Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Yakumo

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-08, 02:59:01
Meh. :( Utánaolvastam, és úgy néz ki, tényleg van egy ilyen nő, aki lábak nélkül született. Tehát semmi meglepő nincs igazából a trükkben.
Nekem is "csak" a lábak kérdése maradt, azt hogy csinálja?
Amúgy az megfigyelhető a videón is,h amikor "kettéjön" a nő, akkor egy gyors mozdulattal letakarja a lábaknál a szoknyával a nyílást, nehogy túl sok látszódjon, meg utánanyúl a nő felsőtestének is, bár az lehet "csak" azért,h meg ne üsse magát vagy csak eltereli az előző mozdulatáról a figyelmet. :)

A "kibernetikus" lábak megoldással csak az a baj,h a "szétszerelés" XD előtt még tökéletesen jár a nő rajtuk, bár lehet,h ezt is meg lehet ma már csinálni. Dunno^^

kikuchiyo

Azt írták máshol, hogy az "élő" felvételen a "nő" a felső fél-nőből és egy igen hajlékony alsó (egész) nőből állt össze, az utóbbi tkp. teljesen előre vagy hátrahajlott (ezért volt vastag a szoknya egy kicsit). A másik lehetőség, hogy műlábak voltak, és a mozgó lábujjakat később vágta bele a filmbe (ahogy mondani szokás: egy bűvész videón keresztül kb. annyira meggyőző, mint egy hasbeszélő rádión keresztül).
Failure is the default option

Zsiga


Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-11, 11:49:58
http://youtube.com/watch?v=QmzCALQf-c4
...
a hozzászólásokat is érdemes elolvasni, ha pár emberen nagyon föl szeretnéd húzni magadat... azt hiszem átmennék a lábukon a tankkal különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül

Yakumo

Quote from: Fazék on 2006-12-11, 12:13:07
Quote from: Zsiga on 2006-12-11, 11:49:58
http://youtube.com/watch?v=QmzCALQf-c4
...
a hozzászólásokat is érdemes elolvasni, ha pár emberen nagyon föl szeretnéd húzni magadat... azt hiszem átmennék a lábukon a tankkal különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül
Egyet kell értenem.

Zsiga

Quote from: Yakumo on 2006-12-11, 17:51:48
Quote from: Fazék on 2006-12-11, 12:13:07
Quote from: Zsiga on 2006-12-11, 11:49:58
http://youtube.com/watch?v=QmzCALQf-c4
...
a hozzászólásokat is érdemes elolvasni, ha pár emberen nagyon föl szeretnéd húzni magadat... azt hiszem átmennék a lábukon a tankkal különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül
Egyet kell értenem.
A potenciális flame-szag miatt csak halkan merem megkérdezni, melyik postokra gondoltok? :) Csak mert szerintem mindkét oldalnak igaza van bizonyos dolgokban. (Hit me. :D)

Yakumo

#336
I don't hit a Mod. :D
Vannak középúton nyilatkozó postok, azok még rendben vannak, de akik fennen hangoztatják, hogy "God bless America", na én személy szerint azoktól fogok padlót. Fazék nevében nem nyilatkozhatok, de a postjából ítélve ő is erre gondolhatott. If I am wrong, hit ME. ^^

Fazék

Quote from: Yakumo on 2006-12-11, 18:59:36
I don't hit a Mod. :D
Vannak középúton nyilatkozó postok, azok még rendben vannak, de akik fennen hangoztatják, hogy "God bless America", na én személy szerint azoktól fogok padlót. Fazék nevében nem nyilatkozhatok, de a postjából ítélva ő is erre gondolhatott. If I am wrong, hit ME. ^^
ja. így gondoltam én is

Fazék


arianrhod

Quote from: Fazék on 2006-12-14, 12:42:39

post merge: Balkán
Szép...főleg,hogy egy karcolás sincs rajta.

Nos remélem eddig nem volt részetek speddpaintingban.
Egy kedves ismerősöm mutatta nekem,bár kicsit hosszú érdemes végignézni szvsz.Meg persze a zene se utolsó.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-12-14, 12:42:39
Egy érdekes cikk a karate-val kapcsolatban. Sztem érdemes elolvasni.
Érdekes a cikk.
Valami önvédelmet kellene tanulni, de mostmár nem tudom mit kellene. Elkellett volna mennem katonának :D

Próféta



Yakumo

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 11:27:56
Hülyeségnek nincsenek határai:
http://it.news.hu/hirek/2006-12-15/borton_varhat_jovoben_videojatekok_hasznaloira.html  :ejj:
"Heiner Peterburs, az egyik pedagógiai szervezet vezetője értelmetlennek látja a videojátékokkal játszó gyerekek bűnözővé minősítését. Véleménye szerint egy ilyen törvény nem oldja meg a problémát, ehelyett inkább odaadóbb szülői támogatásra és a való világban történő vonzó elfoglaltságokra (például a sportra) lenne inkább szükség."

Viva Heiner Peterburs, valaki azért csak látja az igazságot, meg azt, hogy ez egy baromi nagy bullshit.


.Attila

Ezek megint keverik az okot az eszközzel. A videojátékok nem kiváltó okok, hanem csupán eszközök. Az ilyen frusztrált egyének azért játszanak ilyen játékokkal, mert a frusztrációjukat le tudják vezetni ezeken. Azaz eszköz a frusztráció levezetésére. Attól, hogy megszüntetik az eszközt, még nem fog megszűnni a kiváltó ok. Keresni fog másik eszközt, sőt, lehet, hogy előbb nyúl fegyverhez. Hogy még tovább fokozzam: ha elveszik ezt az eszközt, akkor lehet, hogy még többen fogják valódi fegyverrel levezetni a frusztrációt, mert az előbbi eszköz már nem áll rendelkezésükre.
Kíváncsi vagyok, hogy tényleg megtörténne ez. Abban a két tartományban be kéne szüntetni a játékokat, és megnézni, hogy növekszik-e az erőszakos cselekmények száma (szerintem igen, vagy legalábbis nem fog csökkenni, mert csökenni nem fog, az tuti).

Ez olyan kb., mint a pedofília. Attól, hogy tiltjuk a pedofíliát, attól a pedofil még pedofil marad. Tilthatjuk ezerrel minden téren, és akkor az ilyen perverzek majd illegálisan keresnek módot perverzitásuk kielégítésére (általában élő kisgyerek lesznek a megoldás). Vagy felfoghatnánk végre, hogy ezek ilyenek, nem azért, mert ilyenek akarnak lenni, hanem mert ilyenek, és találhatnánk alternatív megoldást, mint pl. rajzolt karakterek (lásd: japánok). Nem fogja megszüntetni, de csökkenti a megrontott kisgyerekek számát valószínűleg.

Alapvetően az a baj, hogy a tüneteket akarják kezelni, nem magát a problémát.

Kvikveg

Deja vue-m van, errol mar beszeltunk.
Szerintem nem vezetik le a stresszt. En legalabbis nem nyugszom meg tole, hanem stresszelek vegig, hogy mikor fognak leloni?  :D
Azt hiszem jatekoknal is van korhatar pont a brutalisabb verziok miatt, nem?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Én jól levezetem a feszültséget egy kis lövöldözéssel, persze gépen :D
Még mindig úgy gondolom, hogy csak az kezd el lövöldözni egy játék hatására, akinek alapból van valami problémája.

.Attila

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 15:19:21
Még mindig úgy gondolom, hogy csak az kezd el lövöldözni egy játék hatására, akinek alapból van valami problémája.

Szerintem nem a játék hatására kezd el lövöldözni, pont ezért mondom, hogy a játéknak ehhez semmi köze nincs. A játék arra lehet jó, hogy levezessen valamennyi feszültséget. Itt gyorsan megjegyezném Kvikveg, hogy nem mindenki számára jelent feszültséglevezetést, vkinek szimplán csak játék.

Egyetlen dologban lehet talán hibáztatható a játék: ötleteket tud adni. De nem a játék miatt fog gyilkolni, más embereket bántani valaki, csak pusztán onnan veheti a módszereit.

Attól, hogy az ötleteket elvesszük, még nem fog javulni a dolog. Akkor a moziból fogják venni az ötleteket, ha nem onnan, akkor majd könyvből, és ha majd esetleg az összes ilyen filmet és könyvet betiltottuk (jajj a horror/thriller/akció műfajnak), akkor majd csak szimplán pisztolyt/kést/bicikliláncot/szöges deszkát/stb. vesznek elő és úgy mennek el gyilkolászni.

sirtomi

Szerintem egy beteg elmére lehet hatással egy játék és művelhet dolgokat a játék hatására. Ha megvan benne a hajlam az ölésre lehet hogy a játék felfokozhatja a vágyat és a való életben is véghez viszi.

Az ötletadásban egyetértek, de azt hiszem tud kreatív lenni az ember ezen a téren is.

