USTEAM - Best of 2012

Started by Zsiga, 2007-04-20, 21:28:54

Previous topic - Next topic

noriko

 :lol:

Az eszmecsere azért van a címben, hogy megkülönböztesse a stickyzett topictól ezt a korábbit, amiben az előkészületek folytak. Szóval nem feltétlenül arra utal, hogy a mostani fázisban kéne történnie, vagy, hogy kéne. :)
(És részben én vagyok a keresztanyja, úgyhogy ha tudtok jobb címet ennek a topicnak, annak csak örülök!^^"" )


ps: amúgy vettem az "adást"! :D
"I wish I could, but I don't want to."

Shali

Quote from: Próféta on 2007-05-02, 21:13:37...
De most komolyan. Mit lehet erről eszmecserélni, amíg le sem zárul? (sőt, mit lehet utána?)
Én speciel újraszámlálást fogok követelni (((((=

Ezt a topicot pedig nem a közvetítésre, hanem a propagálásra kellene most felhasználni!
Aktképeket a Death Note-os Misáról, a Higurashis killer lolikról, Revyről és Balalaikáról, most, ide! ((((=

Amúgy meg vote for Paprika! Paprika for President! [=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

via_mala

Quote from: noriko on 2007-05-01, 01:00:28
3. A szavazás május 14. (hétfő) éjfélkor zárul.
Idáig csak 69 szavazat érkezett, az is leginkább az első 3-4 napban.  :ejj:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Dreamcleaver

#123
I can sense many fails here.

Legjobb drámai anime: Higurashi no Naku Koro ni  :wtf:
Legjobb romantikus anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu  :wtf:
Legjobb történet: Fate/Stay Night & Higurashi  :wtf:

Somebody needs to watch moar animes. :rolleyes:  :D


Oh lolz! Most látom csak, hogy minden kategóriában két szavazatot lehetett volna leadni. Na mindegy.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-14, 10:42:33
I can sense many fails here.

Legjobb drámai anime: Higurashi no Naku Koro ni  :wtf:
Legjobb romantikus anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu  :wtf:
Legjobb történet: Fate/Stay Night & Higurashi  :wtf:

Somebody needs to watch moar animes. :rolleyes:  :D

The votes are for 2006 animes only, dude.  :ejnye: :hehe:

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2007-05-14, 11:33:03
Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-14, 10:42:33
I can sense many fails here.

Legjobb drámai anime: Higurashi no Naku Koro ni  :wtf:
Legjobb romantikus anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu  :wtf:
Legjobb történet: Fate/Stay Night & Higurashi  :wtf:

Somebody needs to watch moar animes. :rolleyes:  :D

The votes are for 2006 animes only, dude.  :ejnye: :hehe:
Ettől függetlenül igaza van. :ejnye: :hehe: Elég egyértelmű hogy a szavazók 90%-a látott a tavalyi évből jó esetben kb. 5 animét... ::)

Kvikveg

Na ezert nem szavaztam.
Kulonben is Mushishi :whoah: es epszilonnyival kevesbe xxxHolic.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-14, 10:42:33
I can sense many fails here.

Úgy mondod ezt, mintha nem lehetett volna számítani erre. Ez van ha szavazással dől el a dolog.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 12:22:27
Na ezert nem szavaztam.
Kulonben is Mushishi :whoah: es epszilonnyival kevesbe xxxHolic.
Én meg ezért kezdtem maratoni sorozatnézésbe a múlt héten. :)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-05-14, 12:27:06
Én meg ezért kezdtem maratoni sorozatnézésbe a múlt héten. :)
Ja kérem, aki ráér :rolleyes: Én megelégszem azzal, hogy kábé 80%-át láttam... az cefet sok :eek:
Na ezért vagyok most így elhavazva, ezek szerint ezzel b*sztam el az időt szorgalmi időszakban :3x3:


Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-05-14, 17:02:18
Na ezért vagyok most így elhavazva, ezek szerint ezzel b*sztam el az időt szorgalmi időszakban :3x3:
:tezsvir: :redface:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Én sem érek rá annyira, alvás/evés/fórumozás helyett nézek animét mostanában. :)

ultimecia

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-14, 10:42:33
I can sense many fails here.

