USTEAM-es közös mozizás

Started by chilip, 2007-03-05, 00:50:57

Previous topic - Next topic

Cobra

Megnézném, de a jelenlegi időpontok nagyon nem jók nekem (14:45 meg 22:30-as kezdés...). Talán 2 ünnep között lesz értelmesebb időpontban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

első és legfontosabb kérdés:
a, IMAX és magyar szinkron, vagy
b, "sima" 3D vetítés, eredeti szinkron, felirat nélkül.

ha az "a" megoldást választanátok, akkor véleményetekben kérlek külön térjetek ki a magyar szinkron minőségére, hogy el tudjam végre dönteni, melyik változat megtekintésére fogok sok-sok pénzt kidobni :)

teraflare

Quote from: Kvikveg on 2009-12-18, 12:50:36
Nem tudom megy-e mar az Avatar, de ha valakit erdekel, engem szombat delutan erdekelne.
Megy és már láttam is :D. De csak a "sima" 3D-set angolul és látni akarom IMAX-ban is.  :smile:

Cloud

Én ma este nézem meg imax 3d-ben. Alig várom már. :D

Cobra

Mi a különbség az Imax meg a sima 3D között?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#695
Quote from: Cobra on 2009-12-18, 18:30:31
Mi a különbség az Imax meg a sima 3D között?
ami biztos: imax-nél jóval nagyobb a vászon, sokkal részletesebb a kép

ami tapasztalat: Beowulf-ot láttam "sima" 3D-ben, szóval csak az alapján tudok ítélni, de lehet hogy nem mérvadó. ott egyértelműen megvoltak a képfelületek (~layer-ek). és nem volt sok ilyen felület... szóval ott is megvolt a 3D érzés, de nem volt az igazi
namármost ez lehet hogy csak a film sajátja volt, és sok egyéb 3D-s film esetében normálisabban van ez megvalósítva, de én Beowulf-on ezt tapasztaltam és nem voltam túlságosan elájulva tőle.

imax-ben a Monsters vs. Aliens-t láttam és ott tényleg 3D-s volt kb minden, nem éreztem úgy, hogy sok egymásra rakott felületet néztem volna, hanem tényleg egybe volt az egész.

de persze, mint mondtam, csak ezt az 1-1 példát láttam és ezek alapján nem merem kijelenteni, hogy a fenti megállapítások általánosan igazak lennének minden egyéb érintett filmre.

Cloud

Quote from: Cobra on 2009-12-18, 18:30:31
Mi a különbség az Imax meg a sima 3D között?

Vászonméret. Imax sokkal nagyobb, és ívelt. Más különbség talán nincs.

Kvikveg

#697
Quote from: Fazék on 2009-12-18, 15:34:21
első és legfontosabb kérdés:
a, IMAX és magyar szinkron, vagy
b, "sima" 3D vetítés, eredeti szinkron, felirat nélkül.

ha az "a" megoldást választanátok, akkor véleményetekben kérlek külön térjetek ki a magyar szinkron minőségére, hogy el tudjam végre dönteni, melyik változat megtekintésére fogok sok-sok pénzt kidobni :)
Awww... ne szivass
MOM park 15:00 vasarnap-ot neztem ki vegul, mert a mai napot ataludtam. Az is 3d, de csak a sima 3d. De az az igazsag, hogy a magyar szinkron nekem kicsit riaszto otlet. Elszoktam tole.

edit: ennyire azert ne tolongjatok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Lehet későn szólok, de most látam a tvben az Avatar reklámját és ez alapján nem akarjátok megnézni a magyar szinkronosat :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-12-20, 20:21:20
Lehet későn szólok, de most látam a tvben az Avatar reklámját és ez alapján nem akarjátok megnézni a magyar szinkronosat :)
az előzetesekben az esetek 99%-ban más szinkronokat alkalmaznak, ha eddig nem tűnt volna föl :)
ennyire azért még nem szar az itthoni szinkron a mozifilmeknél, mint amiket az előzetesekben hallani lehet ;)

Cobra

Amennyit én a magyar tv-t nézem meg moziba járok, nem tudhatom :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Engem mérsékelten érdekel a film, és a szinkron ellenére mindenképpen az IMAX-verziót szeretném megnézni. (@Fazék: wink wink, nudge nudge)
Failure is the default option

NLZ

Tényleg annyival jobb az az imax?
[reserved]

Kvikveg

Van meg valaki aki nem latta az avatart es megnezne?
Most hogy ilyen jol kimaradtam az osszesbol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Én még nem láttam, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri a pénzét ez a Pocahontas v2.0.
[reserved]

