Main Menu

Japán játékok

Started by gr33n, 2005-09-15, 14:44:03

Previous topic - Next topic

Flaser

Én már 3 napja befejeztem (A Heaven's Feel-t is addig amíg le van fordítva).
Összességében ebben a szkenárióban Shirou sokkal normálisabb (a Fate-ben engem baromira zavart a hívsovinizmusa).
Engem is meglepett, de az egyik kedvence szereplőm Archer lett. Eddig is bírtam a cinizmusát, de itt teljesen úgy viselkedett mint én tettem volna.

A H-Scene is jó, csak itt meg épp, hogy rosszabbul viselkedik Shirou mint a Fate-ben. Igaz, hogy Rin nem annyira moe mint Saber, de azért kicsit jobban ügyelhetett volna.

Végül: Rin eddig is álomlány volt, de most végleg belopta magát a szívembe. Positive realist FTW!
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én

#571
Beraktak rézeket a lefordított HF-ből? :eek: :whoah:
Shirou: egyetértek, hogy normálisabb, asszem lendít a dolgon, hogy Rinre hajt és nem Saberre. Rin pedig = loev, természetesen. :hehe:
(Bár nekem még hátravan pár nap)

Lt. Simoan Blarke

haha, Rin bondageraep? asszem ideje megismerkednem ezzel a game-mel  :he: :Kiraly:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

#573
Most érkeztem el az Ilya-visszaemlékezéshez. Ööööh durva. :he: :eek:  :zomg:
[spoiler] :bruhuhu: Alkyra igazad volt...[/spoiler]
Más: valaki pro tudna segítő kezet nyújtani abban, hogy az xp3 fájlokból hogy lehet kivarázsolni az adatokat? xp3 extractert találtam, működik is, de a kicsomagolt fájlokat semmi sem tdja lejátszani/megnyitni, hiába jó a formátumuk - fail&aids.

Alkyra

#574
Vagy én csesztem el vlmt, vagy egyszerűen nincs benne a játékban=>Nincsenek hangok a H jelenetnél... :falba:


edit: AAHH :morci: Shirou milyen egy töketlen paraszt bmeg!! Nem hiszem el, hogy egy pasi ne tudjon egy nővel bánni, mégha az első alkalma is.
Ez meg csak úgy bumm nekimegy erővel....:facepalm:
edit: meg egyszerűen túl sokat beszél...még ebben a helyzetben is.-.-

Én

Lehet azt csinálom majd mint a Fate-ben és rátenyerelek a ctrl-ra :D
Btw, ebben a routeban elég sokszor hagyják a győztesek életben az ellenfelet for teh lulz. Túl sokszor.

Alkyra

Quote from: Én on 2008-03-20, 18:55:38
Lehet azt csinálom majd mint a Fate-ben és rátenyerelek a ctrl-ra :D
Btw, ebben a routeban elég sokszor hagyják a győztesek életben az ellenfelet for teh lulz. Túl sokszor.

Annyira nem rossz a H jelenet, csak az elején SHirou töketlenkedik egy sort, majd utána..."erőszakosabb" lesz.
Nekem csak az nem tetszett.[spoiler] Bár Rint nézve, egész jól adagolta a tempót, mert a végére sikerült elvinnie a csúcsra.[/spoiler]

Én

Quote from: Alkyra on 2008-03-20, 18:58:54
[spoiler] Bár Rint nézve, egész jól adagolta a tempót, mert a végére sikerült elvinnie a csúcsra.[/spoiler]
Szégyen is lett volna egy H-gameben, ha nem. :D
Hmm ez úgy hangzi nekem, mint az első saiba-s... Mondjuk részletkérdés

Alkyra

#578
Quote from: Én on 2008-03-20, 19:00:49
Quote from: Alkyra on 2008-03-20, 18:58:54
[spoiler] Bár Rint nézve, egész jól adagolta a tempót, mert a végére sikerült elvinnie a csúcsra.[/spoiler]
Szégyen is lett volna egy H-gameben, ha nem. :D

Ahogy írtam, az elején nagyon úgy nézett ki a dolog.[spoiler] Tohsaka még csak nedves sem lett...báár..áh. nem mondok többet. nem nyúlom le az élvezetet!:) Olvasd csak el.^^[/spoiler]

Bár olyan 40-60%ban a lányok nem mennek el az első alkalomkor,(vagy nagyon ügyesnek kell lenned...) szal egy kicsit furcsa volt számomra...de hát ez egy "h-game". ^^

Én

Meglátjuk, de nem akarok így járni:
[spoiler][/spoiler]
Am ez csak most jutott eszembe, hogy rin vs catser van: aki tud egy kicsit is németül, már megtapasztalhatja a fenti képet Rin varázsigéi miatt. Pl: Minuten vor Sweißen, ez kb annyit jelent, hogy percek a hegesztés előtt :lol: De az Ein Körper ist ein Körper (Egy hulla az egy hulla) se semmi. :D Welte ende, meg egyebeket már meg se említem.

