Keresek egy filmet/zenét

Started by Suszi, 2006-09-16, 11:54:58

Previous topic - Next topic

Bruce

Keresek olyan zenét, ami egy borokkal foglalkozó oldal háttérzenéjeként működhet (tehát valami komolyabb, megnyugtató, háttérben megbúvó anyag kellene) Bár ellenérzésekkel viseltetek a zajos oldalak irárnt, de a megrendelő szava szent. Na persze hogy ne legyen egyszerű a dolgom, természetesen valami olyan kell, ami mindenféle jogsértés nélkül, szabadon, ingyen felhasználható :redface: Már rajta vagyok az ügyön, de ha van itt valaki, aki gyorssegítséget tud nyújtani, azt megköszönném  :smile:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

#781
Helyedben én a Jamendo-n néznék körül valahol ambient/new age/chillout szekcióban. CC licences zenék, legtöbbnél elég ha az oldalon valahol megemlited, hogy honnan származik a zene és ki az előadó.

Kuroi Tenshi

Jut eszembe, itt végül nem kérdeztem meg, csak itt:
a videó alatti első számot, előadóját ismeri valaki?

Bruce

Quote from: Moha on 2009-09-20, 23:01:33
Helyedben én a Jamendo-n néznék körül valahol ambient/new age/chillout szekcióban. CC licences zenék, legtöbbnél elég ha az oldalon valahol megemlited, hogy honnan származik a zene és ki az előadó.
Ezer hála, ezt az oldalt nem ismertem, de úgy látszik érdemes lesz körülnézni :merci:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soldier

ebből keresem a háttér zenét, ismeri valaki? aki ismeri az elejéből szinte biztos hogy tudja mi az,régen nekem is megvolt most meg nincs és kéne a cime meg passz  ^^"

Xzone

Quote from: Soldier on 2009-09-25, 15:04:15
ebből keresem a háttér zenét, ismeri valaki? aki ismeri az elejéből szinte biztos hogy tudja mi az,régen nekem is megvolt most meg nincs és kéne a cime meg passz  ^^"

Juno Reactor - Navras

Soldier


.Attila

#787
Eminem számok közül melyek a jók?
Letöltöttem Beszereztem a teljes diszkográfiát, de nincs az egészre szükségem.
Amik eddig a listában vannak:
[spoiler]

  • My Name Is
  • The Real Slim Shady
  • Cleanin' Out My Closet
  • Without Me
  • Guilty Conscience
  • Just Lose It
  • Lose Yourself
  • We Made You
  • D12 - My Band
  • D12 - Purple Pills
[/spoiler]

Soldier

#788
[spoiler]

  • Stan (2000) ft Dido , a másik gáz
  • I'm Having A Relapse
  • Welcome To Detroit Rock City
nekem meg a d12-től a fight music is tetszett régen, de már meg sincs :)
[/spoiler]

Fazék

én csak az első 3 albumát hallgattam, de azokat jó sokat. ezekről hirtelen visszahallgatva amik igazán tetszenek, kb össze-vissza sorrendben:

The Slim Shady LP
-just don't give a fuck
-my name is
-role model
-guilty conscience
-still don't give a fuck
-97' Bonnie & Clyde  (ezzel a számmal egyszer jól befürödtem angol órán. időnkénti feladat volt, hogy hetente más diák választott vmi zenét, a leírt szövegéből pár szót kitörölt, és órán lejátszva a többiek feladata az volt, hogy kipótolják a szavakat hallás alapján. namármost sztem eminem az egyik legérthetőbb, legartikuláltabb rap-et adja elő és megdöbbenve tapasztaltam, hogy ennek ellenére kb 3. hallgatásra se tudta senki se jól kitölteni szöveget, a legjobbnál is rengeteg szó hiányzott még...)

