Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

Pasa1990

Quote from: Selmo on 2007-10-24, 18:10:18
-utf8 kapcsoló kell.
Értem. Köszönöm a segítséget :fuk-u: :fuk-u: :fuk-u:

Selmo

Valaki nem nézte végig a smileykat. ::)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Lol kaptam is egy reportot rá:
Quotenewfag alert
:D

Pasa1990

Quote from: Selmo on 2007-10-25, 18:00:16
Valaki nem nézte végig a smileykat. ::)
EZ cink. Bocs de siettem mert már nagyon nagy késébe voltam és hát csak kapkodtam. A Smileykért bocsi. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:(Amugy az utf8 kapcsoló helyett nálam valamelyik iso kapcsoló volt jó a sok közül. Az utf-nél meg se jelent a felirat.)

Selmo

-subfont-encoding ISO8859-2 valószínűleg erre gondolsz. Ez lett volna a másik tippem. Csak az utf8 nem engedélyezése gyakoribb.

A tökéletesség unalmas.

Pasa1990

Quote from: Selmo on 2007-10-26, 17:33:30
-subfont-encoding ISO8859-2 valószínűleg erre gondolsz. Ez lett volna a másik tippem. Csak az utf8 nem engedélyezése gyakoribb.
Nem nem. De majdnem. Én az ISO8859-1 használtam. Éppen ez jó volt. :szemuveges: :szemuveges:

Cloud

Kellene egy kis segítség

Van egy ilyen laptopom:

http://www.shopping.com/xPF-Sony-VAIO-F707-PCG-F707

3mb vga(NeoMagic MagicGraph256AV+driver)
A kérdésem az lenne hogy milyen mplayer- rakjak fel a gépre hogy rendesen tudjak nézni filmet rajta...
Milyen típusú fimeket tudok nézni egy ilyen gépen?Tudom HD filmeket nem, divx, xvid, dvd az megy rajta nem?
Mit írjak be config fájlba a video kimenethez.
OP rendszer XP Blade Edition

Cobra

Mplayerhez nem értek, de ezen a gépen a normál felbontású DivX/Xvid-ek és a DVD filmek valószínűleg rendesen fognak menni, viszont a h.264-et felejtsd el.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Cloud on 2007-11-11, 12:41:06
Kellene egy kis segítség

Van egy ilyen laptopom:

http://www.shopping.com/xPF-Sony-VAIO-F707-PCG-F707

3mb vga(NeoMagic MagicGraph256AV+driver)
A kérdésem az lenne hogy milyen mplayer- rakjak fel a gépre hogy rendesen tudjak nézni filmet rajta...
Milyen típusú fimeket tudok nézni egy ilyen gépen?Tudom HD filmeket nem, divx, xvid, dvd az megy rajta nem?
Mit írjak be config fájlba a video kimenethez.
OP rendszer XP Blade Edition
Használd az általam írt beállításokat, kivéve a vf sort, ami csak vf=screenshot legyen és az utána lévő autoq sort hagyd ki. Így DivX/XviD/MPEG/stb. filmeket úgy 720-as felbontásig tudsz nézni, h264 és WMV3 esetén használd a -lavdopts fast:skiploopfilter=all kapcsolót, így 640-es felbontásig formázott feliratok nélkül valószínűleg fognak menni.

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

Hogy vehetem rá az mplayer-t, hogy az ass feliratokat ass-ként jelenítse meg?

Cloud

#580
Selmo:

Az általad írt beállítások? Arról beszélsz ami a szerveren van?


más: feliratvillogás mitől van?

Manitu

Quote from: Cloud on 2007-11-13, 18:11:15
Selmo:

Az általad írt beállítások? Arról beszélsz ami a szerveren van?


más: feliratvillogás mitől van?
Erre gondolt.
Felíratvillogás a prebufferelés miatt szokott lenni más lejátszóknál, mplayerben viszont ilyen kapcsolót nem találtam. Próbáld ki a −overlapsub kapcsolót, ha ügyetlenül csinálta a felíratot a készítője, akkor az is okozhatja.

