Bannolás elkerülése

Started by Chronos, 2003-08-07, 15:17:13

Previous topic - Next topic

kisvirag

a fórumon nem hiszem, zsozso ellenzi.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Próféta

Quote from: kisvirag on 2007-04-18, 16:30:39
a fórumon nem hiszem, zsozso ellenzi.
Az FTP-ről viszont természetesen volt, ez a topik arról szól.

evangelion015

Hi all!

Megpróbálok csatlakozni a szerverhez (totalcommander), és ezt az üzit kapom:530 only 2 connections per user allowed. Ez most azt jelenti hogy bannolva lettem vagy valami technikai hiba?

Hiei-sama

Egyszer csatlakozzal ne 600x kulonben lefog tiltani...

frozenstein

Nálam is ugyanezt csinálja pár órája, az előbb egy fél órára jó volt, de aztán megint megszakította a kapcsolatot ezzel az üzenettel, és nem enged reconnect-elni. Azt meg nem hiszem, hogy a flash fxp titokban két szálon töltene.

Member

TC-nél ha úgy lépsz ki, vagy úgy szakad meg a kapcsolat, hogy nem választ le a szerverről, akkor ez lesz. Ha dinamikus IPd van, könnyű a megoldás, ha nem, akkor várhatsz egy kicsit.

Shali

Na most lesz egy gyermeteg kérdésem.
Nálunk két gép van, elöttük meg egy router. A drágalátos öcsém is kezd érdeklődni az animék iránt, szóval a kérdés, hogy ő is simán beregel és tölt, meg minden, vagy ekkor jól letiltódna mindkét felhasználó, szóval inkább adjak neki felhasználónevet, jelszót, hogy aztán összevesszünk, hogy ki mikor mit tölt le? (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Fazék

Quote from: Shali on 2007-06-04, 20:05:59
Na most lesz egy gyermeteg kérdésem.
Nálunk két gép van, elöttük meg egy router. A drágalátos öcsém is kezd érdeklődni az animék iránt, szóval a kérdés, hogy ő is simán beregel és tölt, meg minden, vagy ekkor jól letiltódna mindkét felhasználó, szóval inkább adjak neki felhasználónevet, jelszót, hogy aztán összevesszünk, hogy ki mikor mit tölt le? (=
max 2 szálon lehet egy címről csatlakozni az ftp-re. vagyis ha te is letöltesz meg öcséd is, akkor még azt hiszem nincs baj (bár az már kérdéses, hogy van-e értelme egyszerre letöltenetek és gyilkolni egymás sávszélességét)

de javítson ki vki, ha tévedek.

Selmo

Így van, ezért semmi értelme egy új reget létrehozni, beszéljétek meg, hogy mit szedtek le és kész. :)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Még a 266-os sávszél mellett is gyorsabban jöttek le a dolgok, minthogy
az ember végig tudta volna nézni :) Akár oda is adhatod neki addig azokat,
amiket már letöltöttél. Szóval túl lehet élni ;)
De akár egyszerre ketten is használhatjátok, (AFAIK) csak a letöltésnél ne
x-eljétek be a Letöltés a háttérben opciót, mert az új szálat kezd.

Shali

Kösz a segítséget (=

Adnék én neki, ha hagyná, de épp a fájtolós animékre kattant rá -.-
Amúgy akkor nincs gond, ha rendesen kommunikálunk, de csomószor előfordul, hogy napokig nem látom, mert folyton elkerüljük egymást. A felhasználónevem, jelszóm meg nem szívesen adnám neki oda (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

hatake_kakashi

de meik legyen 60 mer TC be kettő is van úrja probálkozások száma foglalt FTP szervernél és másodperc szünet a kihívások közt valaki pls világosítson föl vagy beállításnál teljesen rossz helyen járok ha igen akkor hol kell? előre ty

Manitu

Quote from: hatake_kakashi on 2007-12-16, 15:59:30
de meik legyen 60 mer TC be kettő is van úrja probálkozások száma foglalt FTP szervernél és másodperc szünet a kihívások közt valaki pls világosítson föl vagy beállításnál teljesen rossz helyen járok ha igen akkor hol kell? előre ty
Gondolkozz egy kicsit. Szerinted a másodperc mértékegység az újrapróbálkozások számához vagy a próbálkozások közti szünethez passzol? ;)


Alfdam

Hoppá!

Bocsánat, egy kicsit "meghammereltem" a szervert, remélem nem veszitek rossz néven, bár sejthettem volna, hogy többet kell várni. Elszabadult a Total Commander, elnézést! :)  :lame:

Alfdam

magnes_metal

Quote from: Chronos on 2003-08-07, 15:17:13
Úgy látom, elég sok embert bannol a script.
Gondoltam írok egy kis leírást, hogy mit hogy csináljatok hogy
biztosan ne legyetek bannolva.

1. FTP-hez használjatok FTP-klienst, ajánlom a FlashFXP-t vagy Total Commandert; ezek tuti csak egy szálon fognak letölteni.

2. Állítsátok az újrapróbálkozások közötti várakozási idõt 60 sec-nél nagyobbra. (FlashFXP-ben alapbeállítás a 120 sec...)

3. FTP-rõl valõ letöltés közben NE nézegessétek az FTP tartalmát még FTP-klienssel se, mert az már két különbözõ adatátviteli módot eredményez ugyanazon IP-rõl (letöltéshez Binary, böngészéshez ASCII).
Browserrel meg fõleg ne bögésszetek letöltés közben, ugyanis pl. IE képes arra, hogy egymaga kétszer csatlakozzon az FTP-hez, tehát ezáltal a banhoz még letölteni sem kell...:)

Azért indítottam ezt a threadet, mert sok ember kérdezte hogy miért lett bannolva, meg nem is értették hogy miért kaptak bant.
Remélem ezen leírás segítségével kevesebb user lesz a banlistán...

Zsozso: Remélem nem baj hogy csináltam egy ilyen threadet...

CHRONOS


Hali!
Lenne egy-két kérdésem a ban elkerülése végett. Mivel rádiónetem van :Eztneked: elég gyakran előfordul, hogy elszáll a torony vagy a jel. Így kénytelen vagyok én is letöltő progit használni név szerint a BulletProof -ot. Ehhez kellene nekem megfelelő beállítás, hogy még véletlenül se legyek bannolva. Nézzétek el nekem tudatlanságomat ezen a téren de én csak egy buta grafikus vagyok nem értek az effajta dolgokhoz  :lame:
Segítségeteket előre is köszönöm.

Kuroi Tenshi

Bocs, nem fogunk a kedvedért letölteni egy programot,
hogy kitaláljuk, hogy hogyan kell beállítani. A paraméterek
ott vannak, annak keresd meg a megfelelő beállításokat.
Ennyi önállóság remélem azért szorult beléd...

Cobra

Vagy küldjél képet a program beállítás ablakáról és abból megmondjuk hova mit állíts. Egyébként a lényeg, hogy csak 1 szálon kapcsolódjon a szerverre és az újracsatlakozás ideje legalább 1 perc, de inkább 2 legyen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

_Anime Wynter_

A Bannolás meddig tart? (FTP)

Selmo

Amíg meg nem ígéred az adminnak, hogy többet nem csinálsz olyat.

A tökéletesség unalmas.