, mint amik a Gravitation-ben mennek, de már nem sok kell hozzá. :hehe:
QuoteKeményebb rock, miközben lágyabb az ének.
Ja, hogy te a japán értelmezést használod. A keményebb rock nálam az Iron Maiden, Metallica, ilyenek. ::)
Érdekes, hogy a távol keletiek rock-nak hívják azt, ami nálunk kb. gay-popnak menne el (kb. a Busted színvonala), illetve a Needless OP szerintük már thrash metal.
[/spoiler][/quote]
[spoiler=Válasz]Ezt a keményebb rockos dolgot nem úgy értettem, és később írod is. Az anime zenéken belül, és ezeken a dalokon belül, van benne rockosabb zene, ami ad egy keménységet neki, miközben az ének inkább lágy, dallamos és a kettőnek egy sajátos keveréke az, ami tetszik bennük.
Annyira a japán animezenéket hallgatom, hogy az eszembe se jutott, hogy a nyugati rockhoz mi köze lehet. Ilyen szempontból elég messze van tőle, még zeneileg esetleg, de az ének előadásmód eléggé popos.

Olyan undi vagy Membi, hogy a Gravit emlegeted :P
Amúgy letöltöttem anno az OST-jét, és az egészből 2 szám volt, ami tetszett. Az egyik a Moonlight, ami egy lassabb, könnyebb, szerelmes, szerintem pop szám, a másik a Shining Collection, ami rock mellett már majdnem metál, popos énekhanggal és szerintem d'n'b-es részeket is tartalmaz, úgyhogy elég kemény szám :smile:[/spoiler]

Quote from: Bishop on 2010-08-17, 21:16:32
He's Back!!! :whoah:
Eminem-Not Afraid
Azért is kedvelem, mert ő is október 17-én született, mint én. :D Eléggé megemberesedett mióta nem láttam, már nem szőkül, markánsabb lett. :smile:

Acchan


Member

Quote from: LiaLia on 2010-08-17, 22:12:32
Olyan undi vagy Membi, hogy a Gravit emlegeted :Pett. :smile:
Mert? :) A shonen ai vonalra utalás meg sem fordult a fejemben (amúgy talán a legemészthetőbb a műfajban), de a zenék elég félelmetesek és egyhangúak. Talán az Ova Openingje (asszem ez a Shining Collection) volt egyedül elhallgatható. És ott ez rock-nak merték hívni, ahogyan a DMC-ben azt a lebutított punk/pop-pot a hurutos énekkel death metal-nak. :)

ON:
Teräsbetoni

Xipe

LiaLia, ez amit belinkeltel Shining Collection, ez olyan tavol van a metaltol es a rocktol mint a Mt Fuji teteje a Mariana Trench aljatol. Ez max egy gyorsabb pop szam.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Member

Quote from: Xipe on 2010-08-18, 13:20:56
LiaLia, ez amit belinkeltel Shining Collection, ez olyan tavol van a metaltol es a rocktol mint a Mt Fuji teteje a Mariana Trench aljatol. Ez max egy gyorsabb pop szam.
Egyetértek, ami ennél lágyabb, az már nem hogy nem rock, hanem pop, sőt, nem is zene, LiaLia. :D

Xipe

Quote from: Member on 2010-08-18, 14:24:59
Quote from: Xipe on 2010-08-18, 13:20:56
LiaLia, ez amit belinkeltel Shining Collection, ez olyan tavol van a metaltol es a rocktol mint a Mt Fuji teteje a Mariana Trench aljatol. Ez max egy gyorsabb pop szam.
Egyetértek, ami ennél lágyabb, az már nem hogy nem rock, hanem pop, sőt, nem is zene, LiaLia. :D

Hat az is eleg lagy.
Legyen szerintem ez a minimum CC
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Member

Már nem azért, de a CC az death-pop. :) Akkor inkább már Another Way, meg ez jó hazai. :D

Xipe

Quote from: Member on 2010-08-18, 14:55:54
Már nem azért, de a CC az death-pop. :) Akkor inkább már Another Way, meg ez jó hazai. :D

Hamar Another Way akkor inkabb Brvtal
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

LiaLia

Quote from: Member on 2010-08-18, 13:09:13
A shonen ai vonalra utalás meg sem fordult a fejemben
Ez meglepetés, mert eddig általában csak ezt a témát emlegették ezzel kapcsolatban, fel se merült, hogy valami zene is elhangzik benne. Bár a linkelt két számon kívül a többit én se tudom külön meghallgatni.

