Keresek egy filmet/zenét

Started by Suszi, 2006-09-16, 11:54:58

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2009-11-05, 12:16:20
Aha, szóval a kiemelt hangok nem negyedek, hanem másfél negyedek.
Importáltam guitar pro-ba a midit, szerinte viszont a következő hangokat tartalmazza a midi:
FGF--ED--C#DC#A--
Uppsz, elfelejtettem mondani, hogy nem az eredeti hangmagassagban csinaltam ezuttal, mert mire rajottem, hogy csak az elso ket-harom hangot szurtam el, addig ra megirtam ujra. XD Igen, eredetileg negyedekre tippeltem, de visszahallgatva meg a nyujtas  kellett. Most legalabb visszahallgathattam a dallamot. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#811
keresek jó kis '80-as '90-es évekbeli sci-fi (vagy inkább sci-fi horror) filmeket, amiket gyerekkoromban láthattam, de már csak halvány emlékük él bennem és talán ideje lenne újranéznem őket :)

az a bajom, hogy több filmből is van 1-1 emlékképem, de tényleg annyira homályosak és leírhatatlanok, hogy inkább csak azzal jutunk előbbre, ha elkezditek bedobálni a címeket és válogatok közülük. előre is köszi :)

amit nemrég bepótoltam: Screamers
(Alien filmeket nem kell fölvetni :))

szerk: ami most így hirtelen beugrott, az Outer Limits 3x01-es részében Natasha Henstridge megpillantásakor, az a felvonultatott színészek ellenére meglepően közepes alkotás, mely Species címre hallgat és 3 katasztrófális folytatás is született hozzá később, de engem csak az első rész érdekel, le is szedem, hátha nem olyan rossz :)

Próféta

Quote from: Fazék on 2009-11-15, 00:38:47
keresek jó kis '80-as '90-es évekbeli sci-fi
Én olyat tudok mondani, amiket én ismertem gyerekként, azok viszont általában gyerekeknek készültek, a Terminátort nem hagyták a szüleim, hogy megnézzem.

Disney's Black Hole. Nagyon régen láttam, de iszonyú mélyen a tudatalattimban ott vannak a képek a robotokról, meg ahogy a fekete lyuk elől menekülnek a Szondába (ami egy izgalmas, ismeretlen szó volt). Maximilian nagyon beégett a fejembe, aztán évekkel később a vasárnapi Disney blokk vágóképeiben is feltűnt a feje.

Ha már Disney, akkor Csillagutasok / Earth Star Voyager sorozat. Mindig ezt játszottuk az udvaron az osztálytársakkal.

Kincses sziget az űrben. Le is torrenteltem :D Ez is minisorozat. Régről annyi rémlett, hogy a rosszak főnöke nem is volt olyan rossz benne, meg volt valami nagyon ijesztő vak fószer, meg egy űrhajó leszállásával kezdődik. Az epizódjait valahogy mindig egy iskolástárs mesélte el, mert a zömükről lemaradtam. Amúgy tudtommal IN SPACE jellegű feldolgozása a híres regénynek, vagyis a cím nem árul zsákbamacskát.

Ha scifi + para, akkor egyértelműen A hegy gyomrában. Beszéltünk már róla a fórumon.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2009-11-15, 00:59:24
Quote from: Fazék on 2009-11-15, 00:38:47
keresek jó kis '80-as '90-es évekbeli sci-fi
Én olyat tudok mondani, amiket én ismertem gyerekként, azok viszont általában gyerekeknek készültek, a Terminátort nem hagyták a szüleim, hogy megnézzem.

Disney's Black Hole. Nagyon régen láttam, de iszonyú mélyen a tudatalattimban ott vannak a képek a robotokról, meg ahogy a fekete lyuk elől menekülnek a Szondába (ami egy izgalmas, ismeretlen szó volt). Maximilian nagyon beégett a fejembe, aztán évekkel később a vasárnapi Disney blokk vágóképeiben is feltűnt a feje.

Ha már Disney, akkor Csillagutasok / Earth Star Voyager sorozat. Mindig ezt játszottuk az udvaron az osztálytársakkal.

Kincses sziget az űrben. Le is torrenteltem :D Ez is minisorozat. Régről annyi rémlett, hogy a rosszak főnöke nem is volt olyan rossz benne, meg volt valami nagyon ijesztő vak fószer, meg egy űrhajó leszállásával kezdődik. Az epizódjait valahogy mindig egy iskolástárs mesélte el, mert a zömükről lemaradtam. Amúgy tudtommal IN SPACE jellegű feldolgozása a híres regénynek, vagyis a cím nem árul zsákbamacskát.

