Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Fazék

#540
Quote from: Selmo on 2007-08-27, 18:04:49
Talán driverfrissítés, netán opengl kimenet?
driver a legfrissebb, ami intel oldalról lejött hozzá van fent.
opengl kimenet eztet hogyér aggyák? vo=opengl-t köll odavésnem és minden szép és jó lesz? e lőre is kös özön

Selmo

Azt nem mondom, hogy jó lesz, de egy próbát megér. :) Próbáld i a vo=gl ill. vo=gl2 opciókat.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-08-27, 18:34:09
Azt nem mondom, hogy jó lesz, de egy próbát megér. :) Próbáld i a vo=gl ill. vo=gl2 opciókat.
danke, holnap megejtem ezeket a config próbákat, remélem segít :)

Selmo

#543
Hogy lehet átlátszatlan fekete kockát varázsolni a felirathoz, hogy a hardsubot kitakarja?
2. láma kérdés, hogy tudom rávenni, hogy félkövér legyen a betű, ha nincs félkövér ebből a betűtípusból?

1. probléma megoldva, de a 2. továbbra is fennáll. :)

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Lame kérdés:
Kissé meggyűlt a bajom a screenshotok készítésével. Elvileg a -vf screenshot kapcsoló szolgálna erre, parancssorból az s betű megnyomásával szépen meg is csinálja amit kell. Viszont sehogy sem tudom ezt bevarázsolni a configba, pedig a manual szerint nem kéne problémát okoznia. Próbáltam minden elképzelhető szintaktikával, ami eszembe jutott, jó esetben közölte, hogy a vf kapcsolónak kell valami argumentum, rossz esetben syntax error. Pontosan mit kéne a configba írnom, hogy működjön?


Selmo

Beleírtam a faq-ba.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Thnx. A copy-paste bevált. Nehezen hiszem el, hogy tízszer egymás után képes voltam elgépelni azt, hogy "screenshot", de valószínűleg ez történt :redface:


Selmo

Aucs. Alapesetben vf=screenshot lenne. = is megvolt?

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Természetesen, azt próbáltam nemtudoménháyszor, de úgytűnik egyszer sem sikerült helyesen leírnom :D Tanulság: éjfélkor, félkómásan ne szerkesztgessünk configfájlokat :D


Kvikveg

#549
Quote from: kikuchiyo on 2007-05-21, 23:48:24
...
Ha esetleg az a gond, hogy túl lassan, akadozva játssza a nagyfelbontású h264-et, akkor szólj, arra is vannak tippek.
Ha a sudo-s Darker Than Black ilyen mkv, akkor plizpliz, erdekelne a kis trukkod. Ha nem az, hogy "cserelj gepet".

Erre gondoltal?
Quote* for H264 try mplayer -lavdopts skiploopfilter=all file.mkv
          o might cause artefacts like sudden color changes, in this case try e.g. "nonref" instead of "all"

    Your computer is still too slow? Try -lavdopts skipframe=nonref skiploopfilter=all

        * This will skip many frames, but saves 50% CPU performance

Mert ezzel is kepregeny.
Es "Error while decoding frame!"-ket dobal allandoan. edit : ez utobbit -noframedrop megoldotta, igy folyamatos a lejatszas, nem hagy ki kepet, csak szimplan tok lassu.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2007-10-07, 02:17:43
Quote* for H264 try mplayer -lavdopts skiploopfilter=all file.mkv
          o might cause artefacts like sudden color changes, in this case try e.g. "nonref" instead of "all"

    Your computer is still too slow? Try -lavdopts skipframe=nonref skiploopfilter=all

        * This will skip many frames, but saves 50% CPU performance

Mert ezzel is kepregeny.
Akkor kevés hozzá a géped. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2007-10-07, 03:22:31
...
Akkor kevés hozzá a géped. :redface:
Hja, a remeny hal meg utoljara.  :frown:
:lul:
Najo, megyek arlistakat bongeszni. Az a baj, hogy ha csak alaplap kene uj, az meg ok, csak aztan mint a kartyavar viszi magaval a tobbit is emlekeim szerint. Argh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Az árlisták böngészése előtt a CoreAVC kodekkel még megpróbálkozhatsz. Az én gépemen még az 1080i felbontású videók is csak alig szaggatnak vele.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-07, 18:40:03
Az árlisták böngészése előtt a CoreAVC kodekkel még megpróbálkozhatsz. Az én gépemen még az 1080i felbontású videók is csak alig szaggatnak vele.
Megj: gep parameterei: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg295025#msg295025
Elvileg itt http://hdkalauz.extra.hu/ P4et mondott minimumnak. :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Sajna tényleg gyenge a P3 a HD felbontású videóhoz...

Még utolsó szalmaszálként ezt az mplayer buildet próbáld ki, ha a CoreAVC-t már feltelepítetted (lejátszáskor -vc coreavc, ect.)
Failure is the default option

Cobra

Sajnos ez a gép nagyfelbontású videók megjelenítésére alkalmatlan, szerintem még a 640*480-as Xvidek is megizzasztják. Kb 70e Ft körül kijön komplett gép (perifériák és monitor nélkül), amin mennek akár 1080p-s videók is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Fene.
Kerdes: valami.7z-t mi a rakkal lehet kicsomagolni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu



Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Cobra on 2007-10-07, 19:12:41
Sajnos ez a gép nagyfelbontású videók megjelenítésére alkalmatlan, szerintem még a 640*480-as Xvidek is megizzasztják. Kb 70e Ft körül kijön komplett gép (perifériák és monitor nélkül), amin mennek akár 1080p-s videók is.
Meg fogsz lepődni, de 800-as celeron gépen néztem a starship operators h264-es verzióját, és ass nélkül  és filterek kikapcsolásával mplayer akadás nélkül vitte. 720-as felbontásig xvidet is viszi postprocessel, afölött már ki kell kapcsolni. :) De tény, hogy legalább egy használt, 2 giga fölötti p4-be érdemes beruházni.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

 :merci:
Uj geprol targyalasok folyamatban sajat penztarcammal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-07, 19:10:13
Még utolsó szalmaszálként ezt az mplayer buildet próbáld ki, ha a CoreAVC-t már feltelepítetted (lejátszáskor -vc coreavc, ect.)
Kipróbáltam de ilyenkor nálam nincs kép, csak hang van. :confused:

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

Lehet valamilyen billentyűvel változtatni a feliratméretet? A nagy felbontású mkv-knál idegesítően kicsi lesz a felirat. Bár az igaz, hogy nézhetetlenné még nem teszi, csak zavaró.

Selmo

-subfont-text-scale 3 ha így is kicsi, akkor 4 vagy több.

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

Ez a frontend paraméter sorába jó lenne, de a h264-es fájlokhoz én grafikus kezelő felületűt használok. Le tudnád írni mit kell bemásolnom a config fájlba, mert ezt akárhogy variáltam nem akart összejöni. :lame:

Selmo

A - jelet kicseréled = jelre. :) Pl.: subfont-text-scale=3

A tökéletesség unalmas.

frozenstein


kikuchiyo

Az új (1.0rc2) mplayerben elvileg lehet lejátszás közben is változtatni a felirat méretét.
Failure is the default option

Pasa1990

Segítséget szeretnék kérni. Az mplayerem .mkv  fájl lejátszásakor nem képes a magyar karaktereket(pl.:á,é) a feliratba berakni(A feliratot ellenőriztem és a fájl tartalmával minden rendbe van.). Please Help.

Selmo

-utf8 kapcsoló kell.

A tökéletesség unalmas.