Fallout - A Post Nuclear Role Playing Game

Started by Ramiz, 2006-09-24, 13:45:19

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc Fallout játékod?

Fallout 1
Fallout 2
(Fallout Tactics... ^^)
Fallout 3

Tycho

balklikk a térképre és tudod húzni, görgetőgomb és tudsz zoomolni... :hehe:

Dogmeat nem feltétlen szalad közel az ellenfelekhez, de mostanában és se hordom magammal... Egyedül jobban szeretek menni :D ott kuksol ezért wadsworth társaságában  :D

chilip

menj át a város túloldalára kívül :) , egyszerű kő, semmi extra csak a közelében mutat majd opciókat ha ránézel. ennél egyszerűbben nem tudom elmondani.

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2008-11-17, 12:23:38
balklikk a térképre és tudod húzni

balklikk megvolt, csak a húzás elmaradt ^^"

Quote from: chilip on 2008-11-17, 12:28:17
menj át a város túloldalára kívül :) , egyszerű kő, semmi extra csak a közelében mutat majd opciókat ha ránézel. ennél egyszerűbben nem tudom elmondani.

De :hehe: pl. faltól kb hány méterre? 1? 5? 50?
Kő van ott rengeteg, néztem is rájuk, csak max.
"nem nyert" felirat jelenhetett volna meg :haha:

Tycho

[spoiler=help K_Tnak]a faltól számított első sor kő között van.[/spoiler]

Kuroi Tenshi

#394
Lehet, hogy ott lenne, de ez úgy tűnik random, hogy
ott van-e vagy sem - mint az is, hogy a tulaja ott
van-e vagy sem ;) Megaton hátuljánál, a kiszögelésnél
összefutottam egy Sammy Warrick nevezetű sniperrel,
illetve nem is összefutottam, csak kaptam egy golyót
a fejembe, aztán csak néztem, hogy ez most honnan.
Szerencsére agresszív, ezért odarohant, ahova bújtam,
s az assault rifle gyors munkát végzett vele. Ha egy
~20% CND körüli puska pár lőszerrel, akkor gondolom
az az.

Amúgy nálam egyetlen rohadt kőnek sem volt semmilyen
felirata, a városig átnéztem a környéket. Mondjuk az is
lehet, hogy még csak az alacsony levelem (3) miatt van
ez, és később kéne jönnie? Franc se tudja...

Tycho

nincs rajta szöveg, chilip arra gondolt, hogy neve van a célkereszttel ránézve - hollowed out rock. :hehe:

Kuroi Tenshi

Tééényleg? ::)
Hidd el, minden kurva kőre ránéztem, és egyiknél sem
jelzett semmit.
Azt a Sam Warrickot azóta nem sikerült megint
előcsalogatni, de mindenféle random dolgot láttam
már ott: vadászokat, kerge-brahminokat, barátságos
fegyvertelen szupermutánst, csomó karavánt...
üreges sziklát, puskát viszont nem...

Tycho

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-11-17, 22:02:21
üreges sziklát...
elmész a faszomba :comp: arról van szó :zomg: és amúgy Sam Warrick-é a puska és neki van címezve egy note benne, szóval pont kifogtad, hogy érte ment...

üreges sziklát... amiben a puska van... de nem találtad meg, csak az üreges sziklát... :eek: :zomg: :bruhuhu:

Kuroi Tenshi

#398
Quote from: Tycho on 2008-11-17, 22:14:12
elmész a faszomba :comp:
no u. troll.
Éppen az, hogy NINCS egyik sziklánál sem jelzés.
NINCS üreges szikla. Ahogy kanál sem.
Megnézem még egy korábbi mentéssel, bár kétlem,
hogy találnék is valamit..

Sz: eggyel korábbi mentéssel már egyből meglett :hopp:
Sneak criticaljával szinte már sajnálom a raidereket,
olyan könnyedén írtom őket :D

Zen

Asszem kell hozzá magas Perception h lásd a követ, amúgy nem tom mér szenveded át a délutánt a sniperért, amikor csak annyi dolgod lenne h kisétálsz Minefieldre, felszedsz pár aknát, aztán leszedsz egy öregembert 3 lövésből.  ::)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

5ös vagy 6os perceptionnal láttam, annyira magas nem kell :D

Zen

[spoiler]"...I was kinda excited when I saw Harold in FO3 and hoped he would be funny again, instead... he was depressing. HOW THE HELL DO YOU MAKE HAROLD DEPRESSING?" I lol'd  :Kiraly:[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

#402
Logikus módon megtámadt a kedvem FO2höz (1hez nem találok torrentet, a régi iso-t meg vírus miatt buktam), és felraktam a Restoration Projectet, és fura az egyik quest. Konkrétan az árvaházas küldetésben más lehetőséget nem kínál fel a játék, csak a squatterek megfenyegetését, abból meg csak "harc" támad. Nincs más megoldás, vagy bug, vagy mivan? (10es int, 7es CH és 80as speechem van)

http://img134.imageshack.us/my.php?image=scr00000zv4.png
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho


Ooops, shitwaffles, I ran out of bobbleheads to find :Kiraly:


Zen: bug lesz az, mert meg lehet velük egyezni is...

Screenshot: LOL, ez de kedves bug, csak ellened ne legyen :muhahah:

Zen

Grt a Bobbleheadekhez. (Feel the wrath of my jelaousy)  :hehe:

A screenshot konkrétan egy ammo mod hibája. (Amúgy nem az enyém, csak találtam)
Bár láttam egy rendeset, ott 1,7k-t sebzett minigunnal valaki, nálam meg Marcusnak jött össze egyszer egy 999es sebzés egy 1 hp-s robotra.  :Kiraly:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

http://perishthereason.blogspot.com/2008/12/fallot-3-reflection-on-writing.html
Kis esszé, mellesleg az egyetlen ember aki eddig furcsállta h "a főgonosz a játék felénél meghal, majd minden magyarázat nélkül újra feltűnik". Ahhoz képest h mekkora plothole, SENKIT nem láttam panaszkodni rá.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip


Zen

#407
Colonel Augustra utalt, vagy hogyhíjják.
Helyesbítek, Autumn az ürge neve. És a kabátja volt az egyetlen ok, amiért nem tartottam teljesen szánalmas szereplőnek.. ::) :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

jól megaszontad :) én valakit elengedtem a végén  :confused: belátta hogy semmi esélye, meg nem nyírtam ki elötte se :) békés arc voltam 100as speechel

Tycho

 :eek: Tényleg... [spoiler]a Fater megöli a Project Purity irányítótermében, majd te is megölöd ott a játék végén... Amúgy se egy nagy fight a fazon, meg sok idő eltelik közben, nem tűnik fel, de akkor is  :zomg: :lame:[/spoiler]

Zen

#410
Quote from: Tycho on 2008-12-12, 00:40:22
:eek: Tényleg... [spoiler]a Fater megöli a Project Purity irányítótermében, majd te is megölöd ott a játék végén... Amúgy se egy nagy fight a fazon, meg sok idő eltelik közben, nem tűnik fel, de akkor is  :zomg: :lame:[/spoiler]
Ó, de a kedvencem csak nekem tűnt fel az egész világon, vagy nem tudom...
[spoiler]Ugyebár FO2ben azért voltak az emberrablások, rabszolgakereskedelem, stb, mert az Enklávénak tesztalanyok kellettek, hogy tökéletesítsék a FEV alapú vírust, hogy csak "mutáns" embereket öljön meg, teljesen tisztavérűt nem. Ez az egyetlen ok ami visszatartotta őket a tervűk véghezvitelében. Erre mit ad oda a 3ban Eden? A tökéletesített vírust... Felpattannak a vertibirdekbe, és kieresztik az egészet a levegőbe.. :smile:[/spoiler]

http://www.gamestar.hu/fallout-3-operation-anchorage-dlc-reszletek.html
Aha, első hiba máris kiszúrva, amcsi seregben az energiafegyverek voltak rendszeresítve, nem a rohamkarabélyok. Jól kezdődik.. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Elmúlt a varázsa a game-nak és most mindenki széttépi :lol: De az is aranyos, hogy a megjelenés óta egészen tegnapig innét senki nem kezdte piszkálni a hibákat :jee: :angyali:

Zen

Úgy gondoltam vagy mindent leírok, vagy semmit se, de 3 oldalt nem volt kedvem gépelni, amit meg feljebb írtam csak 2 napja esett le.  :angyali:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Quote from: Tycho on 2008-12-12, 08:59:18
Elmúlt a varázsa a game-nak és most mindenki széttépi :lol: De az is aranyos, hogy a megjelenés óta egészen tegnapig innét senki nem kezdte piszkálni a hibákat :jee: :angyali:

Kb 7-8 órát játszottam vele, lv4 vagyok, és abbahagytam. Majd ha egyszer talán végigtolom, szétcincálom neked.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Majd fél-egy év múlva lekapom és végigtolom, mikor már lesz hozzá mod rendesen. :)
[reserved]

Tycho

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-12, 12:44:36
Quote from: Tycho on 2008-12-12, 08:59:18
Elmúlt a varázsa a game-nak és most mindenki széttépi :lol: De az is aranyos, hogy a megjelenés óta egészen tegnapig innét senki nem kezdte piszkálni a hibákat :jee: :angyali:

Kb 7-8 órát játszottam vele, lv4 vagyok, és abbahagytam. Majd ha egyszer talán végigtolom, szétcincálom neked.  :smile:

in b4 elkezded sorolni az összes olyan hibáját, amit már a megjelenés előtt kb. mindenki várt benne és benne is volt egy jó része, amik ellenére sem szar a játék, olyan névvel, hogy Fallout 3... :angyali:

Zen

Quote from: Tycho on 2008-12-12, 17:50:38
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-12, 12:44:36
Quote from: Tycho on 2008-12-12, 08:59:18
Elmúlt a varázsa a game-nak és most mindenki széttépi :lol: De az is aranyos, hogy a megjelenés óta egészen tegnapig innét senki nem kezdte piszkálni a hibákat :jee: :angyali:

Kb 7-8 órát játszottam vele, lv4 vagyok, és abbahagytam. Majd ha egyszer talán végigtolom, szétcincálom neked.  :smile:

in b4 elkezded sorolni az összes olyan hibáját, amit már a megjelenés előtt kb. mindenki várt benne és benne is volt egy jó része, amik ellenére sem szar a játék, olyan névvel, hogy Fallout: Spinoff 3... :angyali:
Fix'd for great justice
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-12-12, 17:50:38
in b4 elkezded sorolni az összes olyan hibáját, amit már a megjelenés előtt kb. mindenki várt benne és benne is volt egy jó része, amik ellenére sem szar a játék, olyan névvel, hogy Fallout 3... :angyali:

Na nehogy már a neve tegye jóvá...

Zen

Btw, játéknak nem rossz, csak épp nem Falloutnak kellett volna hívni..
FO egyik fő erénye a dialógusok, erre bethesda kijelenti h "dialogue was a battle we don't want to fight" vagy mi. Uh FO helyett inkább csináltak egy desert explorert. Yay.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Tycho

Rou, te szándékosan nem értetted amit mondtam? Zent ismételve: a neve miatt több is az elvárás és szerintem még amellett sem lett szar. Ha meg ennyire kötözködni akartok, akkor a Fallout 2 meg nem 2, hanem inkább az első rész kiegészítőlemeze és a 3 sokkal inkább folytatás. Valami nem attól lesz folytatás, hogy ugyanazt eladjuk kicsit más sztorival, hanem újítunk benne.

Más kérdés, hogy újítani nem azt jelenti, hogy kiadunk valami szart vagy elbaszottat, vagy ejtünk a színvonalon, vagy repozícionáljuk a terméket (Star Wars), vagy egy teljesen irreleváns szart, amire csak rábiggyesztünk egy nevet. A Fallout 3 egy jó folytatás. Nem tökéletes, de elég jó.

Még mielőtt elkezdenétek belekötni ebbe is (értő olvasásból bukás...) kicsit Captain Obvious leszek: nem fikáztam a Fallout 2-t, jó játék mindamellett, hogy befejezetlen, megvágott és érezhetően megvágott tartalommal bíró és bugos. A Fallout 1-ből is ki lettek vágva helyszínek és sidequestek, de ott legalább nehezebb rájuk találni. A Fallout 3-ban sokkal kevesebb a bug, és nincs benne kivágott cucc. Kevés dolgot tettek bele, de az mind benne is van. Rövid is, de az meg van csinálva. Ha meg nem találtál benne elég párbeszédet, ami csak úgy párbeszéd l'art pour l'art, akkor menj be az anyakönyvezetőhöz és változtassad meg a neved Ifj. Vér István-ra. Fekete humor jóval kevesebb van benne, ahogy mondták is, de akad. Hasonlít az Elder Scrolls szériára... Boo-fucking-hoo, menjetek sírni, egy értelmes ember már az elejétől kezdve számított rá, hogy így lesz, ezen a szérián nőtt fel az egész fejlesztőcsapat, ennek a motorját használták és innét volt a legtöbb tapasztalatuk. Szerintem 2008-ban elég irreális elvárás lenne az, hogy egy Fallout 3-tól azt várjátok, hogy olyan legyen mint az elődei. Baromi nehéz azt a színvonalat hozni ilyen grafikai követelmények mellett, ha meg csak a fanoknak készült volna, akkor éhen is halt volna a stúdió, ráadásul az eredeti Fallout fejlesztőcsapat se érte el azt a színvonalat, amit kitűzött maga elé, mit akarunk majd' 10 évvel később egy teljesen más csapattól?

Nem lettem hirtelen egy Fallout 3-megszállott, de röhejesnek érzem, hogy egy technikailag tisztább, bugmentesebb programot, ami ugyan történetileg és léptékileg nem olyan jó mint az elődei, olyan szemüveggel bíráltok, hogy amihez méritek, annak minden hibáját feledve szapuljátok ezt és hívjátok szarnak, amikor az év egyik legjobb játéka lett. Ez egy jó játék, akárhonnan is nézitek. Jó Fallout 3-nak is. Technikailag kiforrottabb, sztoriban gyengébb, hangulatilag ugyanott van és sokkal sokkal színvonalasabb mint nagyon sok játék amit idén kiadtak.