Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Sikítok a röhögéstől... :lol:
Egyetlen kép 600x felhasználva... :lul:

Fazék

#5491
Quote from: Yakumo on 2007-02-24, 15:11:28Csak, az, hogyha tényleg olyan környezettudatos akar lenni valaki, akkor a Smart-ból a dízelt kellene választania. Ami kb. 4 millió forint. És eszik kb. 4-5 litert. Egy személlyel. Nos 3,6 millió forintért veszel egy Honda Civic-et, (nem a legújabb, hanem az az előtti generáció) ami 5 ajtós és egyszerre 5 ember nagyon kényelmesen utazik benne. (megjegyzem ennyi az ára egy átlag Smart-nak is) Ez ugyan 6-7 litert fogyaszt (tanúsíthatom) , de ugye nem egyetlen emberrel szaladgál a forgalomban vagy szaladgálhat.
oké, látom rettentően figyelmesen olvastál :)
milyen ideálisabb autót tudsz ajánlani egy embernek, aki az alternatív üzemanyagfogyasztású autókra még nem szívesen térne át, de azért környezettudatosnak vallja magát és az esetek 99%-ban egyedül járkál Budapesten, és tényleg szüksége is van az autóra?
így nem igazán látom hogy pontosan miért is kéne egy legalább másfélszer akkora (városban parkoláshoz nem igazán ideális), 20%-kal többet zabáló autót vennie :)
az meg végképp egyértelmű, hogy a dízel változatra gondoltam, a benzinesnek tényleg nem sok értelme van. műszaki adatok szerint a Smart CDI 3,9 liter gázolajat eszik a városban, szóval a 4-5 l/100 a felső határ lehet, míg az általad említettnél az ideális alsónak érzem, bár igaz, annak nem néztem utána.
(alternatív üzemanyagfogyasztású járművek alatt a hybrid, üzemanyagcellás, elektromos, stb autókra gondoltam)

a lehető legritkább esetben látok 2 embernél többet egy autóban a városban közlekedni. én is az esetek 84%-ban egyedül ülök az autóban, 15%-ban 2-esben, és kb 1%-ban szállítok 2-nél több embert egyszerre.
Quote from: Yakumo on 2007-02-24, 15:11:28A luxusváltozatról nem is beszélve (valami Blade volt a neve) ami nyitott. Annak az ára 6millió. Nos 5,2-ért veszel egy alap Honda Accord-ot már. 6.5-7-ért meg dízelt, ami szintén elmegy 5,5 liter gázolajjal!
a nyitott/luxus/stb változatok nem érdekelnek én az alapváltozatról beszéltem.
Quote from: Yakumo on 2007-02-24, 15:11:28Szóval semmi baj a Smart-tal, csak az ára. Mert annyiért már autót is lehet venni, nem bevásárlókocsit.
szóval a macsóság is szerepet játszik :haha:

törésteszteken tényleg nem szerepelt a legjobban (frontális ütközésre csak 44%-ot kapott - de pl így is jobb értékei vannak, mint egy 97-es audi A4-nek, vagy nézzétek meg a többi törésteszt között a hasonló kisautókat, pl a Fiat Seicento-t...), de mérete ellenére még így is meglepően jól szerepelt, és oldalról ütközésre biztonságilag lazán fölveszi a versenyt bármelyik nagyobb autóval.

szóval én továbbra is hasznosnak találom a Smart-ot. mondjuk tény, hogy nem követem az autóvilágot, tény, hogy aki egy kicsit is tájékozottabb, az meg tud fogni vszleg egyéb tényekkel, de akkor hajrá :)

sirtomi

Ha valakinek kicsi auto kell jo a Smart, de egyaltalan nem kornyeyet tudatos hasznalo a tulaj. Meretehez kepest sokat fogyaszt, plane a turbos. Amig az 1.6-os peugeot dízel 5 litert fogyaszt szerintem sok egy 1.3-astol a 6 liter, mert ennyit fogyaszt varosban, tanusíthatja ismerosom.

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-02-24, 19:42:14
Ha valakinek kicsi auto kell jo a Smart, de egyaltalan nem kornyeyet tudatos hasznalo a tulaj. Meretehez kepest sokat fogyaszt, plane a turbos. Amig az 1.6-os peugeot dízel 5 litert fogyaszt szerintem sok egy 1.3-astol a 6 liter, mert ennyit fogyaszt varosban, tanusíthatja ismerosom.
igen, én is néztem, hogy irreálisan sokat fogyaszt a benzines változat és az abszolút nem is éri meg. de én még mindig a dízelről beszéltem... nem értem akkor miért hozzátok föl a benzinest, mint negatívum...  :_piszka:

Zsiga

Áthoztam ide mert kezdett nagyon OFF lenni a A legszebb anime lányok topicban.

Quote from: Eberinu on 2007-02-24, 19:28:40
Ebbe tudjátok mi a mókás? :D Hogy ti fujtátok fel, én csak mondtam valamit, mégis ti csámcsogtok rajta XDDD
Nem, ebben az a mókás hogy semmi mást nem csinálsz itt a fórumon csak állandóan belekötsz mindenkibe, és tudod ez egy kicsit zavaró tud lenni hosszútávon. Próbálj meg egy kicsit normálisabb, barátságosabb hangnemben hozzáállni a dolgokhoz, hidd el máris nem fogja senki felfújni... De a te dolgod, csak ne csodálkozz hogyha ugyanazt kapod vissza amit adsz. ;)

Zsiga

Igen, tudom hogy duplapost, de hülyén nézne ki ha egybe lenne szerkesztve. :)

Quote from: Rounin on 2007-02-24, 20:33:04
A mókás a linkelt képeid és az utána következő leszólás "női szemmel" más által linkelt képekre. Az általad elérhetővé tettek töredéke volt 'minőség' és elfogadható grafika (egész durva anatómiai hibák, etc.). Szóval bagoly és a veréb...? Cirka nagyjából per kábé ja.

Edit: nem beszólás, puszta tényközlés, lévén ez a szerénytelen és érzelemmentes véleményem. \o_
AND WE HAEV TEH WINNAR  :lol:

Cobra

Quote from: sirtomi on 2007-02-24, 19:42:14
Ha valakinek kicsi auto kell jo a Smart, de egyaltalan nem kornyeyet tudatos hasznalo a tulaj. Meretehez kepest sokat fogyaszt, plane a turbos. Amig az 1.6-os peugeot dízel 5 litert fogyaszt szerintem sok egy 1.3-astol a 6 liter, mert ennyit fogyaszt varosban, tanusíthatja ismerosom.
Sirtomi te most miről is beszélsz? Smart csak turbo-s motorokkal van. Az 1.3-as motor-t mire írtad, mert max a ForFour-ban van ilyen motor.
Az 1.6-os Peugeot dízel meg szívómotor és a vele szerelt 205/305-ös meg alig nehezebb a Smartnál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-02-24, 19:43:48
Quote from: sirtomi on 2007-02-24, 19:42:14
Ha valakinek kicsi auto kell jo a Smart, de egyaltalan nem kornyeyet tudatos hasznalo a tulaj. Meretehez kepest sokat fogyaszt, plane a turbos. Amig az 1.6-os peugeot dízel 5 litert fogyaszt szerintem sok egy 1.3-astol a 6 liter, mert ennyit fogyaszt varosban, tanusíthatja ismerosom.
igen, én is néztem, hogy irreálisan sokat fogyaszt a benzines változat és az abszolút nem is éri meg. de én még mindig a dízelről beszéltem... nem értem akkor miért hozzátok föl a benzinest, mint negatívum...  :_piszka:
Én is a dízelről beszéltem! És nem viccelek! :D

Fazék

#5498
Quote from: sirtomi on 2007-02-24, 21:17:38
Quote from: Fazék on 2007-02-24, 19:43:48
Quote from: sirtomi on 2007-02-24, 19:42:14
Ha valakinek kicsi auto kell jo a Smart, de egyaltalan nem kornyeyet tudatos hasznalo a tulaj. Meretehez kepest sokat fogyaszt, plane a turbos. Amig az 1.6-os peugeot dízel 5 litert fogyaszt szerintem sok egy 1.3-astol a 6 liter, mert ennyit fogyaszt varosban, tanusíthatja ismerosom.
igen, én is néztem, hogy irreálisan sokat fogyaszt a benzines változat és az abszolút nem is éri meg. de én még mindig a dízelről beszéltem... nem értem akkor miért hozzátok föl a benzinest, mint negatívum...  :_piszka:
Én is a dízelről beszéltem! És nem viccelek! :D
én csak a 800-as dízelt találtam, arról néztem az adatokat (1.5, 2.2-es nem igazán érdekel, nem a teljesítményre hajtok. a mostani 13 éves 1 literes kocsimmal is teljesen elégedett vagyok, annál nem nagyon lehet lassabb :))

kikuchiyo

Nem is tudtam, hogy James Randi is /b/tard.

Voltam ugyanis ma a Szkeptikus Konferencián, és mivel Randi a szervezők spanja, küldött egy videoüzenetet, amit az első előadás előtt bejátszottak. És ebben elhangzott egy mondat arról, hogy hányan látogatják meg naponta a honlapját: "ÓVER NÁÁÁÁJN TÁUZEND!!!"  :lol:

A körülöttem ülők nem értették, min röhögök. Persze lehet egybeesés is, de úgy még viccesebb.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-24, 21:44:22
Nem is tudtam, hogy James Randi is /b/tard.

Voltam ugyanis ma a Szkeptikus Konferencián, és mivel Randi a szervezők spanja, küldött egy videoüzenetet, amit az első előadás előtt bejátszottak. És ebben elhangzott egy mondat arról, hogy hányan látogatják meg naponta a honlapját: "ÓVER NÁÁÁÁJN TÁUZEND!!!"  :lol:

A körülöttem ülők nem értették, min röhögök. Persze lehet egybeesés is, de úgy még viccesebb.
Ebből látszik hogy nem vagy igazi geek /b/-tard. Ilyenkor elő kellett volna venni a telefonod/PMP-d/notebookod/stb. és megmutatnod a többieknek a szóbanforgó videót. Esetleg ha advanced haxxor vagy, akkor az említett kézikészülék segítségével átvenni az irányítást a videoüzenetet lejátszó eszköz felett és annak a segítségével megmutatni a n00boknak hogy miről is van szó. :D

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-02-24, 21:50:09
Ebből látszik hogy nem vagy igazi geek /b/-tard. Ilyenkor elő kellett volna venni a telefonod/PMP-d/notebookod/stb. és megmutatnod a többieknek a szóbanforgó videót. Esetleg ha advanced haxxor vagy, akkor az említett kézikészülék segítségével átvenni az irányítást a videoüzenetet lejátszó eszköz felett és annak a segítségével megmutatni a n00boknak hogy miről is van szó. :D
És a múltkor én lettem körberöhögve a kocsiban, hogy azonnal előkaptam a telefont, amikor egy DFC rendszámú autó került elénk. :D Sajna a képen semmi nem látszott...
De majd csinálok képet a riasztó konzoljáról, amin egyértelműen a FAP szócska áll. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Miaf*szaza DFC?
Delaware Fried Chicken?

Amúgy a videó elérhető a konferencia honlapjáról, meg lehet nézni.
Failure is the default option

Darkstar

Úristem, most néztem azokat a vizsgafeladatsorokat, amik az 5éves japán egyetemi képzéshez vannak. Ezek nem egészen komplettek. o.O Azok a vackok simán elmennének extra emelt érettségi feladatsoroknak is. A lentebb idézett két tárgyból voltam emelten érettségizni, és még úgy is erősek (a töri félelmetesebb). Huhh, lesz mire felkészülni, de legalább még van egy évem rá (vagy kettő :D)
Quotea. Social Sciences and Humanities Majors: Mathematics, English, World History and the Japanese Language. All the applicants must sit for the examinations in these four subjects.

Kiku
[spoiler]DFC = Delicious Flat Chest[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

arianrhod

Egyet nem értek [spoiler]a sok közül :Kiraly:[/spoiler] miért járnak a Vác-Szob  vonalon lényegesebben rosszabb vonatok mint mondjuk az Üllő-Monor vonalon?Az utóbbin szép hosszú,tiszta új kocsik vannak beüzemelve mikor a vonalat még nem is építették ki normálisan.Pl. a Pestszentlőrinci állomás Nyugati felé vezető vonalán szinte nincs is peron és a vonat ha megáll egy elég aranyos dőlésszögben gyakorlatilag magasugrás szerűen lehet csak feljutni rá...A Vác-Szob vonalon pedig ma egy olyan ratyi vonattal utaztam amitől egy jóizlésű ember gyomra felfordul.Miért nem lehet oda is normális szerelvényeket beüzemelni?Hisz Vácon is van fősuli és elég sokan ingáznak arra...

Rounin

Hát a Vác-Szob vonalon még emberséges szerelvényeket láttam... O_o. Ezek szerint van annál jobb? :angyali:

arianrhod

A mocsok még elmegy.Az ülések fele kibelezve...még elmegy.De a pöceszag...na az már erősen a pofátlanság netovábbja ennyi pénzért. :Eztneked: :uzi:

Member

Egy valamit magára adó főiskolás hasonló körülményeket alakít ki magának. :angyali:

Darkstar

Quote from: Member on 2007-02-24, 23:16:32
Egy valamit magára adó főiskolás hasonló körülményeket alakít ki magának. :angyali:
Akkor valszeg az egyetemnek köszönhetem, hogy meghülyülnék, ha 5 másodpercnél több időt kéne ilyen körülmények között töltenem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

arianrhod

Quote from: Member on 2007-02-24, 23:16:32
Egy valamit magára adó főiskolás hasonló körülményeket alakít ki magának. :angyali:
De jó én nem vagyok fősulis... de egyetemista se.Csak egy szimpla igahúzó egyed  :D

Member

Quote from: Darkstar on 2007-02-24, 23:18:54
Akkor valszeg az egyetemnek köszönhetem, hogy meghülyülnék, ha 5 másodpercnél több időt kéne ilyen körülmények között töltenem. :D
Tudomásom szerint a bolognai rendszerrel megszűnt a határvonal a karok közt. :ejnye:
Akkor gyere közénk a közeljövőben, az új tag addig csak nem csinál rendet (elsőre kinézem belőle O_O).

RE@L

Szvsz ameddig létezik az a kifejezés hogy főiskola és egyetem nem szűnt meg. Plusz ugyebár vannak olyanok amik nem "Spagetti" akarom mondani Bolognaizálódtak. Nem hiába hívják úgy a Corvinus Egyetemet úgy hogy Corvinus Egyetem és a Budapesti Műszaki Főiskolát úgy hogy főiskola.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Member

Hát nálunk már nincsen Egészségügyi Főiskolai Kar, Juhász Tanárképző Főiskolai Kar, stb., helyette lett Egészségtudomány és Szociális Kar, Juhászgyula Pedagógusképző Kar, etc.

Darkstar

Az ELTE-ből mi lesz pl? Eötvös Loránd Oktatási Intézmény vagy mi a rák? o.O Bár szerintem marad ez a neve még igen sokáig. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

-> Eötvös Loránd Közterület-fenntartási és Szervesvégtermék-hasznosítási Szakasszisztensképző
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-25, 00:23:10
-> Eötvös Loránd Közterület-fenntartási és Szervesvégtermék-hasznosítási Szakasszisztensképző
Lágymányosi Szabadidóközpont.  :D

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-02-25, 00:25:42
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-25, 00:23:10
-> Eötvös Loránd Közterület-fenntartási és Szervesvégtermék-hasznosítási Szakasszisztensképző
Lágymányosi Szabadidóközpont.  :D
Utóbbit tanusíthatom.  :haha:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-02-25, 00:26:12
Quote from: Zsiga on 2007-02-25, 00:25:42
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-25, 00:23:10
-> Eötvös Loránd Közterület-fenntartási és Szervesvégtermék-hasznosítási Szakasszisztensképző
Lágymányosi Szabadidóközpont.  :D
Utóbbit tanusíthatom.  :haha:
Szélcsendben még mindig harapni lehet a fűszagot a tetőkertben?  :muhahah:

Darkstar

Mértnincsbólogatóssmiley.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2007-02-24, 22:53:12
Úristem, most néztem azokat a vizsgafeladatsorokat, amik az 5éves japán egyetemi képzéshez vannak. Ezek nem egészen komplettek. o.O Azok a vackok simán elmennének extra emelt érettségi feladatsoroknak is. A lentebb idézett két tárgyból voltam emelten érettségizni, és még úgy is erősek (a töri félelmetesebb). Huhh, lesz mire felkészülni, de legalább még van egy évem rá (vagy kettő :D)
Quotea. Social Sciences and Humanities Majors: Mathematics, English, World History and the Japanese Language. All the applicants must sit for the examinations in these four subjects.

Kiku
[spoiler]DFC = Delicious Flat Chest[/spoiler]
Van online lathato anyag? Kivancsi lettem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.