Legjobb drámai anime: Higurashi no Naku Koro ni  :wtf:
Legjobb romantikus anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu  :wtf:
Legjobb történet: Fate/Stay Night & Higurashi  :wtf:

Somebody needs to watch moar animes. :rolleyes:  :D

:tezsvir:

Látom nem csak nekem akadt meg ezeken a szemem :ejnye:

Rage

SPOILARS: Az anime többesszáma ugyancsak anime. [ide kellene most az a /b/-s "tanáros" szmájli :D]

A szavazás eredménye pedig szerintem is no comment, de meg kell hagyni, várható volt. Az az elszomorító igazából, hogy olyan kategóriákban is a Higurashi / Haruhi / Fate nyert, amihez közük sincs.
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Legalább két hét volt a kategóriák megvitatására, akkor kellett volna szólni hogy hé, utólag kár rajta keseregni...

noriko

Success! A kampány sikeres volt! Az Ouran egész szép helyeken végzett!  :Kiraly:

Két kérdés for the nép:
1. Az eredmények szerintetek maradjanak a külön topicban, vagy kerüljenek majd át ennek az első postjába (mondjuk péntektől), és azt meg töröljük?
2. Maradjon stickyzve? (könnyebb megtalálhatóság szempontjából, ötletmerítési célra, azok számára, akik még nem maratonozták végig a választékot  :haha: )
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Nem járok már ide az anime szekcióba, de pár megjegyzés a szavazással kapcsolatban:
1. Harima Kenji FTW!
2. Hogy a túróba került a FSN ennyire a tetejére?
3. A szavazásról lecsúsztam egy nappal, a noeint egy kicsit jobb helyre vártam, bár hogy a sci-fi/mecha kategóriában a 2. lett, az kíváló (GitS ellen semmi nem nyer, túl nagy a kultusza, viszont megelőzte az Ergo Proxy-t, és ami még meglepőbb, az Eureka Seven-t).
4. Balalaika (Black Lagoon) mióta gonosz? Ilyen erővel mindenki gonosz volt a sorozatban. Más kérdés, hogy kemény módszerei voltak.

Chronos

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-14, 10:42:33
I can sense many fails here.

Legjobb drámai anime: Higurashi no Naku Koro ni  :wtf:
Legjobb romantikus anime: Suzumiya Haruhi no Yuuutsu  :wtf:
Legjobb történet: Fate/Stay Night & Higurashi  :wtf:

Somebody needs to watch moar animes. :rolleyes:  :D
Egyetértek... :tezsvir:
Nevetséges volt a szavazás... :ejj:

CHRONOS

Próféta

Na visszajöttem. (Hell, it's about time!)

Quote from: Rage on 2007-05-14, 22:20:45Az az elszomorító igazából, hogy olyan kategóriákban is a Higurashi / Haruhi / Fate nyert, amihez közük sincs.
Van az a mondás, hogy Brezsnyev a Szovjetúnió minden létező kitüntetésével ellátta magát, kivéve a Hős Várost és a Hős Anyát.
A Higurashi nem volt ilyen válogatós :D

[fanboy]
Amúgy grat a Paprikának.
[/fanboy]

noriko

#139
Sok új topic megnyitását megelőzendő, javasolom:
- ennek 2007-re átnevezését,
- az első hozzászólásba annak beaplikálását, hogy az eleje 2006, és link ide, hogy innen kezdődik a 2007.