Quote from: frozenstein on 2007-11-13, 16:55:58
Hogy vehetem rá az mplayer-t, hogy az ass feliratokat ass-ként jelenítse meg?
Egy kicsit pontosíthatnád mire gondolsz, nem teljesen értem. De gyanítom, hogy a -ass -embeddedfonts kapcsoló kell neked.


Cloud

Mindent úgy csináltam ahogy mondtatok. Az mplayer normálisan lejátsza a filmeket, de a felirat még mindig villog, plusz hiába van beírva utf8=true a felirat hianyos...idióta karaktereket ír ki magánhangzók helyett...
Valami ötlet?
Ja azt nem írtam hogy Mplayer Starter Frontend-et használok,(Mplayer dev-CVS-051027-13:47-3.2.3)



Zsiga

Sose értettem hogy ennyi szopás meg konfighekkelés után mégis mi a fenéért erőlteti mindenki ezt a szarságot. Ha ilyen minden-egyben program kell arra ott a VLC (ami egyébként ugyanilyen hulladék, csak legalább user-friendly), egyébként meg CCCP + CoreAVC.

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-11-13, 20:39:02
Sose értettem hogy ennyi szopás meg konfighekkelés után mégis mi a fenéért erőlteti mindenki ezt a szarságot.
Mert olyan geek :D Meg jól el lehet bíbelődni vele, ha az embernek nincs jobb dolga :) Különben meg csak egyszer kell konfigolni ;)


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-11-13, 21:06:04
Mert olyan geek :D Meg jól el lehet bíbelődni vele, ha az embernek nincs jobb dolga :) Különben meg csak egyszer kell konfigolni ;)
Jó, persze, aki geek meg ért hozzá az csinálja nyugodtan, de aki nem ért hozzá az mért nem keres egyszerűbbet?

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-11-13, 20:39:02
Sose értettem hogy ennyi szopás meg konfighekkelés után mégis mi a fenéért erőlteti mindenki ezt a szarságot. Ha ilyen minden-egyben program kell arra ott a VLC (ami egyébként ugyanilyen hulladék, csak legalább user-friendly), egyébként meg CCCP + CoreAVC.


1/10

troll harder
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Cloud on 2007-11-13, 19:57:39
Mindent úgy csináltam ahogy mondtatok. Az mplayer normálisan lejátsza a filmeket, de a felirat még mindig villog, plusz hiába van beírva utf8=true a felirat hianyos...idióta karaktereket ír ki magánhangzók helyett...
Valami ötlet?
Ja azt nem írtam hogy Mplayer Starter Frontend-et használok,(Mplayer dev-CVS-051027-13:47-3.2.3)
Lehet, hogy pont azért van, mert azt használod (05-10-27 :eek:), használd a legújabb fordítást, abban biztosan jók az ékezetek. Már ha nem zavar, ha ű és ő helyett û és ô lesz. :) Ha zavar, akkor használd a -subfont-encoding ISO8859-2 kapcsolót a magyar ANSI ékezetekhez és az -utf8 kapcsolót az unicode feliratokhoz.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-11-13, 22:16:51

1/10

troll harder
Nálam megy, gond nélkül, ráadásul gyorsabb mint az MPlayer. Ja és nem kell konzolparancsokat meg kapcsolókat magolnom hozzá hogy működjön. ;) Ja és nincs ~600 postos troubleshooting-topicja a fórumon... ::)
Enjoy your...

Próféta

#589
Quote from: Zsiga on 2007-11-14, 00:05:51nincs ~600 postos troubleshooting-topicja a fórumon... ::)
Minthogy ez egy anime-fórum, és
Quotethe CCCP was created to replace the filter packs provided by several anime fansub groups,
szép is lenne, ha fordítva lenne.
Ha persze nagyritkán előkapar az ember egy olyan élőszereplős filmet, amely nem a DivX-AC3-AVI szentháromság jegyében született, vagy horribile dictu a digitális fényképezőgép filmfelvételeit szeretné lejátszani, akkor CCCP+MPC-vel észrevételem szerint nem megy sokra. És hogy honnan, milyen filtert szerezzen be, és melyik lejátszóval próbálkozzon, annak lehetne hasonló topikokat szentelni.
De igen, voltaképp igazad van. Az mplayert már évek óta nem nagyon fejlesztik, kábé meghalt. Lassan utolérik a többiek. Az FF Mpeg-et szerencsére még nyomják.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-11-14, 00:35:12
Quote from: Zsiga on 2007-11-14, 00:05:51nincs ~600 postos troubleshooting-topicja a fórumon... ::)
Minthogy ez egy anime-fórum, és
Quotethe CCCP was created to replace the filter packs provided by several anime fansub groups,
szép is lenne, ha fordítva lenne.
Ha persze nagyritkán előkapar az ember egy olyan élőszereplős filmet, amely nem a DivX-AC3-AVI szentháromság jegyében született, vagy horribile dictu a digitális fényképezőgép filmfelvételeit szeretné lejátszani, akkor CCCP+MPC-vel észrevételem szerint nem megy sokra. És hogy honnan, milyen filtert szerezzen be, és melyik lejátszóval próbálkozzon, annak lehetne hasonló topikokat szentelni.
De igen, voltaképp igazad van. Az mplayert már évek óta nem nagyon fejlesztik, kábé meghalt. Lassan utolérik a többiek. Az FF Mpeg-et szerencsére még nyomják.
Leszámítva a két kodeknek csúfolt borzalmat amit nem ismer az ffdshow (qt és rm), én nem találkoztam még eddig olyan videoanyaggal amit ne vitt volna. Illetve de, a vodei-t se viszi, de azt semmi, az MPlayer se. De ha esetleg mégis előfordulna ilyesmi, a VLC pontosan ugyanazt tudja lejátszani mint az MPlayer, csak azt egy tízéves gyerek is tudja kezelni.
De tényleg, mutass már nekem egy olyan filmet amit nem játszik le. DivX-et meg XviD-et lejátssza az összes verziót/változatot, AVC-t lejátszik, wmv-t nem tudom de mivel úgyis mindig letöltök minden picipuha frissítést ezért ezzel sincs gond, QuickTime(Alternative) amúgyis kell nekem pl. iTunes meg Winamp m4a-plugin miatt, Real Video formátumot meg akkor se töltök le ha fizetnek érte. És más nincs. (Jó, MPEG1-2, amit akármi lejátszik). Audionál ugyanez a helyzet. AC3-at meg DTS-t minden viszi, ezen kívül előfordul még Vorbis, mp3, aac, talán flac, amikkel szintén boldogul az ffdshow.
Konténerformátumból (meg úgy általában az új kísérleti audio/video-formátumokból) meg amúgyis az anime-scene használja a legvadabb dolgokat, pl. a live-action release-ek 95%-a a mai napig vagy szabvány DVD Video vagy avi és csak a maradék mkv, míg animénél az mkv aránya 50% körüli. Aztán ott van az ogm, soha sehol máshol nem láttam használni, csak animénél.
Soroljam még? :)

Kuroi Tenshi

ITT: thread-crapping, én-vagyok-a-fasza-gyerek,-lúzerek, valamint
no u. De most komolyan, ez a trollkodásod itt mire jó, főleg, hogy
Próféta is neked adott igazat? Talán zavar, hogy egyesek használják,
mert szeretik azt, hogy könnyen lehet a konfigját piszkálni, kisebb az
erőforrásigénye és ezért jobban elmegy régebbi gépeken is, továbbá
mert linuxon is ezt használják és már hozzászoktak? Beleszólunk mi
abba (és így), hogy milyen szoftvert mire és hogy használsz?
Nahátakkor?
Peace in, chill out.
:)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-14, 01:54:55

Próféta utolsó mondata valahogy elkerülte a figyelmem...  :redface:
Na mindegy már nem törlöm ki, hátha megtérnek tőle páran.
Egyébként írtam is hogy azzal semmi gond nincs ha valaki ért hozzá meg szereti piszkálgatni a konfigot meg ezt szokta meg Linux alatt meg konzolból telneten irányítja a routerére haxxolt linuxon futó ftp-klienst... ::) :D
Ami számomra fura az az ha valaki nyilvánvalóan nem ért hozzá, de valami rejtélyes oknál fogva mégis szenved vele mint Member a CardCaptorral, pedig létezik könyen kezelhető és jól működő alternatíva. És ezt még tetézitek ti hozzáértők azzal hogy minden hülyének azt javasoljátok hogy ne szórakozzon codecekkel használjon empléjert mer az jó lesz neki.

Szerk.: Agyamra ment a tanulás, megyek aludni inkább. :smile:

Próféta

#593
OFF@Zsiga: az első, ami eszembe jut, hogy Anyu fényképezőgépe által készített videókat sehogy se bírta az MPC, de nem a formátumok miatt, hanem valami egészen egzotikus audio mintavételezési ráta miatt. Ide-oda konvertálgatás más video- és audioformátumokba nem segített. Csak mplayer-rel tudtam megnézni, a Media Player Classic mint lejátszó nem bírta (gondolom mögötte a CCCP még tolta volna), a többi akkor gépemen lévő sem, és ami a kritikus lett volna, a Yamada DVD-játékos is pénzfeldobásos alapon tudta néha lejátszani. Végül resampling segített.
Most nincs kedvem visszakeresni, hogy milyen élőszereplős filmmel szívtam meg, tényleg nem tegnap volt, és egyáltalán nem mindennapi, csak muszáj volt valami frappánsat mondanom :)

EDIT: elfelejtettem, a Quicktime is le tudja játszani a család egyetlen digitális fényképezőgépének videóit.

frozenstein

Quote from: Manitu on 2007-11-13, 19:26:52
Quote from: frozenstein on 2007-11-13, 16:55:58
Hogy vehetem rá az mplayer-t, hogy az ass feliratokat ass-ként jelenítse meg?
Egy kicsit pontosíthatnád mire gondolsz, nem teljesen értem. De gyanítom, hogy a -ass -embeddedfonts kapcsoló kell neked.
Erre azt mondta:
QuoteUnknown option on the command line: -ass
A problémám az lenne, hogy srt formátumban(sima fehér betűk) jelenik meg a felirat, pedig elméletileg azért ass, mert van hozzá szín, design meg hasonlók.

Selmo

Ősrégi az MPlayered, szedj le újabbat.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: frozenstein on 2007-11-14, 18:01:22Erre azt mondta:
QuoteUnknown option on the command line: -ass
Ahogy Selmo mondja.

Quote from: frozenstein on 2007-11-14, 18:01:22A problémám az lenne, hogy srt formátumban(sima fehér betűk) jelenik meg a felirat, pedig elméletileg azért ass, mert van hozzá szín, design meg hasonlók.
Nem. Azért ass, mert lehet benne olyat is csinálni. Senki nem kötelezi a felírat készítőjét, hogy használja is azt a sok lehetőséget, amit a formátum nyújt.

[spoiler=OFF]
Quote from: Zsiga on 2007-11-14, 02:09:11
Ami számomra fura az az ha valaki nyilvánvalóan nem ért hozzá, de valami rejtélyes oknál fogva mégis szenved vele mint Member a CardCaptorral, pedig létezik könyen kezelhető és jól működő alternatíva.
Az a fura ok általában az, hogy még a googlet sem tudja használni, és el sem tudja képzelni, hogy mással is lehet videot lejátszani. A topicot látogatók természetesen kivételek :D
Egyébként például a fraps is valami elb@szott kodeket használ, amihez a CCCP hozzá sem tud szagolni.[/spoiler]