Ha scifi + para, akkor egyértelműen A hegy gyomrában. Beszéltünk már róla a fórumon.
Black Hole - Maximilian Schell meg Anthony Perkins, Ernest Borgnine, Robert Forster? Wow.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Meg tudnátok mondani hogy ez azalatt mi a számnak a címe és az előadója?


http://tenyek.tv2.hu/Videok/2009-11-14-Epitodaruk_tancoltak_balettoso


Előre is köszi.

Próféta

Quote from: Cloud on 2009-11-15, 14:29:00
Meg tudnátok mondani hogy ez azalatt mi a számnak a címe és az előadója?


http://tenyek.tv2.hu/Videok/2009-11-14-Epitodaruk_tancoltak_balettoso


Előre is köszi.
Bolero
A zeneszerző Ravel, de halvány lila gőzöm nincs, melyik zenekar adja elő. Számít?

Cloud

Quote from: Próféta on 2009-11-15, 14:36:48
Quote from: Cloud on 2009-11-15, 14:29:00
Meg tudnátok mondani hogy ez azalatt mi a számnak a címe és az előadója?


http://tenyek.tv2.hu/Videok/2009-11-14-Epitodaruk_tancoltak_balettoso


Előre is köszi.
Bolero
A zeneszerző Ravel, de halvány lila gőzöm nincs, melyik zenekar adja elő. Számít?
:hail:
Nagyon köszi...

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-11-15, 00:38:47
keresek jó kis '80-as '90-es évekbeli sci-fi (vagy inkább sci-fi horror) filmeket, amiket gyerekkoromban láthattam, de már csak halvány emlékük él bennem és talán ideje lenne újranéznem őket

amit nemrég bepótoltam: Screamers

Power Kapitány és a  :angyali:

Sajnos a legtöbbnek én is elfelejtettem a címét...
Űrodüsszeia részei gondolom megvoltak?
Event horizon? Gyerekként néhány jelenet elég félelmetes volt.

Screamers jó, de rég láttam én is...

Quote from: Kvikveg on 2009-11-15, 14:40:50
Enek-Zene 1eske. :D

De még mekkora :P

Cloud


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bicskei

Olyat keresek hogy:A.Vivaldi-Négy évszak-rock feldolgozásban,nem egy tétel,hanem az egész egyenként háromtételes négy versenymű....mintha már láttam volna már itt...
Ultras liberi

frozenstein

Sanitarium OST-t be lehet szerezni valahonnan? A gúgli nekem csak halott torrrenteket dobott ki.

Fazék

Quote from: frozenstein on 2009-11-29, 17:59:58
Sanitarium OST-t be lehet szerezni valahonnan? A gúgli nekem csak halott torrrenteket dobott ki.
vedd meg a játékot és jár mellé :D

bimanc

Quote from: frozenstein on 2009-11-29, 17:59:58
Sanitarium OST-t be lehet szerezni valahonnan? A gúgli nekem csak halott torrrenteket dobott ki.

Találtam egy ilyet:

http://rs743.rapidshare.com/files/56792061/Stephen_Bennet_-_Sanitarium_OST__1998_MP3_128_.rar

Mellesleg torrents.ru-n is fent van.

frozenstein


Member

Tigris zenekartól a Sárga-Fekete nincs meg valakinek?

.Attila

#827
Valaki tudja, hogy esetleg melyik anime-ben hallhattam ezt?
http://www.youtube.com/watch?v=YwkuS9FlB7M

szerk.: megvan, másik linknél valaki írta, hogy International Karate és tényleg :)

Xzone

Quote from: .Attila on 2009-12-24, 11:47:07
Valaki tudja, hogy esetleg melyik anime-ben hallhattam ezt?
http://www.youtube.com/watch?v=YwkuS9FlB7M

szerk.: megvan, másik linknél valaki írta, hogy International Karate és tényleg :)

Nos...

Csak annyit mondanék, hogy kb egy órán át gondolkodtam ennek a filmnek a címén. Ennyire emlékeztem: [valami] Mr. [valaki], japán, háború. A Google nem volt a barátom, a barátnőm is cserbenhagyott, úgyhogy épp ide akartam posztolni, hátha valakinek beugrik.

A címmel életemben itt találkoztam először, pont ebben a posztban...

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

kikuchiyo

A Men who stare at goats-ból van már rendes kölcsönzői példány?
Failure is the default option

Zen

Keresem Die Toten Hosen-től a Zehn Kleine Jägermeistert.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2010-01-31, 00:27:34
Keresem Die Toten Hosen-től a Zehn Kleine Jägermeistert.

http://www.youtube.com/watch?v=LKXUNRrYQd0
("10 kicsi Jäger", lol)
De rég hallgattam...
single / Opium fürs Volk album (1996), sajna nekem sincs meg.

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-31, 03:03:33
Quote from: Zen on 2010-01-31, 00:27:34
Keresem Die Toten Hosen-től a Zehn Kleine Jägermeistert.

http://www.youtube.com/watch?v=LKXUNRrYQd0
("10 kicsi Jäger", lol)
De rég hallgattam...
single / Opium fürs Volk album (1996), sajna nekem sincs meg.
Kösz, de ezt én is megtaláltam. ^^"
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

A klasszikus zenében műveltebbeket kérdezem: minek a feldolgozása a Dopo Il Sogno?
(GYK Gunslinger Girl betétdal; hosszú változat, outro változat)

Apám nézte most a tévét és ment valami bejátszás, a háttérzene pedig szép szimfonikus dallam volt, valahonnan nagyon ismerős. Aztán rájöttem, hogy Gunslinger Girl... de ez még a szintetizátoros (vagy mittomén) feljavítás nélküli verzió, meg talán lassabb is. Gondolhattam volna, hogy a GG alkotók maguktól nem találnak ki ilyen szép zenét. Kb. 1% esélyt adok neki, hogy fordított irányú a dallam útja.


Xzone

#834
Quote from: Próféta on 2010-02-06, 00:39:36
A klasszikus zenében műveltebbeket kérdezem: minek a feldolgozása a Dopo Il Sogno?
(GYK Gunslinger Girl betétdal; hosszú változat, outro változat)

Apám nézte most a tévét és ment valami bejátszás, a háttérzene pedig szép szimfonikus dallam volt, valahonnan nagyon ismerős. Aztán rájöttem, hogy Gunslinger Girl... de ez még a szintetizátoros (vagy mittomén) feljavítás nélküli verzió, meg talán lassabb is. Gondolhattam volna, hogy a GG alkotók maguktól nem találnak ki ilyen szép zenét. Kb. 1% esélyt adok neki, hogy fordított irányú a dallam útja.

Fauré - Après un rêve op7 no. 1

(A Youtube-kommentek között azért a sok szemét között néha megtalálod azt amit keresel ;) )

Próféta

Quote from: Xzone on 2010-02-06, 00:44:00
Fauré - Après un rêve op7 no. 1
:merci:
(És pont ugyanazt jelenti a címe is, csak olasz helyett franciául...)

Quote from: Xzone on 2010-02-06, 00:44:00
(A Youtube-kommentek között azért a sok szemét között néha megtalálod azt amit keresel ;) )
Azért tartjuk az ilyen bátor embereket, mint te, hogy legyen aki bemerészkedik a Youtube-kommentek közé :)

Member

Ska-P diszkográfiához nem tudtok valami linket? Az RS linkek halottak, torrent has no seed.

bimanc

Quote from: Member on 2010-02-12, 14:06:29
Ska-P diszkográfiához nem tudtok valami linket? Az RS linkek halottak, torrent has no seed.
tess
http://isohunt.com/torrent_details/143338193/ska-p?tab=summary

Member

Időközben meglett, köszi. :)

Kvikveg

#839
Quote from: Kvikveg on 2009-11-04, 22:12:36
Quote from: Kvikveg on 2008-01-15, 21:16:23
Mar megint elvesztettem egy kb 80as evekbeli szamot. Vagy lehet, hogy korabbi, nem tudom. Egy ferfi enekel, szoveg vegen "a" maganhangzora valt, es a kov skalat nyomja le egyszer, a masodik mar kis variacioval hasonlo. Most nem emlekszem semmi szovegre, a multkor is ezzel szivtam meg. Argh.
http://www.apronus.com/music/flashpiano.htm
FEFDCHCHG (ti, ta, italic egyel lejjebbi skalahoz tartozik.)
Magasabban enekli, csak ott mar elfogyott a zongora.
Na valaki tudta dekodolni?
Szemetseg, kb egy-ket hete jatszotta itt a noi tancstudio, az utcarol hallottam, de a szoveg erthetetlen volt. :/
edit Hm. Legalabbis remelem ezt, perpill a dekodolassal kuzdok. :/
edit2 aha, felcsereltem az elejet... nem FEF hanem EFE. Na mindegy, itt meghallgathato fortelem midi fileban a megkozelito dallam. Az 5. hang sajnos szet lett szeletelve, ez a tok szerkeszto nem ismeri az atkotest :/
http://interhost.hu/kvikveg/a/unknown_song.mid
Arrrrggghhhh...
Simple Minds - Let There Be Love
:facepalm:
Tegnap meghallottam a peksegben, es vegre a szovegbol is volt par reszletem, igy meg is lett 5 perc alatt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.