Persze csak ha még van igény az ilyesmire egyáltalán. Ha van, akkor lassan el lehet kezdeni jelölteket gyűjteni. Aztán jövőhéttől már lesz időm poll-t gyártani hozzá if needed. :)
A kategóriákkal kapcsolatban forduljatok a korábbi szavazáshoz! (de felőlem lehetnek egyéb kategóriák is)

ezek voltak a szabályok:
Quote from: Zsiga on 2007-04-20, 21:28:54
A szabályokról: (szintén előzetes verzió, akinek van valami ötlete/javaslata valamely szabály módosítására az szóljon)
- Minden fórumtagnak kategóriánként egy szavazata van.
- Az utolsó kategória kivételével minden kategóriában csak olyan animékre lehet szavazni amik 2007-ben értek véget. (Esetleges vitás kérdésekben az AniDB információi a döntőek.)
- Az utolsó kategóriában csak olyan anime szerepelhet amely 2007-ben indult.
- A 'Legjobb rövid anime' kategóriában csak olyan anime szerepelhet ami összesen maximum 3 óra hosszú, akár sorozat, akár OVA, akár mozifilm.

AniDB-s segítség az esélyesebbekről
"I wish I could, but I don't want to."

kelvor

Támogatom a szavazást. Szóljatok, ha már lehet írkálni a jelölteket.  :lazza:

Próféta

Legyen idén is, abszolút támogatom!
De várjunk minimum februárig, hogy még be lehessen fejezni a nézett sorozatokat, stb.

noriko

jogos, de a jelölést már lehessen elkezdeni most is.
aki jelöl valamit, az úgyis bekerül a listába, és így a szavazni akarók irányítottabban tudnak néznivalót választani, hogy felkészüljenek a szavazásra, ami mondjuk februárban lesz majd valamikor...  :)
így van egy hónap jelöltállításra, és animenézésre. well?
"I wish I could, but I don't want to."

chilip

íme egy lista a nagyobb nevekről:

Historys Strongest Disciple Kenichi ( 08.10.2006 till 30.09.2007 ) - ezt ugye nem kell bemutatni :D

Blue Drop ( 03.10.2007 till 26.12.2007 ) eleje elég lassan indult a 13 részhez képest, de kiváló ED és a végére érdekes sztori

Myself, Yourself ( 03.10.2007 till 26.12.2007 ) jó kis sorozat kerekedett ebből is :)

Night Wizard ( 03.10.2007 till 26.12.2007 ) nekem bejött, végére egész érdekes dolgot hoztak össze és a zenéje nagyont tetszett

Zero no Tsukaima season 2 ( 09.07.2007 till 24.09.2007 ) big breasted fairy :D

Zombie Loan ( 04.07.2007 till 12.09.2007 ) igazából a hangulata vitte a sorozatot a hátán, mer nagy sztorija nem volt - az OP bejött, graf rendben

Kaze no Stigma ( 13.04.2007 till 21.09.2007 ) borzalmas OP, tetszetős harcok, so-so story

Seirei no Moribito ( 07.04.2007 till 29.09.2007 )  :hail:

Darker than Black ( 06.04.2007 till 28.09.2007 ) jó sztori, jó karakterek, érdekes világ :D

Claymore ( 04.04.2007 till 26.09.2007 ) végét nem cseszik el, számomra best of 2007 (igen nekem jobban tetszett mint a Seirei no Moribito :D nemtom miért, de negyon bejön az egész világa és szereplői) még így is eggyik nagy kedvencem.