Quote from: Xipe on 2010-08-18, 13:20:56
... Ez max egy gyorsabb pop szam.
a gitár is poposan szól benne? belekerülhetne esetleg mégis valami metál kategóriába? :smile: Mondjuk ázsiai pszeudo soft metál? :D

QuoteMember és Xipe:
metál minimálszint meghatározás
:lul:
Időnként úgy hangzanak, mintha légköri zúgás és morajlás keveredne a mélyről induló hörgésekkel, közben meg beragadt a 220-ba a gitáros és a dobos meg rángógörcsöt kapott :smile: ahha, szóval ez a metál zene.

On:
Darbouka Arabic Drum
Tombak Percussion Solo -  Pezhham Akhavass

Xipe

LiaLia, igen, a gitar is pop, es nem, ez meg a japanoknal se metal.

Tessek, klasszikus metal tortenelem.
The Metal
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Nakedape

Quote from: Acchan on 2010-08-18, 00:43:01
Diablo Swing Orchestra  :lazza:

http://www.youtube.com/watch?v=osTu38yuuHo
ó köszönet! annyira rég hallgattam, hogy még az új album is elkerülte a figyelmememet!


más:
morning o music for me today:
http://www.youtube.com/watch?v=JNUTYHJrutw
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 11:01:17
Quote from: Acchan on 2010-08-18, 00:43:01
Diablo Swing Orchestra  :lazza:
http://www.youtube.com/watch?v=osTu38yuuHo
ó köszönet! annyira rég hallgattam, hogy még az új album is elkerülte a figyelmememet!
Jó tudni, h más is hallgatja ezt az elmebetegséget.  :D

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 11:01:17
morning o music for me today:
http://www.youtube.com/watch?v=JNUTYHJrutw
Ez ari. Cobain meg forog a sírjában.  :rotfl:

Nakedape

sztem lehet h bulizik rá inkább

ez a komment  tetszett:
QuoteMaybe if Cobain and the Jackson 5 would've teamed up like this both of them would have been happier
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék


Acchan

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 18:22:37
QuoteMaybe if Cobain and the Jackson 5 would've teamed up like this both of them would have been happier
Ez határozottan nem hülyeség.  :smile:

Xipe

Quote from: Acchan on 2010-08-22, 18:47:07
Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 18:22:37
QuoteMaybe if Cobain and the Jackson 5 would've teamed up like this both of them would have been happier
Ez határozottan nem hülyeség.  :smile:

Viszont hatarozottan lehetetlen.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

LiaLia

Quote from: Xipe on 2010-08-19, 08:55:25
Tessek, klasszikus metal tortenelem.
The Metal
:smile: Metálból még egy kicsit művelődnöm kell.

Quote from: Nakedape on 2010-08-22, 11:01:17
morning o music for me today:
http://www.youtube.com/watch?v=JNUTYHJrutw
Érdekes összeállítás, bár a két zenei tábor kellően szörnyülködne, ha ezt így hallaná. :smile:
Valamerre olvastam, hogy Kurt Cobain életrajzi filmet akarnak készíteni, arra kíváncsi lennék. Viszont Robert "Alkonyat" Pattinson játszaná a főszerepet, ami eléggé rettenetnek hangzik.




Natacha Atlas:
Natacha Atlas - Kidda
Natacha Atlas - Agih

LiaLia

Nem lol-ba való érdekesség, bár inkább zene, úgyhogy ide:
Kis dobos fiú

Fazék


Próféta

Rama dicsérete a Sita Sings the Bluesból.
Mérsékelt Rámajána spoiler, fokozott LOL és közveszélyes fülbemászás.

Quote from: LiaLia on 2010-08-23, 20:55:20
Nem lol-ba való érdekesség, bár inkább zene, úgyhogy ide:
Kis dobos fiú
:)

Rounin

Gustav Holst - The Planets - Mars, the Bringer of War

És aki még azt is megmondja nekem, hogy mely ősrégi PC-s harcolgatós, parancsnoki hídról utazgatós/miegyebelgetős játék használta fel a harci részek aláfestő zenéjének, az kap tőlem egy zümmencset is.