Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-30, 20:57:21
Quote from: Lythis on 2009-05-30, 20:44:00
http://vastagbor.blog.hu/2009/05/30/uj_engedelyzett_magyar_utonevek

headshot a "szülőknek"...

meg a kommentek között ez a néhány hasonló barom:
"milyen dolog az, hogy nem adhatok akármilyen nevet
a gyerekemnek?" -- mert éppen ez az, hogy nem
neked kell viselned, hanem szerencsétlen gyereknek!
A gyerek majd keres vagy kap valami neki tetsző
extra becenevet, ha neki tetszik annyira egy ilyen
hülye név, akkor vegye fel saját maga! Javaslom a
Faszfej, a Baromarcú, a Picsa, az Idióta, a Tehén és
egyéb neveket adják a szülőknek, akik ilyeneket
kitalálnak...
Eldurran az agyam az ilyeneken....
nemtudom, erről nekem nincs egyértelmű álláspontom, mert bár amellett lennék, hogy nehogymár ne nevezhesse az ember a gyerekét úgy, ahogy szeretné, addig sajnos abban is van igazság, amit te mondassz. (meg rá kell nézni a linkre ugye...).
Akkor lenne értelme, ha lehetne arra építeni, hogy az emberekben van némi józan ész, de sajnos a fentiek alapján nem tudom, hogy lehet-e még ebben bízni.

SaiyaGin

#2071
Quote from: Lythis on 2009-05-30, 20:44:00
http://vastagbor.blog.hu/2009/05/30/uj_engedelyzett_magyar_utonevek

Kicsit meglepett, hogy a Vaszilijt nem engedélyezték még korábban.
Kaname: ez már az A+/Animax-generáció jele?

Próféta

Quote from: Fatal on 2009-05-30, 20:50:57
A Mangó Málnán meghaltam. :lul: Tutti-frutti bazdmeg.
Wang Eliz ellenben 10/10 :cool:
Nem tudom, hogy szegény gyereknek milyen érzés lesz felnőnie vele, de a szülőknek emelem a kalapom.

Kuroi Tenshi

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-30, 21:20:52
Kaname: ez már az A+/Animax-generáció jele?

azt én is néztem... hány éves lehet az anyja?...
(teen-preggo?)

Kvikveg

Ginger nem, Dzsindzser igen. Katie nem, Kéti igen. Angelo nem, Andzselo igen. Hulyek ezek?  :gyagya:
Ezek egyertelmuen kulfoldi nevek, akkor mi a f...ert nem fogadjak el a kulfoldi irasmodot? Csak hogy szivjon a gyerek ha esetleg majd kulfoldiekkel beszel? Csakazertis magyarul kell irni?! Ennyire mar ne ragaszkodjunk a magyar irasmodhoz konyorgom...

Tuttifrutti nyert, oszinte reszvetem, szegeny ilyen szulokkel...  :gyagya:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2009-05-30, 22:04:21
Ginger nem, Dzsindzser igen. Katie nem, Kéti igen. Angelo nem, Andzselo igen. Hulyek ezek?  :gyagya:
Ezek egyertelmuen kulfoldi nevek, akkor mi a f...ert nem fogadjak el a kulfoldi irasmodot? Csak hogy szivjon a gyerek ha esetleg majd kulfoldiekkel beszel? Csakazertis magyarul kell irni?! Ennyire mar ne ragaszkodjunk a magyar irasmodhoz konyorgom...

Gondolom valami határt akarnak szabni, hogy látszódjon, legalább egy minimális kontroll van az idegen nevek adhatóságában.

LuckyDingo

Nah jah, a magyar írásmód a büntetése annak, aki ilyen nevet akar adni szerencsétlen gyereknek. Ha meg eredeti módon szeretné leírni, akkor Szülje meg ott, ahol ez elfogadott és nem kötnek bele.

Darkstar

Én is valahol középúton vagyok ebben a kérdésben, mert az egom azt diktálja, hogy nekem ne akarja senki megmondani, hogy minek nevezhetem a gyerekemet és minek nem. De feltehetően nem is adnék neki valami agyatlan nevet. Sok ember viszont...

Ezek a magyarosított nevek meg... Nekem legalábbis forgatja kicsit a gyomromat. Mondjuk Kolombusz Kristóftól meg Marx Károlytól is mindíg a falat kapartam.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Nevek...  ::) Munkából adódóan én is találkozom furcsa nevekkel.
Olyanon, hogy Farkas Piroska pl. már meg sem lepődöm. De azért a Szuper Péter vicces volt. :)

Quote from: Kvikveg on 2009-05-30, 22:04:21
Ezek egyertelmuen kulfoldi nevek, akkor mi a f...ert nem fogadjak el a kulfoldi irasmodot? Csak hogy szivjon a gyerek ha esetleg majd kulfoldiekkel beszel? Csakazertis magyarul kell irni?! Ennyire mar ne ragaszkodjunk a magyar irasmodhoz konyorgom...
Nekem van egy Dzsenifer nevű munkatársam (igaz nem a mi részlegünkön). :) Ez a név is furcsa így magyaros írásmüdban. Ha már mindenképpen külföldi neveket akarunk behozni, akkor jobb lenne a magyar nyelvhez alakítani, nem pedig fonetikusan átírni. Jó pár olyan név van, amit külföldön is, itthon is használnak és megvan a rendes magyar változata: István-Stephen, Jenő-Eugene, Sándor-Alexander, Kristóf-Christopher, stb...

