Keresek egy filmet/zenét

Started by Suszi, 2006-09-16, 11:54:58

Previous topic - Next topic

Próféta

#270
Quote from: carfanatic on 2007-07-16, 18:04:33
Nem találtam megfelelő topic-ot így hírtelen szóval ideírom. Szeretnék valami könyvet venni olvasni a nyár hátralevő részére. 200-300 oldal vagy rövidebb(nem olvasok úgyse gyorsan) témája:lehet végülis sci-fi,fantasy,esetleg valami hétköznapi,végülis ne legyen túl bonyorult szövegű legyen érdekes,izgalmas,szerelem stb.
Ha ajánlatok párat biztos ki tudok választani egyet. Minnél több annál jobb. Konkrét kategória nincs.
Hú, hát így nehéz lesz. (Van amúgy a négyszögletes topik, direkt könyveknek, persze a keresek egy..-be is simán belefér a kérdésed)

Csatlakozom a többiekhez: DA - Galaxis útikalauz stopposoknak ill. Rejtőtől a legtöbb könyv részemről is melegen ajánlott.
Ha fantasy, egyszerre könnyed és súlyos: Terry Pratchett úr Korongvilág könyveit ajánlom. Van belőlük egy csomó, szinte bárhol bele lehet kezdeni. Van bennük rengeteg humor, kaland, izgalom, és bizony még gondolat is.

Komolyabb dolgok esetleg érdekelnek? pl. Golding: Legyek Ura? Orwelltől 1984, Állatfarm? Asimovtól, ha egy könyvet kell ajánlanom, akkor Acélbarlangok (más fordításban Gyilkosság az Űrvárosban).

Olyan igazi kezdő könyvnek Rejtőn és Harry Potter-en kívül ajánlhatom az Idlewild-ot, amelyről itt tartok élménybeszámolót. Semmi forradalmi vagy maradandó nincs a könyvben, de egy izgalmas ifjúsági krimi-scifi-kaland; rejtélyekkel, szerelemmel, cinikus főhössel, és egy elég tragikus, katartikus történeti vonulattal.

EDIT: Tényleg, carfan, megelégszel a címekkel, vagy írjunk bővebb ajánlókat is hozzájuk?

Bishop

Quote from: Próféta on 2007-07-16, 20:07:07
EDIT: Tényleg, carfan, megelégszel a címekkel, vagy írjunk bővebb ajánlókat is hozzájuk?
Majd utánna nézek és ha nem találok semmi értékelhetőt akkor megkérlek rá titeket.

Galaktikus Utikalauz Stopposoknakkal csak az a bajom hogy már láttam a filmet és félek hogy lelőtem pár poént vele.De mindenképpen gondolkozom rajta mert a második kötetre kivéncsi vagyok Éterem a világvégén.

HP-t olvastam 1-4 és egynegyedét az 5-iknek. most az nem érdekel.

Quote from: Próféta on 2007-07-16, 20:07:07
Komolyabb dolgok esetleg érdekelnek? pl. Golding: Legyek Ura? Orwelltől 1984, Állatfarm? Asimovtól, ha egy könyvet kell ajánlanom, akkor Acélbarlangok (más fordításban Gyilkosság az Űrvárosban).
Persze,csak ne legyen olyan nehezen értelmezhető szövege.

EDIT:Láttam azt a topikot de az első oldalon megnéztem hogy miről van szó abban,és csak valami japán ellenes könyvről szólt vagy mi.

Zsiga

A Galaxis útikalauz filmben nincsenek poénok, így nem tudja lelőni a könyvben lévőket. ;)

Member

Nem hiszem, hogy az író frappáns megfogalmazásait vagy Marvin szövegeit vissza tudták volna adni. Mondjuk egy mangát megnéznék belőle, de még abban sem könnyű. :/

Próféta

Quote from: carfanatic on 2007-07-17, 01:12:11
Persze,csak ne legyen olyan nehezen értelmezhető szövege.
Én értettem őket, pedig a postjaidat nem mindig értem :D De egyébként komolyra fordítva a szót: nem emlékszem, hogy különösebben nehézkes szövegezésűek lennének, mert (a) nem azok, vagy (b) nem emlékszem. :)

Quote from: carfanatic on 2007-07-17, 01:12:11
EDIT:Láttam azt a topikot de az első oldalon megnéztem hogy miről van szó abban,és csak valami japán ellenes könyvről szólt vagy mi.
Az egy régi topikból lett belemördzsölve.
Itt az eredeti topiknyitó: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=469.msg56424#msg56424

Bishop

Eddig ajánlottakból 2 és egy plusz beugró közül indítok kissebb szavazást.

Galaktikus utikalauz stopposoknak

Állatfarm

Amerikai Istenek:erről nem sok infót sikerült gyűjteni,de az írót jónak tartom,viszont ha ez nem is mást szivesen elolvasok tőle ha jó

De ha valaki tud ezeknél jobbat bátran,még nem tudom milyen műfajt szeretek így akármi jöhet.

Próféta

Mindhárom!
Olvasd el az összeset, szép sorban :)

Az Amerikai Isteneket is szeretem nagyon, de csak azért nem ajánlottam, mert 635 oldal :) (Habár ez a vágatlan változat.) Meg mondjuk kell egy sajátos ízlés/érdeklődési kör az élvezetéhez.

Bishop

Quote from: Próféta on 2007-07-17, 15:35:32
Az Amerikai Isteneket is szeretem nagyon, de csak azért nem ajánlottam, mert 635 oldal :) (Habár ez a vágatlan változat.) Meg mondjuk kell egy sajátos ízlés/érdeklődési kör az élvezetéhez.
Ha tudnám miről szól pontosan sokat segítene,mert csak egy idézetet olvastam meg tudom hogy az írója készítette a Sandmen-t is amit mostanába olvasgattam,de még be kell szereznem az egészet.
Akkor vegyük úgy hogy erről ha lehet valaki egy gyors összefoglalót írhatna meg élménybeszámolót :angyali:

Próféta

#278
Ramiz élménybeszámolóját kidobta a kereső.
Amúgy ha szeretted a mindenféle mitológiákat: egyiptomi istenek, ír mondák a manókról (leprechaunokról), vudu szellemek, német koboldok, stb., akkor tetszeni fog, mert a könyv nagy tiszteletadás mindezeknek. Ez persze csak a regény egyik arca, mert amilyen hosszú, annyi sok témája van. Kicsit azt is elmeséli, milyen az élet Amerikában.

Egy börtönből frissen szabadult főhőst követ a regény, akinek korábban biztosnak tetsző állása, otthona, rehabilitációs lehetősége volt, és a felesége várta. De a szabaduláskor egyszerre minden szertefoszlott, mert egy balesetben meghal a feleség és a munkaadó. Sebaj, megjelenik a titokzatos Mr. Wednesday, és munkát kínál a hősünknek. Amaz elfogadja, de ekkor még nem sejti, hogy Szerda Úr valamiféle furcsa társaságba fogja belerángatni, és hogy Amerika egy sötét, rejtett oldalával fog megismerkedni, miközben egy baljós, nagy jelentőségű, metaforikus vihar készül lecsapni.

Bishop

Érdekesnek tűnik. mindig érdekelt a mitológia főleg a germán és a kinai/japán. Végülis nem fontos hogy nyár elött befejezzem szal akár. Ha lehetséges könyvtárból kikölcsönözni és egy két oldalig eljutni hogy milyen akkor lehet meg is veszem.

Kuroi Tenshi

Quote from: carfanatic on 2007-07-17, 14:57:30
Állatfarm
Az Állatfarm helyett inkább az 1984-et ajánlom. Hosszabb, de nem csak a lényegi
mondanivalót adja át, sokkal kidolgozottabb és átgondoltabb. A könyv, a kifejtős
rész kiváló benne, ahogy a látszólag oximoron szlogeneket, mint amilyen A háború
béke
, megmagyarázza. Az a része egy kicsit elvont és odafigyelést igényel, a
könyv többi része könnyen olvasható. Ha már felvetődött benned az Állatfarm,
szívből ajánlom az 1984-et.

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-19, 23:55:38
Az Állatfarm helyett inkább az 1984-et ajánlom.

Én 1984-ből csak a filmet láttam, az is eléggé elvont és depresszív volt. (+ John Hurt mint Winston telitalálat)

minuszmiki

A filmadaptáció tényleg nem rossz, de a színészek játéka közül csak John Hurt az, aki igazán jó benne. Mindenképpen érdemes elolvasni a könyvet, elgondolkodtató (és nem mellesleg izgalmas, jó sztori).

Próféta

Én viszont úgy emlékszem, a filmadaptációból túlontúl sok maradt ki, nem ér fel a könyv szintjéhez.

minuszmiki

Nagyon nem emlékszem a filmre, csak John Hurt meg a benyomás maradt meg belőle, hogy nem volt rossz. Azelőtt láttam, hogy olvastam volna a könyvet, lehet ha utána látom, más véleménnyel lettem volna róla.

Solid Snake

#285
Én is elég régen láttam már, de biztos, hogy egyedi hangulata volt a filmnek is.

"Hány ujjamat mutatom, Winston?"-jelenet felejthetetlen volt.  :eek:

Szerk: Ideje pótolnom a lemaradásomat.

Member

Btw. nem kellene egy "Ajánljatok könyvet" topic? :rolleyes:

Solid Snake

Quote from: hargharg on 2007-07-20, 02:59:04
mellesleg mondjon valaki o*an filmet, ami a konyvenel is jobbra sikerult. : )

Öhm, sorozat ér? Mert akkor Dexter.  :D

Thelyonna

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan előadókat, akiknek a zenéiben keverednek a japán ethno és a modern elemek? (Tehát legyen bennük koto, samiszen, stb...)
Vagy esetleg a hagyományos népzenei elemek, jazzes stílussal. Nagyon köszönöm! :haha:

Kazenokizu

Quote from: Thelyonna on 2007-07-21, 23:05:12
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan előadókat, akiknek a zenéiben keverednek a japán ethno és a modern elemek? (Tehát legyen bennük koto, samiszen, stb...)
Vagy esetleg a hagyományos népzenei elemek, jazzes stílussal. Nagyon köszönöm! :haha:


Esetleg nézd meg a Yoshida Brothers zenéit! Iszonyú jók, de nem minden számukban vannak modern elemek.
Ebben pl. pont vannak, hallgasd meg, ez az egyik kedvencem!
Többet sajna nem tudok mondani. De ha vki igen, az ne fogja magát vissza, mert engem is érdekelne!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fubenalvo

#290
Scoobie Do nevű együttestől szeretném megszerezni a Best of albumot. Egy nagyon jó japán banda, többekközött a Gungrave Endingjét írták.
Sajna az Eszamáron se találtam semmit, hálás lennék bármilyen információért.

http://youtube.com/watch?v=3QKTIBXtvAo

Fubenalvo

#291
Keresem ezt: blabla: biztonsági őr (kávézó verzió)

Kazenokizu

Keresek egy számot. Csak a klipre emlékszem, az előadóra, számcímre sajna nem. Annyit tudok, hogy a zene nagyon jó. Az egész annyi, hogy vmi rózsaszín helyen (értelmezésem szerint valamely belső nő nemi szervben, de lehet, hogy köze nincs hozzá) középkorú férfiak ugrálnak összevissza, vmi rettentő idétlen, nagy, gömbszerű, szintén rózsaszínű jelmezben (talán ők a petesejtek, vagy mik?). Vkinek tipp?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Öööö asszem régen, amikor még néztem tvt (hát az se idén volt...), én is
láttam azt a klippet, de nekem nem jött be annyira, hogy megjegyezzem :o

Annyira nem volt rózsaszín, és asszem 3 férfi volt ott. Meg talán vmi francia
együttes/éneklés/dalszöveg volt? De másra már nem emlékszem...

Soul

A Death Note első op/ed zenéje kellene full verzióban.Elkezdtem 1 torrentet de sajnos már halott :(.Ha megvan esetleg valakinek feltudná nekem tölteni valahova ?Nemrég jutott eszembe hogy megkéne hallgatni a teljes verziókat, tudom kicsit későn :smile:.

Draconire

Quote from: Soul on 2007-08-01, 11:32:46
A Death Note első op/ed zenéje kellene full verzióban.Elkezdtem 1 torrentet de sajnos már halott :(.Ha megvan esetleg valakinek feltudná nekem tölteni valahova ?Nemrég jutott eszembe hogy megkéne hallgatni a teljes verziókat, tudom kicsit későn :smile:.
http://gendou.com/amusic/?filter=death+note&sort=5 -csak regisztrálni kell

szerk: és legközelebb itt kérdezd.

Fubenalvo

Quote from: Fubenalvo on 2007-07-29, 17:41:57
Keresem ezt: blabla: biztonsági őr (kávézó verzió)

Skacok esetleg ha valaki DC-zik és rátalálna erre kérem szóljon! Nagyon kellene ez a szám de torrenteken nem találom és DC nem megy 3 router meg nemtomhány tűzfal mögül. :/

Naruto14

Én keresnék magyarul a Bourne rejtély 1-2 torrent is jöhet. Nagyon kéne mert nekem nagyon bejött az előzetese.

Thanks előre :teccik:

Zsiga

Quote from: Naruto14 on 2007-08-12, 11:44:10
Én keresnék magyarul a Bourne rejtély 1-2 torrent is jöhet. Nagyon kéne mert nekem nagyon bejött az előzetese.

Thanks előre :teccik:
Ha magyarul kell akkor vagy valamelyik magyar trackeren keresd (zárt, meghívásos az összes...), vagy DC-n.

Naruto14

Quote from: Zsiga on 2007-08-12, 12:31:16
Quote from: Naruto14 on 2007-08-12, 11:44:10
Én keresnék magyarul a Bourne rejtély 1-2 torrent is jöhet. Nagyon kéne mert nekem nagyon bejött az előzetese.

Thanks előre :teccik:
Ha magyarul kell akkor vagy valamelyik magyar trackeren keresd (zárt, meghívásos az összes...), vagy DC-n.



Mi az a DC :confused: :confused: de amugy kerestem már páran vagy 10-en :bruhuhu: :bruhuhu: de még nem találtam egyiken se