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-11-14, 22:21:52
[spoiler=OFF]Az a fura ok általában az, hogy még a googlet sem tudja használni, és el sem tudja képzelni, hogy mással is lehet videot lejátszani. A topicot látogatók természetesen kivételek :D
Egyébként például a fraps is valami elb@szott kodeket használ, amihez a CCCP hozzá sem tud szagolni.[/spoiler]
[spoiler=kicsit OFF] :tezsvir:
A kompatibilitásról meg lejátszásról-nemlejátszásról jut eszembe, azt az apróságot azért ne felejtsük el hogy az MPlayer pontosan ugyanarra a libavcodec-re épül amire az ffdshow is, ami meg a CCCP alapja, vagyis pontosan ugyanazt tudják lejátszani. Csak míg az MPlayer egy többé-kevésbé kísérletinek nevezhető szoftver elsősorban az 'enthusiast' réteg igényei szerint összeállítva, addig a CCCP egy a lehetőségek szerint abszolút hülyebiztosra és stabilan működőre tervezett csomag, épp ezért default sokminden le van tiltva az ffdshow-ban ami esetleg nem tökéletes vagy instabil, de ezek természetesen saját felelősségre nyugodtan bekapcsolhatóak.[/spoiler]

Flaser

Quote from: Próféta on 2007-11-14, 00:35:12
Quote from: Zsiga on 2007-11-14, 00:05:51nincs ~600 postos troubleshooting-topicja a fórumon... ::)
Minthogy ez egy anime-fórum, és
Quotethe CCCP was created to replace the filter packs provided by several anime fansub groups,
szép is lenne, ha fordítva lenne.
Ha persze nagyritkán előkapar az ember egy olyan élőszereplős filmet, amely nem a DivX-AC3-AVI szentháromság jegyében született, vagy horribile dictu a digitális fényképezőgép filmfelvételeit szeretné lejátszani, akkor CCCP+MPC-vel észrevételem szerint nem megy sokra. És hogy honnan, milyen filtert szerezzen be, és melyik lejátszóval próbálkozzon, annak lehetne hasonló topikokat szentelni.
De igen, voltaképp igazad van. Az mplayert már évek óta nem nagyon fejlesztik, kábé meghalt. Lassan utolérik a többiek. Az FF Mpeg-et szerencsére még nyomják.

Sztem. így ebben a formában egyik állítás sem teljesen igaz.
Én CCCP-vel gond nélkül játszok le ogm, mkv konténerben; x/h264 ill. egyéb kodekkel készült filmeket is, továbbá volt már dolgom DTS, mp3 stb. audio formátumokkal is - azaz nem annyira elveszett a CCCP+MPC sem.
Az Mplayer-t azért fejlesztik még, csak a windowsra nem adnak ki hozzá build-et, ezt mástól érdemes lehúzni; minjárt bedobok pár linket:

http://oss.netfarm.it/mplayer-win32.php
http://mpf.dzm.hu/download.php
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

Quote from: Flaser on 2007-12-03, 20:16:43
Sztem. így ebben a formában egyik állítás sem teljesen igaz.
Én CCCP-vel gond nélkül játszok le ogm, mkv konténerben; x/h264 ill. egyéb kodekkel készült filmeket is, továbbá volt már dolgom DTS, mp3 stb. audio formátumokkal is - azaz nem annyira elveszett a CCCP+MPC sem.
Az Mplayer-t azért fejlesztik még, csak a windowsra nem adnak ki hozzá build-et, ezt mástól érdemes lehúzni; minjárt bedobok pár linket:

http://oss.netfarm.it/mplayer-win32.php
http://mpf.dzm.hu/download.php
Ugye most viccelsz? Az mpf verzió ősrégi és mi az hogy nem adnak ki windows alá buildet? Akkor a mai is véletlen? ::) http://ffdshow.faireal.net/mirror/mplayer/

A tökéletesség unalmas.