The Marshall Mathers LP
-kill you
-who knew
-the way i am
-the real slim shady
-drug ballad
-criminal

The Eminem Show
-square dance
-without me
-white america
-business
-cleanin out my closet
-soldier
-when the music stops
-say what you say
-'till i collapse

de igazából nekem a többi szám is tetszik, ha pisztolyt szorítanának a homlokomhoz se nagyon tudnám lejjebb szűkíteni a listát


első album kazettán, második és harmadik cd-n van meg. egyik vételét sem bánom a mai napig sem, habár már legalább 2 éve egyiket se vettem elő meghallgatni. na majd most :)

bimanc

Ehh, akkor is postolom, ha megelőznek:
[spoiler]Role Model
Just don't give a fuck
I'm back
Drug Ballad (nekem mondjuk az egész Marshall Mathers LP tetszett)
Meg rakd hozzá a Forgot About Dre-t Dr. Dre-től, a felét úgyis Eminem rappeli a szövegnek.[/spoiler]

Cloud

Keresem egy régebbi rajzfilmnek a címét de az istennek se akar beugrani.

Van benne egy kisfiú aki barátságot köt egy űrből jött robottal aki nagyon jámbor, de az amcsi hadsereg cseszegeti őket, a végén sikerül is megsemmisíteni, de a szétszóródott darabok egy jelzőbójához(robot fejéhez)
elkezdenek visszagurulni, hogy újra összeálljon a robot.

Ennyire emlékszem. Valakinek esetleg beugrik a címe? :D

THX.

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-09-30, 19:22:00
Keresem egy régebbi rajzfilmnek a címét de az istennek se akar beugrani.

Van benne egy kisfiú aki barátságot köt egy űrből jött robottal aki nagyon jámbor, de az amcsi hadsereg cseszegeti őket, a végén sikerül is megsemmisíteni, de a szétszóródott darabok egy jelzőbójához(robot fejéhez)
elkezdenek visszagurulni, hogy újra összeálljon a robot.

Ennyire emlékszem. Valakinek esetleg beugrik a címe? :D

THX.
a leírás vége nem rémlik, de így hirtelen a The Iron Giant-ra tippelnék, magyarul Szuper haver. aranyos film, tetszett :)

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-09-30, 19:25:07
Quote from: Cloud on 2009-09-30, 19:22:00
Keresem egy régebbi rajzfilmnek a címét de az istennek se akar beugrani.

Van benne egy kisfiú aki barátságot köt egy űrből jött robottal aki nagyon jámbor, de az amcsi hadsereg cseszegeti őket, a végén sikerül is megsemmisíteni, de a szétszóródott darabok egy jelzőbójához(robot fejéhez)
elkezdenek visszagurulni, hogy újra összeálljon a robot.

Ennyire emlékszem. Valakinek esetleg beugrik a címe? :D

THX.
a leírás vége nem rémlik, de így hirtelen a The Iron Giant-ra tippelnék, magyarul Szuper haver. aranyos film, tetszett :)



Ott a pont. Thx. :D

.Attila

Azt a videót keresem, ahol egy gitáros fószer (főleg) üveghangokkal ad elő egy saját számot. Azt hiszem, francia volt a gyerek.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2009-10-07, 21:43:12
Azt a videót keresem, ahol egy gitáros fószer (főleg) üveghangokkal ad elő egy saját számot. Azt hiszem, francia volt a gyerek.

Ha basszusgitárost mondtál volna, akkor Victor Wooten és
talán Marcus Miller is csinált már ilyet, de gitárost sajnos
nem tudok :)

.Attila

Nem, ez a gyerek alapvetően ezzel az egy produkciójával lett híres valamennyire.
Akusztikus gitárt rátették egy székre vagy asztalra és úgy nyomta.

Én

Keresek egy számot, még régen láttam a klipjét, csak arra emlékszem belőle hogy elég zúzós volt és a refrén első sora "Eye for an eye, tooth for a tooth". Nem, nem soulfly. Klipje asszem az volt, hogy két kisgyerek versenyzett biciklin, és a verseny eléggé eldurvult a végére.
:merci:

Kuroi Tenshi

Úúú, pedig tudtam...
A két gyerek bicikliversenyez, közben az együttes
tagjai alakítják a békés szomszédokat, asszem az
énekes kertészkedik is a klipben :haha:

Gondolkozok rajta, hátha beugrik.
Addig is, hogy nem maradj zúzás nélkül:
Mastodon - Blood and Thunder

Én


kikuchiyo

Failure is the default option

Dreamcleaver

#801
A Future World Music library albumait keresem. Ez elméletileg valami nagy studio colab, ami Hollywood-nak gyártja a trailer zenéket, miegyebeket. Hagyományos helyeken (torrent, RS, MediaFire) még nem sikerült rábukkanom az albumokra, de gyanítom, hogy csak béna vagyok. Ha valaki esetleg tud valami alternatív forrást azt nagyon megköszönném. (mondjuk az ultra elite privát trackerekkel nem sokra megyek, szal ha van, akkor valami mást).