Alkyra

#580
Nos igen. A japán készítőknek nem volt nagy fantáziája ezen a téren. Vszeg arra alapoztak, hogy a japánok úgyse beszélnek németet.(az angolal is szenvednek s nem is szeretik használni)

edit: no végigvittem. a true endinget kaptam meg.:P (saberrel nem foglalkoztam sokat...)
Nagyon jó történet volt. Shirou egy kicsit töketlen volt, de Rin mindenért kárpótolt. :szemuveges: Egyet sajnálok belőle, hogy kevés volt a h-jelenet.(jó lett volna látni, hogy nemcsak "kényszerből"  sexelnek vagy vlm..)

Most jönn a Fate route...
Véleményt majd akkor mondok, ha végigvittem a Heaven's Feel routetot is.^^ Eddig 10/10, de nem csillagos, mint a Clannad játék.(azt soha a gamet soha nem fogom elfelejeteni, annak ellenére, hogy egy darab ecchi/hentai kép nem volt benne)

Rin kedvelőnek ajánlom ezt. Szerény H gyűjteményem Rinről.^^ Sajnos nagyon kevés van, mivel s neten se látni annyit.:(
Ha esetleg valakinek van olyan képe ami nekem hiányozna, kérem küldje el priviben.Előre is köszönöm. :P

ui.: a sima f/sn gameből nem kellenek képek(szal CG) kivétel akkor, ha az az uncersored version. ::)

Én

A fate routeban készülj fel arra hogy sok dolgot sokkal részletesebben, de érdekesen fognak magyarázni, pl a servant systemet vagy gilgamesht. Az UBW-ben feltételezték, hogy végigtolod, ezér csak pár sort írtak ezekről. Viszont szerintem tetszeni fog az is, ahogy eddig állom az UBW-vel (saber most nyeri vissza erejét - it's over "guess what") abban több zomgdrama van, és jóval mélyebb érzelmi szál.
Én szeretem a clannad animét, de VN-jét max a távolni jövőben, annyi keyfaggotry moe iskolás kiscsaj dráma után jobban esett egy kis fantasy. :Kiraly:

Alkyra

#582
Kicsit updateltem a cuccot.

Egyetértek egyb..:P Én is vágytam már egy kicsit más műfajra.

mindjárt fennlesz.türelem emberek.

Én

#583
Én most érkeztem el Shinji halálához, és azt kell hogy mondjam, hogy:[spoiler]EEEEEEWWWWWWWWWWWWWWWWW  :zomg:[/spoiler]
De megérdemelte a rohadék (ed: a francba...).
Eh, imma slowpoke. De még ma befejezem, aztán lehet végigtolom még a Fate-et is (nem ma... :P ). A vége még hátra van, de nem tudom megmondani, hogy melyik a jobb, szerintem összehasonlíthatatlan, teljesen más. Ez főleg Shirou dilemmájáról szólt, az meg Saberéről és egy nagyszabásúbb történetől.
Apropó, Flaser, írtad, hogy kipörgetted a megléfő Heaven's Feelt, ez azt jelenti, hogy az is benne van a patchben?
ED: most végeztem ki a H-jelenetet, szerencsére Alkyra lelkiekben felkészített, így jobbat kaptam, mint vártam. Az elejére vihetett volna Sirou egy kicsit több romantikát az ügybe, aztán meg viselkedhetett volna, de legfőképp utánna rendesen bocsánatot kéretett volna, megsimogathatta volna etc... De annyira nem volt vészes. Vajon belehalna, ha Rinnek nevezné?
És örülök annak, hogy övé lesz a nagy finálé.
Még több edit: Befejeztem.[spoiler] :whoah: :whoah: :whoah: :Kiraly: :Kiraly: :he: :appl: :cool: :cool:[/spoiler]
Trúbb lett a vége, mint a Fate-nek, de mint mondtam, ez egész tökmás, megéri mindkettőt kipörgetni. Asszem nem spoilerezek nagyot, ha elmondom, nyíltan nem jöttek össze Rinnel, csak amolyan animus módon. A vége viszont kibebaszottul jó lett, szerntem, főleg Archer nőtt nagyot a szememben. 9000+/10.
Az utolsó edit, ígérem, és repost: A Good Endet hogy kell elérni? Egy oldal azt mondja, hogy az utolsó előtti választásnál azt kell, hogy benézünk Saiba-hoz a dojoba, ezt ha megteszem, lesz ott egy kis teázás, majd minden ugyanúgy megy le, és a True Endet kapom meg. HALP (ok, megcsináltam, szívderítő volt ^^ De a trú end trúbb.)

Flaser

Nézd meg a játékhoz adott flowchart-ot, ott ez szerepel:
  Rin<=8
Saber>=4

Azaz Rin-el max. 8 "influence point"-od lehet, Saber-el legalább meg 4-et kell elérni.
Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy valahányszor olyan választás van amit Saber-el javítja a viszonyod őt kell választani.

...vagy simán berakod a save-game-emet, amiben ez is benne van:
http://rapidshare.de/files/38897614/savedata.rar.html

A Heaven's Feel csak a 4.-ik napig van benne, mert ott tör le az ága a Fate-ből.

Végül még egy kis ajándék, a Fate/Realta Nua a torrentben:

http://www.mininova.org/get/1246740

Ill. a Megauploadon Fate-chan jóvoltából, a szinkron meglepően sokat dobott nálam a játékon:
http://www.megaupload.com/?d=OKTUEPL4
http://www.megaupload.com/?d=A90K3NM0
http://www.megaupload.com/?d=N250N2JV
http://www.megaupload.com/?d=JHSCD0A6
http://www.megaupload.com/?d=BS4K04BC
http://www.megaupload.com/?d=7INH0G53
http://www.megaupload.com/?d=RBMT0HJX
http://www.megaupload.com/?d=DCUF3KRN
http://www.megaupload.com/?d=EQXEHWC2
http://www.megaupload.com/?d=NKVNZCBE
http://www.megaupload.com/?d=004ZAAHJ
http://www.megaupload.com/?d=OH6FY1B7
http://www.megaupload.com/?d=C77IO260
http://www.megaupload.com/?d=D05NLI3C


"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lythis

wtf, realta nua nem csak ps2-re van?

Én

Nem tudom, de azt mondták, csak ezzel mennek a szinkronok, írták is 4chanon hogy tolták gépen vele, szóval biztos van hozzá emulátor vagy valami.
Nekem bevallom nem hiányzik a szinkron, nagyrészt úgyis zenét hallgatok alatta, csak a legnagyobb fightoknál meg a drámajeleneteknél rakom be a BGM-ot.

Flaser

Ha meg van a Realta Nua iso-ja, akkor kiszedi belőle a hangokat.
Az összes párbeszéd (leszámítva a H-scene-eket) szinkronizálva van.
Nálam tök jól megy, úgyhogy ezt biztosra állíthatom.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Alkyra

Quote from: Flaser on 2008-03-22, 17:54:38
Ha meg van a Realta Nua iso-ja, akkor kiszedi belőle a hangokat.
Az összes párbeszéd (leszámítva a H-scene-eket) szinkronizálva van.
Nálam tök jól megy, úgyhogy ezt biztosra állíthatom.

Jah, én is úgy vittem végig. Szóltatál volna odaadtam volna  a linket. Én addig nek ise kezdtem a gamenek amíg le nem szedtem a nua vert.:)
Kár, hogy a H-jelenetek nincsenek hangal ellátva...(ahogy azt már írtam)
Egyb. tényleg nagyon sokat dob a dolgon, hogy a karinak már van hangja...:)

Én

Amúgy ma valami ilyesmit okoskodtunk:
[spoiler=Archer]A Fate route-ba nm tudjuk miért nem ugrik be az emlékezete Archernek, de nem, ezért lesz jófiú. Az UBW-ben viszont beugrik, és az ottani Archer az a Shirou, akivel a Fate-et toltuk, mert a végén elég sok mindent tud a Fate-ből (bár Saiba-hoz nem olya kedves...). Ezután azt feltételezzük, hogy a Heaven's Feel-ben az UBW-s Shirou lesz az Archer, aki nem olyan megkeseredett, hála Rinnek, és még mágiát is tanult, szóval imba. De ezek csak okoskodások, mert ennyire kurvára unatkozunk.[/spoiler]
Amúgy tényleg jó az a beszédhangos cucc, csak belassítja a dolgokat, meg így az elején még nem érződik annyira + mindig korábban kattintok mint ahogy végigmondja. Viszont az unalmas részek így már nem olyan unalmasak, az amúgy is jók meg mégjobbak. :D Én is ajánlom!

Flaser

[spoiler]A Fate route-ban is visszaemlékszik mindenre, csak akkor is adja (tetteti) a hülyét, mert elég fura és kényelmetlen lenne, ha kiderülne az igazság. Erre az a bizonyíték amikor Berserk-erel harcol, amit az anime jobban kibontott.
Egyébként azért csak az UBW során lesz rogue, mert csak ott van lehetősége erre. A Fate során sosincs lehetősége a contract-jának a megszakítására, ha nekimenne Shirounak akkor Rin egyszerűen egy Command Spell-el kényszeríteni, hogy ezt sose tehesse meg.
A Heaven's Feel-ben, meg éppen azért nem támadja meg Shirou-t, mert az utóbbi föladja a hős ideáját a szerelme miatt; így nem tarthatja felelősnek a vele történtekért, mert így továbbá már nem az elődje. (Ő nem így döntött). A fuyuki.pb.wiki-n olvasható, hogy a Fate Shirou-nak nagyon kis esélye van, hogy ő lesz Archer és még az UWB Shirou-nak is csak 25%! Azaz, ez nem eleve elrendelt sors, hanem egy lehetséges. A HF-ben Rin egyenesen egy olyan pengét használ amely a többi lehetséges világból nyer mannát.[/spoiler]

A legjobb forrás egyébként a fuyuki.pb.wiki, de ez már hónapok óta offline; így marad vagy a Wayback machine, vagy az offline verzió amit én csináltam:
http://rapidshare.de/files/38902429/fuyuki_offline_2.0.rar.html

Nehezen emészthető, mivel (sajnos egyedül álló módon) megtartja Nasu filozófia szakos fogalomrendszerét. Sokáig fogod vakarni a fejed, mert lépten nyomon folyton különféle elvont fogalmakkal szembesülsz majd, de ha tényleg megérted őket, akkor sok minden sokkal tisztább lesz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én

#591
Újfent WOW. :cool: Köszi, majd nekivetem magam, most pótlásként a rég félbehagyott Tsukihimét rágom.

Alkyra

Nekikezdtem a Fate route-nak, de a Fényre. :he:...Rin itt is olyat alakít, hogy nem tudok Saberre koncentrálni s megint Rinért csöpög a nyálam... ^^"
(nem tehetek róla. egyszerűen imádom a tsunderet. :hehe:)

Én

Hehe, én is most kezdtem el megint, de Rin szinkronját nem szeretem, túl kislányos hozzá. Am UBW-be nekem is az volt a fő + (amellett, hogy tökmás), hogy vele jön össze. :hehe: Azért a végefele szerinte SAIBAAA-t is elfogadod, szerintem itt jobb lesz a drámája (sokkal), mint az animében.
Fényre: lolwut? :P

Alkyra

#594
Quote from: Én on 2008-03-23, 17:52:02
Hehe, én is most kezdtem el megint, de Rin szinkronját nem szeretem, túl kislányos hozzá. Am UBW-be nekem is az volt a fő + (amellett, hogy tökmás), hogy vele jön össze. :hehe: Azért a végefele szerinte SAIBAAA-t is elfogadod, szerintem itt jobb lesz a drámája (sokkal), mint az animében.
Fényre: lolwut? :P

Fényre=>Túl sok Robert Jordant olvasok.XD :hehe:

Rin szinkronja szerintem tökéletes. Mindenki hangja nagyon el van találva, még Shiroué is...s mit értesz azalatt, hogy kislányos hang? Rin (még) kislány(18 alatt van).
Saber olyan 15-16 lehet(Emiya szerint fiatalabb, mint Ő)