Idol Master Xenoglossia ( 03.04.2007 till 26.09.2007 ) eleje gagyi, első OP egy kalap ...r (nemtom mér néztem tovább) aztán közepétől OK és a vége epic :D

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha StrikerS ( 02.04.2007 till 24.09.2007 ) gyenge folytatása az A's-nak de a végére összekapta magát :)

Seto no Hanayome ( 02.04.2007 till 01.10.2007 ) nagy marhaság, eggyik nagy jelölt a comedy-k közt :)

Tengen Toppa Gurren Lagann ( 01.04.2007 till 30.09.2007 ) kiváló zene, érdekes világ, unrealistikusság felsőfokon és a vége egy epic-sci-fi-dragon ball-dráma (meg kell hagyni, nagyon jó lett ennek ellenére :D )

Heroic Age ( 02.04.2007 till 01.10.2007 ) Sci-fi sztem a jobbak közül, volt benne a közepe fele egy kissebb-nagyobb üresjárat, de összességében tetszett


amiből lehet még választani, de nagyon keveset láttam belőle (de említésre méltónak találtam az alapján, amit láttam): ef - Tale of Memories, Baccano, Doujin Works, Dennou Coil, Terra e..., Hayate no Gotoku

és anidb-t nézegetve most láttam meg << ezt >> :D

Solid Snake

Szerintem a Death Note is belevehető a pakliba, elvégre 2007 májusáig futott.

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2008-01-04, 20:25:59
Szerintem a Death Note is belevehető a pakliba, elvégre 2007 májusáig futott.

:tezsvir:

+

Nodame Cantabile , Lovely Complex

Quote from: chilip on 2008-01-04, 19:47:33

amiből lehet még választani, de nagyon keveset láttam belőle (de említésre méltónak találtam az alapján, amit láttam): ef - Tale of Memories, Baccano, Doujin Works, Dennou Coil, Terra e..., Hayate no Gotoku

Dennou Coil és a Terra e... mindenképp benne lesz, szerintem.  :lazza:

Próféta

Hahó, ha nevezünk, akkor ne csak neveket dobáljunk be, hanem kategóriákat is társítsunk hozzájuk! Vagy minden jelölt minden kategóriában induljon, és csak a legjobb férfi/női/gonosz szereplőknél válogassunk?

Nem látom a listán a Genshiken 2 sorozatot. Nem néztem meg, de az első eresztés alapján komédia kategória lesz. Valaki, aki látta majd mondja meg, hogy karakterfejlődés miatt, romantikus tartalom, zene, op/ed, stb. miatt nevezhető-e, ill. van-e jó férfi/női karakter.

Még biztosan lehetne jelölni a  Higurashi no Naku Koro ni Kait is, mint legjobb zene, legjobb thriller/misztikus. Esetleg nemmondommeganevét mint legjobb gonosz?
(Tényleg, ilyenben vigyázzunk a spoilerre!)

A Tekkonkinkreet 2006. dec. 23-án látta meg a felkelő napvilágot. Nem láttuk, nem szavaztunk róla tavaly. És ha nem, akkor spec esetként át kéne idénre csúsztatni...
Tud valaki más említésre méltó rövid animét?

noriko

jaja majd lehet kategorizálni! (minden mindenhova nem célszerű, mert lehet, hogy valaminek pl. csak a zenéje nagyon jó)

legjobb gonosz kategória esetleg törölhető... spoilerek miatt is, meg már legutóbb is felvetette valaki.
legjobb loli helyette? :D és akkor megkapjátok a Szavazás topicból kimaradt lehetőséget eldönteni :P

a rövidekhez még:
Byousoku 5 Centimeter
"I wish I could, but I don't want to."

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2008-01-04, 20:25:59
Szerintem a Death Note is belevehető a pakliba, elvégre 2007 májusáig futott.
+ Kanon, ha jól láttam az nem került be az előző szavazásba, mert 2k7-ben lett vége.

Esetleg Kenkoo Zenrakei Suieibu Umishou, comedy/romantic kategóriába?

Próféta

Quote from: noriko on 2008-01-04, 21:22:05jaja majd lehet kategorizálni! (minden mindenhova nem célszerű, mert lehet, hogy valaminek pl. csak a zenéje nagyon jó)
Jobban belegondolva jó ez így, először csak neveket dobunk be (előjelölés), utána jön a jelölés, amikor kategóriánként végigmenve mindegyikhez kiválasztunk pár esélyest.