Pl az egyik számuk:
FWM- Immortalis

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS


Fazék

Bad Boys filmek 720p+ -ban megvannak vkinek?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-10-28, 23:50:59
Bad Boys filmek 720p+ -ban megvannak vkinek?
Minden attól függ hány söröd van rá. :D
(Holnap - mármint ma - majd megnézem fent van-e HDBits-en.)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-10-29, 04:18:27
Quote from: Fazék on 2009-10-28, 23:50:59
Bad Boys filmek 720p+ -ban megvannak vkinek?
Minden attól függ hány söröd van rá. :D
(Holnap - mármint ma - majd megnézem fent van-e HDBits-en.)
thx. sör az nem lesz gond, csak ne a bambuszligetben kelljen törlesztenem, mert akkor a gatyám is rámegy :haha:

Zsiga

Fent van mindkettő, de csak valami különösen szar HDTV-ripben (azt írják hogy tök homély, meg kockásodik minden mozgalmasabb jelenetnél, meg ilyesmi...), szerintem nem éri meg foglalkozni vele, egy jó DVD-rip ugyanazt hozza (ha nem jobb) fél-negyed méretben.

Első : http://achumpatoxford.com/u/files/46/2cbb559f997c9de3aefeb7e45c1c5669.png
http://achumpatoxford.com/u/files/46/150c996625086a541611119490d1603c.png

Második : http://hdimage.org/images/ek0v902x2132ueknwix8_encode066224.png

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-10-29, 17:44:34
Fent van mindkettő, de csak valami különösen szar HDTV-ripben (azt írják hogy tök homély, meg kockásodik minden mozgalmasabb jelenetnél, meg ilyesmi...), szerintem nem éri meg foglalkozni vele, egy jó DVD-rip ugyanazt hozza (ha nem jobb) fél-negyed méretben.

Első : http://achumpatoxford.com/u/files/46/2cbb559f997c9de3aefeb7e45c1c5669.png
http://achumpatoxford.com/u/files/46/150c996625086a541611119490d1603c.png

Második : http://hdimage.org/images/ek0v902x2132ueknwix8_encode066224.png
eh. kár. bithu-n van fönt az első részből egy eredeti + magyar szinkronos HDTV-rip változat, de azt is ezért nem töltöttem le, mert szintén homályosnak mondják...
na mindegy, akkor maradok a dvdrip-eknél. azért köszi :)

Kvikveg

#808
Quote from: Kvikveg on 2008-01-15, 21:16:23
Mar megint elvesztettem egy kb 80as evekbeli szamot. Vagy lehet, hogy korabbi, nem tudom. Egy ferfi enekel, szoveg vegen "a" maganhangzora valt, es a kov skalat nyomja le egyszer, a masodik mar kis variacioval hasonlo. Most nem emlekszem semmi szovegre, a multkor is ezzel szivtam meg. Argh.
http://www.apronus.com/music/flashpiano.htm
FEFDCHCHG (ti, ta, italic egyel lejjebbi skalahoz tartozik.)
Magasabban enekli, csak ott mar elfogyott a zongora.
Na valaki tudta dekodolni?
Szemetseg, kb egy-ket hete jatszotta itt a noi tancstudio, az utcarol hallottam, de a szoveg erthetetlen volt. :/
edit Hm. Legalabbis remelem ezt, perpill a dekodolassal kuzdok. :/
edit2 aha, felcsereltem az elejet... nem FEF hanem EFE. Na mindegy, itt meghallgathato fortelem midi fileban a megkozelito dallam. Az 5. hang sajnos szet lett szeletelve, ez a tok szerkeszto nem ismeri az atkotest :/
http://interhost.hu/kvikveg/a/unknown_song.mid
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Aha, szóval a kiemelt hangok nem negyedek, hanem másfél negyedek.
Importáltam guitar pro-ba a midit, szerinte viszont a következő hangokat tartalmazza a midi:
FGF--ED--C#DC#A--