Nakedape

http://www.youtube.com/watch?v=f2XQ97XHjVw

:eek:
ez most egyszerű nem nagyszám, vagy fake? vagy brztál Fizika?

segítsetek, pl kikuchiyo !! :haha:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Yakumo

Én ugyan nem értek hozzá, de az biztos, hogy extrém sűrűségű az anyag és nagyon nagy a felhajtóereje is. Szerintem valódi/ lehetséges.

arianrhod

Hát én csak ezt találtam de így se vagyok nagyon okosabb...késő van hozzá :D

.Attila

Én úgy emlékszem, tanultam, hogy mi a nem-newtoni folyadék, de csak pár percet beszéltek róla, és én már elfelejtettem :)

Quote from: arianrhod on 2006-12-15, 23:43:06
Hát én csak ezt találtam de így se vagyok nagyon okosabb...késő van hozzá :D

Úgy tűnik, azok a folyadékok nem-newtoni folyadékok, melyeknek változó a viszkozitásuk attól függően, hogy mekkora feszültség éri őket. Ill. a video alapján úgy tűnik, hogy függ attól is, hogy mennyi ideig éri a külső behatás.

Fazék

#353
Quote from: arianrhod on 2006-12-15, 23:43:06
Hát én csak ezt találtam de így se vagyok nagyon okosabb...késő van hozzá :D
ez a link a videó magyarázó szövegében is benne van :)

senki sem szoktam elolvasni ezeket? :haha:

QuoteAdded  November 10, 2006
From  alesis69
They filled a pool with a mix of cornstarch and water made on a concrete mixer truck. It becomes a non-newtonian fluid. When stress is applied to the liquid it exhibits properties of a solid.

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wik...

Recorded at Barcelona, Spain.

TV Show: http://www.cuatro.com/micro...

arianrhod

Quote from: Fazék on 2006-12-16, 00:26:44
Quote from: arianrhod on 2006-12-15, 23:43:06
Hát én csak ezt találtam de így se vagyok nagyon okosabb...késő van hozzá :D
ez a link a videó magyarázó szövegében is benne van :)

senki sem szoktam elolvasni ezeket? :haha:

QuoteAdded  November 10, 2006
From  alesis69
They filled a pool with a mix of cornstarch and water made on a concrete mixer truck. It becomes a non-newtonian fluid. When stress is applied to the liquid it exhibits properties of a solid.

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wik...

Recorded at Barcelona, Spain.

TV Show: http://www.cuatro.com/micro...
Jól van na mondom hogy késő volt má nekem akkor vagy inkább brain/off. :redface:

Próféta

Na ezt tényleg érdemes megnézni. Nem csak futólag rápillantani, hanem rászánni mondjuk fél órát.

Philosophers Net - Games and Interactive Activities

Eszméletlen jók. Jobban megismerheted magad és gondolkodásmódodat, ha szembesülsz pár kérdéssel.

Szerinted morálisan helyíteleníthető-e, ha valaki ígérete ellenére nem látogatja rendszeresen a halott anyja sírját (ha ebből senkinek semmilyen kára nem származik)?
Ha kitalálhatnál egy világot az őt teremtő istenséggel egyetemben, milyen tulajdonságai lennének ennek az istennek? És mit gondolsz, a valóság milyen? Vajon sikerül-e ellentmondásmentes szabályokat kidolgoznod?
Mi kell ahhoz, hogy valamit művészinek tartsunk? Forma, tanulság, élvezhetőség? Britney Spears vs. Shakespeare...
Tudsz-e logikusan gondolkodni, vagy csak hiszed magadról?


Fazék


Darkstar

#358
Valaki nagyon pihentagyú lehetett. o.O De nem rossz elmélet, kifejezettem élveztem.  :jee:
:hail:

[spoiler]Mondjuk az nem tejesen világos, hogy a 10. dim 1 pontja a "minden"? És akkor a többi pontjával mi van? Vagy ha maga az egész dimenzió egy pont, akkor min belül egy pont? (Bocs a hülyeségekért, de ez a video most valami okból tisztára feldobott. :D)[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#359
<Vaskalapos kenyérféltő begyöpösödött tudós az elefántcsonttoronyból>
A hetedik dimenziónál feladtam.  :ejj:
Ha valaki kíváncsi rá, hogy valójában hogy is van ez, rendszerezetten és logikusan felépítve mindenféle ezoterikus blabla nélkül, annak ajánlom ezt a könyvet:
Jeffrey Weeks: A tér alakja

Ja, és egy regény, ami két dimenzióban játszódik: Abbott: Flatland
Failure is the default option