Egyb. Saberrel sincs semmi gondom...csak Rin néha olyanakot mond, amitól vérezni kezd az orrom...
[spoiler]
pl rögtön az elején, amikor kettesben sétál Shirouval az iskolába, beszélgetnek a legális mágus családokról s az örökösödésekről..(Olvasd csak el megint...Akkorát nyeltem abban a pillanatban, hogycsak na. Rin kijelenti, hogyha Shirou majd elég érett lesz akkor jönn s elveszi tőle "azt." Kombináld a máguscsaládok fennmaradását ezzel a mondattal s .... :smile: s ez a FATE route a Fényre!XD Itt is olyan csábító mint az UBWben...vagy talán még jobban..)
[/spoiler]

Alkyra

#595
Hö lol. Most tartok a "mana-restoration" projectnél a Fate routon...Rin teljesen másképp viselkedik, mint szokott. :he:Nagyon kényszerítettnek érzem a dolgot.-.-
UBW-ben külön szenvedeni kellett Shirounak azzal, hogy a pulcsiját levegye róla, annyira szégyelős ott. :lul: Itt meg...mint valami kanos k**va.

sóhaj..ez elég gyenge volt. mind2 lány kiesett a karakteréből.(Rin nagyon, Saber egy kicsit, Shirou meg maradt ugyanolyan töketlen) F S/N ben minden H-scene ilyen gyenge?
(mármint a bevezetése. a jelenettel nincs gond, mert az jól megvan csinálva s szépen le van írva...csak vlhogy nem passzol a sztoriba teljesen.-.-)

Én

Annak idején ezért rinyáltam én is a manatöltésnél (pont te magyaráztad el, hogy ezt sose hagyják ki :rotfl: ), ezért is mondtam h az UBW-s jelenet teljesen korrekt hozzá képest. Viszont meglepődtem, mert azt hittem Rin ott is úgy fog viselkedni, mint a Fate-ben (ki tudja, lehet gyakorolt Archerrel :D ), de nem. Így van, nagyon karakteren kívüli az egész, meg zusammen szar is szerintem. Lesz még egy H-jelenet, Saberen hatalmasakat fogsz röhögni, főlkeg egy bizonyos mondaton... :lol:
Nagyon nem bántam volna, ha az 1. H-scene helyett az animus megoldás lett volna, a másodikat legalább tudja hova tenni az ember, mégha végigröhögi is. Eddigi tapasztalataim alapján F/SN H-scenes = Massive Fail, de a HF még megmentheti a helyzetet (nem hiszem).

Alkyra

Quote from: Én on 2008-03-24, 20:48:57
Annak idején ezért rinyáltam én is a manatöltésnél (pont te magyaráztad el, hogy ezt sose hagyják ki :rotfl: ), ezért is mondtam h az UBW-s jelenet teljesen korrekt hozzá képest. Viszont meglepődtem, mert azt hittem Rin ott is úgy fog viselkedni, mint a Fate-ben (ki tudja, lehet gyakorolt Archerrel :D ), de nem. Így van, nagyon karakteren kívüli az egész, meg zusammen szar is szerintem. Lesz még egy H-jelenet, Saberen hatalmasakat fogsz röhögni, főlkeg egy bizonyos mondaton... :lol:
Nagyon nem bántam volna, ha az 1. H-scene helyett az animus megoldás lett volna, a másodikat legalább tudja hova tenni az ember, mégha végigröhögi is. Eddigi tapasztalataim alapján F/SN H-scenes = Massive Fail, de a HF még megmentheti a helyzetet (nem hiszem).

A scenekkel nincsenek nagy gondok...csak a bevezetésükkel...meg az indokokkal...

Én

Hát nem udom, biztos ízlés dolga, de nekem maga a kefélés rész is trének tűnt, vagyis már maga a tény. Igazából nem ezért játszom ezeket a játékokat, és nagyon nem érzem beleillőnek.

Alkyra

Quote from: Én on 2008-03-24, 20:57:15
Hát nem udom, biztos ízlés dolga, de nekem maga a kefélés rész is trének tűnt, vagyis már maga a tény. Igazából nem ezért játszom ezeket a játékokat, és nagyon nem érzem beleillőnek.

A sex rész még mindig jobb, mint a "The drug that makes  you dream" h-game-é.(s az H-game, nem úgy mint az fsn ami csak nagyon kis részben az).
Sztem azok szépen vannak megcsinálva, ha eltekintünk attól, hogy miért s kik csinálják.(ahogy írtam, karakteren kívűl vannak a viselkedésük akkor s az ok is eléggé szánalmas...)

Ha hang lenne alatta az nagyot dobna sztem...(legalább hallanám Rint nyögcsédelni.  :whoah: :whoah:)