Cobra

Quote from: Kvikveg on 2010-01-06, 16:20:41
Van meg valaki aki nem latta az avatart es megnezne?
Most hogy ilyen jol kimaradtam az osszesbol.
Én még nem láttam, de megnézném valamikor.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#706
Quote from: Cobra on 2010-01-06, 19:14:31
Quote from: Kvikveg on 2010-01-06, 16:20:41
Van meg valaki aki nem latta az avatart es megnezne?
Most hogy ilyen jol kimaradtam az osszesbol.
Én még nem láttam, de megnézném valamikor.
A heten raerek holnaptol vasarnap delelottig, mikor jo? Szabin vagyok, szoval a hetkoznap delelott is jatszik.
Angol MOM park vagy magyar IMAX mittudomenhol? En az elobbire hajlok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Ha az eredeti hangos változatot akarjátok nézni, akkor az Aréna vagy Ollé moziban tegyétek, az Anyád parkban rosszabb a kép (tapasztalatom szerint).
Failure is the default option

Cobra

Én max péntek este vagy szombat délután érek rá. Holnap majd kiderül hol mikor megy a film, akkor többet tudok mondani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2010-01-06, 22:35:25
Én max péntek este vagy szombat délután érek rá. Holnap majd kiderül hol mikor megy a film, akkor többet tudok mondani.
ok
itt meg tudod nezni mar elore, ez eppen a penteki
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

#710
Le vagyok maradva technikailag :) Viszont ha jól értelmezem, akkor IMAX már nem játssza a filmet. Így viszont az Alle 19:30 a nyerő, vagy a szombat fél hármas adások valamelyike.
mod: na ennyit az est.hu-ról: http://www.cinemacity.hu/t_search.php?scinema=13&smovie=560 Mondjuk itt meg a heti előadáskora azt írja nincs szabad hely...
Valaki aki többet jár moziba intézzen valamit :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

port.hu is simán hétfő keddtől kiteszi, meg majd minden, te még papíralapúban nézted?:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Quote from: Nakedape on 2010-01-06, 23:13:37
port.hu is simán hétfő keddtől kiteszi, meg majd minden, te még papíralapúban nézted?:D
Amikor én legutoljára moziban voltam.... :) (egyedül legalábbis, akkor még teletexten néztem az előadásokat, nem neten)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#713
Alle 19:30? penteken nem latok olyat. 1700 van de az mb

3d angol:

Cinema City Allee
Uristen ez a varos tulfelen van

Arena detto

:frown:

Te merre vagy amugy?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Haza haza tudlak vinni, csak elhozni nem, mert Kispesten leszek.
3D-t néztem meg IMAX-ot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

jan 8 pentek cinema city arena 19:00 IMAX (csak ez a mozi IMAX) ezt nezted? probalom hivni oket az 1/880 3 880-on de semmi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Nekem jó lenne időpontban, de ha nincs hely jó máskor is, vagy a sima 3D verzió, abból legalább van eredeti szinkron. Pénteken 6-is, szombaton 1-ig vagyok Kispesten, utána jó nekem szinte bárhol.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Meg probalom oket hivni holnap hatha.
MOM park tenyleg nagyon remes volt?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Van, aki egész rémesnek mondja, én annyit tapasztaltam, hogy a szemüveget felvéve sávosodott a kép (úgy, mint egy 8-bites gif), és néhol életlennek, alacsonyabb felbontásúnak tűnt.
Az Olléban élesebb volt a kép és nem láttam nyomát a sávosodásnak. Az ottani szemüveg egy kicsit jobban tükröződik szerintem, de meg lehet szokni.

BTW az eredeti nyelvű vetítések mindenhol Dolby 3D-ben vannak.

Az IMAX-os mozit hiába hívod, nekem eddig sosem vették fel, másrészt úgysincs hely. :)
Failure is the default option

Kvikveg

#719
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-07, 00:20:18
Van, aki egész rémesnek mondja, én annyit tapasztaltam, hogy a szemüveget felvéve sávosodott a kép (úgy, mint egy 8-bites gif), és néhol életlennek, alacsonyabb felbontásúnak tűnt.
Az Olléban élesebb volt a kép és nem láttam nyomát a sávosodásnak. Az ottani szemüveg egy kicsit jobban tükröződik szerintem, de meg lehet szokni.

BTW az eredeti nyelvű vetítések mindenhol Dolby 3D-ben vannak.

Az IMAX-os mozit hiába hívod, nekem eddig sosem vették fel, másrészt úgysincs hely. :)
:(
Hatakkor
AvatarOV 3D   _ péntek 08/01/2010 19:30
Cinema City Allee
2 jegy foglalva - itt legalabb meg normalis helyek voltak szabadon.   

kiku: te mindkettonel a normal 3d-t lattad, vagy az egyik IMAX volt? Hulye kerdes volt.
Elmentel ra 2szer is?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.