Fatal

Quote from: Moha on 2009-05-31, 00:42:12
Farkas Piroska
:lul:
Quote from: Darkstar on 2009-05-31, 00:31:35
Én is valahol középúton vagyok ebben a kérdésben, mert az egom azt diktálja, hogy nekem ne akarja senki megmondani, hogy minek nevezhetem a gyerekemet és minek nem.
Én nem ilyen önkényesen gondolkodnék (illetve remélhetőleg gondolkodom majd), nem úgy gondolok rá, hogy minek nevezem el az én saját különbejáratú gyerekemet, hanem hogy a gyermekem milyen nevet fog viselni.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Darkstar

Én is emiatt tettem hozzá, hogy nem adnék neki akármilyen nevet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Unokatesóm majdnem Ivónak keresztelte a fiát, ami még nem is lett volna baj, ha a családnevük nem Nagy lenne... :P

Kvikveg

#2082
Quote from: Moha on 2009-05-31, 00:42:12
...
Olyanon, hogy Farkas Piroska pl. már meg sem lepődöm. De azért a Szuper Péter vicces volt. :)
...
:lol: :lul:
En egyszer talalkoztam egy Feher Orchideaval. De legalabb illett hozza, szep no volt. Illetve meg gondolom most is az, csak evek ota nem lattam.

Quote from: Moha on 2009-05-31, 00:52:20
Unokatesóm majdnem Ivónak keresztelte a fiát, ami még nem is lett volna baj, ha a családnevük nem Nagy lenne... :P
Jaj. Mint a viccben Vegh Bela.

Till Atilla szulei sem voltak teljesen eszuknel szerintem amikor nevet kellett valasztani. Bar TV-skent biztos jol jott neki, hogy mindenki emlekezett ra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

http://www.pecstv.hu/hir.tv?hid=22104&lang=en

A cikk írója: Földes Virág.
De létezik Cserép Virág is.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2009-05-31, 02:22:41
http://www.pecstv.hu/hir.tv?hid=22104&lang=en

A cikk írója: Földes Virág.
De létezik Cserép Virág is.
Eeez LOL.
Ja, a postan mint pelda: Cserep Virag, Fold utca 5...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

én azokat nem tudom megérteni akik tényleg még ronda nevet is adnak, mert egy Major Anna is lehet idegesítő, de ugye pl egy Végh Béla az nem tűnhet kedveskedőnek.
nekem ebből a kedvenc példám Jánoska Kálmán. Farkasréti temetőnél hívtak így egy sírkőfaragót, valahogy annyira előttem van, hogy miért lett belőle sírkőfaragó..

amúgy akiknek nem ősmagyar neve van ( hello Gyula :D ) azoknak mind  hülye máshonnan jött  neve van magyarosítva, szóval röhejes tud ugyan lenni, de túlélhető :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Quote from: Moha on 2009-05-31, 00:52:20
Unokatesóm majdnem Ivónak keresztelte a fiát, ami még nem is lett volna baj, ha a családnevük nem Nagy lenne... :P

Az Ivó nem női név? :zomg:

Bruce

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-31, 11:06:42
Quote from: Moha on 2009-05-31, 00:52:20
Unokatesóm majdnem Ivónak keresztelte a fiát, ami még nem is lett volna baj, ha a családnevük nem Nagy lenne... :P

Az Ivó nem női név? :zomg:
Nem  :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Kraivan

Barátnőm rokonságában van egy kedves, idős asszony, akinek a családneve György, és Györgynek keresztelte a fiát.

Hosszasan mesélte a sztorit, hogy "még szerencse hogy a gyerek pont olyan 'hülye' lett mint az anyja, és élvezte a nevét:
-Mutatkozzon be:
-György
-Milyen György?
-György.  :D
-Maga szörakozik velem?
-nem én.  :lol:
-Akkor hogy hívják?
-György György.
"

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kraivan on 2009-06-01, 10:13:49
György György

Nekem Balázs Balázs nevű munkatársam volt.
Névnapján duplán köszöntöttük fel :haha:

Ramiz

Mémtörténelem (lassan már nem túlzás ez a kifejezés...):

http://www.dipity.com/tatercakes/Internet_Memes
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Kárlító... hogy a ménkű üsse agyon azt aki nem tudta, hogy ez annyit tesz, hogy Károlyka és nem küldte el a picsába a kedves, drága szülőt, aki ezzel bünteti a gyerekét... Mindenesetre jellemző, hogy isten háta mögött balra található helyeken neveztetnek el így a kis ifiparasztok...

Fatal

Én ilyen Kárlító, Ronáldó, Richárdó és egyéb neveket 99%-ban nem idén barnult személyeknél hallottam.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Ez valóban nem lol, de tényleg érdemes lenne megnézni. Remélem nem az lesz, hogy megépítik az évfordulóra, aztán jól elbontják.
Egy ilyennek meg kéne marani, akár fel is lehetne menni a tetejére, mint turistalátványosság, vagy valami. Párizsban Eiffel-torony, New Yorkban szabadságszobor, Japánban gundam :D
There are no words to describe the amount of awesomeness in this!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Én azért reménykedek benne, hogy valahol egy földalatti üzemben készülnek ennek a működő, valódi páncéllemezből készült változatai :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Fazék

Quote from: Próféta on 2009-06-10, 01:44:54
http://www.cracked.com/article_17453_5-diabolical-animals-that-out-witted-humans.html
elkezdtem követni a cikk végén lévő egyéb link-eket, majd azon cikkek végén lévő egyéb link-eket és meg kellett állapítanom, hogy rohadt jó hely ez az Európa, én bizony itt maradok, nincs az az ember, aki rávegyen, hogy elmenjek Dél-Amerikába, vagy Ausztráliába, vagy akárhova ahol ezek a szörnyek élnek... :zomg: