Main Menu

Társasjátékok

Started by Djinn, 2005-02-15, 00:54:32

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Alkyra on 2010-02-07, 17:30:33
Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Érdekes módon a szelek nem követik a normális égtájak irányait, erre kérem, figyeljünk a játék során." vs. "Kelet, Dél, Nyugat és Észak". Látszólag stimmel a sorrend, tehát vagy elírtad, vagy a mondatot nem úgy értetted.

Előttem van Észak, mögöttem van Dél, Balra a Nap Nyugszik, jobbra pedig Kél. Most nézd meg, hogy miként is ülnek a mahjongban.
Hol nézzem meg? Sehol nem írod, rajzot se adsz hozzá. A kifogásolt mondat a szél kövek sorrendjénnél volt, nem az ülésrendnél. A kövek sorrendjébe, akárhogy is néztem, nem tudtam belekötni. Nem kötekedésből írtam ezt, tényleg teljesen félreértettem.

Quote from: Alkyra on 2010-02-07, 17:30:33
Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Halott Fal" - erre nincs valami magyarosabb név? Holtfal, vakfal, talon? Tükörfordításban tűzfal lenne (mármint a házon lévő), még az is jobban hangzik, mint a halott fal.
Dead Wall a hivatalos neve
Tudom, és ez a szótár szerint ablak / ajtó / egyéb nyílászáró nélküli falat jelent. Nem hagyott nyugodni, most megnéztem a magyar értelmező szótárban, hogy tűzfal helyett vakfal a pontos magyar megnevezése (ritkán használt megjelöléssel). Talán ez lenne a legmegfelelőbb, de persze a te dolgod.

Quote from: Alkyra on 2010-02-07, 17:30:33
Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Indikátor" = jelző?
"Jelző, mutató, mutatótábla, jelzőtábla. "-szótár szerint, tehát igen.
Képzeld, tudom :) Javaslatként írtam, hogy fontold meg a lecserélését.

Quote from: Alkyra on 2010-02-07, 17:30:33
Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "kör": keveredik, hogy ez egy játékos cselekvési ideje, négyszer ennyi, vagy egy egész parti. Pl. körönként négyszer lehet négyes csoportot csinálni, de ez melyik kör? (Gondolom a parti, a halott fal méreteiből adódóan.) Le kéne kicsit tisztázni a terminológiát.
Egy kör: addig tart míg egy játékos nem nyer vagy el nem fogynak a kövek.
Egy parti: míg mindenki legalább egyszer Keleti Szél volt.(erről még nem írtam, következő frissítésben már benne lesz)
"Elvenni adott követ rögtön, csak az adott játékos legutoljára eldobott kövét lehet még a saját körében!"
A következő bekezdés is az előző körről beszél. Szerintem itt ez rövidebb időt akar jelölni, mondjuk amíg az adott játékos van soron. Legalábbis furcsa lenne, ha olyan hosszú időre visszamenőleg fel lehetne venni az eldobott köveket.

Alkyra

#121
-Hm, tényleg, még nem raktam bele az ülési sorrendet se. XD (következő részben fogom tisztázni a szelek forgását és helyüket) Elnézést akkor érte. A fejemben már kész is van az egész útmutató csak még nem írtam le mindent. :lol:

-Vakfal? Hm hm...Szerintem ezt a szót nem mahjong-ra találták ki.XD

-Az indikátor = jelzőnél meg azt hittem, hogy kérdezed csak úgy simán. :smile: Lecserélni? Szerintem tök jól hangzik, hogy Dora Indikátor. Olyan spéci. :hopp:

-Ez körös dolog...ott az egy hatalmas baki. Amint lentebb említettem, kicsit össze vissza sikerült leírni a dolgokat és néha még én is kevertem hogy mi hol van (a Hívásokat munka közben írtam, mikor nem volt mit csinálnom és néha-néha megszakította egy-két apróbb dolog amit el kellett végeznem és mire visszültem a dokumentum elé már megkeveredtek a gondolataim)

Azonnal cserélek és javítok mindent és átnézem amint befejeztem a szakdolgozatom írását.


edit: No, felraktam egy átfogalmazott és javított verziót. Amennyiben hibákat találtok kérem szóljatok.

Lazzaret



www.arkangyalok.uw.hu

teraflare

Quote from: Lazzaret on 2010-02-27, 14:27:15
Új társas leírása a blogomon :D

http://boardgame.blog.hu/

Egy gondolat: Nem lehetne olyan véleményező rész a blogon mint pl a szakítóson. Hogy szerinted 5 ből hány pont a játék meg az olvasók szerint mennyi. (nemtudom hogy ez feature-e a blog.hu-n)

Fazék

Quote from: Lazzaret on 2010-02-27, 14:27:15
Új társas leírása a blogomon :D

http://boardgame.blog.hu/
kezdj valamit a helyesírásoddal légyszi. nem írsz olyan hosszú szövegeket, hogy ne lehessen 2-3 perc alatt átfutni elküldés előtt. ;)

Lazzaret

Quote from: teraflare on 2010-02-28, 15:46:14
Egy gondolat: Nem lehetne olyan véleményező rész a blogon mint pl a szakítóson. Hogy szerinted 5 ből hány pont a játék meg az olvasók szerint mennyi. (nemtudom hogy ez feature-e a blog.hu-n)

Sajnos erre még nem találtam itt a blog.hu-n megoldást. De ahogy elnéztem, ilyen nincs is benne egyenlőre. :ejj:

Quote from: Fazék on 2010-02-28, 15:53:15
kezdj valamit a helyesírásoddal légyszi. nem írsz olyan hosszú szövegeket, hogy ne lehessen 2-3 perc alatt átfutni elküldés előtt. ;)

Ígérem igyekezni fogok  :D


www.arkangyalok.uw.hu

NLZ

Átmásolod vhova a szöveget, ahol van helyesírásellenőrző? ::)
[reserved]

Lazzaret

Quote from: NLZ on 2010-02-28, 21:57:39
Átmásolod vhova a szöveget, ahol van helyesírásellenőrző? ::)

Word-el írom meg és csak utána másolom át a blogba :D


www.arkangyalok.uw.hu


Fazék

az azért már kifejezetten fáj, hogy a fórum keresőmotor olyan profi, hogy a "társasjáték" topic cím keresésre nem dobja ki ezt a topic-ot találatként...

szóval:

Space Hulk: Dark Angel
(ha jól értem, akkor) kooperatív, 1-6 játékos, fix paklis kártyajáték.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=118&enmi=Death%20Angel
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1509

jól hangzik, vagy jól hangzik?

innen lehet előrendelni pl: http://www.maelstromgames.co.uk/index.php?act=pro&pre=ffg_bgm_40k_sph_101_000

lehet hogy csak hirtelen lelkesedésből, de nem kizárt, hogy megveszem :)

Cloud

Na haver meghívott hogy vett valami új társast.

Drakula dühe. :D


Hát jó játék meg minden, de nekem kicsit lassú volt. Mondjuk az is lehet hogy nem 3 csajjal kellett volna játszani. :D
Ti próbáltátok már? Vagy ismeritek?

Viszont amin meglepődtem hogy a  dobozban volt egy kis könyv amiben rengeteg társas leírása volt. (legalábbis az áruk)
Fene se gondolta volna hogy ilyenekből is van táblás játék:  Starcraft, Warcraft, Kingdom Hearts...   :)

Suszi

Quote from: Cloud on 2010-08-13, 22:07:05Fene se gondolta volna hogy ilyenekből is van táblás játék:  Starcraft, Warcraft, Kingdom Hearts...   :)
Age of Ampires...

Raggie

Nemtom, hogy jó topic-e, de beírom ide.

Biztosan említve lett már, de megéri többször mondani, mert nagggyon jó: MUNCHKIN!!!
Iszonyat jó kártyajáték! Szivatás, varázslás, szintlépés, szörnyek, minden ami kell! :D
Csak ajánlani tudom.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Quote from: Raggie on 2010-09-03, 15:09:21
Nemtom, hogy jó topic-e, de beírom ide.

Biztosan említve lett már, de megéri többször mondani, mert nagggyon jó: MUNCHKIN!!!
Iszonyat jó kártyajáték! Szivatás, varázslás, szintlépés, szörnyek, minden ami kell! :D
Csak ajánlani tudom.

Nem tudom, havernál szilveszerkor játszottunk egy kört, de nekem túl bonyolult volt. :D   

Nakedape

n jó +1

bonyolult : ??
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Nakedape on 2010-09-03, 15:36:29
n jó +1

bonyolult : ??

Szilveszterkor? Zombiként? :D  Még a passziánsz is az lett volna. :D  Amúgy csak simán nem jön be. :)

Suszi

Quote from: Raggie on 2010-09-03, 15:09:21
Nemtom, hogy jó topic-e, de beírom ide.

Biztosan említve lett már, de megéri többször mondani, mert nagggyon jó: MUNCHKIN!!!
Iszonyat jó kártyajáték! Szivatás, varázslás, szintlépés, szörnyek, minden ami kell! :D
Csak ajánlani tudom.

Én is kipróbáltam tavaly, de szerintem borzasztóan rossz játék (amellett mondom mindezt, hogy szeretem a kártyajátékokat és a fantasy-t is. M.A.G.U.S. kártyáztam is régebben)
Szerintem egyébként nem volt bonyolult.

Raggie

Szerintem sok függ a társaságtól akikkel játsza az ember, de nekem nagyon bejött. Minél hamarabb érti meg az ember, hogy a játék lényege a 100% szivatás annál hamarabb váélik egy poéndömpinggé az egész. Persze ehez mint ahogy írtam az is kell, hogy a társaságban ne legyenek sértődős vagy "csaknyerniakarok" típusú emberek.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

szpeter

#138
Nyekk,amikor én írtam a máncskint akkor hogy lehurrogatok má hogy  ez má vót. :wtf:
Nemrég kipróbált game ugyanattól: Frag! Táblás fps-t még nem próbáltam (kivéve amiket magam gyártottam anno,és majdnem olyanok is voltak mint a frag)  ,jó poén.Csak annyi dologra kell figyelni,hogy lelövi a pörgősségét az elején, ill az volt a gáz hogy...nyomtatott, nem eredeti pályás verzsönt próbáltam ki, ahol minden "reinkarnációs pontnál" volt egy halom fegyver meg eszköz mező, és semmi sem akadályoz meg abban,hogy 3-4 körön keresztül csak megszedd magad cuccokkal, és a továbbiakban is ott maradj, szal örök medikit ill. páncél szedegetéssel ...nem hangulatos,na. Aztán a [spoiler=bunkeres] http://facstaff.buffalostate.edu/andersnj/frag/maps/bunker/bunker.jpg [/spoiler] pályát nyomtattam ki ( hivatalos oldalon is rajt' van, legál is.) Az biztos,hogy gyorsabban hullott mindenki. :uzi: 
A játék másik hibája,hogy marha nagy hely-igénye van. (amint lesz rá lehetőségem,megnézem,hogy az eredetinek is van-e, bár M.O.-n úgy tudom nem kapni) , a padlón fértünk el,elég kényelmetlen egy idő után.Böhöm nagy pálya van hozzá, nem véletlenül, akár 3 kockadobásnyit is haladhatsz ,ha úgy osztod el a skill pontjaidat (rpg-beütés muszáj :D) A fegyverválaszték a mérgezett tűket kilövő pisztolyoktól a hordozható atombombáig terjed, ileltve tarkítja a játékot az úgynevezett speciálsi lapok.Viccesek,ja. :D
Plusz a pályán különböző környezeti tényezős mezők,mint sav, víz ileltve falak és ajtók találhatók.6 db számmal ellátott mező az rp, ahányast dobsz,azon kezdesz amíg ki nem nyiffansz.
Ha valakit ez felcsigázott volna megveheti :D :http://www.sjgames.com/frag/
Illetve a magyarosított klónját leszedheti az általam ócsárolt, de egyébként dizájnos pályával :[spoiler]http://hosaka.uw.hu/letoltes.html#frag[/spoiler]
Egyéb pályák,bunkeros is : [spoiler]http://facstaff.buffalostate.edu/andersnj/frag/maps.asp[/spoiler]
Tudom ajánlani,de inkább az eredetit,mert ezt  egy váratlan tüsszentés jól el tudja szúrni.

edit: No,van egy kép az eredeti pályáról,méretéről: [spoiler][/spoiler] Szal ja, helyigény az tuti van, bár ha pár centivel lett volna csak szélesebb az asztal ott is meglettünk volna.Nem haláos,de azért kell neki egy középnagy asztal. Ó,és karakterlapot a hivatalos oldalról lehet szedni.

szpeter

Áh,nem tudok én elemzést írni, megmondta az irodalomtanár is. :bruhuhu: Nem volt egyértelmű sem; a klón kipróbálását javasoltam, a készítő cyberpunk hangulatot akart elérni, és a kártyák képei, meg néhány szöveg ezt át is adja rendesen, ennyivel különbözik az eredetitől. Ez az amit kipróbáltam,de a Frag! -hez erősen hasonlatos, hisz onnan van lefordítva a szabályzat és a kártyák java része.Viszont ugye az eredeti minőségibb és ..eredetibb, ezért hivatalosan azt kellett javasolnom :D És azért nem írtam le úgy,hogy átjöjjön a fíling,csupán adat felsorolás-szerűen,mivel pár száz forintból kijön egy próba,és az úgyis "többet mond minden szónál" :D

Raggie

#140
Ez olyan Space Hulk-os. Jópofa lehet. Space Hulk-ot már játszottam, de ez annyival lehet jobb, hogy tágabbak a terek, lehet jobban
mozogni meg változatosabb is(ezek a sav meg ilyesmik). Bár lehet hogy a SH hoz is kiadtak ilyesmi kiegészítőt nemtom.

(egy kis kötekedés: egy asztalos játék eleve nem lehet fps lévén az First Person Shooter-t jelent ami lehetetlen ha nem te magad célzol effektíve, ez inkább tps vagy az se... :P :__devil:)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Raggie on 2010-09-03, 15:09:21
Biztosan említve lett már
Anno volt is pár Munchkinos fórumtalálkozó, Siriusban meg CDFűben.
Hej, ezek a régi szép emlékek. Megtaláltam, de inkább nem linkelem be nagysikerű énekes produkciómat :lul:

szpeter

#142
Nem tudom,hova lenne jó írni,de nem tudtok Munchkin versenyről vagy nem érne/érnének rá valaki/valakik egy kis Munchkinozásra? :P
szerk.:Bépén belül.

Próféta

Quote from: szpeter on 2010-11-24, 22:23:19
Nem tudom,hova lenne jó írni,de nem tudtok Munchkin versenyről vagy nem érne/érnének rá valaki/valakik egy kis Munchkinozásra? :P
szerk.:Bépén belül.
Voltak régebben társasjátékos meetek, nem ritkán a Munchkinba torkollva. Akár fel is lehetne eleveníteni.

szpeter

#144
Hurrá?  :hopp:
szerk.: Idén jön ki egy új munchkin kiegészítő, példul be lehetne azt törni. :D
(Kiadhatnák már a társast is ill. a szintlépés számlálót nyugodt szívvel behozhatnák.  :angyali:)

szpeter


szpeter

#146
Hűha, ez marha gyors volt! Máris kinn egy új magyarított munch.Plusz még alappakli is.
Munchkin Cthulhu

chilip

meg se lehet nézni mi van benne, semmi leírás csak egy név, egy kép és hogy mennyibe kerül....

szpeter

#148
Quote from: chilip on 2011-01-01, 15:15:06
meg se lehet nézni mi van benne, semmi leírás csak egy név, egy kép és hogy mennyibe kerül....
Bocs rossz link.  Jó link! Én voltam a link.

Ha lapokat meg akarod nézni konkrétan le is lehet őket szedni, rajongói fordításban. Jönne a kérdés hogy akkormár miért ne nyomtasd ki. [spoiler=Például azért,] mert papírminőség és ár arányosan növekszik és jobban jársz ha megvennéd eredetibe. (Én csak tudom, kinyomtattam a Bitest , bevallom szinte random választott papaírnyomató üzletnél na de valami 8k volt.... majdnem sokkot kaptam... és a kartonpapír nem volt éppen kártya-keménységű...hejj, de azért még használható.)[/spoiler]

Az igényesség látszatának kedvéért itt a szabályzat is, szintén magyarul : Klakk.

szpeter

Natessék ,kijavítom magam máris nem érdekel senkit.  :haha: